Moje wyznanie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Kasart » 20 cze 2016, 22:23

KAAN pisze:
Kasart pisze:Sory, ale mam dość czczych polemik.
Zgadzam się na twoje milczenie :)


Dziękuję :roll:


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Kasart » 20 cze 2016, 22:46

Kasart pisze:
Chyba nikt z nas nie ma takich niecnych intencji.


Chymmm... Nie byłbym tego taki pewny. Poczytaj kilka firmowych "dyskusji" a zrozumiesz. Gwałtowność ich to lekki efemizm, łącznie z atakami personalnymi. Zresztą nie ważne i tak te osoby mam w "wrogach" więc teraz to se mogą pisać do woli :D


kontousunięte1 to ostatnie zdanie powinno być w cudzysłowiu. Niektóży myślą, że mają prawo osądzać innych, bo są Chrześcijanami. Nie ważne co napiszą i powiedzą i tak "Jezus jest po ich stronie" i "g" możesz im zrobić. Sory za brak precyzji :roll: Dziękuję Oliwka za zwrócenie uwagi :roll:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Samolub » 20 cze 2016, 23:02

Kasart pisze:
Kasart pisze:
Chyba nikt z nas nie ma takich niecnych intencji.


Chymmm... Nie byłbym tego taki pewny. Poczytaj kilka firmowych "dyskusji" a zrozumiesz. Gwałtowność ich to lekki efemizm, łącznie z atakami personalnymi. Zresztą nie ważne i tak te osoby mam w "wrogach" więc teraz to se mogą pisać do woli :D


kontousunięte1 to ostatnie zdanie powinno być w cudzysłowiu. Niektóży myślą, że mają prawo osądzać innych, bo są Chrześcijanami. Nie ważne co napiszą i powiedzą i tak "Jezus jest po ich stronie" i "g" możesz im zrobić. Sory za brak precyzji :roll: Dziękuję Oliwka za zwrócenie uwagi :roll:



Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze? (Kor 6:2)


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: kontousunięte1 » 21 cze 2016, 08:26

@Kasart
Mam głęboką nadzieję, że ja nie wylądowałam w otchłani twoich "wrogów"... :no:
A swoją drogą, papież F. nawołuje do bratania się kompletnie niechrześcijańskimi religiami, użycza łon chrześcijanek "braciom" muzułmanom :oops: :roll: , wielodzietne rodziny przyrównuje do królików :mrgreen: ,to przy tym te nasze spory to pikuś. :yes: :hmm:


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Kasart » 21 cze 2016, 08:33

kontousunięte1 pisze:@Kasart
Mam głęboką nadzieję, że ja nie wylądowałam w otchłani twoich "wrogów"... :no:
A swoją drogą, papież F. nawołuje do bratania się kompletnie niechrześcijańskimi religiami, użycza łon chrześcijanek "braciom" muzułmanom :oops: :roll: , wielodzietne rodziny przyrównuje do królików :mrgreen: ,to przy tym te nasze spory to pikuś. :yes: :hmm:


Na razie są tam tylko trzy osoby ;) i wśród nich nie ma ciebie, bo odpisuje na twoje posty.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Samolub » 25 cze 2016, 09:18

kontousunięte1 pisze:wielodzietne rodziny przyrównuje do królików ,to przy tym te nasze spory to pikuś.


No z tymi krolikami wymyślił, ale one wcale się nie przejely, nawet jeśli powiedzial to ex cathedra to one dalej robią po,swojemu

Obrazek

Wiemy, że Katolicy byli zawsze przeciwni prezerwatywom, ten papież jest inny rjewolucyjny.
Więc może trafi na okladke pudelka z kondonami.
Obawiam się że efekt może być paradoksalnie odwrotny niż zamierzony.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: nesto » 25 cze 2016, 09:45

Oliwka pisze:kasart twoje wyznanie odbiera Boskosc Jeszua Mesjaszowi a jesli tak ,to co masz do zaoferowania ?


Tzn, że wg chrześcijan można poprzez jakieś wyznanie "odebrać" boskość? :-D
Łatwo w takim razie jest taką "boskość" zabrać..
No i co dalej, kto posiada boskość po jej zabraniu? Ten co zabrał?

Bardzo wasz chrześcijański Bóg musi być słaby, skoro można mu "zabrać boskość".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Oliwka » 25 cze 2016, 15:53

nesto ty deista to wiesz jak to zrobic .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: nesto » 25 cze 2016, 17:11

Wg mojego skromnego zdanie - nie można Bogu odebrać boskości, bo to nie jest odznaczenie lub stopień wojskowy.
Podobnie nie można "walczyć z Bogiem" - bo to śmieszne. Porównać można do walki pchły z Drogą Mleczną.
Podobnie nie można obrażać Boga, bo niby jak można obrazić kogoś, kto nie może się obrazić bo jest Miłością - nie zazdrości, nie szuka swego, nie pamięta złego itp.

Bóg w mojej deistycznej wersji jest inny niż wasz Bóg chrześcijański.
Na dodatek nie rozumiecie słowa "Bóg jest DUCHEM" - myślicie, że to taki niewidzialny człowiek w wersji wszechmocnej.
Co do ducha można by długo pisać..
Może innym razem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Oliwka » 26 cze 2016, 12:19

nesto moze jestes taką pchłą ja nie wiem ty wiesz jakie masz zdanie o Bogu o Jeszuah Mesjaszu .
biblii jest ktos kto mówi Nie walczcie z nimi aby sie nie okazało ze WALCZYCIE Z BOGIEM .
moze to mizerne porównanie ale to cos jak np córka czy syn odbiera matce godnosć ,szacunek powazanie .
w biblii jest sporo na ten temat a czasy obecne to jak ktos tu pisał 6 latek mówi matce szmato .
w tv sa takie programy Niania i tam o zgrozo takie smarkacze tak zwracaja sie do matek
ojca sie boja ale matka co ona moze zrobic wszystko wybacza , a pchły po iej skacza .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: nesto » 14 lip 2016, 07:34

Czy doskonała "miłość" się obraża?
Czy każe się ciągle "uwielbiać" i o wszystko prosić, a za to co da dziękować i jest na dodatek "zazdrosna"?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 14 lip 2016, 08:47

nesto pisze:Czy doskonała "miłość" się obraża?
A co to jest ta "doskonała miłość" w twojej retoryce?
Czy każe się ciągle "uwielbiać" i o wszystko prosić,
Do czego odnieść twoje pytanie?
.. a za to co da dziękować i jest na dodatek "zazdrosna"?
Czy dar ci się należy skoro nie trzeba dziękować? O co zazdrosna?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości