Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Jak się to wszystko skończy ....
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: PawełSz » 15 cze 2016, 11:04

Ja przypuszczam że Antymesjasz to człowiek który połączy wszystkie religie w jedno i będzie kazał czcić siebie jak Boga w jego miejsce


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: betme » 15 cze 2016, 17:06

katolik wierzy w Boga, więc antychrystem nie jest. Rzymski-katolik - być może, tu mają wielu bożków, wiec nie wiadomo w sumie w co wierzą. Ale Antychryst ne bedzie wierzący, ale byc może za takiego będzie uchodził.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: 2tm31617 » 22 lip 2016, 12:18

Wg Frondy i Zdrowej Nauki, Biblia mówi o Mahdim jako antychryście.
http://www.fronda.pl/a/mahdi-z-koranu-j ... 75341.html
spore podobieństwa Biblii i Koranu i te maszerujące islamskie oddziały na Europę...

W sumie to dlaczego niemal wszyscy uparli się, że Rzym i papież będzie antychrystem? Bóg jest nieskończony i wszechmocny, nie możemy za pewnik brać ludzkich interpretacji, każde uzasadnionie symboliki proroctw moze byc sluszne. A może żadna teoria konca nie jest prawdziwa. Podejrzewam, że podczas krucjat, kolejnych wojen europejskich, czy światowych byli mędrcy, którzy głosili, ze te wojny to czasy ostateczne i ich pokolenie zobaczy nadejście Chrystusa. Tak samo teraz symbolikę świata można sprowadzić do symboliki Objawienia i Daniela, Zachariasza i moze to samo będą robić ludzi za 500 lat, jeśli nadal przyjście nie nastąpi.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: 2tm31617 » 05 sty 2017, 13:26

Jesli faktycznie antychryst mialby byc osobowy, to czy jego sztuczka bedzie upozorowanie zmartwychwstania? Tak sobie pomyslalem, bo wczotaj kolezanka do mnie mowi, ze ludzie mysla ze Michael Jackson nadal zyje, ze są jakieś jego domniemane zdjęcia w sieci...
Nie mowie ze Jackson ma byc "antyJezusem" ale takir zmartwychwstanie jest mozliwe, w koncu caly swiat widzial pogrzeb jakiejs znanej osoby (podstawionej).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: KAAN » 10 sty 2017, 09:26

Biblia wskazuje raczej na kogoś związanego z Izraelem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: przemko » 02 maja 2017, 18:42

Jak znacie angielski, sprawdzcie ten materiał: https://www.youtube.com/watch?v=er7sYyFufFc


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: Janek » 02 maja 2017, 20:37

przemko pisze:Jak znacie angielski, sprawdzcie ten materiał: https://www.youtube.com/watch?v=er7sYyFufFc

Przebrnąłem.Koleś na pewno lody kręci,ale sama teoria warta tyle co ta z obamą..


przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: przemko » 03 maja 2017, 01:55

Niby pochodzenie się zgadza, ale też podobno ma nie być zainteresowany kobietami, a jak widać jest z Ivanką. Chyba, że to tylko pretekst...


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: Janek » 03 maja 2017, 20:42

ale też podobno ma nie być zainteresowany kobietami,

Rozumiem,że ten wniosek wysnułeś z video a ktoś inny z Dan 11:37.
Nie chodzi tam jednak o literalne kobiety,
To hebrajski idiom..


konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: konia_z_rzedem » 14 cze 2017, 23:31

KAAN pisze:Biblia wskazuje raczej na kogoś związanego z Izraelem.


No właśnie, żydzi przecież dalej czekają na zbawiciela. Chociaż jak tak obserwuję to co się ostatnio dzieje na świecie i jakie roznosi się ploty i głupoty i jak przekręca się cudze słowa i wierzy w fałszywe objawienia (o czym ostrzegał św. Paweł) to należy upatrywać przede wszystkim zagrożenia w tradycyjnych katolikach. Badałem te środowisko i mam bardzo negatywne odczucia wobec nich. Moim zdaniem katolicy, którzy mają szacunek do Słowa Bożego oraz protestanci nie powinni ciosać sobie nawzajem kołków. Protestanci mają duży wkład w badanie Pisma Świętego i to należy uszanować, wyciągnęli wiele słusznych wniosków i gdyby nie oni to myślę, że ciężko byłoby mi się w tym galimatiasie połapać. Dlatego moim zdaniem należy dążyć zawsze do prawdy we wszystkim, wtedy przyjdzie zrozumienie. A tak po sobie patrząc to lepiej żebyśmy nie oskarżali się zbyt pochopnie i wszystko dokładnie badali, bo podburzyć tłum żeby sięgnął po kamienie to nie problem.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości