Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
sarks
Posty: 141
Rejestracja: 28 mar 2015, 13:58
wyznanie: Inne protestanckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: sarks » 03 cze 2016, 13:34

PIN pisze:Podaj te prawa ustne, Talmudyczny osiołku, Szaweł. Podaj mi prawa ustne zapisane w Torze. A potem PIN rozważy je z Tobą. Te wszystkie prawa. Baranku rasistowski!!!


Czy moderator nie widzi tego postu? Jeszcze takiego czegoś nie nie spotkałam na tym forum. Od baranów i oslow wyzywać kogoś kto wyznaje judaizm, to Jezus tez urodził się wśród narodu, który wyznawal judaizm...


William Holman Hunt "The Light of the World, 1853"
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: PIN » 03 cze 2016, 14:34

A czy to nie uzer Szaweł pisał, że NT to bajka? To gdzie umieścisz Jezusa w tej bajce według Szawła. A czy Jezus w zapewne którego wierzysz, nie powiedział Faryzeuszom a Judaizm talmudyczny jest właśnie spuścizną po sekcie faryzejskiej. "Diabła macie za Ojca" To może Jezusa tez zbesztasz.
Niekiedy trzeba napisać ostrzej, żeby osoba zrozumiała, bo zaczął drwić.
Obecnie tylko paru milionowa grupa wyznaje Talmud. Większość Żydów odeszła od Talmudu w ateizm albo Judaizm reformowany. Nazywając Talmud bajkami. Napiszę ci jedną z historii Talmudu. Otóż wszedł pewien rabin do nieba i zobaczył salę nauki w której wykładał pewien rabin, a w ostatniej ławce siedział Mojżesz i nic nie rozumiał i nie mógł nadziwić się mądrości tego rabina. Widzisz głupotę tej treści? Największy prorok dawca prawa siedzi w oślej ławce i nic nie rozumie. Widzisz nonsens i śmieszność. A takich bajek mogę przytoczyć Ci więcej. Dlatego kto ma rozum z Żydów odchodzi od tego. Według Żydów biblijnych nie ma nigdzie zapisane w Torze o Torze ustnej. A Talmud powstał właśnie na jakiś prawach i opowiadaniach jakoby znajdowały sie w jakieś Torze ustnej. Według Żydów biblijnych jest to oszustwo. Ale to trzeba wiedzieć więcej. Dla Talmudysty goj ma duszę zwierzęcą i tylko Żydzi dostali dusze człowiecze na Synaju. Co dla Żyda biblijnego jest zaprzeczeniem Boga i rasizmem, bo wszystkich ludzi Bóg stworzył na swoje podobieństwo. Wypowiedzi drwiące Szawła zaczęły iść w podobnym kierunku więc dostał do zrozumienia. Nie można ludzi dzielić na lepszych i gorszych. To przeczyło by zdolnościom Boga, że jednych zrobił lepszych a drugich wybrakowanych. Talmud poróżnił wielu Żydów.
Wielu Żydów poszło drugą skrajną drogą, to komunizm socjalizm. Nie myśl sobie, że wszyscy Żydzi wierzą w bajki Talmudu albo uważają Go za kanon natchniony.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Oliwka » 03 cze 2016, 16:49

ariela pisze-Ja nie zaluje ze bylam chrzescijanka, przynajmniej dzis moge pomoc ludziom ktorych ta bujda zniewala ale szkoda mi ludzi ktorzy marnuja swoje zycie ze strachu przed czyms co nie istnieje.


byłas chrześcijanka ?
alez nie byłas moze troche sie upodobniłas jak kameleon w zaleznosci gdzie stanie .
i nie mów ze jestes w stanie pomóc ludziom zniewolonym bo sama jestes w kajdanach
nie szkoduj innych bo to co nazywasz bujda która ich zniewala którzy marnuja zycie i ble ble
Co nie istnieje ?
udowadniasz ,ze istnieje .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Hierokles » 03 cze 2016, 19:18

KAAN pisze:Uważasz się za mądrzejszego od Pana Boga? Przecież to Boże prawo! Deklarujesz się jako protestant i kwestionujesz Boze kompetencje w nadawaniu prawa?!
Ja Tobie pokazałem tylko jak to wygląda w praktyce.

Nie kwestionuję "Bożych kompetencji w nadawaniu prawa" tylko to że nie były to "Boże prawa" tylko prawa spisane przez mężczyzn w których kobieta była tylko rzeczą.

Janek pisze:Po pierwsze uwiedzie a nie zgwałci jeśli chodzi o Tanach.
Po drugie ojciec mógł odmówić.
Bardzo dobre prawo.
Ojciec mógł odmówić, a dziewczyna już nic nie miała do powiedzenia?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Samolub » 03 cze 2016, 19:52

Janek jest politycznie I spolecznie wierzacy, wiec on szuka bardziej w Biblii ulatwien dla firmy czy dla samego Janka. Go nie bardzo inni interesują, wiec wylapuje obyczaje i przedstawia czesto jako wzor, to tak jakby czczenie cielca dac za przykład jak Narod Wybrany sie zachowywal, jakie to bylo dobre

Z Jankiem lepiej wypic kawe bo czasami jest jak Ariela tylko że on teraz jest na fali, a ona pod falą. Sytuacja moze się odwrocic

Musisz z dużą dozą dystansu podchodzic do tych pogladow gdyz one są wymieszane.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Oliwka » 03 cze 2016, 20:08

O ile wiem kobieta mogła odwołac do zachodu słonca potem było po wszystkim .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Janek » 04 cze 2016, 08:51

Hierokles pisze:
KAAN pisze:Uważasz się za mądrzejszego od Pana Boga? Przecież to Boże prawo! Deklarujesz się jako protestant i kwestionujesz Boze kompetencje w nadawaniu prawa?!
Ja Tobie pokazałem tylko jak to wygląda w praktyce.

Nie kwestionuję "Bożych kompetencji w nadawaniu prawa" tylko to że nie były to "Boże prawa" tylko prawa spisane przez mężczyzn w których kobieta była tylko rzeczą.

Janek pisze:Po pierwsze uwiedzie a nie zgwałci jeśli chodzi o Tanach.
Po drugie ojciec mógł odmówić.
Bardzo dobre prawo.
Ojciec mógł odmówić, a dziewczyna już nic nie miała do powiedzenia?

A co tu mówić jak już facetowi dała ? ;-)
Co teraz robią kobiety?Chyba nie muszę pisać..
Córka była własnością ojca a po opłacie własnością męża =P


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: KAAN » 04 cze 2016, 10:08

Hierokles pisze:
KAAN pisze:Uważasz się za mądrzejszego od Pana Boga? Przecież to Boże prawo! Deklarujesz się jako protestant i kwestionujesz Boze kompetencje w nadawaniu prawa?!
Ja Tobie pokazałem tylko jak to wygląda w praktyce.
Nie kwestionuję "Bożych kompetencji w nadawaniu prawa" tylko to że nie były to "Boże prawa" tylko prawa spisane przez mężczyzn w których kobieta była tylko rzeczą.
Nie, to było częścią zakonu Bożego i nie wolno wierzącemu człowiekowi kwestionować zasadności przepisów prawa. Możesz mieć świadomość, że to prawo dzisiaj nie obowiązuje, ale nie wolno ci kwestionować Bożego autorytetu kiedy prawo zostało nadane.
Protestant uznaje ST jako Słowo Boże a nie produkt kultury starożytności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Hierokles » 04 cze 2016, 11:10

Janek pisze:A co tu mówić jak już facetowi dała ? ;-)
Co teraz robią kobiety?Chyba nie muszę pisać..
Córka była własnością ojca a po opłacie własnością męża =P
Z Twojego opisu wynika że kobieta miała status rzeczy (żeby nie napisać zwierzęcia). Dzisiaj taki sam status mają kobiety w krajach muzułmańskich. Jakie są z tego powodu szczęśliwe widać w linku który podałem wcześniej Jeżeli uważacie że Bóg dał mężczyznom prawo do takiego traktowania kobiet to gratuluję.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Janek » 04 cze 2016, 11:19

Hierokles pisze:
Janek pisze:A co tu mówić jak już facetowi dała ? ;-)
Co teraz robią kobiety?Chyba nie muszę pisać..
Córka była własnością ojca a po opłacie własnością męża =P
Z Twojego opisu wynika że kobieta miała status rzeczy (żeby nie napisać zwierzęcia). Dzisiaj taki sam status mają kobiety w krajach muzułmańskich. Jakie są z tego powodu szczęśliwe widać w linku który podałem wcześniej Jeżeli uważacie że Bóg dał mężczyznom prawo do takiego traktowania kobiet to gratuluję.


Nie dramatyzuj i nie porównuj tego co dzieje się u arabów
do starożytnego Izraela gdzie ten gwałciciel zostałby
ubity jak Pan Bóg przykazał :-) Kobiety nie miały
tak źle jak niektórzy twierdzą :roll:
Teraz to im się w .. przewraca..


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Samolub » 04 cze 2016, 15:33

Tobie też =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: PawełSz » 12 cze 2016, 09:30

PIN pisze:
PawełSz pisze:
Thor pisze:tak, ale mówisz o biblii żydów niemesjanisstycznych, którzy nie uznają NT. :)
w NT już akurat jest zrównane lesbijstwo z gejostwem


NT to jedna wielka bajka :new-toy: dla dzieci


Pokaż mi chociaż jeden wersecik w TORZE o Torze ustnej....Jeden wers gdzie pisze o to daję wam moje prawa zapisane oraz ustne....Z praw chorych "ustnych" chorzy kretyni wywiedli prawa chore ustne. Z ustnych chorych praw, chorzy rabini wywiedli prawa chorego rasistowskiego Talmudu.
Postaraj się synku. Chazarku po Turkach Jafetytach=Aszkenazyjczykach=kretynach z przekładu TORY.


Nie znam Talmudu tylko Tanach , i trzeba kochać inne narody jak powiedział Tanach nawet Chazarach (którzy zresztą uznawali Jezusa za proroka jak JA). Podajesz jakieś niehistoryczne bzdety o Chazarach - oni nie byli Żydami . Ja używam Biblii Warszawskiej lub Tanachu. I jeszcze dodam , że Jestem Polakiem . Przykro mi ale ogólnie rzecz biorąc Jezus przeczy Torze jeśli twierdził , że Jest Bogiem równym Bogu według dogmatu "chrześcijaństwa" , Jezus był dla mnie prorokiem omylnym ale Go nie obrażam . Żydzi miłują obcych a w jak nam się odpłacacie - nienawiścią , pogromami , holokaustem , i co jeszcze ....??

(Powtórzonego Prawa 10:17-19)
10:17 Gdyż Pan, wasz Bóg, jest Bogiem bogów i Panem panów, Bogiem wielkim, potężnym i strasznym, który nie ma względu na osobę ani nie przyjmuje darów,
10:18 On wymierza sprawiedliwość sierocie i wdowie, a miłuje obcego przybysza, dając mu chleb i odzież.
10:19 Więc i wy miłujcie obcego przybysza, gdyż sami byliście obcymi przybyszami w ziemi egipskiej.

(Psalm 146:7-9)
146:7 Wymierza sprawiedliwość skrzywdzonym, Daje chleb głodnym, Pan oswobadza więźniów.
146:8 Pan otwiera oczy ślepych, Pan podnosi zgnębionych, Pan kocha sprawiedliwych.
146:9 Pan strzeże przychodniów, sierotę i wdowę wspomaga, Lecz drogę bezbożnych zatraca.
146:10 Pan jest królem na wieki, Jest Bogiem twoim, Syjonie, po wszystkie pokolenia. Alleluja.


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: PawełSz » 12 cze 2016, 09:42

Hierokles pisze:
Janek pisze:A co tu mówić jak już facetowi dała ? ;-)
Co teraz robią kobiety?Chyba nie muszę pisać..
Córka była własnością ojca a po opłacie własnością męża =P
Z Twojego opisu wynika że kobieta miała status rzeczy (żeby nie napisać zwierzęcia). Dzisiaj taki sam status mają kobiety w krajach muzułmańskich. Jakie są z tego powodu szczęśliwe widać w linku który podałem wcześniej Jeżeli uważacie że Bóg dał mężczyznom prawo do takiego traktowania kobiet to gratuluję.


Kobiety w judaizmie opartym na Tanachu (nie na Talmudzie) są bardzo dobrze traktowane , przykłady :
Ewa , Sara , Rebeka , Rachela i Lea , Rut , prorokini Debora , Miriam , Hanna ,
Każdy mógł być prorokiem i dzisiaj również kobiety mogą być prorokiniami według wersetu :
(Liczb 11:29)
11:29 Odpowiedział mu Mojżesz: Czyż byłbyś zazdrosny o mnie? Oby cały lud zamienił się w proroków Pana, aby Pan złożył na nich swojego ducha!

Również uznaje Nowy Testament , Koran (ale nie są one pismami natchnionymi przez Boga) wybierając te , rzeczy które są zgodne z Tanachem !


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Janek » 12 cze 2016, 14:40

Również uznaje Nowy Testament , Koran (ale nie są one pismami natchnionymi przez Boga) wybierając te , rzeczy które są zgodne z Tanachem !

Pisma Nowego Przymierza są zgodne z Tanachem.
Koran to plugastwo.
No Tanach jest ok :)


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualizm w chrześcijaństwie :)

Postautor: Kasart » 13 cze 2016, 09:38

W Biblii Jehowa mówi, że homoseksualizm jest złem sprzecznymi z naturą (Rz.1,24-27), jednak z drugiej strony podaje, że wszyscy podlegamy prawu grzechu, więc nikt z nas tak naprawdę się nie różni od takich osób.

Co do pedofilli Biblia milczy. Samo przykazanie o tym, by nie krzywdzić maluczkich jest trochę ogólnikowy. 80% pedofili to osoby molestowane seksualnie w dzieciństwie, które uznały, że nie wyżądzono im krzywdy i przyjęły takie zachowania jako normę wynikającą z procesu socjalizacji. Więc samo pojęcie krzywdy jest trochę subiektywne. Wszystko zależy co za krzywdę dana osoba uważa.

Hierokles pisze:
Janek pisze:A co tu mówić jak już facetowi dała ? ;-)
Co teraz robią kobiety?Chyba nie muszę pisać..
Córka była własnością ojca a po opłacie własnością męża =P
Z Twojego opisu wynika że kobieta miała status rzeczy (żeby nie napisać zwierzęcia). Dzisiaj taki sam status mają kobiety w krajach muzułmańskich. Jakie są z tego powodu szczęśliwe widać w linku który podałem wcześniej Jeżeli uważacie że Bóg dał mężczyznom prawo do takiego traktowania kobiet to gratuluję.


Niestety w starożytności tak było. Co ja piszę, nawet w Polsce kobiety uzyskały pełnię praw obywatelskich w 1914 r, dzięki dekretowi Piłsudskiego (socjalisty o.o). Do tej pory kobiety w Polsce traktowane były jak te w krajach muzułmańskich. Równouprawnienie kobiet to "twór" ostatnich 100 lat i w dodatku wywodzący się z kręgów marksistowskich, a nie kręgów teoretycznych.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości