Skąd wiesz, że wierzysz?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 24 maja 2009, 12:48

jj pisze:
Marcus pisze:
Agata_K pisze:Zbawienie jest zbyt święte, zbyt doniosłe, zbyt boskie, aby mogło trwać w grzeszniku, który ciężko grzeszy.

Tutaj się z Tobą zgodzę, uważam, że zbawienie jest utracalne.
Wykazałem już to kiedyś na tym forum, na podstawie Pisma, ale tutaj zdecydowana większość uważa inaczej

Tak, tutaj sie z Jankiem zgodzisz, bo on tez kiedys "wykazywal", ze Pan Jezus klamie.

lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ew. Jana 10:26-30

Mógłbyś sobie już darować te wstawki typu, "że Pan Jezus kłamie".
Skup się lepiej na tym co sam głosisz i co nazywasz ewangelią...

Odnośnie fragmentu, który sam zacytowałeś, to może Ci to w końcu pomoże zrozumieć, że część faryzeuszy nie dostąpiła zbawienia ponieważ zgrzeszyli przeciw Duchowi.
I jeszcze jedna uwaga- nie wyrywaj fragmentów z kontekstu na podparcie swych hasełek, "że Pan Jezus [nie] kłamie."
Temat utracalności lub nie- zbawienia, był już "wałkowany" i nie mam ochoty do niego wracać.

ps. jankowa obsesja znów daje o sobie znać?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 maja 2009, 12:55

Marcus pisze:ps. jankowa obsesja znów daje o sobie znać?

Jeśli się nie mylę to chyba wszystkie przypuszczenia o kolejnych wcieleniach janka się sprawdzały. Czemu i nie to?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 24 maja 2009, 13:06

Puritan i jj, gdybym była światuską, to bym wam powiedziała: idźcie do diabła.
Ale wiedząc, że jesteście nużającymi się w swych grzechach oszustami, to nie musze was tam skierowywać-piekło na was czeka z otwartymi ramionami.

Nawet dobrze, że siedzicie w tym gnoju już za życia, będzie wam lepiej w piekle.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2009, 13:29

Marcus pisze:
jj pisze:
Marcus pisze:
Agata_K pisze:Zbawienie jest zbyt święte, zbyt doniosłe, zbyt boskie, aby mogło trwać w grzeszniku, który ciężko grzeszy.

Tutaj się z Tobą zgodzę, uważam, że zbawienie jest utracalne.
Wykazałem już to kiedyś na tym forum, na podstawie Pisma, ale tutaj zdecydowana większość uważa inaczej

Tak, tutaj sie z Jankiem zgodzisz, bo on tez kiedys "wykazywal", ze Pan Jezus klamie.

lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ew. Jana 10:26-30

Mógłbyś sobie już darować te wstawki typu, "że Pan Jezus kłamie".
Skup się lepiej na tym co sam głosisz i co nazywasz ewangelią...

Odnośnie fragmentu, który sam zacytowałeś, to może Ci to w końcu pomoże zrozumieć, że część faryzeuszy nie dostąpiła zbawienia ponieważ zgrzeszyli przeciw Duchowi.
I jeszcze jedna uwaga- nie wyrywaj fragmentów z kontekstu na podparcie swych hasełek, "że Pan Jezus [nie] kłamie."
Temat utracalności lub nie- zbawienia, był już "wałkowany" i nie mam ochoty do niego wracać.

ps. jankowa obsesja znów daje o sobie znać?

Mogbys sobie juz darowac te wstawki typu "wykazalem" i posluchac, co ludzie maja do powiedzenia.
A co tu znowu walisz nowego? Faryzeusze byli owcami i nie dostapili zbawienia??? Chlopie, opanuj sie w koncu.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2009, 13:31

Agata_K pisze:Puritan i jj, gdybym była światuską, to bym wam powiedziała: idźcie do diabła.
Ale wiedząc, że jesteście nużającymi się w swych grzechach oszustami, to nie musze was tam skierowywać-piekło na was czeka z otwartymi ramionami.

Nawet dobrze, że siedzicie w tym gnoju już za życia, będzie wam lepiej w piekle.

Jasiu, nudny sie robisz. Nawroc sie, poki czas.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 24 maja 2009, 13:45

A co tu znowu walisz nowego? Faryzeusze byli owcami i nie dostapili zbawienia??? Chlopie, opanuj sie w koncu.

Ci, do których Jezus powiedział, że nie są
jj, nie emocjonuj się tak, proszę. W twoim wieku to niebezpieczne.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2009, 13:52

Marcus pisze:
A co tu znowu walisz nowego? Faryzeusze byli owcami i nie dostapili zbawienia??? Chlopie, opanuj sie w koncu.

Ci, do których Jezus powiedział, że nie są
jj, nie emocjonuj się tak, proszę. W twoim wieku to niebezpieczne.

i co to ma wspolnego z owcami, ktorych NIKT z Jezusa reki nie wyrwie?
Dlaczego tak uparcie przekrecasz proste slowa Ewangelii?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2009, 13:55

Agata_K pisze:No to razem idziemy do nieba, a jj do piekła.

Tu sie mylisz. Mnie NIKT z Jezusa reki juz nie wyrwie. Pospiesz sie takze ty. Bierz, poki darmo. Odwroc sie od trwania w grzechu, wyznaj go zamiast sie usprawiedliwiac inna orientacja, a bedziesz zyl wiecznie!


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 24 maja 2009, 13:55

jj pisze:
Marcus pisze:
A co tu znowu walisz nowego? Faryzeusze byli owcami i nie dostapili zbawienia??? Chlopie, opanuj sie w koncu.

Ci, do których Jezus powiedział, że nie są
jj, nie emocjonuj się tak, proszę. W twoim wieku to niebezpieczne.

i co to ma wspolnego z owcami, ktorych NIKT z Jezusa reki nie wyrwie?
Dlaczego tak uparcie przekrecasz proste slowa Ewangelii?

1. przeczytaj jeszcze raz, co wcześniej napisałem
2. jak chcesz o tym pogadać to napisz w istniejącym już temacie


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 maja 2009, 14:14

Agata_K pisze:Nie mogę się zgodzić, że Piotr zachował swoją sprawiedliwość odstępując od Jezusa a Dawid był zbawiony podczas mordowania.
co do Dawida, to sprawa jest ewidentna - i zachowanie Dawida przed i po - wskazuje na to, ze jest to przyklad nieutracalnosci zbawienia, co do Piotra, Pan Jezus modlil sie aby nie ustala wiara Piotra, nie ma podstaw by uwazac, ze modlitwa Pana Jezusa nie zostala wysluchana. Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę. Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich. On zaś rzekł do niego: Panie, z tobą gotów jestem iść i do więzienia, i na śmierć. A On rzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dzisiaj kur, a ty się trzykroć zaprzesz, że mnie znasz (Łuk. 22:31-34)
Widac w tej wypowiedzi wyraznie, ze Piotr mial wiare przed zaparciem sie. Zbawienia nie mozna utracic.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 maja 2009, 09:00

Puritan pisze:nie spodobał się temat, który założyłem
raczej dokladnie odwrotnie: spodobal.
Czekamy na Twoje odpowiedzi (wzorcowe) na pytania po czym poznajesz, ze wierzysz, tego ewidentnie brakuje.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 maja 2009, 09:13

chrześcijanin pisze:Czekamy na Twoje odpowiedzi (wzorcowe) na pytania po czym poznajesz, ze wierzysz, tego ewidentnie brakuje.

To bardzo dobre pytanie. Ja bym je jednak skierował do każdego uczestnika forum:

Po czym poznajesz, że jesteś osobą wierzącą Chrystusowi i w Chrystusa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 25 maja 2009, 10:20

Należy do sprawy podejść subiektywnie i obiektywnie. Należy zbadać swoje wnętrze-jeśli chodzi o inną osobę zbadać jej wnętrze poprzez rozmowę. Następnie należy spojrzeć-odpowiednio-na swoje uczynki i na uczynki bliźniego. Wtedy możemy dojść do pewnego stopnia pewności, że my lub dana osoba jest wierząca i zbawiona. W kalwiniźmie nie jest to możliwe, ze względu na stałą niepewność obiektywną: czy dana osoba kiedykolwiek była zbawiona.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 25 maja 2009, 14:36

ciach ciach


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 25 maja 2009, 17:12

a wracając do (poza tym, że kalwinizm jest zły i brzydki, ale to wiadomo i że właśnie czołowy mąciwoda topi kolejny temat).

puritan: plączesz się w zeznaniach w kwestii naszego forumowego agnostyka. macie wy jakaś logikę na tej filologii, albo coś?

opcje kalwinistyczne:

1: obecny agnostyk nigdy nie był wierzący, choć zapewne - gdyby był kalwinistą - krzyczałby w koło, że jest raz na zawsze zbawiony.
2: obecny agnostyk był i nadal jest wierzący - bo nie odpadł jeszcze trwale, ma jakiś kryzys albo coś, więc wróci - nadal jest zatem zbawiony, pomimo zakrętów życiowych.

skąd wiesz, że masz do czynienia akurat z pierwszym przypadkiem?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości