Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 09 maja 2016, 11:39

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Kilka miesięcy temu usłyszałam Boże wołanie i od tej pory czuję i wiem, że Duch Święty mnie prowadzi. W życiu miałam różne zakręty, nawet na Boga się obraziłam i w Niego zwątpiłam. Jestem szczęśliwa, że otworzył mi oczy. Cały czas wszystkiego się uczę, poznaję Prawdę małymi krokami. Popełniam błędy, ale podnoszę się i dalej idę za Jezusem. Coraz trudniej mi się żyje na tym świecie, ale to temat na inny post.

Jestem ochrzczona w KK, zaliczyłam I Komunię Św. i bierzmowanie. W głębi czuję, że dopiero TERAZ jestem gotowa na prawdziwy chrzest, choć czuję się jeszcze nieprzygotowana. Dwa pozostałe sakramenty są dla mnie nieważne (a szczególnie bierzmowanie), jedynie małżeństwo zostało wg mnie zawarte ważnie, gdyż przysięgałam mężowi przed Bogiem świadomie i zgodnie z moją wolą.
Przez te miesiące miałam duży mętlik w głowie odnośnie KK, czy dobrze robię odwracając się od niego. Pragnę prawdziwego, prostego w swojej istocie chrześcijaństwa. Zdecydowałam. Odchodzę z KK, by poznać prawdziwego Chrystusa.
Zakochałam się w Bogu. Zakochałam się w Jezusie. I dopiero teraz widzę, jak grzeszne było moje życie i jak szatan potrafi w bardzo subtelny i "niewinny" sposób nakłaniać do złego.

Dzięki Ci Boże, że mnie wybrałeś. Tak, czuję się wybrana i kochana. Chcę służyć Bogu. :)

Od pewnego czasu zastanawiam się, w życiu którego zboru uczestniczyć. Na początku myślałam o KEA, ale z tym całym "ekumenizmem" chyba coś jest nie tak. W moim mieście mam jeszcze Zielonoświątkowców, Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, Adwentystów Dnia Siódmego i Baptystów + Kościół "Chrystus dla wszystkich".

Wybór o tyle trudny, że jeszcze nie umiem się rozeznać co i jak, np. nie potrafię stwierdzić, czy chrześcijanin powinien świętować sobotę czy niedzielę, skłaniam się do obchodzenia obu dni ;); czy chrzest niemowląt lub starszych dzieci jest ważny, a jeśli nie, to co z tymi dziećmi się dzieje po śmierci. Nie wspomnę też o Apokalipsie, czym jest nieśmiertelność ludzkiej duszy lub o tym, co się dzieje z potępionymi po Sądzie Ostatecznym (śmierć czy wieczne piekło).
Chyba jeszcze potrzebuję czasu na rozeznanie, a na pewno potrzebuję Biblii.

Jestem tego świadoma, że szatan działa także i w Kościele, ale z Bożą pomocą znajdę w końcu swoją ziemską przystań. :)

Myślę, że z czasem opowiem o sobie więcej, na pewno o tym w jaki sposób Bóg do mnie w końcu dotarł.

Pozdrawiam! :)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2016, 13:30

Jak miło czytać, gdy ktoś świadomie poszukuje Boga... Niech Cię w tym prowadzi Boży Duch!
Pomyślności wszelakiej :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Noemi » 09 maja 2016, 16:35

witaj n.ellie


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: madelinka » 09 maja 2016, 17:06

Chwała Bogu!!! :clap:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Samolub » 09 maja 2016, 18:00

Witaj : )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
tomasz kasprzak
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2016, 17:16
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: tomasz kasprzak » 10 maja 2016, 02:25

cześć. Pan Bóg jest prawdziwy i to w pełni tego słowa znaczenia.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Samolub » 10 maja 2016, 04:14

n.ellie pisze:Jestem ochrzczona w KK, zaliczyłam I Komunię Św. i bierzmowanie. W głębi czuję, że dopiero TERAZ jestem gotowa na prawdziwy chrzest, choć czuję się jeszcze nieprzygotowana.


Wiec z tego co mowisz chcesz przyjac chrzest, u Luteran, Metodystow i Kalwinow go nie dostaniesz bo masz chrzest w KRK, ktory jest uznawany i takze chrzci się tam niemowleta.

n.ellie pisze:Od pewnego czasu zastanawiam się, w życiu którego zboru uczestniczyć. Na początku myślałam o KEA, ale z tym całym "ekumenizmem" chyba coś jest nie tak. W moim mieście mam jeszcze Zielonoświątkowców, Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, Adwentystów Dnia Siódmego i Baptystów + Kościół "Chrystus dla wszystkich".
[/quote]

Czyli wedlug Twoich preferencjii oraz mozliwosci w obrebie miasta czy lokalnie wychodzi na to ze powinnas odwiedzic KZ, KECH, KCHB, KCHDW, AD7 z tym ze ostatni jest około protestancki, a cztery pierwsze to Zbory protestanckie.

Co do Twoich pytan : ) dyskusje takie toczyły się już na forum, wystarczy poszukać
Alternatywnie polecam dzialac rowniez poza Zborem, a swoje działania kierowac tez w strone sciezki zawodowej, znajomych pod kątem chrześcijańskim. Nie zaniedboj spraw bierzących bo Zbór ma być uzupełnieniem Twojego życia. Szczegolnie kiedy nikogo jeszcze nie znasz.
KEA tez mozesz odwiedzic.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 10 maja 2016, 09:15

Dziękuję za miłe słowa i uwagi. Prawdopodobnie w najbliższą niedzielę wybiorę się z koleżanką na nabożeństwo do KEA.

Co do Adwentystów to ostatnio o nich myślałam ze względu na:

A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło , nad którym pracował , odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie , jaki podjął . Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym ; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy , którą wykonał stwarzając . Rd 2, 2-3

i

Pamiętaj o dniu szabatu , aby go uświęcić . Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia . Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana , Boga twego . Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam , ani syn twój , ani twoja córka , ani twój niewolnik , ani twoja niewolnica , ani twoje bydło , ani cudzoziemiec , który mieszka pośród twych bram . W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo , ziemię , morze oraz wszystko , co jest w nich , w siódmym zaś dniu odpoczął . Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty . Wj 20, 8-11

Ale dziwnym trafem kilka razy się przejęzyczyłam i zamiast myśleć, żeby przejść się do Adwentystów to pomyślałam o Baptystach ;-) nawet na szybko trafiłam na ich stronę internetową, choć chciałam przeglądnąć stronę moich miastowych Adwentystów. Może to jakiś znak ;-)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: madelinka » 10 maja 2016, 18:55

Efendi, czy obchodzisz dzień Pański?
Pewnie że nie jesteśmy po zakonem, ale przykazania Pan wpisał w nasze serca. Jeśli n.ellie widzi dzień 7 jako 7, a nie pierwszy, to niech sumienie ją poprowadzi.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2016, 19:45

Efendi pisze:Obchodze dzien Panski w neidziele :)

A jak rozumiesz to:
Mar 2:28 bw
(28) Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu.

Trochę logiki:
skoro Jezus jest Panem sabatu, to jaki dzień jest Pańskim dniem?... :letssin:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2016, 19:57

Efendi pisze:No wlasnie, Jezus jest Panem sabatu bo sam go nie przestrzegal tak jak chcieli tego Zydzi :lol:

Oj Zbyszek, zaslepil cie ten adwentyzm.

A Ciebie zaślepia niechęć do adwentyzmu! Na każdym kroku krytykujesz... Czy ja się czepiam Twojego kościoła??

Duchowi przywódcy nałożyli na szabat jarzmo nie do uniesienia i Jezus przeciwko temu protestował (np. uzdrawiając w ten dzień)! Nigdy natomiast nie wystąpił On przeciwko samej idei odpoczynku w dniu szabatu. Oto jaki miał zwyczaj:
Łk 4:16 bw "I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać."
Mienisz się uczniem Pana Jezusa... - czy też masz wolę, aby naśladować Go (jak przystało na wiernego ucznia!) w tym Jego zwyczaju?! [tylko mi nie pisz, że nie bo nie ma synagog. Nie o budynek chodzi, ale o coś więcej, chyba rozumiesz, prawda?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: polk » 10 maja 2016, 20:43

Ja natomiast odradzam Ci wszelkiej maści Kościoły zielonoświątkowe i charyzmatyczne. Z pozoru może wydawać się tam fajnie, ale z czasem okazuje się, że ich teologia jest wykrzywiona przez zborowych "proroków", którzy myślą, że mają Słowa od Pana itd.

Polecam luteranów i baptystów, tam nie znajdziesz takich dziwactw.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: n.ellie » 12 maja 2016, 08:52

Efendi pisze:Ja sie z Polkiem nie zgodze. Trzeba miec sie na bacznosci w kosciolach charyzmatycznych to prawda. Ale jednak nie jest az tak tragicznie, napewno odradzam koscioly niezalezne bo tam faktycznie bywa roznie. A dziwactwa mozna znalesc wszedzie ;) Jak nie charyzmatyczne to jakies inne.


W jakim sensie chodzi Ci o kościoły niezależne? Co do charyzmatycznych ruchów to jakoś mnie nie pociągają. Pośpiewać czy posłuchać muzyki mogę, ale jestem zdania, że Duch Święty raczej nie działa w taki sposób, że się przez niego traci przytomność czy doznaje jakichś wizji. Już nie mówię o językach, których nikt nie rozumie.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: polk » 12 maja 2016, 20:16

Amen!


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyszedł czas i na mnie. Hej!

Postautor: polk » 12 maja 2016, 21:04

Katolicy też mówią, że Biblia mówi o Piotrze jako Skale. I jedna i druga interpretacja dodaje coś do wystarczalności Biblii w życiu chrześcijan.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości