Kiedy chrzest?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 22:17

Chrzest nie zbawia, nieważne w jakim wieku. Zbawia nas wiara w Chrystusa i to jest napisane w Biblii.


Biblia mówi co innego.
Jeśli stoisz na stanowisku, że chrzest ma moc zbawczą - a tak wynika z Twej wypowiedzi - to oznacza, że mamy w Polsce ok. 95% Polaków zbawionych, bo prawie wszyscy byli ochrzczeni w kościele katolickim. Zbawiony jest zatem w naszym kraju i przestępca, i kłamca-kombinator, i oszust ze stacji benzynowej...


I tak właśnie jest. Jeśli rozumiesz natomiast słowo "zbawiony" w sensie absolutnym, to znów przeczysz Biblii, która rozumie go w sensie różnym-raz absolutnym, innym razem tymczasowym. Poprzez ważny chrzest (a taki jest udzielany w Kościele Katolickim) stają się chrześcijanami. A to, że później, a to z powodu braku dyscypliny, czy poznania, czy przez herezje trwają w grzechach bałwochwalstwa czy też pijaństwa czy kradzieży to już inna sprawa. Właśnie na tym polega odstępstwo. Katolicy to nie są poganie.
Ochrzczony człowiek, jeśli nie uzna Jezusa Chrystusa za swego osobistego Zbawiciela idzie do piekła. Pokuta, nawrócenie, nowonarodzenie to jest droga do zbawienia. Chrzest jest tylko widzialnym znakiem wiary nawróconego (lub jego rodziców jak uważa część protestantów, w tym metodyści).


Proszę Cię o nieidentyfikowanie się z Kościołem ewangelicko-augsburskim, bo jawnie mu przeczysz w bardzo ważnej kwestii. Akurat ten Kościól bardzo dobrze znam, mój ojciec jest księdzem w KEA.




Dobrze wiemy, że większość ludzi idzie bardzo szeroką drogą ku zatraceniu, a ich chrzest nie ma nic do rzeczy.

Ma dużo do rzeczy bo tacy są odstępcami a nie poganami. Inna odpowiedzialnośc, inny status.


Odnośnie przywołanego przez Ciebie wersetu z 1 Pt 3,21. Jest on zwykłym przykładem metonimii skutku, inaczej zwanej metonimia efektu - figury stylistycznej dość popularnej w Piśmie Świętym.


Interpretacja nie znana Kościołowi przez wieki a także obca KEA i Lutrowi. Jesteś Pan heretyk.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 22:21

Riddick pisze:no cóż, słownik podaje że "Baptidzo" oznacza zanurzenie, wtajemniczenie, całkowite obmycie, więc bez fajntazji proszę.
a kielichy byly baptizo? nie polemicznie - lecz pytajaco...


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 22:24

Agata_K pisze:Nie wierzysz w chrzest praktykowany przez chrześcijan przez 1600 lat.
co takiego stalo sie 1600 lat temu ze zaczeto go praktykowac?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2009, 22:30

Agata_K pisze:
Chrzest nie zbawia, nieważne w jakim wieku. Zbawia nas wiara w Chrystusa i to jest napisane w Biblii.

Biblia mówi co innego.

A cóż mówi? :) Jak cały czas czytam to widzę, że Zbawia nas Bóg, z Łaski przez Wiarę ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 22:34

Agato, Biblia chrześcijanami nazywa "uczniów" Chrystusa. Ktoś kto ustawicznie tkwi w grzechu czy bałwochwalstwie nie jest ani uczniem, ani chrześcijaninem.

Fakt, że Biblia czegoś nie zabrania - mianowicie chrztu niemowląt - nie oznacza jeszcze, że wolno tym czymś podrabiać rzetelne spełnienie nakazów Bożych.

Co w Biblii piszę jasne - to to, żeby nauczać i chrzcić, żeby każdy się upamiętał i się ochrzcił, że jeżeli "wierzysz z całego serca możesz się ochrzcić" i podobne.
Natomiast o chrzcie dzieci Biblia nie tylko nie naucza jasno, ale nawet o nim nie wspomina.
Agata pisze:Nie życzę sobie, abyś nazywała mój chrzest magicznymi obrządkami. Jestem chrześcijanką i nie pozwolę sobie, aby ktoś wyzywał mnie od pogan.

Agata pisze:Jesteś Pan heretyk.

Zanim zaczniesz "życzyć sobie" cokolwiek, wyjmij belkę z oczu i pokaż dobry przykład, a nie rzucaj podobnymi oszczerstwami w innych, "nie życząc sobie...". Życzyć to możesz sobie w swoim domu, a tu koncertu życzeń nie ma... może będzie kiedyś, kto wie...
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 22:36 przez Axanna, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 22:35

Jeśli ktoś traktuje chrzest jako magiczną czynność to zawsze będzie uważał, że to sprzeczne ze zbawieniem przez wiarę i z łaski. Będzie także próbował cuda wyprawiać z 1 P 3:21 aby tylko wyinterpretować coś innego niż pisze.

Chrzest to Boży dotyk. Bardzo realny, wręcz namacalny, ale wciąż Boży. Oparty na Bożym Słowie, działanie samego Ducha Świętego.


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 22:38

Axanna, najpierw piszesz, że jeśli czegoś w Biblii nie ma to jeszcze nic nie znaczy a potem, że w Biblii nie ma o chrzcie dzieci...No i ta belka...sama pokazałaś swój charakterek. Raczej niechrześcijański. A owszem, życzyć sobie będę i mam prawo i nie zamierzam słuchać jakiejś heretyczki z kościółka utworzonego w 21 wieku na fali emocji z Toronto.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 maja 2009, 22:38

fantomik pisze:
Agata_K pisze:
Chrzest nie zbawia, nieważne w jakim wieku. Zbawia nas wiara w Chrystusa i to jest napisane w Biblii.

Biblia mówi co innego.

A cóż mówi? :) Jak cały czas czytam to widzę, że Zbawia nas Bóg, z Łaski przez Wiarę ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Nie da sie uciec od FAKTU że Piotr napisał ze zbawia nas woda prze chrzest KTÓRY JEST PROSBĄ do Boga.

(20) niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. (21) Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. (22) On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze, i Moce.. (1 List Piotra 3:1-22, Biblia Tysiąclecia)
Słowo Ratunek = zbawienie dotyczy prośby wyrażanej w chrzcie do Bog. Gdy przychodzisz i prosisz Go o zbawienie to ciebie ratuje.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 22:40

Słowo Ratunek = zbawienie dotyczy prośby wyrażanej w chrzcie do Bog. Gdy przychodzisz i prosisz Go o zbawienie to ciebie ratuje.


I gdy łączysz to z wodą, jak pokazują dzieje apostolskie. Wolno Bogu taki warunek było postawić czy nie? Czy MU zabroniliście, rzekomo w Jego obronie? Jego łaskę zrobiliście suwerenną, nie Jego!


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 22:44

Agata_K pisze:...sama pokazałaś swój charakterek.Raczej niechrześcijański. A owszem, życzyć sobie będę i mam prawo i nie zamierzam słuchać jakiejś heretyczki z kościółka utworzonego w 21 wieku na fali emocji z Toronto.

Ty pokazujesz "charakterek chrześcijański" ? :O
Ordynarne chamstwo i oszczerstwa zapewne uważasz za przejawy "chrześcijańskiego charakterku"? Co prawda nie ma co się dziwić komuś, kogo sam chrzest uczynił chrześcijaninem - ani pokuty, ani upamiętania, ot i owoce wyłażą...


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 22:46

Owszem, jestem chrześcijanką i to po pokucie i w trakcie jej. Ty pierwsza zaczęłaś z chamstwem i oszczerstwami o okultyzm. Przepraszam że zniżyłam się do twojego poziomu!

Nie zamierzam zresztą nadal z Toba dyskutować skoro wogóle chrześcijanką nie jesteś, skoro nie wierzysz w to, co jasno pisze w Piśmie.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 maja 2009, 22:50

Melisa pisze:[...]
po 1 ) wszyscy w zborze poznają, gdy będę "nowonarodzona" i wtedy dostąpię chrztu.
po 2 ) do chrztu trzeba się przygotowywać minimum 3 miesiące, bo tyle trwa przestudiowanie skryptu przygotowującego do chrztu.

Co Wy na te argumenty?

Standard gdy do Chrztu dokłada się od razu członkostwo w ludzkiej instytucji jaką jest zbór (nie w rozumieniu Pisma). Ochrzczona możesz przecież być i w wannie albo na basenie ;-) [niektórzy rzecz jasna wolą jak się to łączy od razu z członkostwem w zborze gdyż widocznie również takiej formalności potrzebują w swoim zrozumieniu (nie do Zbawienia rzecz jasna, po prostu tego również chcą)]

Pozdrawiam w Chrystusie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 22:59

Agata_K pisze:Nie zamierzam zresztą nadal z Toba dyskutować skoro wogóle chrześcijanką nie jesteś, skoro nie wierzysz w to, co jasno pisze w Piśmie.

2Kor 10:12 Bw "Nie ośmielamy się bowiem zaliczać siebie do niektórych lub porównywać się z niektórymi spośród tych, którzy siebie samych zalecają; nie mają bowiem rozumu, jeśli do siebie swoją własną miarę przykładają i siebie z samymi sobą porównują."

Ga 6:4 Bw "Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim."


Proponuje, żebyś przystopowała trochę ze swoją prymitywną arogancją. Nie jesteś u siebie, tylko w miejscu publicznym, gdzie jakiś poziom jednak zobowiązuje. Chyba że uważasz za stosowne jak za Twoim przykładem zacznę zwracać się do ciebie na "heretyczka" i "poganka". Ale mi to jest jakieś obce, dlatego też cię proszę, abyś nabrała trochę ogłady... jeżeli to jest możliwe. Z góry dzięki.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 23:05

Lash pisze:Nie da sie uciec od FAKTU że Piotr napisał ze zbawia nas woda prze chrzest
Rozlałem się jak woda I rozłączyły się wszystkie kości moje. Serce moje stało się jak wosk, Roztopiło się we wnętrzu moim (Ps. 22:15)

Oczywiste jest tez, ze chrzest ma znaczenie ratowania sie:
Wielu też innymi słowy składał świadectwo i napominał ich, mówiąc: Ratujcie się spośród tego pokolenia przewrotnego.
Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz. (Dz.Ap. 2:40-41) ale z Piotra nie umiem tego powiazac, predzej z Marka 16.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 23:06

Axanno..nazywając mój chrzest okultyzmem, magiczną sztuczką, podważając moje chrześcijaństwo naprawdę przywaliłaś mi wystarczająco mocno, mocniej niż ja Tobie heretyczką. Ja Ciebie poganką nie nazwałam. Nie wypominam Ci także, że masz dwa chrzty. Ty za to zrównałaś mnie z niewierzącymi okultystami.

Edynburczyk jest heretykiem i to jest fakt, jeśli chce być szczery to powinien zmienić albo pogląd albo Kościół. Rola chrztu w KEA jest naprawdę bardzo ważna.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości