Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Ariela » 17 kwie 2016, 13:43

Mam pytanie, jaka jest teoria chrzescijan w zwiazku ze zbawieniem prorokow ze Starego Testamentu. Wedlug chrzescijanstwa czlowiek nie moze byc zbawiony bez przyjecia ofiary Jezusa, zatem w jaki sposob Bog zbawil prorokow przed Jezusem?


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: login2 » 17 kwie 2016, 14:23

Człowiek jest usprawiedliwiony z wiary w jedynego prawdziwego Boga. Tak było zawsze i tak jest, dziś po prostu wiemy więcej o tym kim On jest i czego dokonał, ale zasada jest ta sama. Zbawienie jest z wiary w jedynego prawdziwego Boga. Prorocy ST wierzyli w jedynego prawdziwego Boga.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Janek » 17 kwie 2016, 14:37

Ariela pisze:Mam pytanie, jaka jest teoria chrzescijan w zwiazku ze zbawieniem prorokow ze Starego Testamentu. Wedlug chrzescijanstwa czlowiek nie moze byc zbawiony bez przyjecia ofiary Jezusa, zatem w jaki sposob Bog zbawil prorokow przed Jezusem?

Przez wiare w slowo,obietnice,chrystusa.
Juz Kain z Ablem skladali ofiare.
Mozna powiedziec ze Bog
tez zlozyl taka juz w raju.

15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży2 ci głowę,
a ty zmiażdżysz2 mu piętę». (genezis)



1 Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda zostawali pod obłokiem1, wszyscy przeszli przez morze 2 i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza2, w obłoku i w morzu; 3 wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy3 4 i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały4, a ta skała - to był Chrystus4(koryntian)


11 Wiara jest gwarancją spełnienia się naszej nadziei i dowodem na istnienie niewidzialnej rzeczywistości. 2 Ze względu na nią, w przeszłości Bóg okazywał przychylność naszym przodkom.

3 Dzięki wierze wiemy, że cały wszechświat powstał na rozkaz Boga i że wszystko, co widzimy, wzięło swój początek ze świata, którego nie widać.

4 Dzięki wierze Abel złożył lepszą ofiarę niż Kain. Bóg zaś – przyjmując dar Abla – potwierdził jego prawość. Choć on sam umarł, jego wiara nadal przemawia, będąc przykładem dla innych.

5 Również dzięki wierze Bóg zabrał do siebie Henocha, który nie doświadczył śmierci. Nikt nie mógł go odnaleźć na ziemi, bo został zabrany przez Boga. Ale zanim to się stało, Bóg potwierdził, że obdarzył go swoją przychylnością. 6 Bez wiary nie można bowiem podobać się Bogu. Każdy, kto chce do Niego przyjść, musi więc uwierzyć, że On istnieje i nagradza tych, którzy Go szukają.

7 Dzięki wierze Noe zbudował okręt, aby ratować swoją rodzinę. Usłyszał bowiem o tym, co miało się wydarzyć, i głęboko się tym przejął. Jego wiara stała się wyrokiem dla reszty świata, dla niego zaś – podstawą Bożej przychylności.(hebrajczykow)

....


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: kontousunięte1 » 17 kwie 2016, 14:41

Ariela,pytanie ciekawe,ale obnaża-niestety-twoją nieznajomość planu bożego. Myślałam,że dogłębnie przeanalizowałaś Pśw. i "coś" kazało ci odrzucić je, a ty najzwyczajniej mówisz Bogu: "nie,bo nie".
Martwię się o ciebie.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Ariela » 17 kwie 2016, 14:47

Login2
Czyli ofiara Jezusa byla zupelnie zbedna. Sam przyznales ze prorocy zostali zbawieni bez ofiary Jezusa. Zatem nie trzeba ofiary zeby byc zbawionym, bo inni takiej ofiary nie przyjeli a mimo to zostali zbawieni. Wiec po co cale to ukrzyzowanie i cierpienie Jezusa jesli Bog wcale nie musial przychodzic na swiat a tym bardziej nie po to zeby zginac meczenska smiercia?

Janek

Czyli tak jak napisalam powyzej. Jezus umarl na marne. Cala akcja z cudownymi narodzinami, cudami, smiercia i zmartwychwstaniem nie miala zadnego sensu, bo Jezus wcale nie musial przychodzic na swiat jesli od poczatku wystarczylo tylko uwierzyc w tego prawdziwego Boga.

kontousunięte1,
Kiedy pisze wam co wywnioskowalam z Biblii, caly czas ktos mnie poprawia i mowie ze zle zrozumialam Biblie, wiec pytam sie was chrzescijan jak to jest i jak zawsze potwierdzacie ze moje wnioski byly wlasciwe.


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: login2 » 17 kwie 2016, 14:47

Tu nie chodzi o nieznajomość raczej ale niestety o raczej celowy atak na naszą, wiarę i Boga. Ariela ma coś w sobie takiego, że szuka gdzie by tu znaleźć jakiegoś haka na tego Boga, żeby pokazać go w świetle jak najbardziej negatywnym. Nie wiem jakiś uraz może masz Ariela do Boga i wiary, ale wiedz że Bóg jest dobry i jeśli sama się do niego będziesz chciała zbliżyć to i on do ciebie się zbliży :) Pomodlę się aby cokolwiek stoi na przeszkodzie w twoim pojednaniu się z Bogiem zostało usunięte. Pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa :)


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: login2 » 17 kwie 2016, 14:55

Czyli ofiara Jezusa byla zupelnie zbedna. Sam przyznales ze prorocy zostali zbawieni bez ofiary Jezusa. Zatem nie trzeba ofiary zeby byc zbawionym, bo inni takiej ofiary nie przyjeli a mimo to zostali zbawieni. Wiec po co cale to ukrzyzowanie i cierpienie Jezusa jesli Bog wcale nie musial przychodzic na swiat a tym bardziej nie po to zeby zginac meczenska smiercia?


Ofiara była konieczna. Ktoś musiał ponieść karę za grzechy, zrobił to Jezus i może on teraz przebaczyć każdemu komu tylko zechce. prorocy nie wiedzieli o ofierze Jezusa, ale są zbawienie dzięki niej jak każdy inny człowiek który jest zbawiony. Na jakiej podstawie Bóg usprawiedliwia to była wielka tajemnica przez wieki, wraz z Jezusem przyszła odpowiedź. Jeszcze raz ci napiszę to samo. Zbawienie jest z wiary z Boga, a nie z przyjęcia "ofiary". Ludzie kiedyś nie mieli pojęcia o tej ofierze, to nie znaczy, że ta ofiara była dla nich nieskuteczne. Była skuteczna bo mieli wiarę.

którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Janek » 17 kwie 2016, 14:58

Janek

Czyli tak jak napisalam powyzej. Jezus umarl na marne. Cala akcja z cudownymi narodzinami, cudami, smiercia i zmartwychwstaniem nie miala zadnego sensu, bo Jezus wcale nie musial przychodzic na swiat jesli od poczatku wystarczylo tylko uwierzyc w tego prawdziwego Boga.


Nie na marne.Bez ofiary Jezusa nie byloby odkupienia.
Jego cuda i zmartwychstanie to swiadectwo
i nadzieja dla nas.Oni wlasnie wierzyli
w ta obietnice ktora sie wypelnila..

Właściwie według Prawa niemal wszystko oczyszcza się krwią i bez przelania krwi nie ma przebaczenia.(hebrajczykow)

„On to został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla naszego usprawiedliwienia”Rz.4:25

„A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał,daremne jest nasze nauczanie,prózna jest także wasza wiara”1 Kor.15:14

„A jezeli Chrystus nie zmartwychwstał,daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach” 1 Kor.15:17

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie?. (J 18, 37)


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Ariela » 17 kwie 2016, 15:05

Wiele osob z tego forum pyta sie mnie co mi sie w Biblii nie zgadza, dlatego stwierdzilam ze o tym na pisze. Nie musicie sie za mnie modlic, wystarczy ze wyjasnicie mi o co chodzi w Biblii jesli juz chcecie mnie przekonac, bo jak to pisal Arystoteles "Jesli cos jest prawda wszystkie infromacje musza sie ze soba zgadzac". Jesli Biblia jest prawda zatem wszystkie infromacje w niej zawarte musza sie zgadzac. Jak na razie nic w waszej Biblii sie nie zgadza i jestescie zszokowani ze jestem agnostyczka. Wlasnie zademonstrowalam wam ze wasz Jezus umarl na nic, co sami przyznaliscie i jedynym waszym argumentem przeciw jest: "Pomodlimy sie za ciebie" :/ Ja nie zaluje ani chwilii ze porzucilam religie. To byla najlepsza decyzja w moim zyciu. Jest mi tylko szkoda ludzi ktorzy mecza sie w tym religijnym Matrixie tylko dlatego ze boja sie czegos co i tak nie istnieje. Staram sie zatem pomoc tym ktorzy sie wachaja.

Wracajac jednak do ofiary Jezusa. Przed ofiara Jezusa, ludzie byli zbawieni jak przyznales sam Login2. Wiec na co jeszcze ofiara Chrystusa? No bo nikt nie umarl za grzechy Noego a jakos zostal zbawiony, a dzisiaj jesli nie przyjme ofiary Jezusa to nagle moje grzechy nie zostana przebaczone....Eeee... gdzie tu sens? Niestety juz polegliscie w tej dyskusji i sie nie wykrecicie. Ofiara Jezusa byla zbedna. Bez niej wszyscy prorocy sobie poradzili i byli usprawiedliwieni. Jak znow przyznal Janek mowiac ze wiara w obietnice wystarczyla prorokom. Acha, to krew sie nie rozlala, czyli grzechy nie zostaly jeszcze odkupione, ale prorocy i tak zostali odkupieni bo, wierzyli w to ze krew miala sie rozlac i ich odkupic? :-/


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: login2 » 17 kwie 2016, 15:12

No bo nikt nie umarl za grzechy Noego a jakos zostal zbawiony,


Jak to nie. Jezus Chrystus umarł. Jezus umarł za grzechy świata, wszystkie, przeszłe, przyszłe nie ma znaczenia. To że Noe żył zanim Jezus umarł na krzyżu, nie oznacza, że został zbawiony bez krzyża. Rozumiesz?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Janek » 17 kwie 2016, 15:12

Nie poleglismy.Zatwardzasz sie i wojujesz :-P
Ludzie zostali odkupieni dopiero kiedy krew
sie przelala.Gdyby Jezus nie zlozyl sie w ofierze
i nie zmartwychstal to nasza/ich wiara bylaby daremna.

Jeszcze cos dodam
56 Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się».


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: fryderyk » 17 kwie 2016, 15:15

Ariela,

Oczywiście masz rację. Logicznie rzecz analizując, ofiara Jezusa byłą zbędna.
Chrześcijanie jednak tłumacząc zawijasy swojej religii nie często korzystają z logicznego myślenia.
Gdy spotykają sprzeczność to zawsze mogą użyć sobie furtki "niezbadanych dróg boskich" i wtedy można wytłumaczyć sobie wszystko :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Janek » 17 kwie 2016, 15:21

Bzdury piszesz.Nie byla zbedna o czym naucza Pismo.
Ateusze/deisci po prostu udaja ze nie rozumia
prostej nauki przez swoje cielesnosc/grzechy...
Arielo jak bedziesz gotowa na
powazna dyskusje
to daj znac.

11 A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. 12 Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. 13 Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! 14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!


Amen i Adios


login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: login2 » 17 kwie 2016, 15:23

Dokładnie tak samo uważam, to nie jest tak że oni nie rozumieją, ale jest brak jakiejkolwiek woli aby chcieć rozumieć. Także zapraszamy jak będziecie chcieli poważnie podyskutować.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak zostali zbawieni prorokowie ze Starego Testamentu?

Postautor: Ariela » 17 kwie 2016, 15:42

fryderyk pisze:Ariela,

Oczywiście masz rację. Logicznie rzecz analizując, ofiara Jezusa byłą zbędna.
Chrześcijanie jednak tłumacząc zawijasy swojej religii nie często korzystają z logicznego myślenia.
Gdy spotykają sprzeczność to zawsze mogą użyć sobie furtki "niezbadanych dróg boskich" i wtedy można wytłumaczyć sobie wszystko :)


Haha :lmao: No, to prawda. Mimo to jestem zszokowana ze wiekszosc chrzescijan jest taka wytrwala w oszukiwaniu siebie samych i wyjasnianiu sobie czegos co jest ewiedentnie nielogiczne.

Janek, ja nie udaje. Jesli nauka Biblii w tej kwestii jest tak oczywista to czemu nie potrafisz nam jej wyjasnic? Nauka Biblii jest taka: Bez ofiary Chrystusa, czyli ofiary za grzechy nikt nie moze byc zbawiony. Noe zyl przed Jezusem, nikt za niego nie umarl, a zostal zbawiony. Jak zatem zostal odkupiony? Istnieja tylko dwie alternatywy: Albo nie zostal odkupiony czyli po zmarwtychwstaniu pojdzie do piekla, albo zostal odkupiony bez rozlania krwi Jezusa czyli ofiara Jezusa byla na marne. Co wybierasz?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości