Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
judytka
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2016, 21:49
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: judytka » 27 mar 2016, 14:04

Wydzielone z: viewtopic.php?f=2&t=14747


U mnie chyba będzie to samo, tzn. zmiana religii. Oboje jesteśmy Katolikami jak i cała rodzina ale ostatnio myślę o pójściu na początek do Kościoła Protestanckiego na mszę, myślę też o zmianie religii na protestancką ale jak wspomnę o wywodach mojej matki żarliwej katoliczce wręcz dewotce-fanatyczce to żołądek mi się ściska. Mąż jest na to obojętny, mówi że mogę robić co chcę, przecież jestem dorosła.
U protestantów podoba mi się prostota, to, że opierają się wyłącznie na Biblii a nie na czymś nie wiadomo jeszcze czym jak jest w KK. Katoliccy księża są zakłamani, obłudni wg mnie. Mówią jedno a robią drugie. Nas pouczają a sami żyją w grzechu. Straciłam do nich zaufanie. Chociaż w sumie to może nigdy go nie miałam.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: konto skasowane » 27 mar 2016, 18:49

Wśród protestantów także są obłudnicy i wilki w owczej skórze.
Nie wolno ci budować wiary w oparciu o ludzi bo na nich zawsze się zawiedziesz. Możesz co najwyżej wybrać budowanie w oparciu o Słowo Boże, wtedy budujesz na skale a twoja wiara będzie prawdziwa.


.
judytka
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2016, 21:49
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: judytka » 28 mar 2016, 12:55

dr.sky pisze:Wśród protestantów także są obłudnicy i wilki w owczej skórze.
Nie wolno ci budować wiary w oparciu o ludzi bo na nich zawsze się zawiedziesz. Możesz co najwyżej wybrać budowanie w oparciu o Słowo Boże, wtedy budujesz na skale a twoja wiara będzie prawdziwa.



Jednak wydaje mi się, że katoliccy księża są najbardziej obłudni.

*Judytko, jako nowy użytkownik proszę zapoznaj się z regulaminem.
W tym pokoju nie mogą odpowiadać katolicy rzymscy. Ewentualnie za chwilę wydzielę do nowego tematu, żebyś mogła pisać w nim.
MrSponge


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: MrSponge » 28 mar 2016, 13:50

Temat wydzielony dla judytki. ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: konto skasowane » 28 mar 2016, 19:00

Judytka, a jak chcesz to sprawdzić i jakiej miary użyjesz? Sprawdzisz każdego z osobna, czy wszystkich na raz?


.
Awatar użytkownika
Nicole-88
Posty: 76
Rejestracja: 02 lut 2016, 19:48
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: Nicole-88 » 28 mar 2016, 19:09

judytka pisze:U mnie chyba będzie to samo, tzn. zmiana religii. Oboje jesteśmy Katolikami jak i cała rodzina ale ostatnio myślę o pójściu na początek do Kościoła Protestanckiego na mszę, myślę też o zmianie religii na protestancką


Zmianę wyznania, bo jesteś Chrześcijanka ja myślę, a Protestanci to Chrzescijanie
Nie na msze, tylko na nabożeństwo...

judytka pisze:U protestantów podoba mi się prostota, to, że opierają się wyłącznie na Biblii a nie na czymś nie wiadomo jeszcze czym jak jest w KK. Katoliccy księża są zakłamani, obłudni wg mnie. Mówią jedno a robią drugie. Nas pouczają a sami żyją w grzechu. Straciłam do nich zaufanie. Chociaż w sumie to może nigdy go nie miałam.


To pojawia się taki dylemat, gdzie powinnaś pójść czy czego spróbować, Protestanckie Zbory to cała gama wyboru
Informuje tylko, że tacy ludzie również pojawiają się w Protestantyzmie. Jednak doskonale rozumiem o czym mówisz w przypadku Rzymskiego Katolicyzmu


Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zmiana wyznania, a utrata zaufania do KRK

Postautor: Komandos » 20 cze 2016, 19:22

Cześć ! :) Chwała Bogu za twoje otwarte serce . Moja matka też była zagorzałą religijną katoliczka ale u Boga nie ma rzeczy nie możliwych 2 lata temu razem przyjęliśmy chrzest . Mój Ojciec nie mógł się z tym pogodzić że jesteśmy w sekcie :) a dziś sam czyta Słowo Boże i widzę jak Bóg Go zmienia . Nie długo sam będzie też w tej sekcie ha :) tak działa Bóg jak Mu zaufamy i z wiarą czekamy na Jego działanie . Módl się za swoją rodzinę a wszystko w swoim czasie się dokona .Niech Bóg cię błogosławi .



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości