Ważna rozmowa

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Ian » 03 mar 2016, 09:44

Chciałbym tylko poinformować że poszło mi dobrze i mam duże szanse na przyjęcie. Bardzo dziękuję!


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 09:46

Chwalić Boga! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: kontousunięte1 » 03 mar 2016, 09:58

Ha! Bóg jest wielki. Ciekawe czy modlitwy pomogły,czy wystarczyły twoje umiejętności i dobre przygotowanie,czy to po prostu wola Boża /patrzyliście kiedyś pod takim kątem na własne powodzenia lub porażki?/.
Cieszę się,Ian.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Ian » 03 mar 2016, 10:30

kontousunięte1, tak wielki jest Bóg. Jestem pewien że to Boże błogosławieństwo. Oczywiście że wszystko dzieje się zgodnie z Bożą wolą więc to zależy czy taki plan mi Bóg przygotował. Ale zauważyłem że jak proszę braci o intensywną modlitwę to jakoś wszystko się udaje. Wiem że nie zawsze musi, bo Bóg ma zawsze lepsze plany i sztuka polega na tym by radować się w Panu niezależnie od okoliczności. Ja się łapię na tym, że jeśli coś mi się nie udaje to się smucę długotrwale co uważam, że jest grzechem, bo nie powinniśmy uzależniać swojego humoru i postawy od zewnętrznych okoliczności. No ale to już kwestia poziomu duchowego :) mi jeszcze dużo brakuje, by być prawdziwie dojrzałym Bożym mężem, ale dążę do tego :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: kontousunięte1 » 03 mar 2016, 10:36

No i dzięki Bogu za wszystko.
U mnie z tym poziomem duchowym w sprawach o których piszesz jest ...kiepściutko. :-(
Teoretycznie wiem,że powinno być tak,jak to przedstawiasz,ale życie codzienne uświadamia mi,że słaba jestem. Byle co nie tak wyjdzie i... smutek, no ale szybko się łapię,że to źle.Walka nieustanna :-D


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: konto skasowane » 03 mar 2016, 12:27

Ian, nie wydaje mi się aby smutek spowodowany niepowodzeniem był grzechem. Myślę, że smutek trzeba strawić żeby potem iść dalej. Każdy inaczej przechodzi ze stanu smutku do stanu radości. To są cechy indywidualne. Odrzucanie emocji bez uporania się z nimi w środku może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Prędzej czy później pojawi się frustracja.
Lepiej jest wygadać się szczerze przed Bogiem, na przykład w taki sposób :
"Panie tak bardzo mi zależało na tym i tak bardzo się o to modliłem. Zaufałem Ci, ale nic z tego nie wyszło. Na prawdę czuję jakbym się na Tobie zawiódł. Wybacz mi, że tak mówię. Chcę żebyś wiedział co czuję, bo nie chcę udawać. Być może Ty masz dla mnie inne plany, a ja tego nie wiem. Dlatego wybacz mi także to, że się na Tobie zawiodłem. Trochę to potrwa zanim zapomnę. Wiem, że chcesz to co najlepsze dla mnie. Być może chciałem zbyt wiele dla siebie. Mimo wszystko cieszę się, że mogę Ci to wszystko powiedzieć. Nie mam nikogo innego na kim mogę tak bardzo polegać. Ty nie jesteś jak człowiek. Ty jesteś Bogiem Świętym i Wszechmocnym. Zaprowadź mnie tam, gdzie będę potrzebny. Ja sam nie dam rady, ale niech wszyscy zobaczą jakim jesteś Bogiem. Niech wszyscy zobaczą, że Ty jesteś. Amen."

Tak mniej więcej... Wiesz o co chodzi...


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: kontousunięte1 » 03 mar 2016, 12:36

Kurcze blade....jak ładnie.
Ja to krótko jadę,ale nie powiem,bo mnie wywalicie z forum :rotfl: :P


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Maddie » 03 mar 2016, 20:11

Dr.sky, dzięki za te super słowa, prawdziwe i oddające stan ducha po takim niepowodzeniu i zawodzie, i przykładową modlitwę. Mniej więcej tak, może krócej i nie tak pięknie, to u mnie wygląda.
Mnie najbardziej boli nie wtedy gdy to przychodzi z zewnątrz, lecz kiedy sama coś zawalę przez głupotę lub grzech :/, a w zasadzie to na jedno wychodzi. Nie wtedy, gdy mogłabym zawieść się na decyzji Boga, ale gdy sama zawiodę siebie. :( Trochę trwa, zanim człowiek się pozbiera. Wielką pociechą jest wtedy to, że planów suwerennego Boga nie da rady zepsuć nawet tak słaby człowiek, jak np. ja. :)

Aha, Ian, cieszę się z Tobą i powodzenia dalej.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: fantomik » 15 mar 2016, 00:17

Jeremiasz otwarcie Bogu mówił, że Ten go "uwiódł" (w pejoratywnym znaczeniu tego słowa) i nie został "trafiony błyskawicą". Stąd myślę, że to jest po prostu ludzkie, że wyrażamy swój zawód w tym w stosunku do Boga. Bo jeśli w stosunku do Boga, który wszak ukochał nas gdy jeszcze byliśmy całkowicie zapaćkani w grzechu, który zna nasze całe bagno, nawet to którego sami nie jesteśmy świadomi, nie możemy być szczerzy to w stosunku do kogo możemy :?:

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Imperator » 15 mar 2016, 08:16

Ian pisze:Dzięki za modlitwy i wypowiedzi. Za 65 min. mam rozmowę i testy psychologiczne. Proszę o modlitwę. Dzięki.


Pomodle sie teraz.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Norbi » 15 mar 2016, 22:30

Zdałeś, czy nie, czy nie wiesz jeszcze? Jak poszło?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Norbi » 15 mar 2016, 22:30

Zdałeś, czy nie, czy nie wiesz jeszcze? Jak poszło?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2016, 05:21

Ian, jak reżyser dreszczowców - nakręcił atmosferę i... zapomniał, że ją nakręcił.
A my całe w strachu...
:hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ważna rozmowa

Postautor: kruszynka » 16 mar 2016, 09:49

Ian wiem! Będziesz kosmonautą (testy sprawnościowe, psychologiczne.....to już nie grafik, choć...))


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości