O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 11 lut 2016, 02:15

Trochę się ostatnio dzieje w moim życiu. Pojawiają się różne zmiany. Czuję, że staję się dużo stabilniejszy duchowo i rozwijam się intelektualnie. Występują jednak mniejsze czy większe problemy. Od października tego roku zamierzam iść na studia teologiczne, to już raczej pewne.

Bardzo proszę Was o modlitwę do Boga o to, abym zawsze podejmował decyzje zgodne z Jego wolą, zwłaszcza gdy chodzi o trudne kwestie oraz o to, aby Duch Święty prowadził mnie jasnymi i przejrzystymi drogami. Proszę także o modlitwę, abym rozpoznawał Bożą wolę prawidłowo i nie fałszował jej nieumyślnie czy umyślnie poprzez interpretację zgodną z moimi pragnieniami.

Z góry Wam dziękuję, kochani bracia i siostry.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Samolub » 11 lut 2016, 03:31

Pomodle sie i wrzuce na tapete x D
To fajne masz myslenie, ja czesto zamiast o cos prosić zastanawiam sie czy to sprzeczne z planami Bożymi i proszę według Bożego uznania. Czasami stawiam warunki czy granice na ktore nie jestem gotów bo jednak jestem "ograniczony" i uwazam że szczerosc jest u Pana na wagę złota. Oczywiście czasami prosze o cos dodajac ,że jesli to jest złe czy niezgodne z wola Bożą to nie było tematu =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: konto skasowane » 11 lut 2016, 07:51

Wola Boża jest taka, że Człowiek obmyśla drogę, lecz to Pan kieruje jego krokami.
Jeżeli czujesz powołanie do nauczania, tak jak ja 15 lat temu, to wiedz że czekają cię wyrzeczenia i poświęcenie. Dziś to rozumiem, że idąc za Bogiem i chcąc mu się oddać całkowicie, nie warto się nawet wiązać w ludzkie związki miłosne. Brakuje ludzi którzy pójdą tam gdzie sami nie chcą ale Bóg chce ich w tych miejscach.
Bóg stawia kielich. Można go wypić lub nie. Drugiej szansy może już nie być.


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2016, 10:11

Będę cię wspierać modlitwą. :thumbup:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Samolub » 11 lut 2016, 16:58

dr.sky pisze:Wola Boża jest taka, że Człowiek obmyśla drogę, lecz to Pan kieruje jego krokami.
Jeżeli czujesz powołanie do nauczania, tak jak ja 15 lat temu, to wiedz że czekają cię wyrzeczenia i poświęcenie. Dziś to rozumiem, że idąc za Bogiem i chcąc mu się oddać całkowicie, nie warto się nawet wiązać w ludzkie związki miłosne. Brakuje ludzi którzy pójdą tam gdzie sami nie chcą ale Bóg chce ich w tych miejscach.
Bóg stawia kielich. Można go wypić lub nie. Drugiej szansy może już nie być.



Jak masz Dragon znajomych ze świata to pamietaj nie jeden nie jedna zdradzą jak Judasz. Ale dzieki temu selektywnie zostaną sami przyjaciele i Zbór ... wszystko jest oczyszczeniem, musisz dostrzegac zwyciestwo i działanie Pana w Twoim życiu a bedziesz znal Jego wolę lepiej niż wole jakiegos rozmowcy.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Noemi » 11 lut 2016, 23:11

Dragonar okej :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 12 lut 2016, 00:30

Dziękuję Wam. :)

dr.sky pisze:Wola Boża jest taka, że Człowiek obmyśla drogę, lecz to Pan kieruje jego krokami.
Jeżeli czujesz powołanie do nauczania, tak jak ja 15 lat temu, to wiedz że czekają cię wyrzeczenia i poświęcenie. Dziś to rozumiem, że idąc za Bogiem i chcąc mu się oddać całkowicie, nie warto się nawet wiązać w ludzkie związki miłosne. Brakuje ludzi którzy pójdą tam gdzie sami nie chcą ale Bóg chce ich w tych miejscach.
Bóg stawia kielich. Można go wypić lub nie. Drugiej szansy może już nie być.

Dlaczego nauczanie? Dlaczego związki miłosne? Pisałem tylko o prowadzeniu Bożym i przemianach w życiu. Moje marzenie w końcu się spełnia - naprawdę będę mógł studiować teologię. :) Ale jest też kilka dylematów i dlatego proszę modlitwę. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: konto skasowane » 12 lut 2016, 08:21

Nie wiem czy mogę tutaj dyskutować żeby nie mówił ktoś że w tym dziale nie można.
Po co idziesz studiować teologię? Sam dla siebie czy dla innych? Wszystko co robimy nie mamy robić dla siebie inaczej jesteśmy bezużyteczni.
Teologię idzie się studiować mając w zamyśle pogłębienie wiedzy przydatnej do nauczania innych. Bo co z tego że wchłonę całą wiedzę skoro nie chcę jej później przekazać dalej. Dlatego pisałem wcześniej czy to jest powołanie czy raczej własne pragnienie.
Jest takie powiedzenie: wizja bez działania, to marzenie. Działanie bez wizji, to koszmar.


.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 12 lut 2016, 12:59

dr.sky pisze:Nie wiem czy mogę tutaj dyskutować żeby nie mówił ktoś że w tym dziale nie można.
Po co idziesz studiować teologię? Sam dla siebie czy dla innych? Wszystko co robimy nie mamy robić dla siebie inaczej jesteśmy bezużyteczni.
Teologię idzie się studiować mając w zamyśle pogłębienie wiedzy przydatnej do nauczania innych. Bo co z tego że wchłonę całą wiedzę skoro nie chcę jej później przekazać dalej. Dlatego pisałem wcześniej czy to jest powołanie czy raczej własne pragnienie.
Jest takie powiedzenie: wizja bez działania, to marzenie. Działanie bez wizji, to koszmar.

Ach, w takim sensie... Teraz wszystko mi się zgadza. Na teologię chcę iść zarówno dla innych, jak i dla siebie. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: konto skasowane » 12 lut 2016, 13:08

Czyli masz wizję tego co będziesz chciał robić w przyszłości? Z tymi związkami miałem na myśli to, że z osobą samotną Bóg może więcej zdziałać bo nie jest się związanym z różnymi cielesnymi problemami ziemskimi.


.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 12 lut 2016, 13:32

dr.sky pisze:Czyli masz wizję tego co będziesz chciał robić w przyszłości? Z tymi związkami miałem na myśli to, że z osobą samotną Bóg może więcej zdziałać bo nie jest się związanym z różnymi cielesnymi problemami ziemskimi.

Mniej więcej mam taką wizję i nawet pewne plany. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Imperator » 12 lut 2016, 16:07

Dragonar pisze:
dr.sky pisze:Czyli masz wizję tego co będziesz chciał robić w przyszłości? Z tymi związkami miałem na myśli to, że z osobą samotną Bóg może więcej zdziałać bo nie jest się związanym z różnymi cielesnymi problemami ziemskimi.

Mniej więcej mam taką wizję i nawet pewne plany. :)


A skad wezmiesz na to wszystko pieniadze?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 12 lut 2016, 16:18

Imperator pisze:A skad wezmiesz na to wszystko pieniadze?

Zależy, co masz na myśli. Utrzymanie zapewniają mi rodzice, jednak - ze względu na to, że teologia kosztuje - zamierzam trochę dorobić, aby im pomóc. Poza tym, nie będę studiował tylko teologii. Jestem na innym kierunku studiów, który (mam nadzieję) choć w pewnym stopniu pomoże w znalezieniu pracy. Idzie mi na nim bardzo dobrze, więc może uda się dostać stypendium, ale nigdy nic nie wiadomo.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Imperator » 12 lut 2016, 16:51

Dragonar pisze:
Imperator pisze:A skad wezmiesz na to wszystko pieniadze?

Zależy, co masz na myśli. Utrzymanie zapewniają mi rodzice, jednak - ze względu na to, że teologia kosztuje - zamierzam trochę dorobić, aby im pomóc. Poza tym, nie będę studiował tylko teologii. Jestem na innym kierunku studiów, który (mam nadzieję) choć w pewnym stopniu pomoże w znalezieniu pracy. Idzie mi na nim bardzo dobrze, więc może uda się dostać stypendium, ale nigdy nic nie wiadomo.


Ok. Super. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O prowadzenie i rozpoznanie woli Bożej

Postautor: Dragonar » 10 kwie 2016, 23:45

Od jakiegoś czasu myślę, jak wiele Bóg dla mnie uczynił i jak bardzo przekształcił moje życie w ciągu ostatnich kilku lat. Jestem zupełnie innym człowiekiem, niż przed moim nawróceniem. Niewiarygodne, jak wiele może uczynić Chrystus przez Ducha Świętego - z człowieka pełnego strachu, pychy i dręczonego wyrzutami sumienia,, który szukał ukojenia w ezoteryce, medytacji i poza wolą Stwórcy, uczynił przepełnionego pasją do teologii chrześcijanina, który naprawdę poszukuje prawdy, stara się wzrastać w wierze, został ochrzczony, a teraz idzie do seminarium. A co najważniejsze, trwa w pokoju z Bogiem, jaki umożliwia mu Ewangelia o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Dziękuję Ci, Panie!

Proszę Was tylko o modlitwę za mnie, abym zawsze podejmował decyzje zgodne z wolą Bożą i nigdy nie opierał się działaniu Ducha Świętego.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości