KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: magda » 17 gru 2015, 10:22

Ta rzeźba jest mroczna , na pierwszy rzut oka robi wrażenie złe nie kojarzy się ze światłoscią zmartwychstaniem radoscią Raczej odrzuca jak by ta postać w srodku wyłaziła z błota czy jakiegoś ciemnego ognia i nie jest przemieniona w świetlistego Jezusa Zmartwychwstałego tylko jakiegoś obrzarpańca w łachmanach , którego otchłań wciaąga , Nie sugeluje zmartwychwstania , a włosy rzeczywiście cię układają dziwnie bo z daleka wygląda to nie na ludzka głowę tylk jakiegos ptaka czy gada. No rzeźba taka jak i Watykan czego sie spodziewaćmu antychrysta w jeg siedzibie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 18 gru 2015, 10:14

Widzisz tu nie chodzi o chwalenie się ale stwierdzenie ważnego w moim życiu faktu. Poprzez kontakty ekumeniczne spotkałem wielu wspaniałych ludzi i to zarówno w protestantyzmie jak i katolicyzmie czy prawosławiu, to oni dali impuls moim poszukiwaniom to dzięki nim dowiedziałem się, że w Polsce sa jeszcze inne godne uwagi opcje chrześcijaństwa. To właśnie dzięki tym wspaniałym ludziom narodziła się moja głęboka wiara a też decyzja do przejścia na baptyzm.
Gdyby nie spotkania ekumeniczne na które trafiłem przypadkiem pewnie dzisiaj byłbym typowym katolikiem nie mającym pojęcia o świecie wiary i Jezusowej miłości. Wszystko co "osiągnąłem" to właśnie dzięki tym spotkaniom i dlatego zawsze będę popierał ruch ekumeniczny jako ruch otwarcia chrześcijan na siebie wzajemnie.
Zaś ci którzy są przeciw najczęściej popełniają błąd pychy - skoro my jesteśmy doskonali i najlepsi na świecie i najlepiej wiemy co Bóg chce nam powiedzieć to po co nam inni grzeszący chrześcijanie - ale takie myślenie to właśnie największy błąd tych ludzi nie powiem że grzech.


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 18 gru 2015, 10:32

madelinka pisze:
Ryszard pisze:Witajcie. Dialog to co innego niż kompromis. Wielokrotnie prowadziłem dialog z kimś i rozchodziliśmy się bez nawet próby wypracowania wspólnego stanowiska bo i po co?
Jedne z głębszych i ciekawszych rozmówi prowadziłem z księdzem prawosławnym - niesamowicie budujące były te dialogi dla mnie. Tak więc i tu jest możliwy dialog.
Celem ekumenizmu nie jest stworzenie jednego wielkiego Kościoła ale zbliżenie do siebie kościołów, które funkcjonują obok siebie a poprzez wzajemne poznanie mogą się wzajemnie ubogacić w większym lub mniejszym stopniu.

Wszystko to o czym piszesz, to New Age- jedność w różnorodności. Tylko jak się to ma do głoszenia ewangelii? Ilu księży, po tych rozmowach się nawróciło? Choć tego nie przyznasz, bo jesteś liderem, zostałeś oszukany - celem ekumenizmu jest stworzenie jednej religii w obrębie wielu wyznań i wręcz z ich uwzględnieniem. To zupełnie odwrotnie do chrześcijaństwa, którego misją jest głoszenie ludziom Prawdy o grzechu i potępieniu, jeśli nie zwrócą się do jedynego źródła Prawdy Jezusa Chrystusa. Ekumeniczny Jezus nie stawia żadnych warunków "bo i po co?" Wiedz, że wiedziesz wielu do zguby, a jako lider poniesiesz za to odpowiedzialność przed Bogiem.


nie wiesz co piszesz. Ruch ekumeniczny zrodził się na polach misyjnych gdy chrześcijanie zobaczyli, że zamiast prowadzić pogan do chrześcijaństwa kłócili się o dogmaty i regułki, narodził się wtedy ruch którego celem była współpraca na niwach ewangelizacyjnych. W początkowym okresie dotyczył jedynie protestantów, potem dołączyli do niego prawosławni a Kościół Rzymskokatolicki w zasadzie jest z boku. Jeśli mówisz o tworzeniu super kościoła to tak myślą właśnie katolicy, jeśli chodzi o pozostałych to celem jest dialog, wymiana doświadczeń, współpraca tam gdzie jest to możliwe.
To o czym piszę do nie New Age - to nie jest tworzenie akceptacji dla innych teologii. Jedność w różnorodności to kościół który stoi mocno na gruncie prawdy jednocześnie będąc otwartym na dyskusję z tymi który to widzą inaczej. Jest to kościół współpracujący, który poprzez członków różnych wspólnot niesie ewangelię w świat. Wspomnę tutaj najbardziej znane mi przypadki. To uczelnia ChAT i EWST we Wrocławiu, to TWR, Gedeonici, to wreszcie TGD - w każdym z nich obok siebie są wyznawcy różnych kosciołow i wspólnie tworza dzieło Boże i nie jest to New Age.
Twoje propozycja to sekciarstwo - przekonanie że tylko my mamy rację - a co jeśli nie?


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: madelinka » 18 gru 2015, 15:56

Ryszard pisze:
nie wiesz co piszesz. Ruch ekumeniczny zrodził się na polach misyjnych gdy chrześcijanie zobaczyli, że zamiast prowadzić pogan do chrześcijaństwa kłócili się o dogmaty i regułki, narodził się wtedy ruch którego celem była współpraca na niwach ewangelizacyjnych. W początkowym okresie dotyczył jedynie protestantów, potem dołączyli do niego prawosławni a Kościół Rzymskokatolicki w zasadzie jest z boku.


Zapomniałeś tylko dodać, że inicjatorem tego ruchu był KrK, i obecnie również tej idei przewodzi, czego nie widzisz, bo nie masz już żadnego dystansu, lub nie chcesz widzieć, bo jak wspomniałeś, wszystko co osiągnąłeś zawdzięczasz właśnie temu ruchowi. A ja myślałam, że chrześcijanin zawdzięcza wszystko tylko Bogu.

Ryszard pisze:Jeśli mówisz o tworzeniu super kościoła to tak myślą właśnie katolicy, jeśli chodzi o pozostałych to celem jest dialog, wymiana doświadczeń, współpraca tam gdzie jest to możliwe.


Nie jest w tym zagadnieniu, istotne co myślą katolicy, tylko co myślą katoliccy liderzy. Ja nie mam nic przeciwko dialogowi pomiędzy denominacjami protestanckimi. Dialog z KrK jest wielkim błędem, za który protestanci zapłacą wysoką cenę (de facto już ją płacą). Dialog, który w swoim założeniu nie prowadzi, bo nie ma prowadzić do nawracania na jedyną Prawdę, jest kłamstwem węża.
Ryszard pisze:To o czym piszę do nie New Age - to nie jest tworzenie akceptacji dla innych teologii. Jedność w różnorodności to kościół który stoi mocno na gruncie prawdy jednocześnie będąc otwartym na dyskusję z tymi który to widzą inaczej. Jest to kościół współpracujący, który poprzez członków różnych wspólnot niesie ewangelię w świat. Wspomnę tutaj najbardziej znane mi przypadki. To uczelnia ChAT i EWST we Wrocławiu, to TWR, Gedeonici, to wreszcie TGD - w każdym z nich obok siebie są wyznawcy różnych kosciołow i wspólnie tworza dzieło Boże i nie jest to New Age.
Twoje propozycja to sekciarstwo - przekonanie że tylko my mamy rację - a co jeśli nie?


Na gruncie jakiej prawdy stoi nowopowstający kościół? W imię jakiej idei się łączycie z KrK? Uniwersalnego Chrystusa? Głosicie uniwersalną ewangelię miłości? Jedność ważniejsza niż konflikt, za wszelka cenę? Komunia pośród różnic? Rzeczywistość ponad ideami?

To nie ma nic wspólnego z ewangelią Chrystusową! Może w ferworze ekumenicznego uniesienia zapomniałeś o Jego Słowach:"Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył. ” (1Tes. 5:3-4).

Bardzo daleko odszedłeś skoro nawracanie na jedyną Prawdę nazywasz sekciarstwem. Ja mogę nie mieć w niczym racji, lecz Ten, który zwyciężył świat, jest Wierny i Prawdziwy a Jego Słowo trwa na wieki.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 18 gru 2015, 16:52

Ryszard pisze:
Jeśli mówisz o tworzeniu super kościoła to tak myślą właśnie katolicy, jeśli chodzi o pozostałych to celem jest dialog, wymiana doświadczeń, współpraca tam gdzie jest to możliwe.

madelinka:

Nie jest w tym zagadnieniu, istotne co myślą katolicy, tylko co myślą katoliccy liderzy. Ja nie mam nic przeciwko dialogowi pomiędzy denominacjami protestanckimi. Dialog z KrK jest wielkim błędem, za który protestanci zapłacą wysoką cenę (de facto już ją płacą). Dialog, który w swoim założeniu nie prowadzi, bo nie ma prowadzić do nawracania na jedyną Prawdę, jest kłamstwem węża.


Czy po to wielu porzuciło fałszywe nauki katolicyzmu,aby teraz wracać do KrK? Ja nie rozumiem,po co w ogóle jest to bratanie,tak niewinnie nazywane ekumenią. Pogadać /dialog poprowadzić/ ,Ryszardzie,to ja sobie mogę z sąsiadką w kolejce po chleb,ale tu właśnie chodzi o to,aby tzw."bracia odłączeni" /czytaj paskudni heretycy protestanccy/ powrócili do matki kościołą-katolickiego rzymskiego oczywiście. Kto ci nawciskał takich głupot,że tylko o dialog /pogaduszki/ chodzi?,o wspólne akcje? To ściema.
I tak,madelinka,masz rację ,protestanci już płacą. Ludzie odchodzą z zborów, a wielu rezygnuje z przystąpienia do nich,bo nie chcą wpaść z deszczu pod rynnę. Co za tym idzie, jest możliwość,że wielu odpadnie od wiary,słabi zrobią się letni,nie będą się umacniać w wierze i o to chodzi diabelstwu /z rogami czy bez :evil: /.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 18 gru 2015, 21:50

kontousunięte1, Magda, Madelinka wy to macie gadane : D czyli mam rozumiec dopilnujecie poządku z tą ekumenią. Dobre newsy x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: magda » 18 gru 2015, 22:51

Saolubie baby tak już mają ;P


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 21 gru 2015, 16:06

madelinka pisze:
Ryszard pisze:
nie wiesz co piszesz. Ruch ekumeniczny zrodził się na polach misyjnych gdy chrześcijanie zobaczyli, że zamiast prowadzić pogan do chrześcijaństwa kłócili się o dogmaty i regułki, narodził się wtedy ruch którego celem była współpraca na niwach ewangelizacyjnych. W początkowym okresie dotyczył jedynie protestantów, potem dołączyli do niego prawosławni a Kościół Rzymskokatolicki w zasadzie jest z boku.


Zapomniałeś tylko dodać, że inicjatorem tego ruchu był KrK, i obecnie również tej idei przewodzi, czego nie widzisz, bo nie masz już żadnego dystansu, lub nie chcesz widzieć, bo jak wspomniałeś, wszystko co osiągnąłeś zawdzięczasz właśnie temu ruchowi. A ja myślałam, że chrześcijanin zawdzięcza wszystko tylko Bogu.{/quote]

Jak nie wiesz to nie pisz - inicjatorem ruchu ekumenicznego były Kościoły Protestanckie a Katolicy do dzisiaj pozostają z boku. Jak trochę poczytasz to może zaczniejsz pisać prawdę/

Ryszard pisze:Jeśli mówisz o tworzeniu super kościoła to tak myślą właśnie katolicy, jeśli chodzi o pozostałych to celem jest dialog, wymiana doświadczeń, współpraca tam gdzie jest to możliwe.


Nie jest w tym zagadnieniu, istotne co myślą katolicy, tylko co myślą katoliccy liderzy. Ja nie mam nic przeciwko dialogowi pomiędzy denominacjami protestanckimi. Dialog z KrK jest wielkim błędem, za który protestanci zapłacą wysoką cenę (de facto już ją płacą). Dialog, który w swoim założeniu nie prowadzi, bo nie ma prowadzić do nawracania na jedyną Prawdę, jest kłamstwem węża.
Ryszard pisze:To o czym piszę do nie New Age - to nie jest tworzenie akceptacji dla innych teologii. Jedność w różnorodności to kościół który stoi mocno na gruncie prawdy jednocześnie będąc otwartym na dyskusję z tymi który to widzą inaczej. Jest to kościół współpracujący, który poprzez członków różnych wspólnot niesie ewangelię w świat. Wspomnę tutaj najbardziej znane mi przypadki. To uczelnia ChAT i EWST we Wrocławiu, to TWR, Gedeonici, to wreszcie TGD - w każdym z nich obok siebie są wyznawcy różnych kosciołow i wspólnie tworza dzieło Boże i nie jest to New Age.
Twoje propozycja to sekciarstwo - przekonanie że tylko my mamy rację - a co jeśli nie?


Na gruncie jakiej prawdy stoi nowopowstający kościół? W imię jakiej idei się łączycie z KrK? Uniwersalnego Chrystusa? Głosicie uniwersalną ewangelię miłości? Jedność ważniejsza niż konflikt, za wszelka cenę? Komunia pośród różnic? Rzeczywistość ponad ideami?

To nie ma nic wspólnego z ewangelią Chrystusową! Może w ferworze ekumenicznego uniesienia zapomniałeś o Jego Słowach:"Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną. Wy zaś, bracia, nie jesteście w ciemności, aby was dzień ten jak złodziej zaskoczył. ” (1Tes. 5:3-4).

Bardzo daleko odszedłeś skoro nawracanie na jedyną Prawdę nazywasz sekciarstwem. Ja mogę nie mieć w niczym racji, lecz Ten, który zwyciężył świat, jest Wierny i Prawdziwy a Jego Słowo trwa na wieki.

A kto się łączy z Katolikami w wyniu dialogu ekumenicznego? Chyba jedynie istnieje coś takiego w twojej głowie. Z punktu widzenia protestantyzmu nie ma możliwości połączenia się w super kościół.


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 21 gru 2015, 16:13

kontousunięte1 pisze:
Ryszard pisze:
Jeśli mówisz o tworzeniu super kościoła to tak myślą właśnie katolicy, jeśli chodzi o pozostałych to celem jest dialog, wymiana doświadczeń, współpraca tam gdzie jest to możliwe.

madelinka:

Nie jest w tym zagadnieniu, istotne co myślą katolicy, tylko co myślą katoliccy liderzy. Ja nie mam nic przeciwko dialogowi pomiędzy denominacjami protestanckimi. Dialog z KrK jest wielkim błędem, za który protestanci zapłacą wysoką cenę (de facto już ją płacą). Dialog, który w swoim założeniu nie prowadzi, bo nie ma prowadzić do nawracania na jedyną Prawdę, jest kłamstwem węża.


Czy po to wielu porzuciło fałszywe nauki katolicyzmu,aby teraz wracać do KrK? Ja nie rozumiem,po co w ogóle jest to bratanie,tak niewinnie nazywane ekumenią. Pogadać /dialog poprowadzić/ ,Ryszardzie,to ja sobie mogę z sąsiadką w kolejce po chleb,ale tu właśnie chodzi o to,aby tzw."bracia odłączeni" /czytaj paskudni heretycy protestanccy/ powrócili do matki kościołą-katolickiego rzymskiego oczywiście. Kto ci nawciskał takich głupot,że tylko o dialog /pogaduszki/ chodzi?,o wspólne akcje? To ściema.
I tak,madelinka,masz rację ,protestanci już płacą. Ludzie odchodzą z zborów, a wielu rezygnuje z przystąpienia do nich,bo nie chcą wpaść z deszczu pod rynnę. Co za tym idzie, jest możliwość,że wielu odpadnie od wiary,słabi zrobią się letni,nie będą się umacniać w wierze i o to chodzi diabelstwu /z rogami czy bez :evil: /.


Widzisz nikt nie wraca do fałszywych nauki katolicyzmu a na pewno nie jest to celem ekumenizmu. Celem jest przybliżenie zasad protestantyzmu innym wyznaniom a też poznanie innych wyznań aby lepiej ich rozumieć. Dla mnie jest to też głoszenie Chrystusa wszystkim i wszędzie. W wyniku kontaktów ekumenicznych miałem okazję powiedzieć parę razy kazanie w kościele w obecności biskupów i wiernych kościoła katolickiego - a głoszenie ewangelii to moje zadanie, a ekumenizm daje taką możliwość.
Kościół to nie zamknięta twierdza, odgrodzona od grzesznego świata ale nakaz Jezusa aby iść i głosić ewangelię wszędzie i wszystkim, nie można tego zrobić nie wychodząc do ludzi. Dlatego Paweł głosił ewangelię na areopagu - w centrum kultu pogańskiego i robił to nie dlatego, że nawrócił się na pogaństwo ale dlatego że tam byli ludzi głodni ewangelii.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2015, 16:28

Śmiem wątpić,że przez twoje kazania jakiś biskup się nawrócił. Ale skoro tak twierdzisz,to ok.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 21 gru 2015, 21:33

Ryszard no własnie Paweł głosił, a nie wprowadzał pogańskie kulty do swojego życia żeby się przypodobać poganom i znaleźć kompromisowe miejsce dla nowego zboru w wydaniu specjalnym na potrzeby lokalnych herezji coby zgromadzić więcej ludzi w pseudo Kościele
A szanowanie innych religii czy wyznań jest to po prostu naturalne zachowanie, każdy normalny człowiek nie ma z tym problemów

Jeśli chodzi o ekumenie, to Franciszek namawia do tego by występować pod Watykańską banderą
Cała zasługa ekumeni, reformy KrK i tego co mówią duchowni katoliccy zawdzięczać można jedynie niezłomnej chrześcijańskiej wierze. Dzięki temu łakomy kąsek przyciąga Watykan w stronę Ewangelizmu, Katolicy nie tylko poznają lepiej Biblię, ale też reformują swoją wiarę oraz starają się niektóre herezje usuwać by przypodobać się Protestantom.

Ty reprezentujesz inne stanowisko, bardziej nastawione na prywatny zysk, rozwój w strukturze .... etc


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: magda » 21 gru 2015, 23:29

Ryszard pisze:Celem jest przybliżenie zasad protestantyzmu innym wyznaniom a też poznanie innych wyznań aby lepiej ich rozumieć. Dla mnie jest to też głoszenie Chrystusa wszystkim i wszędzie. W wyniku kontaktów ekumenicznych miałem okazję powiedzieć parę razy kazanie w kościele w obecności biskupów i wiernych kościoła katolickiego - a głoszenie ewangelii to moje zadanie, a ekumenizm daje taką możliwość.


No i pierwszy krok zrobiony Ekumenizm daje taka możliwość tak jak byś nie miał dosteępu do katolików na codzień , koń by sie uśmiał że nie mozesz głosić bez bratania sie z KRk , ekumenią tak jak by katolicy byli niedostępni inną droga to już piewszy krok do ekumenii który zrobiłes mały ale poczyniony taka maleńka furteczka i usprawiedliwienie zzże ekumenia z Wielka nierządnica Babilonem w czymkolwiek moze byc pomocna i ze jakies mozliwości stwarza , nie łudź sie ze to ta droga , nie wchodzi sie na szeroka droge zeby kogos z niej wyciagnąć. Dajesz zły przykład bo skoro masz układy z biskupami i kk to jego wierni są wtedy przekonani zże ich kościół nie jest taki zły skoro i protestanci są z nim w komitywie, Nie moze prawda być a jkiejkolwiek komtywie z kłamstwem i jak widzę wyznajesz w takim razie zasae cel uświeęca srodki a to zasada masońska, CI protestanci paleni na stosach i mordowni , torturowani za reformacji przewracaja sie w grobie , nie wstyd ci przed nimi???? No to rzycze nawrócenia wszystkich biskupów a moze ci się i z papieżem uda , :evil:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Kamilzon » 27 gru 2015, 00:02

Ten "ołtarz" wygląda jak tło na teledysk Bhemota. :D :lmao: :rotfl:


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 13:06

Kamilzon pisze:Ten "ołtarz" wygląda jak tło na teledysk Bhemota. :D :lmao: :rotfl:


Albo Slipknota, dokładne.
U mnie wywołuje niepokój. Choć lubiłam czasem- teraz jakoś mniej, wyrosłam ?- metalu to nigdy nie lubiłam tych teledysków, okładek albumów itd.
Jest to dla mnie okropieństwo. A co dopiero w świątyni. To kogo oni tam czczą? :lol-above:


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 10 sty 2016, 14:38

Czesc metalu jest okey, ale polecam posłuchać tekstu Mettalica- Enter Sandman, dodam ze za Mettalica nie przepadam, takie stare dziadki z brudnymi brodami, troche Bahometa przypominaja


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości