Witam

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam

Postautor: madelinka » 05 paź 2015, 17:52

Hej, rok temu Pan wyrwał mnie z Babilonu, a dwa tygodnie temu zostałam zanurzona :-D Od kilku miesięcy próbuję rozmawiać na forum katolickim z moimi byłymi braćmi w wierze, ale jest turbociężko :cry:
Dziś zdecydowałam się zajrzeć do Was :-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Samolub » 05 paź 2015, 18:10

Czesc =D

Czemu ciezko? Mozesz opowiedziec
To dobrze ze uszlaś cało z Babilonu ^_^ doceniamy Twoj heroizm i ze tam nawet glosisz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Ian » 05 paź 2015, 19:03

Hej :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: madelinka » 05 paź 2015, 19:12

No wiesz, przede wszystkim jestem tam odstępcą, który czyta Pismo na własną zgubę (bez wykładni kościoła). Każdy, kto usłyszy, że to w co wierzy od wielu lat może być kłamstwem, buntuje się- a tego co tak mówi, uważa za kłamcę. Oni nie są w stanie zdystansować się do SWOJEJ wiary i założyć, że jako ludzie mogą się mylić; że papież może się mylić. Słowo Boże nic dla nich nie znaczy, jeśli nie jest zgodne z nauką kościoła. Jest to bardzo smutne, ale naprawdę Biblia jest dla nich tylko dodatkiem do nauki oficjalnej. Jestem ich wrogiem i w zasadzie niewiele osób ze mną chce rozmawiać. Jeśli w ogóle to oczywiście na zasadzie polemiki, z której i tak nie wiele wynika; najbardziej bronili kultu maryjnego i sakramentu spowiedzi; a i jeszcze tego, że homoseksualizm nie jest grzechem; gdybym nie wierzyła w to, że Słowo Boże jest jak miecz obosieczny, to już bym dawno zrezygnowała...


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Jaaqob » 05 paź 2015, 19:29

Witaj! :D

W jaki sposób "wyrwał"?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Samolub » 05 paź 2015, 19:45

madelinka pisze:No wiesz, przede wszystkim jestem tam odstępcą, który czyta Pismo na własną zgubę (bez wykładni kościoła). Każdy, kto usłyszy, że to w co wierzy od wielu lat może być kłamstwem, buntuje się- a tego co tak mówi, uważa za kłamcę. Oni nie są w stanie zdystansować się do SWOJEJ wiary i założyć, że jako ludzie mogą się mylić; że papież może się mylić. Słowo Boże nic dla nich nie znaczy, jeśli nie jest zgodne z nauką kościoła. Jest to bardzo smutne, ale naprawdę Biblia jest dla nich tylko dodatkiem do nauki oficjalnej. Jestem ich wrogiem i w zasadzie niewiele osób ze mną chce rozmawiać. Jeśli w ogóle to oczywiście na zasadzie polemiki, z której i tak nie wiele wynika; najbardziej bronili kultu maryjnego i sakramentu spowiedzi; a i jeszcze tego, że homoseksualizm nie jest grzechem; gdybym nie wierzyła w to, że Słowo Boże jest jak miecz obosieczny, to już bym dawno zrezygnowała...


Co moglas to zrobilas, trudno zeby Babilon Ci klaskal w lapy kiedy cos jest niewygodne dla nich. Zreszta swiat Jezusa odrzucil, Apostolowie byli wrogami numer jeden wladz i wiekszosci ludzi. Oni wybrali sobie boga wlasnego, moga to dostrzec lub nie, ale musza chciec zrobic cos poza czubkiem wlasnego nosa.

Zal Ci ich? Mi nie zal, tacy byli tacy sa tacy beda.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: madelinka » 05 paź 2015, 20:04

Proces był dość długi, bo w sumie chciałam już odejść ok.10 lat temu , ale za mało znałam Biblię i nie miałam odwagi sprzeciwić się rodzicom (miałam 25 lat). Odeszłam z kościoła na kilka lat, ale wróciłam, wraz mężem, po urodzeniu dziecka. Jakieś 4 lata temu mąż zaczął się interesować symboliką religijną (masońską, katolicką, starożytnych kultur) i ruchem New Age, i zaczęły się nam otwierać oczy. 2 lata później powróciliśmy do czytania Biblii, a zwłaszcza ST i Bóg powalił nas na kolana; tym razem już nie było odwrotu (zmieniony dekalog, kult maryjny, Antychryst) -Słowo Boże rozcięło nas na pół. W sierpniu tego roku, złożyliśmy akt apostazji i wciąż czekamy na odpowiedź; też trochę cyrku z tym było, bo proboszcz nie chciał podpisać; w końcu musieliśmy zmienić formułę i się udało :-D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Samolub » 05 paź 2015, 20:14

To jakies straszne rzeczy nie sa to jest tylko czubek gory lodowej... ;P
No ale ze to wam dalo czerwona lampke juz to chyba dobrze


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: madelinka » 05 paź 2015, 20:19

Samolub pisze:
Zal Ci ich? Mi nie zal, tacy byli tacy sa tacy beda.


Wiesz to trudne pytanie, żal mi ich bo, tak jak ja, zostali oszukani. Jedyną szansą dla nich jest to by usłyszeli Słowo - sam wiesz, że katolicy nie znają Biblii (tylko wybrane fragmenty). I oczywiście mówię tu tylko o świeckich, bo duchownych, którzy świetnie znają Pismo, nie żal mi. Muszą odebrać zapłatę. W tym zapale stworzyłam taki tekst Objawienia maryjne a Biblia i rozdałam rodzinie (to niesamowite, ale moi rodzice są w trakcie nawracania się), u teściowej też coś drgnęło. Modlę się za za nich by Pan ulitował się nad nimi, tak jak ulitował się nad nami; ale jestem też świadoma, że On bada serce i nerki...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Samolub » 05 paź 2015, 20:28

Czy duchowni znaja Biblie..., jakis odsetek trochenke zna, bardziej ucza sie nauk Kosciola Katolickiego na przestrzeni wiekow.

Podziwiam Cie, ciezko sie wyrwac z szpon katolicyzmu ktory otacza domownikow czy lokalne spolecznosci.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: madelinka » 05 paź 2015, 21:09

Samolub pisze:ciezko sie wyrwac z szpon katolicyzmu ktory otacza domownikow czy lokalne spolecznosci.


To wszystko łaska. W wieku 15 lat miałam przeżycie okultystyczne- nieświadomie skorzystałam z techniki wizualizacji, po przeczytaniu książki
De Mello "Przebudzenie". Po roku chciałam odebrać sobie życie i wtedy "przyszedł" Bóg, ale dochodziłam do siebie prze 10 lat. I to było bardzo ważne doświadczenie, bo nauczyło mnie wielkiego dystansu do drugiego człowieka. Nauczyłam się, że człowiek jest kłamcą, a tylko Bóg jest Prawdą. Straciłam 10 lat życia, ale zyskałam wieczność :-D :-D :-D Bez tego doświadczenia chyba byłoby ciężko dojść do Chrystusa...


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Noemi » 05 paź 2015, 21:24

witam cię madelinko :)


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: nadrozd » 07 paź 2015, 14:36

Witam madelinko hip hip Huraaaay

Obrazek


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lut 2016, 20:07

Teraz tu zajrzałem i też Cię witam! :)
Miło czytać, jak Pan Bóg prowadzi na drodze Swego Słowa...

Niech Jego błogosławieństwo stale spoczywa na Tobie i rodzinie!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: konto skasowane » 01 lut 2016, 23:10

Turbociężko... Już cię lubię :D


.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości