Na kogo zagłosujesz? Wybory prezydenckie 2015

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Bronisław Komorowski (PO).
3
13%
Andrzej Duda (PiS).
13
57%
Jeszcze nie wiem.
2
9%
Nie zamierzam pójść na wybory.
5
22%
 
Liczba głosów: 23
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 30 kwie 2015, 17:02

dr.sky pisze:Kukiz już 9% wg sondażu TVN

Chyba się zwolennicy Po-Pisu wystraszyli, bo dziś już lament podnieśli,że poparcie na Kukiza to ściema. :mrgreen: ;-) Zauważcie ataki na portalach na niego :-D
Jak tak dalej pójdzie to złamię swoją żelazną zasadę i pójdę na niego zagłosować. Choćby po to żeby żaden zwolennik pisu /od których w moim rejonie jest gęsto/ nie wpadł na oddanie mojego głosu na swojego dudka.
Ciekawostka: ktoś na Fb skrytykował blond-Ogórek i zostało zablokowane konto na miesiąc.
Teraz już się nie dziwię,że jeden filik antyrządowy znikł z mojej osi czasu.
Gorsza inwigilacja niż za PRL-u :zalamany:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 kwie 2015, 17:10

Mnie niestety nie będzie w PL i zagłosować nie będę mógł, ale zagłosowałbym na Kukiza w tej chwili. Gdyby naprawdę większość przemyślała, a nie szła bezmyślnie głosować na mniejszość, to Kukiz miałby szanse dostać się do drugiej tury.


.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 30 kwie 2015, 17:15

Paweł Kukiz, bo jako jedyny ma REALNY do wykonania program wyborczy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 kwie 2015, 19:03

Miałem głosować na kogoś z dwójki Kukiz- Korwin, i chyba zdecyduję się na Kukiza, właśnie szukałem kogoś, kto ma poglądy prawicowe, ale nie tak odjechane jak JKM.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 kwie 2015, 19:13

Oberyn. pisze:szukałem kogoś, kto ma poglądy prawicowe


Co sadzisz/sadzicie o panu Grzegorz Braun?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 30 kwie 2015, 20:37

Imperator pisze:Grzegorz Braun?

Nic, w ogóle go nie kojarzę.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 kwie 2015, 20:43

Imperator pisze:Co sadzisz/sadzicie o panu Grzegorz Braun?


Z programu wyborczego wynika, że to samo co Korwin czy Kukiz, ale w mediach go nie ma, więc wiele powiedzieć nie mogę, widziałem z nim jeden wywiad dla TVP i trochę jechał po nich, że są propagandową stacją, która narzuca tematy zastępcze np. rozdmuchany temat przejazdu "Nocnych Wilków" i mówił coś o Bulu Komorowskim, ze jest zdrajcą i jest utopiony w mafii.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 kwie 2015, 21:29

filius dei pisze:Ja nie idę na wybory by popierać to zło


Nie idąc na wybory popierasz to zło, które już jest, a może być mniejsze. To przez takich ludzi, którzy rządzili kilka milionów polaków wyemigrowało za pracę. Twoje dziecko - ty także - nie otrzymasz emerytury. Pracować będziecie na umowy śmieciowe. Dlaczego, bo jak ktoś nie idzie głosować, to nie chce mieć lepiej. Woli nic nie robić i jedynie wyładowywać swoją frustrację mówiąc źle o rządzących i ich krytykować, a także porównywać się z obywatelami innych państw, którym żyje się lepiej. Potem taki ktoś wyjeżdża za pracą za granicę i głośno proklamuje "Wracać do Polski? Po co? Tam nic nie ma i jest bieda. Nigdy w życiu tam nie wrócę" Niestety nie pomyśli ktoś taki, że tam także ludzie wybierają swoich przedstawicieli, dlatego mają tak jak mają.


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 kwie 2015, 21:36

I dlatego nie mają nic robić? Jak będzie w szkole nauczyciel prześladował twoje dziecko, to nie pójdziesz do dyrekcji aby wnieść wniosek o zmianę nauczyciela?
Jesteś jeszcze młoda, dlatego nie do końca rozumiesz że każdy, nawet chrześcijanin ma możliwość wpływania na otoczenie i próbować zmieniać je na lepsze.


.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 01 maja 2015, 13:11

filius dei pisze:A ja się dziwie że chrześcijanie w ogóle mieszają sie w coś takiego jak polityka, przecież ojczyzna ludzi wierzących jest w niebie nie na ziemi a jedynym władcą najwspanialszym jest Jezus Chrystus, co wierzący maja wspólnego z tym światem oprócz tego że muszą tu żyć ja nie wierze że ktoś kto na prawdę jest mądry i uczciwy będzie chciał pchać się w politykę by zostać prezydentem bo w polityce nie ma uczciwości jest to świat zły pełny przekrętów a człowiek który poznał Boga już nie należy do tego świata.(..)

Analizując historię pod kątem udziału chrześcijan w życiu politycznym, widzimy, że u swego zarania, chrześcijanie całkowicie dystansowali się od udziału w aparacie państwa, bo mieli do tego następujące powody:
Chrześcijanie odmawiali wzięcia jakiegokolwiek udziału w administracji państwowej Cesarstwa i jego obronie zbrojnej. Niemożliwością było, aby chrześcijanin mógł zostać żołnierzem, dostojnikiem państwowym bądź władcą, nie wyrzekając się tym samym obowiązku bardziej uświęconego. Po odstąpieniu od zasad wyznawanych przez pierwszych chrześcijan i jawnym odstępstwie od nauk Chrystusa sytuacja uległa zmianieźródło

Tak więc -od początku tak nie było, dopiero wtedy, gdy chrześcijaństwo ostygło i nastąpiło odstępstwo od zasad wyznawanych przez pierwszych chrześcijan - kolejni już nie podążali w ślady swych poprzedników, ale asymilowali się 'do świata', co oczywiście nie wyszło im na dobre, a dzisiaj można powiedzieć: tym bardziej nie wychodzi na dobre, a świat się tym nie przejmuje, tylko robi 'swoje'.

filius dei pisze:(..)chcę żeby moim jedynym władcą był Pan Jezus i to Jemu mam podlegać, władzy jedynie mam być posłuszna i się o nich modlić.

Bardzo rozsądna dla chrześcijanina postawa.
dr.sky pisze:(..)Jesteś jeszcze młoda, dlatego nie do końca rozumiesz że każdy, nawet chrześcijanin ma możliwość wpływania na otoczenie i próbować zmieniać je na lepsze.

A ja uważam, że pomimo, iż jesteś jeszcze młoda, to całkiem dobrze rozumiesz mechanizmy rządzące tym światem, gratuluję rozwagi i pozostało mi życzyć Ci jak najmniej rozczarowań w osobistych zderzeniach z brutalnymi zasadami, panującymi na tym ciągle jeszcze miejscami pięknym, bo stworzonym przez Boga świecie, ale zawłaszczanym, niszczonym i korumpowanym przez zło i złych..
Myślę, że dla Ciebie, jak i dla mnie i każdego, kto z tęsknota oczekuje Nowego Nieba i Nowej Ziemi, wiara, która jest pewnością dziedzictwa tych przyszłych rzeczy i jego rękojmią, stanowi ogromne pocieszenie, a jednocześnie pozwala się dystansować od tego, co się dzieje i nieuchronnie stacza wprost do otchłani..

dr.sky. - z racji tego, że jesteś już nieco starszy (od filius dei) , powinieneś wiedzieć, że nawet jeśli chrześcijanin stara się usilnie dobrze wpływać na otoczenie, to niekoniecznie te próby dobrze się kończą, gdy otoczenie nie jest podobnie nastawione.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 maja 2015, 13:20

Juneo pisze:władzy jedynie mam być posłuszna i się o nich modlić.


Tutaj także można to nieco rozwinąć. W dzisiejszych czasach cywilizowanej Europy, chrześcijanie mają ten przywilej, że nie są już tak prześladowani za wiarę jak za czasów cesarstwa rzymskiego i jeśli chodzi o prawa obywatelskie, stoją na równi z niewierzącymi ludźmi. Pismo Święte naucza jednak, że nie sama modlitwa wystarcza - chociaż zawsze powinna stać na pierwszym miejscu - do tego aby coś się zaczęło dziać. Pismo naucza, że Bóg współdziała ku dobremu z tymi, którzy Go miłują. Dlatego jeżeli już ktoś modli się o władze, to także powinien wykorzystać możliwość wybierania bardziej kompetentnych osób.


.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 01 maja 2015, 15:27

Imperator pisze:Co sadzisz/sadzicie o panu Grzegorz Braun?


Ultrakatolik. Taki naprawdę ultra ;)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 maja 2015, 15:35



.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości