Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 kwie 2015, 23:13

Doktorski też mam to żadnych pwiadomoeń tak w ciemno patrze czy cos napisaliście. cos sie właśnie złego zrobiło na forum . Jak ci sie uda to poprawic to super


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 kwie 2015, 05:50

magda, faktycznie źle odczytałem Twoją uwagę o moderatorze; przepraszam za niepotrzebną uwagę :(

Rembov pisze:Sąsiadka używa anteny satelitarnej do odbioru zwykłej naziemnej telewizji. Widziałem już kiedyś coś takiego.

magda, no i sprawa wyjaśniona... Ale możesz sama śledztwo zrobić...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 kwie 2015, 06:48

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Dowiedz się, bo to ciekawa sprawa- co odbiera sąsiadka?? Może nie jest to północ?... {jakoś Ci mało dowierzam, koleżanko...}

Sąsiadka używa anteny satelitarnej do odbioru zwykłej naziemnej telewizji. Widziałem już kiedyś coś takiego.


Moja babcia miala cos podobnego. To byla antena zwykla STYLIZOWANA na satelitarna. Taki wymysl powstaly za czasow kiedy posiadanie TV SAT bylo jeszcze luksusem :roll:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 08:35

Zbyszekg4 pisze: Ale możesz sama śledztwo zrobić...


sprwdzę jak baba wróci ze wsi , pojechaa do rodziny ale nie lubię jej bo ma w domu tak jak przypuszczam Rembov tez ma kaplicę , święte obrazy i święte figury nawet jedna co to świeci własnym światłem w nocy , aż mnie ciarki przechodzą jak tam wchodzę. bo nie ma tylko trocję jak ini katolicy a dosłownie kaplica z ogromna lilością sztucznych kwiatów, brrrrr.. i te oczy tych swietych na każdej ścianie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 kwie 2015, 08:36

Juneo pisze:
Zbyszekg4 pisze:(..)
O!!! Amatorzy mogą coś robić w kosmicznym temacie!! To coś akurat dla Juneo (i jej drużyny) - ona tak lubi obserwacje podawać, jako zamiennik wszelakich obliczeń...
(..)


Amatorzy!
No patrz pani! Amatorzy czyli ci, którzy nie są 'w klubie' tych, którzy mają swoje elitarne miejsca,zwane uniwersytetami, a także mają swoje elitarne stowarzyszenia na tychże uniwersytetach.


Juneo, skołuj sobie mocny dalmierz laserowy i zrób obserwacje.
Tudzież włącz nasłuch radiowy (za pomocą amatorskiego radioteleskopu) z sond orbitujących wokół Księżyca.
I proszę, ośmieszaj się już :D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 08:36

ale dla was sie poświecę i wejdę do tej jaskini bałwochwalstwa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 26 kwie 2015, 10:25

Zbyszekg4 pisze:
Juneo pisze:Przeczytaj to, co napisała Anmarivero, jako ilustrację tego, co już zostało tu napisane w tym temacie.!! To jest odpowiedź dla Ciebie.

Ja poproszę - chyba już po raz 14 - byś Ty mi podała z Rdz 1 wersety dowodzące płaskiej Ziemi; dla ułatwienia podaję tu cały rozdział:

Gen 1:1nn bw "(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. (2) A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód. (3) I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość. (4) I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności. (5) I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień pierwszy. (6) Potem rzekł Bóg: Niech powstanie sklepienie pośród wód i niech oddzieli wody od wód! (7) Uczynił więc Bóg sklepienie, i oddzielił wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem; i tak się stało. (8) I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi. (9) Potem rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody spod nieba na jedno miejsce i niech się ukaże suchy ląd! I tak się stało. (10) Wtedy nazwał Bóg suchy ląd ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. I widział Bóg, że to było dobre. (11) Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia zieloną trawą, wydającą nasienie i drzewem owocowym, rodzącym według rodzaju swego owoc, w którym jest jego nasienie na ziemi! I tak się stało. (12) I wydała ziemia zieleń, ziele wydające nasienie według rodzajów jego, i drzewo owocowe, w którym jest nasienie według rodzaju jego. I widział Bóg, że to było dobre. (13) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień trzeci. (14) Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat! (15) Niech będą światłami na sklepieniu niebios, aby świecić nad ziemią! I tak się stało. (16) I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. (17) I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią. (18) I rządziły dniem i nocą oraz aby oddzielały światłość od ciemności. I widział Bóg, że to było dobre. (19) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień czwarty. (20) Potem rzekł Bóg: Niech zaroją się wody mrowiem istot żywych, a ptactwo niech lata nad ziemią pod sklepieniem niebios! (21) I stworzył Bóg wielkie potwory i wszelkie żywe, ruchliwe istoty, którymi zaroiły się wody, według ich rodzajów, nadto wszelkie ptactwo skrzydlate według rodzajów jego; i widział Bóg, że to było dobre. (22) I błogosławił im Bóg mówiąc: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie wody w morzach, a ptactwo niech się rozmnaża na ziemi! (23) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień piąty. (24) Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało. (25) I uczynił Bóg dzikie zwierzęta według rodzajów ich, i bydło według rodzaju jego, i wszelkie płazy ziemne według rodzajów ich; i widział Bóg, że to było dobre. (26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! (29) Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty."

Jaka jest wg Ciebie trudność, aby na moje pytanie odpowiedzieć konkretnie??!


Zbyniu! - zaskoczyłeś mnie pozytywnie tym cytatem biblijnym, a teraz czytaj go z modlitwą i zacznij prosić Boga, o otworzenie umysłu, abyś zrozumiał, to dzieło stworzenia!


dr.sky
- jeśli uznasz ten cytat za trollowanie , to będzie znaczyło wprost, ze masz awersję do Biblii!

Ten cytat jest konieczny, aby uzmysłowić Wam, którzy wierzą w kosmologię współczesną, że kosmologia współczesna ZAPRZECZA temu, co objawia BIBLIA .

Dostałam ostrzeżenie za trollowanie, jest to OBURZAJACE! :thumbdown:
Dlaczego nie zajmiesz się największym trollolo tego działu - tym, co wypisuje Rembov, co, dr.sky?

magda pisze:A tak na poważnie co myślicie o Bogu, jaki on jest? Wielki poteżny ma cały ogromny wszechświat do dyspozycji a na jednej malusieńkiej planetce(okrągłej) malutkich jak pyłek ludzików stworzonych na jego obraz cierpiących ,kochajacych , poświecających sie dla blixnich itp i Ten wspaniały Bóg walczy z potężnym aniołem którego stworzył i obdzrzyłł moca i mądroscia ale ten to anioł stał sie bardzo zły, Bóg zwycieza i co robi??????????? zrzuca tego anioła na tą maleńką leżąca na uboczzu świata plametkę (..)

Ap 12:9-12 bw "(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem. (11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. (12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele."

Łk 10:18 bw "Rzekł więc do nich: Widziałem, jak szatan, niby błyskawica, spadł z nieba."

No i co ty na to Rembov (..)


Magda, to sa bardzo dobre wnioski!, - właśnie dlatego tak walczą z BIBLIĄ, - tutaj na forum CHRZEŚCIJAŃSKIM! - bo świat już jest zwiedziony, a tu chodzi o to, aby zwieść i WYBRANYCH!
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 10:48 przez Juneo, łącznie zmieniany 1 raz.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 26 kwie 2015, 10:29

magda pisze:ale dla was sie poświecę i wejdę do tej jaskini bałwochwalstwa.


:D Znam ten ból, więc tym bardziej Ci szczerze i serdecznie dziękuję :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 kwie 2015, 10:30

A dowodów, że Ziemia jest płaska, jak nie było, tak nie ma. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 26 kwie 2015, 10:54

Rembov pisze:A dowodów, że Ziemia jest płaska, jak nie było, tak nie ma. :D


A Hebrajczycy tworząc model ziemi płaszczyzny, to co, Rembov sobie myśleli?
'Ziemia to kulka, ale my i tak zrobimy płaszczyznę?.'. hm? :]
Zrewiduj to, w co wierzysz NA PODSTAWIE OBJAWIENIA BIBLII.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 kwie 2015, 10:56

Jak pisałem: Biblia NIE jest podręcznikiem do astronomii czy budowy Ziemi, więc jej do tej dyskusji nie będziemy wciągać. Przekonania Herbrajczyków sprzed tysięcy lat również nie stanowią dowodu. Powtórzę pytanie:

Czy masz MERYTORYCZNE dowody (wyniki pomiarów, obserwacji itp), że Ziemia jest płaska, które mogłabyś nam tutaj zaprezentować?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 26 kwie 2015, 10:56

Jest jeden w zasadzie niepodważalny dowód na prawdziwość misji NASA.

Japonia kilka lat temu wysłała na orbitę księżyca satelitę, który wykonał zdjęcia które też pozwoliły na wykonanie modelu 3D powierzchni księżyca. Wszystkie krajobrazy widoczne na zdjęciach z Apollo są widoczne na modelu 3D:

Obrazek

Natomiast w czasach misji Apollo w zasadzie nie wiadomo było jeszcze nic o powierzchni księżyca i niemożliwe było, żeby z taką dokładnością odtworzyli jego powierzchnie gdzieś w studiu filmowym.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/japo ... 88790.html


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 26 kwie 2015, 11:04

magda pisze:ale dla was sie poświecę i wejdę do tej jaskini bałwochwalstwa.


:D Znam ten ból, więc tym bardziej Ci szczerze i serdecznie dziękuję :)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 26 kwie 2015, 11:08

Proszę o usunięcie zdublowanych postów.
Wcięło mi długi post... Zamiast tego wyświetla się poprzedni....
To naprawdę niełatwe, z takim błędem funkcjonować i tworzyć dłuższe posty.
Czy można to naprawić?


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 26 kwie 2015, 11:10

Nick pisze:(..)
Juneo, skołuj sobie mocny dalmierz laserowy i zrób obserwacje.
(..)
I proszę, ośmieszaj się już :D


Nick, jeśli uważasz, że wierzącego ośmiesza to, ze bardziej wierzy Biblii, niż matrixowi, to masz poważny problem.

Dalmierz, niech no nam powie opis, co to ustrojstwo robi:
Nowy dalmierz Leica DISTO ™ D510 umożliwia łatwy i wygodny pomiar na zewnątrz nawet najdłuższych odległości.

źródło

Najdłuższych, czyli dokąd? Czyżby do rzeczonego 'zakrzywienia' ziemi?
A widziałeś już zdjęcia z Sandomierza do Tatr?..

Rembov pisze:Jak pisałem: Biblia NIE jest podręcznikiem do astronomii czy budowy Ziemi, więc jej do tej dyskusji nie będziemy wciągać. Przekonania Her
brajczyków sprzed tysięcy lat również nie stanowią dowodu. Powtórzę pytanie:

Czy masz MERYTORYCZNE dowody (wyniki pomiarów, obserwacji itp), że Ziemia jest płaska, które mogłabyś nam tutaj zaprezentować?


Rembov, toż to jest forum CHRZEŚCiJAŃSKIE! Tutaj BIBLIA jest , a przynajmniej POWINNA być merytoryczna.

Poza tym, to, co OBSERWYJEMY potwierdza prawdziwość objawienia BIBLII, czego jeszcze trzeba, aby chrześcijanin wierzył Biblii?..



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości