Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 kwie 2015, 11:18

dr.sky pisze:Juneo, nie trać zatem czasu na zbędne tłumaczenie się, tylko zacznij przedstawiać udokumentowane przez poważnych ludzi fakty. Czas, który przeznaczyłaś na pisanie postu mogłaś poświęcić na przedstawienie dowodów. Widocznie tobie samej nie zależy aż tak na czasie jak to przedstawiasz. Byleby woda się lała.



Nie lubisz wody dr.sky.? Pozostań na miejscach pustynnych.
Czy ja Ci dyktuję, o czym i jak masz pisać? Czy Twoja funkcja tutaj to cenzorowanie wedle tego, w co Ty wierzysz, że jest 'laniem wody' i oddzielanie od tego, co jest według Ciebie 'dowodami'?
Nie czytałeś, co napisała Anmarivero? - jako podsumowanie dla ciągle tu marudzących, że chcą 'dowodów'.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 kwie 2015, 11:28

Nie czytałeś, co napisała Anmarivero? - jako podsumowanie dla ciągle tu marudzących, że chcą 'dowodów'.

Ja czytałem. Typowe lanie wody i manipulacje mające na celu odwrócenie uwagi od faktu, że poza wiarą nie macie ŻADNYCH dowodów popierających teorię o płaskiej Ziemi, a te, które wskazałyście, obaliliśmy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 kwie 2015, 11:38

Juneo, co raz więcej twoich postów przekonuje nas, że zajmujesz się trollowaniem tutaj i nie tylko ty. Za trollowanie dostaje się bana. Kiedyś już dostałaś na innym forum. Albo piszesz z sensem i przedstawiasz potwierdzone naukowo przez poważnych ludzi fakty, albo zakończ dyskusję zanim ktoś nie zacznie sprzątać bezsensowne wpisy nie mające nic wspólnego z omawianym tematem. Chyba że tak bardzo zależy ci na wywaleniu wątku do kubła?


.
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 kwie 2015, 11:46

Zbyszekg4 pisze:(..)
O!!! Amatorzy mogą coś robić w kosmicznym temacie!! To coś akurat dla Juneo (i jej drużyny) - ona tak lubi obserwacje podawać, jako zamiennik wszelakich obliczeń...
(..)


Amatorzy!
No patrz pani! Amatorzy czyli ci, którzy nie są 'w klubie' tych, którzy mają swoje elitarne miejsca,zwane uniwersytetami, a także mają swoje elitarne stowarzyszenia na tychże uniwersytetach.

Zbyszku,
a czy widziałeś już biograficzny film o jednym z wiodących PROFESJONALISTÓW w dziedzinie KOSMOLOGII, pt. TEORIA WSZYSTKIEGO? Ja widziałam i zapraszam na sam film ( uprzedzam, że jest, jak na film o profesjonalistach dość długi) - oraz na recenzję tego filmu, gdzie wypunktowałam, w moim odczuciu najważniejsze teksty i myśli przewodnie, tam zawarte, które w sposób jakże jasny i treściwy pokazują sposób powstawania wiodących TEORII o wszechświecie! Bardzo, ale to bardzo pouczający i odsłaniający manipulację umysłami współczesnego człowieka film.

recenzja


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 kwie 2015, 11:57

dr.sky pisze:Juneo, co raz więcej twoich postów przekonuje nas, że zajmujesz się trollowaniem tutaj i nie tylko ty. Za trollowanie dostaje się bana. Kiedyś już dostałaś na innym forum. Albo piszesz z sensem i przedstawiasz potwierdzone naukowo przez poważnych ludzi fakty, albo zakończ dyskusję zanim ktoś nie zacznie sprzątać bezsensowne wpisy nie mające nic wspólnego z omawianym tematem. Chyba że tak bardzo zależy ci na wywaleniu wątku do kubła?


Szukasz pretekstu dr.sky? Was? A kto tu jeszcze ma władzę nad guzikami? A regulamin? Nie tylko ja? Czyli kto jeszcze? Ach , niech zgadnę, każdy, kto w Biblii nie widzi tego samego co, ci, którzy tutaj maja wyznaczone funkcje nadzorcze, tak?
Kolejny ban się kroi ZA POGLĄDY, skoro powołujesz się na bana, którego dostałam właśnie za POGLĄDY.

Chcecie sprzątać wpisy? .. Usuwać je? Aż tak są groźne?..
Czy to NA PEWNO jest CHRZEŚCIJAŃSKIE forum??


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 kwie 2015, 12:00

dr.sky pisze: Chyba że tak bardzo zależy ci na wywaleniu wątku do kubła?

Zostaw temat w spokoju tu, gdzie jest. Do kubła wywalaj jedynie te posty, które nic do niego nie wnoszą.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 kwie 2015, 12:02

Kolejny ban się kroi ZA POGLĄDY, skoro powołujesz się na bana, którego dostałam właśnie za POGLĄDY.

Ban się kroi za to, że mimo wielokrotnych próśb o MERYTORYCZNĄ dyskusję ty nadal lejesz wodę i próbujesz manipulować interlokutorami. Przedstaw, proszę, wreszcie jakieś konkretne dowody, które potwierdzą płaskość Ziemi, a których nie zdołamy obalić, a KAŻDY ci uwierzy, że Ziemia rzeczywiście jest płaska.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2015, 12:07

Juneo pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
(..)
Juneo, a co tam w temacie płaskiej Ziemi w opisie stworzenia?!? Czemu tak zupełnie ignorujesz mnie i to pytanie??!... Jakiś problem?!?

Wkleiłam już tyle cytatów, że powinny obudzić umarłego :!:

A czy wkleiłaś coś z Rdz 1 rozdział?? Bo ja o tym opisie stworzenia mówię... Wklej jeszcze raz coś z tego rozdziału/tego opisu, ok?! - coś co by DOWODZIŁO, że mamy płaską ziemię...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2015, 12:13

Juneo, możesz mi tylko jeszcze coś napisać o telewizji satelitarnej? Jak to coś - co my, ogłupieni spiskiem tak nazywamy - działa?!? O co chodzi w TV SAT i na czym polega tu spisek?
To moje pytania do Ciebie i jeśli KONKRETNIE się wypowiesz, będę wdzięczny...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 25 kwie 2015, 12:18

Rembov pisze:
dr.sky pisze: Chyba że tak bardzo zależy ci na wywaleniu wątku do kubła?

Zostaw temat w spokoju tu, gdzie jest. Do kubła wywalaj jedynie te posty, które nic do niego nie wnoszą.


Rembov mówi zrób to, zrób tamto i juz się robi. No i już wiemy KTO tu rządzi..

Czyli co to oznacza :wrzucenie do kubła wszystkich postów POZA postami Renbov'a i innych, które popieraja teorię ziemi-wirującej-kuli.

Rembov pisze:(..)
Ban się kroi za to, że mimo wielokrotnych próśb o MERYTORYCZNĄ dyskusję ty nadal lejesz wodę i próbujesz manipulować interlokutorami. Przedstaw, proszę, wreszcie jakieś konkretne dowody, które potwierdzą płaskość Ziemi, a których nie zdołamy obalić, a KAŻDY ci uwierzy, że Ziemia rzeczywiście jest płaska.


Rembov, Biblia dla Ciebie NIE jest naukowa, ani merytoryczna, to czego szukasz gruszek na wierzbie?
Chcesz obalać Biblię? Próbuj.. :puppyeyes:

Zbyszekg4 pisze:
Juneo pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
(..)
Juneo, a co tam w temacie płaskiej Ziemi w opisie stworzenia?!? Czemu tak zupełnie ignorujesz mnie i to pytanie??!... Jakiś problem?!?

Wkleiłam już tyle cytatów, że powinny obudzić umarłego :!:

A czy wkleiłaś coś z Rdz 1 rozdział?? Bo ja o tym opisie stworzenia mówię... Wklej jeszcze raz coś z tego rozdziału/tego opisu, ok?! - coś co by DOWODZIŁO, że mamy płaską ziemię...


Przeczytaj to, co napisała Anmarivero, jako ilustrację tego, co już zostało tu napisane w tym temacie.!! To jest odpowiedź dla Ciebie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2015, 12:22

Juneo pisze:Przeczytaj to, co napisała Anmarivero, jako ilustrację tego, co już zostało tu napisane w tym temacie.!! To jest odpowiedź dla Ciebie.

Ja poproszę - chyba już po raz 14 - byś Ty mi podała z Rdz 1 wersety dowodzące płaskiej Ziemi; dla ułatwienia podaję tu cały rozdział:

Gen 1:1nn bw "(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. (2) A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód. (3) I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość. (4) I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności. (5) I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień pierwszy. (6) Potem rzekł Bóg: Niech powstanie sklepienie pośród wód i niech oddzieli wody od wód! (7) Uczynił więc Bóg sklepienie, i oddzielił wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem; i tak się stało. (8) I nazwał Bóg sklepienie niebem. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień drugi. (9) Potem rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody spod nieba na jedno miejsce i niech się ukaże suchy ląd! I tak się stało. (10) Wtedy nazwał Bóg suchy ląd ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. I widział Bóg, że to było dobre. (11) Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia zieloną trawą, wydającą nasienie i drzewem owocowym, rodzącym według rodzaju swego owoc, w którym jest jego nasienie na ziemi! I tak się stało. (12) I wydała ziemia zieleń, ziele wydające nasienie według rodzajów jego, i drzewo owocowe, w którym jest nasienie według rodzaju jego. I widział Bóg, że to było dobre. (13) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień trzeci. (14) Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat! (15) Niech będą światłami na sklepieniu niebios, aby świecić nad ziemią! I tak się stało. (16) I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. (17) I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią. (18) I rządziły dniem i nocą oraz aby oddzielały światłość od ciemności. I widział Bóg, że to było dobre. (19) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień czwarty. (20) Potem rzekł Bóg: Niech zaroją się wody mrowiem istot żywych, a ptactwo niech lata nad ziemią pod sklepieniem niebios! (21) I stworzył Bóg wielkie potwory i wszelkie żywe, ruchliwe istoty, którymi zaroiły się wody, według ich rodzajów, nadto wszelkie ptactwo skrzydlate według rodzajów jego; i widział Bóg, że to było dobre. (22) I błogosławił im Bóg mówiąc: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie wody w morzach, a ptactwo niech się rozmnaża na ziemi! (23) I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień piąty. (24) Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało. (25) I uczynił Bóg dzikie zwierzęta według rodzajów ich, i bydło według rodzaju jego, i wszelkie płazy ziemne według rodzajów ich; i widział Bóg, że to było dobre. (26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! (29) Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (31) I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty."

Jaka jest wg Ciebie trudność, aby na moje pytanie odpowiedzieć konkretnie??!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 kwie 2015, 12:24

Juneo pisze:
Rembov pisze:(..)
Ban się kroi za to, że mimo wielokrotnych próśb o MERYTORYCZNĄ dyskusję ty nadal lejesz wodę i próbujesz manipulować interlokutorami. Przedstaw, proszę, wreszcie jakieś konkretne dowody, które potwierdzą płaskość Ziemi, a których nie zdołamy obalić, a KAŻDY ci uwierzy, że Ziemia rzeczywiście jest płaska.


Rembov, Biblia dla Ciebie NIE jest naukowa

Biblia nie jest podręcznikiem naukowym do astronomii czy budowy Ziemi. Jako podstawa do teologii owszem, ale nie do przedmiotów ścisłych. A my tu rozmawiamy o pewnym fragmencie nauk ścisłych.

Chcesz obalać Biblię? Próbuj..

A co mam obalać w Biblii, skoro to nie jest podręcznik na temat budowy Ziemi? Obalam idiotyzmy, które wynikają z przyjęcia tezy, że Ziemia jest płaska, a nie Biblię. :D

Ciekawe, że poza upartym powoływaniem się na Biblię (zreszta błędnie interpretowaną), jakoś od dawana nie wrzucacie już niczego, co by potwierdzało głoszoną przez was tezę, że Ziemia jest płaska. Ani, co ciekawsze, nie próbujecie MERYTORYCZNIE obalić przedstawionych kontrargumentów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 kwie 2015, 15:46

https://www.youtube.com/watch?v=3LRjkjY0R9w

Nie kłuccie sie i tak żyjemy w matrixie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 25 kwie 2015, 16:06

magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=3LRjkjY0R9w

Nie kłuccie sie i tak żyjemy w matrixie.


No właśnie Ciekawy film Ma coś w sobie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 kwie 2015, 17:19

A tak na poważnie co myślicie o Bogu, jaki on jest? Wielki poteżny ma cały ogromny wszechświat do dyspozycji a na jednej malusieńkiej planetce(okrągłej) malutkich jak pyłek ludzików stworzonych na jego obraz cierpiących ,kochajacych , poświecających sie dla blixnich itp i Ten wspaniały Bóg walczy z potężnym aniołem którego stworzył i obdzrzyłł moca i mądroscia ale ten to anioł stał sie bardzo zły, Bóg zwycieza i co robi??????????? zrzuca tego anioła na tą maleńką leżąca na uboczzu świata plametkę zeby tych ludzików gnębił. No jak to wygląda nie wywalił go na Jowisza na saturna na merkurego a na ziemię , Niby dlaczego nie było np jakiejś czarnej dzióry w centrum odległej galaktyki skąd by sie ten to szatan nie mógł wydostać tylko ta nieszczesna ziemia i te słabe ludziki . Dlaczego????n A no dlatego że jest tylko niebo i ziemia i to płaska nad nią sklepienie i jedno , drugie i trzecie niebo a po pierwszym jeszcze ewentualnie woda i maleńkie planetki małe słoneczko i ksieżyc , no to i zleciał djabeł na ziemie bo gdzie by indziej.

Ap 12:9-12 bw "(9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem. (11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. (12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele."

Łk 10:18 bw "Rzekł więc do nich: Widziałem, jak szatan, niby błyskawica, spadł z nieba."

No i co ty na to Rembov zatkało kakao.?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości