Islam - ogólny wątek dyskusyjny

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 19:44

Ja to mówią muzułmanie chcecie poznać Islam zacznijcie czytać Koran, w inny sposób nie zrozumiecie wiary muzułmańskiej.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 20:02

koleżanka pisze:Znalazłam w necie, a raczej ktoś mi zaproponował bardzo rzeczowe przez byłego księdza napisane:
http://www.apologeta.nazw...IN%20POLISH.pdf

Rozumiem, że ten ksiądz przeszedł na islam? :roll:
Czytam w tej chwili inne książki na temat islamu oraz sam Koran, stąd nie przeczytam tej książki od razu. Pobiorę, jednak jeżeli mam polemizować, to z konkretnymi tezami. Jeżeli chciałabyś jakieś przytoczyć jako temat dyskusji, zapraszam. :)

koleżanka pisze:Ja to mówią muzułmanie chcecie poznać Islam zacznijcie czytać Koran, w inny sposób nie zrozumiecie wiary muzułmańskiej.

Prawda, zgadzam się. Jest tylko jedno "ale" - razem z Koranem należy czytać wiarygodne zbiory hadisów, np. Sahih Bukhari oraz Sahih Muslim. Koran jest na tyle niespójną i niejasną księgą, że bez kontekstu w postaci hadisów nie zrozumie się w pełni jego treści.

Poza tym - dlaczego Twój awatar zawiera imię fałszywego bożka? Allah nie jest Bogiem, ale karykaturą Pana. To niepokojące.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 20:13

Dragonar pisze:
koleżanka pisze:Znalazłam w necie, a raczej ktoś mi zaproponował bardzo rzeczowe przez byłego księdza napisane:
http://www.apologeta.nazw...IN%20POLISH.pdf

Rozumiem, że ten ksiądz przeszedł na islam? :roll:
Czytam w tej chwili inne książki na temat islamu oraz sam Koran, stąd nie przeczytam tej książki od razu. Pobiorę, jednak jeżeli mam polemizować, to z konkretnymi tezami. Jeżeli chciałabyś jakieś przytoczyć jako temat dyskusji, zapraszam. :)

koleżanka pisze:Ja to mówią muzułmanie chcecie poznać Islam zacznijcie czytać Koran, w inny sposób nie zrozumiecie wiary muzułmańskiej.

Prawda, zgadzam się. Jest tylko jedno "ale" - razem z Koranem należy czytać wiarygodne zbiory hadisów, np. Sahih Bukhari oraz Sahih Muslim. Koran jest na tyle niespójną i niejasną księgą, że bez kontekstu w postaci hadisów nie zrozumie się w pełni jego treści.

Poza tym - dlaczego Twój awatar zawiera imię fałszywego bożka? Allah nie jest Bogiem, ale karykaturą Pana. To niepokojące.


Dlatego warto spytać się u źródła, jakie tłumaczenie jest najlepsze i nie wypacza orginalnego tekstu.
Allah to Bóg po arabsku, wcześniej plemiona arabskie wyznawał Boga Abrahama, one pochodzą z rodu Izmaela pierwszego syna Abrahama. Jednak potem przeszli na politeizm i zapomnieli o Bogu. Warto czytać. ;)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 20:24

koleżanka pisze:Dlatego warto spytać się u źródła, jakie tłumaczenie jest najlepsze i nie wypacza orginalnego tekstu.

Nie pytałbym jednak o to muzułmanów, którzy w ramach takkiji zaprezentują Ci najbardziej złagodzony przekład. W języku polskim nie ma wielkiego wyboru. Polecam tłumaczenie polskiego arabisty - Józefa Bielawskiego.

koleżanka pisze:Allah to Bóg po arabsku, [...]

W kwestii etymologicznej można polemizować, ponieważ istnieją również inne arabskie słowa, które są odpowiednikiem słowa "bóg", a nie wskazują na Allaha. Najważniejszym faktem jednak jest to, że Allah jest bogiem zupełnie różnym od biblijnego Boga, stąd nie używałbym takiego awatara, aby nie siać zgorszenia. W kulturze Zachodu słowo "Allah" wiązane jest nieuchronnie z bogiem islamu. Sami muzułmanie ganią niekiedy chrześcijan arabskich za używanie imienia "Allah" w odniesieniu do Boga Trójjedynego podczas ich nabożeństw. Język ewoluuje - również język arabski. Słowo "Allah" przestaje odnosić się do abstrakcyjnej idei Boga, a traktowane jest coraz bardziej jako imię własne boga głoszonego przez Muhammada.

koleżanka pisze:wcześniej plemiona arabskie wyznawał Boga Abrahama, one pochodzą z rodu Izmaela pierwszego syna Abrahama. Jednak potem przeszli na politeizm i zapomnieli o Bogu.

Prawdą jest, że Arabom przypisuje się pochodzenie od Izmaela. Nie wiem jednak, na ile jest to prawdą. Trudno też wskazać dowód na to, że Arabowie wyznawali kiedykolwiek biblijnego Boga. Możliwe, że Allah był uprzednio jednym z wielu pogańskich bóstw: LINK.

koleżanka pisze:Warto czytać. ;)

Warto.

Koleżanko, czy nie ciągnie Cię przypadkiem do islamu?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 20:38

Tak, właśnie mam ten przekład. Może zacznij czytać Stary Testament, Koran się od niego nie różni. Poczytaj ten link, mowa jest tam o chrześcijaństwie, judaizmie i islamie.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 20:40

koleżanka pisze:Może zacznij czytać Stary Testament, Koran się od niego nie różni.

Co przez to rozumiesz? Koran różni się zarówno od Nowego, jak i Starego Testamentu w wielu aspektach.

koleżanka pisze:Poczytaj ten link, mowa jest tam o chrześcijaństwie, judaizmie i islamie.

Przeczytam. Napisałem wcześniej, dlaczego nie zrobię tego natychmiast. Bynajmniej nie z lenistwa. Jeżeli przeczytałaś, to możesz podrzucić dowolną tezę, a spróbuję z nią polemizować. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 20:55

Nie chcę polemizować, dopiero poznaje Islam. I przyznam nie wiedziałam nic dopiero kiedy zaczęłam czytać i rozmawiać.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 21:14

koleżanka pisze:Nie chcę polemizować, dopiero poznaje Islam. I przyznam nie wiedziałam nic dopiero kiedy zaczęłam czytać i rozmawiać.

Rozumiem.

Twój kontrowersyjny awatar jednak mnie zmartwił, a rozmowa z muzułmanami o islamie może być kiepskim źródłem informacji. Z tego powodu polecam przede wszystkim: Koran oraz wiarygodne Hadisy, czyli te: LINK.

TUTAJ wskazałem przydatne materiały. Z kanałów na YouTube, to najprzydatniejszym okazał się zdecydowanie kanał Acts17Apologetics. Mam nadzieję, że znasz język angielski, a jeżeli nie, to część z tych filmików przetłumaczona jest na język polski i rozrzucona po YouTube.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 21:28

Do wszystkich zainteresowanych -

Z książek na temat islamu polecić mogę:

I. Nastawione głównie na informacje [można tu jednak trafić na poprawne polityczne "kfiatki" o islamskiej tolerancji]:
* Gabriele Mendel Khan ~ "Islam",
* Monika Tworuschka, Udo Tworuschka ~ "Islam - mały słownik".

II. Nastawione zarówno na informację, jak i na polemikę:
* Mateen Elabb ~ "Co tak naprawdę mówi Koran",
* Jaya Gopal ~ "Podszepty Gabriela - Islam - Bilans krytyczno-historyczny",
* Mark A. Gabriel ~ "Jezus i Mahomet",
* M. Ergun Caner, John Ankerberg ~ "Islam i Jezus - Prawda i fakty".

III. Nastawione głównie na polemikę:
* Robert Spencer ~ "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach".
Ostatnio zmieniony 21 cze 2015, 12:44 przez Dragonar, łącznie zmieniany 1 raz.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 21:55

Dlatego ja pytam się osób, które przeszły na Islam lub są muzułmanami z pokolenia na pokolenie. A nie osób postronnych, które piszą swoje opinie nie znając Islamu.
Pisząc przeczytaj Stary Testament bo tam wiele znajdziesz jak Bóg morduje ludzi, lub karze mordować, po za tym jak możesz czytać Nowy Testament nie znając Starego Testamentu, przecież Jezus również nim się posługiwał.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 22:03

koleżanka pisze:Dlatego ja pytam się osób, które przeszły na Islam lub są muzułmanami z pokolenia na pokolenie. A nie osób postronnych, które piszą swoje opinie nie znając Islamu.

Możesz spodziewać się celowego przeinaczenia oraz zatajania faktów w celu przekonwertowania Cię na islam. Kłamstwo jest dozwolone dla muzułmanów w pewnych przypadkach. :)

koleżanka pisze:Pisząc przeczytaj Stary Testament bo tam wiele znajdziesz jak Bóg morduje ludzi, lub karze mordować, po za tym jak możesz czytać Nowy Testament nie znając Starego Testamentu, przecież Jezus również nim się posługiwał.

Jakbym nie wiedział... :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 22:06

Dragonar pisze:
koleżanka pisze:Dlatego ja pytam się osób, które przeszły na Islam lub są muzułmanami z pokolenia na pokolenie. A nie osób postronnych, które piszą swoje opinie nie znając Islamu.

Możesz spodziewać się celowego przeinaczenia oraz zatajania faktów w celu przekonwertowania Cię na islam. Kłamstwo jest dozwolone dla muzułmanów w pewnych przypadkach. :)

koleżanka pisze:Pisząc przeczytaj Stary Testament bo tam wiele znajdziesz jak Bóg morduje ludzi, lub karze mordować, po za tym jak możesz czytać Nowy Testament nie znając Starego Testamentu, przecież Jezus również nim się posługiwał.

Jakbym nie wiedział... :P


Przynajmniej nie nawracają na siłę, i odpowiadają rzeczowo na pytania. Znając inne religie bardzo dobrze.
Bóg jest jeden i nie ma innego.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 mar 2015, 22:38

koleżanka pisze:Przynajmniej nie nawracają na siłę, i odpowiadają rzeczowo na pytania. Znając inne religie bardzo dobrze.
Bóg jest jeden i nie ma innego.

Chętnie bym z nimi pogadał, chociaż po moich ostatnich doświadczeniach zaczynam tracić wiarę w uczciwość muzułmanów. Islam nie posiada rozsądnych argumentów. Jeżeli prezentują Ci coś przekonywującego, to wkrótce przekonasz się, że to zmyślili albo zataili szczegóły. Gdy ujawnisz fałsz, nazwą islamofobem i kłamcą. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 11 mar 2015, 22:50

Dragonar pisze:
koleżanka pisze:Przynajmniej nie nawracają na siłę, i odpowiadają rzeczowo na pytania. Znając inne religie bardzo dobrze.
Bóg jest jeden i nie ma innego.

Chętnie bym z nimi pogadał, chociaż po moich ostatnich doświadczeniach zaczynam tracić wiarę w uczciwość muzułmanów. Islam nie posiada rozsądnych argumentów. Jeżeli prezentują Ci coś przekonywującego, to wkrótce przekonasz się, że to zmyślili albo zataili szczegóły. Gdy ujawnisz fałsz, nazwą islamofobem i kłamcą. ;)


Przynajmniej szukam u źródła, a nie u ludzi którzy szerzą propagandę.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 12 mar 2015, 08:56

Monoteista:Aha. Wierzysz więc w to, że Bóg umarł.

Trynitarianin:Nie, nie. Jedynie człowiek umarł.

Monoteista: W takim razie ofiara nie musiała być boska, jeśli tylko
ludzka część umarła na krzyżu.

Trynitarianin: Nie, nie, nie. Ludzka część umarła, ale Jezus/Bóg
musiał cierpieć na krzyżu,aby odkupić nasze grzechy.

Monoteista:“Musiał”? Co masz na myśli? Bóg nic nie “musi”.

Trynitarianin: Bóg potrzebował ofiary a człowiek nie wystarczał.
Bóg potrzebował ofiary na tyle dużej, aby odkupić grzechy całej
ludzkości, więc posłał Jego jednorodzonego syna.

Monoteista: Mamy więc odmienny koncept Boga. Bóg, w którego
ja wierzę nie ma żadnych potrzeb. Nigdy nie zdarza się, aby mój
Bóg czegoś chciał, ale nie mógł tego zrobić, gdyż potrzebował
czegoś innego, aby było to możliwe. Mój Bóg nigdy nie mówi:
“Chcę to zrobić, ale nie mogę. Najpierw muszę mieć tą pewną
rzecz. Zastanówmy się, gdzie mogę ją znaleźć?” Według tego
scenariusza, Bóg byłby zależny od pewnego bytu, który spełniłby
Jego potrzeby. Innymi słowy, Bóg musiałby mieć wyższego od
siebie boga. Dla mnie jako monoteisty jest to niemożliwe, ponieważ
Bóg jest Jeden, Najwyższy, Samowystarczalny, jest źródłem
wszelkiego stworzenia. Ludzkość ma potrzeby, Bóg nie ma
żadnych potrzeb. My potrzebujemy Jego wskazówek, Jego
miłosierdzia, Jego przebaczenia, ale On nie potrzebuje niczego w
zamian. Może pragnąć naszego oddania i naszej czci, ale nie
potrzebuje ich.

Trynitarianin:Ale właśnie o to chodzi. Bóg oczekuje od nas,
abyśmy oddawali Mu cześć i robimy to modląc się do niego. Ale
Bóg jest niepokalany i święty a ludzie są grzesznikami. Nie
możemy mieć bezpośredniego kontaktu z Bogiem z powodu
nieczystości naszych grzechów. Dlatego potrzebujemy pośrednika,
przez którego możemy się modlić.

Monoteista:Pytanie—czy Jezus grzeszył?

Trynitarianin:Nie, był pozbawiony grzechu.
Monoteista:Jak niepokalany był Jezus?

Trynitarianin:Jezus? W 100% procentach. Był Bogiem/Synem
Bożym, więc był w 100% święty.

Monoteista:Ale w takim wypadku nie możemy zbliżyć się nie
tylko do Boga, ale również do Jezusa, jeśliby stosować się do
twoich warunków. Powiedziałes, że ludzie nie mogą modlić się
bezpośrednio do Boga ze wzglądu na przepaść oddzielającą
grzesznego człowieka a istotę w 100% czystą i niepokalaną. Jeśli
Jezus był w 100% niepokalany, w takim razie, podobnie jak to było
z Bogiem, nie możemy zwracać się bezpośrednio do niego. Z
drugiej strony, jeśli Jezus nie był w 100% równie święty i
niepokalany jak Bóg, w takim razie on sam był skażony ludzką
nieczystością i również on nie mógł zwracać się bezpośrednio do
Boga, nie mówiąc o niemożliwości bycia Bogiem, Synem Bożym
lub partnerem Boga.

Rozmowa między monoteistą a trynitarianinem.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości