Kalwinizm kaput - czyli Bog niszczy kolejna herezje

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 paź 2014, 09:29

Jak widac taki z ciebie kalwista był jak ze mnie sowieta
Kalwinista mówi cżłowiek może chcieć co zechce ale Bóg daje chcenie odrdzające

Dyskutuj "se" sam, Lash. Gadka jak z ewolucjonistą albo katolikiem. Ponieważ nie wierzysz w kalwinizm to go nie rozumiesz i nigdy nim nie byłeś. Do tego nie czytasz Biblii. Ple, ple. Jesteś nieuczciwym dyskutantem i kpiarzem razem z Nickiem i Małgorzatą. Z kpiną czepiacie się rzeczy nie istotnych, które oczekuję że jako dorośli ludzie, domyślicie się sami o co chodzi w tekście pisanym. Ale jakbyście wy nie mogli tego wykorzystać, wszak to najlepsze sytuacje do waszych sofizmatów.
A wracając do cytowanego fragmentu. Kalwinista powie, że człowiek może chcieć wszystkiego, tylko nie przyjścia do Boga i nawrócenia. Więcej nie zamierzam z wami dyskutować, i z tobą Lash także. Możesz zadzwonić to możemy podyskutować telefonicznie, ale na forum ja nie będą. Walisz jakimiś cudakami że ponieważ w Biblii nie pisze utracalność zbawienia to znaczy ze jej nie ma, ale trójca też nie piszę, ale jest. To jak masz już taki problem to nazwijmy to sobie inaczej, np. odpadnięcie od łaski. Ale masz problem tak czy inaczej bo pojęcia nieutracalność zbawienia też nie ma w Biblii, ojej...


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 paź 2014, 09:32

O!Pan Piernik mowi jak jest :D


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 11 paź 2014, 11:17

Pan Piernik, bardzo mądre posty. Dzięki za to, przyda się w tym temacie. :friends:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 11 paź 2014, 11:33

Dyskutuj "se" sam, Lash. Gadka jak z ewolucjonistą albo katolikiem. Ponieważ nie wierzysz w kalwinizm to go nie rozumiesz i nigdy nim nie byłeś. Do tego nie czytasz Biblii. Ple, ple. Jesteś nieuczciwym dyskutantem i kpiarzem razem z Nickiem i Małgorzatą.

Powiedział niedorosły autorytet! Masz problemy z prostymi sprawami, jakże więc możliwe jest ogarnięcie czegoś, co przekracza twoje możliwości?
I przestań się mnie czepiać, bo ja z tobą nie mam o czym dyskutować i dlatego tego nie czynię. Znajdź sobie kogoś w swoim wieku do wytykania.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 paź 2014, 17:06

pozytywista pisze:
Jak widac taki z ciebie kalwista był jak ze mnie sowieta
Kalwinista mówi cżłowiek może chcieć co zechce ale Bóg daje chcenie odrdzające

Dyskutuj "se" sam, Lash.


:/

pozytywista pisze: Gadka jak z ewolucjonistą albo katolikiem. Ponieważ nie wierzysz w kalwinizm to go nie rozumiesz i nigdy nim nie byłeś.


Odwrotnie - ponieważ nie rozumiesz kalwinizmu to raczej nigdy w niego nie wierzyłeś tylko wierzyłeś w coś co sobie poukładałeś sam.

pozytywista pisze: Do tego nie czytasz Biblii. Ple, ple.


Czytasz ale z brakiem zrozumienia.

pozytywista pisze: Jesteś nieuczciwym dyskutantem i kpiarzem razem z Nickiem i Małgorzatą. Z kpiną czepiacie się rzeczy nie istotnych, które oczekuję że jako dorośli ludzie, domyślicie się sami o co chodzi w tekście pisanym.


I dobrze oddajesz swoją mysl. chodzi o DOMYSŁY - czyli wymyslanie co niby takt Bibi mówi a nie to co mówi naprawe.

pozytywista pisze: Ale jakbyście wy nie mogli tego wykorzystać, wszak to najlepsze sytuacje do waszych sofizmatów.


Powiedz cos konkretnego a nie emocje i oskarżenia bez pokrycia :/

pozytywista pisze:
A wracając do cytowanego fragmentu. Kalwinista powie, że człowiek może chcieć wszystkiego, tylko nie przyjścia do Boga i nawrócenia.


Fałsz.
Czesć kalwinistów faktycznie tak mówi. ja powiem Człowiek SZUKA Boga - swojego boga. Jest tyle religii które sworzyliśmy i szukamy i się nawracamy do wszystkiego z własnej woli oprócz Boga żywego.

pozytywista pisze: Więcej nie zamierzam z wami dyskutować, i z tobą Lash także.


Twój wybór

pozytywista pisze: Możesz zadzwonić to możemy podyskutować telefonicznie, ale na forum ja nie będą. Walisz jakimiś cudakami że ponieważ w Biblii nie pisze utracalność zbawienia to znaczy ze jej nie ma, ale trójca też nie piszę, ale jest.


Cudaki :D przeczytaj kilka razy moje zdanie może zrozumiesz :/

pozytywista pisze: To jak masz już taki problem to nazwijmy to sobie inaczej, np. odpadnięcie od łaski. Ale masz problem tak czy inaczej bo pojęcia nieutracalność zbawienia też nie ma w Biblii, ojej...


Oczywiście że nie ma nieutracalności natomiast jest nieodłączalność od Jego miłości :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 paź 2014, 17:40

PanJestMocaMoja pisze:Lash, mi sie wydaje ze nie ma sensu dalej krecic sie wokol tego samego.


Spoko :D

PanJestMocaMoja pisze: Mnie tylko zastanawia w jakiej wersji przyjales Ewangelie.


Nie przyjmowałem ewangelii. Zawołałem do Boga o zbawienie i on przyprowadził mnie to Księgi Biblii. nie przyjmowałem tej czy owej wersji. najblizej mi chya było do Katolickiego zrozumienia Pisma na początku więc wolna wola etc ...

PanJestMocaMoja pisze: Byla to Ewangelia w wersji kalwinistycznej? Szczerze mowiac watpie. NIgdy bys nie przyjal takiej Ewangelii, chyba ze jestes chrzescijaninem bo sie urodziles w rodzinie protestantow.


jw. Katolicka wersja zrozumienia nie pasowała do tego co czytałem ...

PanJestMocaMoja pisze: Dla mnie ty jestes dualista jak z reszta kazdy kalwinista.


a ty dla mnie jesteś mormonką i jesteś jedną z siedmiu żon jakiegoś typka - to nic z tego że nie wyznajesz mormonizmu i nie jesteś nią ale jak tak sobie utrzymuje....
Widzisz możesz sobie utrzymywać swój umysł w kłamstwie bo prawdy nie znosisz ale to twój problem.

O tym że kalwiniści sa monergistami a nie dualistami jak sporo wolnowolowców możesz poczytać tu;
http://en.wikipedia.org/wiki/Monergism

PanJestMocaMoja pisze: Albo jestesmy pod panowaniem tego zlego bytu albo pod panowaniem tego dobrego bytu.


Przeczytaj uważnie co mówi DUALIZM bowiem on mówi coś innego :/

PanJestMocaMoja pisze: chociaz w kalwinizmie to nie ma tego dobrego bytu, bo w sumie niby ten "dobry" byt jest ojcem zla jak szatan.


Wiem Biblia ci się nie podoba.
37) Któż może powiedzieć, że staje się coś, czego Pan nie nakazał? (38) Czy z ust Najwyższego nie pochodzi zarówno złe, jak i dobre? (39) Na co może uskarżać się człowiek, póki żyje? Niech się uskarża na swoje grzechy! Lam 3
albo
(6) Aby poznali od wschodu słońca, i od zachodu słońca, iż niemasz żadnego oprócz mnie, Jam Pan, a niemasz żadnego więcej; (7) Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko. Izaj 45:

Jak widać Pismo swoje mówi ale ty zamykasz na to uszy .... a kto ma uszy do słuchanie niech słucha ....

PanJestMocaMoja pisze: Dla mnie ewangelia ktora glosisz,nie z dobra nowina, a raczej bardzo smutna nowina, bo sie okazuje ze nie ma dobra jest tylko zlo ktore bog Kalwina sam tworzy dla wlasnej przyjemnosci.


jw. moge twierdzic że jesteś mormonka i gwizdać na fakty .... to co mówisz to poprostu projekcja twojego niezrozumienia innych wypowiedzi :/

PanJestMocaMoja pisze: Nie rozumiesz zupelnie przedwiedzy, nie wiesz o czym mowisz, Bog wiedzial do czego doprowadzi wolna wola czlowieka bo jedyne co na pewno zaplanowal to swtorzenie swaiata i czlowieka.


Tak nie rozumiem "przedwiedzy" wolnowolowców bowiem ona jest alogiczna i niespójna z faktami Pisma i zrozumieniem Boga :D


PanJestMocaMoja pisze:Tu sie zgodze, ale jesli ty mowisz ze Bog zaplanowal z detalami wszystkie morderstwa, gwalty, holocaust, glod, tragedie, tortury a pozniej na deser jeszcze wieczne cierpienia w piekle to jest to bluznierstwo


Jak widać więc mówisz dziwactwa. Próbuesz powiedzieć że BÓg przewidział gwałty ludzi którzy nieistnieli i nie czynili nic ale oni na 100% to zrobią... skąd on to wie i czy oni moga to zmienić.
Widzisz Bóg to nie loteria ale Bóg wie na 100%. jak wie o rzeczach które nie istnieją

A i jeszcze czy ie czytałaś ze Bog posysłał ludzi aby zabijali i gwałcicli?

PanJestMocaMoja pisze: gdyz pisze w Biblii ze Bog jest miloscia,


Jest i nie zmienia to tego ze posyłął ludzi na gwałty i zabijanie innych ludzi ...

PanJestMocaMoja pisze:chyba ze teraz kalwinisci posuna sie do takiego zwiedzenia ze przekreca znaczenie milosci zeby pasowalo do interpretacji falszywego nauczyciela Kalwina, swoja droga mam nadzieje ze ten satanista smazy sie w piekle wraz z innym zwolnnikiem predestynacji Mohammedem.


Bóg patrzy i cie sądzi .... wiesz to :/

PanJestMocaMoja pisze:
Fragment o Jonie ktory Ci podalam, nie podalam aby zmienic temat, bo jakbys wcisnal ten link i poczytal dalej zrozumialbys o co chodzi w wersie z Ks. Przyslow. Bog kieruje serce czlowieka i ja w to wierze, ale na takiej zasadzie jak w przypadku Jony, gdzie nie ma to wplywu na nasza wolna wole.


Skąd to masz?
ZACYTUJ tekst który mówi że Bóg kieruje serce ale tak aby nie naruszało to wolnej woli! Bóg kieruje serce czyli wolą!

PanJestMocaMoja pisze: Bog moze mna kierowac tak zeby dala biednemu drobnych do kubka, ale to nie znaczy ze mam wole to zrobic.


Flp 2:13-14


PanJestMocaMoja pisze:Ty wczytales sobie doktryny Kalwina w Biblie i jak modalisci i antytrynitarianie bedziesz teraz na podstawie jednego fragmentu listu do Rzymian tlumaczyl mi ze reszta Biblii sie nie zgadza i bedziesz ja przekrecal bo Kalwin tak powiedzial i nie ma innej opcji.


Baju baju.
Ja czytam całą Biblię i Efezjam mnie to tego przekonuej a glacjan potwierdza że twoja opcja to kity :/
Jedyne co ci zostaje to okłamywanie siebie że jestem dualistą albo wciskam dzieła kalwina których nie czytałem :lol: jedyne co ci zostaje to okłamywanie sie :/

PanJestMocaMoja pisze:Ja juz to przerabialam tysiace razy, to tak jak wyjasnianie muzulmanom wersu "Ojciec jest we mnie a ja w Ojcu" i znajda takie tlumaczenie ze i tak don nich to nie dotrze. Dlatego jedyne co mi pozostalo to modlic sie za was. Watpie zebys przestudiowal material ze strony ktora polecilam, bo ty w swojej pysze sam sie oglosiles pszenica i ty chcialbys w to wierzyc ze jestes lepszy od innych, zeosoby niezbawione sa dziecmi diabla, kakolem, a ty naczyniem chwaly.


o tak wg ciebie osoby niezbawione sa dziecmi Boga i nie są kąkolem :/

PanJestMocaMoja pisze:Wystarczy spojrzec jakie osoby wyznaja ta religie, Matt Slick ktory mimo wiedzy jest bardzo zadufany w sobie, James White ktory podczas debat przewraca arogancko oczami (Ja go szanuje za wiedze i apologetyke ale za nic innego) i z lekcewazeniem odnosi sie do swoich rozmowcow.



Jakim sadem sadzisz takim cię osądzą :/

PanJestMocaMoja pisze: Zobacz jak sie zachowuje Michael Brown w debacie z James'em White'em a jak James White. Kalwinizm jest lepem na pysznych, zadna osoba pokorna nie przyjelabym ze jest naczyniem chwaly.



Widaocznie Paweł bł pyszałkiem bowiem napisał
(23) i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, (24) względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan ... ?

Paweł mysli o sobie że jest naczyniem chwały - wow pyszałek w twoich oczach
a ty pewnie myślisz osobie że jesteś naczyniem gniewu .... twoja wola.

PanJestMocaMoja pisze: Ja uslyszawszy o kalwinizmie po raz pierwszy zasmucilam sie i zalamalo to moj swiat bo nie uwazalam ze jestem pszenica,


Pewnie nie jesteś i oczekujesz gniewu i sądu Boga :/ cóż skoro nie wierzysz Bogu to twój wybór

PanJestMocaMoja pisze: a kalwinisci od razu zakladaja ze zostali predestynowani do zbawienia.


fałsz - skad mas to OD RAZU?

PanJestMocaMoja pisze: Ja inne wnioski wyciagnelam, bo dalam sobie szczera ocene, bo niestety zeby wiedziec czy sie zostalo zbawionym trzeba sie ocenic, swoje postepowanie, a z tego co ja widze to wy kalwinisci oceniliscie sie bardzo wysoko inaczej nie oglosilibyscie sie naczyniami chwaly.


Bzdura. Oceniemy CHRYSTUSA bardzo wysoko bowiem a nim jesteśmy ukryci a nie jesteśmy zbawieni z uczynków.
Ty ci agle szukasz zbawienie z siebie dlatego szukasz SWOJEGO POSTEPOANIA a ja jestem zbawiony prze Chrystusa gdy jeszcze byłem grzesznikiem

PanJestMocaMoja pisze: Ale Bog zna wasze serca, i w Jego ocenie mozesz byc kakolem, i niestety kazdy kto przekreca Ewangelie i zamyka drzwi Krolestwa Bozego przed ludzmi tak jak robia to kalwinisci jest kakolem ktory zostanie ostatecznie wrzucony w ogien.


Na szczęście więcej kalwistów zbawiło ludzi niż katolicka teologia buntu przeciwko Bogu ...

PanJestMocaMoja pisze:

Na koniec pocieszam ludzi ktorzy pragna zbawienia. Nie, drzwi nie sa przed wami zamkniete gdyz w liscie Rzymian pisze (1:16) Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą [b]ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka[/b]


Wierzącego a nie ludzi którzy utrzymuja że wlna wolą jest ich bunt ...

PanJestMocaMoja pisze: Jest napisane ze kazdy kto uwierzy zostanie zbawiony, a nie kazdy kto zostanie wybrany.


O tak dlatego że TYLKO WYBRANI UWIERZĄ.
(64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. (65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca. (66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. (67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść?

(Ew. Jana 6:1-71, Biblia Tysiąclecia)

Jeśli komuś nie jest to dane Od OJCA NIE UWIERZY. dlatego wielu się obraziło na Jezusa niczym ty sie obrażasz ...


PanJestMocaMoja pisze: Zatem kalwinisci przestancie falszowac Ewangelie, bo jesli zbawienie jest z wybrania to juz nie jest przez wiare a zatem albo Bog klamie albo wy.


Kłamiesz ty. bowiem Bóg wybiera do WIARY. wybranie poprzedza wiarę
(13) Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę. (2 List do Tesaloniczan 2:13, Biblia Tysiąclecia)

Bóg wybrał na do tego abyśmy byli zbawieni przez uświęcenie Ducha i wiarę
Twój fałszywy wybór albo wiara albo wybranie nie ma podstaw w piśmie bowiem Paweł jano pisze:

Bóg wybiera nas do wiary i uświęcenia! Wiara i uświęcenie w Duchu Sw to NASZA Droga


PanJestMocaMoja pisze: Oczywiscie ta pierwsza opcja nie jest mozliwa, zatem wy klamiecie.


:lol: jak widać nie rozumiesz tego że Pisma wskazuja na Jezusa który nas wybrał :D


PanJestMocaMoja pisze:Wiecej pisac nie bede, masz mase informacji w podanym przeze mnie linku, gdzie autorzy obalaja cala ta herezje, a jedyne co ja moge dodac to nawroccie sie poki jest czas zebyscie nie skonczyli tak jak wasz lider Kalwin


A jak on skończył?


PanJestMocaMoja pisze:i kazdy wprowadza zwodnicze nauki. Tym bardziej ze to jest odgrzewana herezja, Zydzi w to nigdy nie wierzyli, Ojcowie Kosciola w to nigdy nie wierzyli, tylko greccy filozofowie i manicheicy, muzulmanie.... no i wy.


Jak widac gadasz jak zwykle od rzeczy ... bywaj


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 11 paź 2014, 17:55

pozytywista pisze:
Jak widac taki z ciebie kalwista był jak ze mnie sowieta
Kalwinista mówi cżłowiek może chcieć co zechce ale Bóg daje chcenie odrdzające

Dyskutuj "se" sam, Lash. Gadka jak z ewolucjonistą albo katolikiem. Ponieważ nie wierzysz w kalwinizm to go nie rozumiesz i nigdy nim nie byłeś. Do tego nie czytasz Biblii. Ple, ple. Jesteś nieuczciwym dyskutantem i kpiarzem razem z Nickiem i Małgorzatą. Z kpiną czepiacie się rzeczy nie istotnych, które oczekuję że jako dorośli ludzie, domyślicie się sami o co chodzi w tekście pisanym. Ale jakbyście wy nie mogli tego wykorzystać, wszak to najlepsze sytuacje do waszych sofizmatów.
A wracając do cytowanego fragmentu. Kalwinista powie, że człowiek może chcieć wszystkiego, tylko nie przyjścia do Boga i nawrócenia. Więcej nie zamierzam z wami dyskutować, i z tobą Lash także. Możesz zadzwonić to możemy podyskutować telefonicznie, ale na forum ja nie będą. Walisz jakimiś cudakami że ponieważ w Biblii nie pisze utracalność zbawienia to znaczy ze jej nie ma, ale trójca też nie piszę, ale jest. To jak masz już taki problem to nazwijmy to sobie inaczej, np. odpadnięcie od łaski. Ale masz problem tak czy inaczej bo pojęcia nieutracalność zbawienia też nie ma w Biblii, ojej...


Dokladnie, pewnie dr. Michael Brown ktory debatowal James'a White'a tez nie byl kalwinista i pewnie tez kalwinizmu nie zrozumial. O dziwo przez piec lat wyznawal kalwinizm i przez piec lat nie wiedzial o co w nim chodzi(!) Na pewno tak bylo, bo opcja ze Kalwin nie mial racji przeciez nie istnieje. Guru Kalwin tak powiedzial i tak jest i nikt nie ma racji. Biblia nie ma racji, Ojcowie Kosciola nie mieli racji, bo 160 lat po Chrystusie juz chrzescijanstwa nie bylo i przez nastepne tysiac lat nie istnialo wcale tylko bylo sfalszowane az do roku 1600 kiedy pojawil sie na swiecie pierwszy najprawdziwszy chrzescijanin Kalwin i objawil ludziom prawde o ktorej nikt nie wiedzial wczesniej.

Co do tematu, uwarzam ze jesli ktos chialby sie dowiedziec prawdy to podalam linki ponizej z materialami ktore obalaja wszystko to co tutaj mowicie. Jest tam tez masa wersow biblijnych ktore zaprzeczja punkt po punkcie teorie Kalwina . Nie che mi sie tego tu umieszczac i tlumaczyc, bo nie ma dla kogo. Jedyne co po tej debacie to nie chec do religii ogolem. Z tej bardzo oddanej osoby ktora bylam tu przychodzac, zniechecilam sie totalnie ta demoniczna nauka tak ze moja wiara spadla do zera. Jezeli kalwinizm jest prawdziwy to jeszcze gorzej, to w takim razie musialabym odrzucic chrzescijanstwo bo mam gdzies jakiegos psychola ktory z wlasnej przyjemnosci wymysla i planuje po detalu zlo. Taki cyrk nie jest dla mnie.

Zabardzo idelaizowalam protestantyzm, osleplam na jego wady, ale niestety teraz juz nie moge ich zniesc. Jestem osoba ktora naprawde chce stosowac sie do Biblii, dlatego nidy nie chcialam nikogo nauczac bo wiem ze kobietom tego nie wolno, jednak niestety nie moge siedziec cicho i przyjac z pokora kazda nauke ktora slysze w kosciele protestanckim bo w kosciele protestanckim kazdy oglosil sie nauczycielem i kazdy mowi co innego. Zebym mogla stosowac sie do slow Ducha Sw. przez apostola Pawla o uczeniu sie w pokorze musialabym zmieniac religie codziennie i musialabym dac sobie prac mozg kazdemu kto jest mezczyzna w kosciele. Mam dosyc prania mozgu, charyzmatycznej nauki new age, nauki o nieprzestrzeganiu przykazan, nauce o tym ze Bog jest ojcem zla i sam zwiodl Adama w Edenie zeby pozniej torturowac dalej ludzi. Powiem szczerze, uwazam ze przejscie na religie kaltolicyzmu czy prawoslawia to desperacki akt ktorego nie zycze nikomu, ale z drugiej strony nie dziwie sie ze tyle protestantow ucieka spowrotem do KRK albo KP albo porzuca chrzescijanstwo. Kto ma sile na to pranie mozgu? Na ten chaos sprzecznych i zwodniczych nauk? Ja nie mam, dlatego wyzbylam sie juz zludzen i wracam do kongregacji mesjanskiej.

Nie chce porzucac Pana Jezusa bo jest wspanialy a Jego nauka jest piekna, jest moim Bogiem i Mesjaszem ale kosciola mam dosyc. Mam dosyc protestanckiego mambo jambo. Mam juz dosyc prania mozgu przez kazdego pseudonauczyciela. Ja wiem, ze nauczac nie moge i dlatego staram sie podawac linki do materialow braci i tlumaczenia Ojcow Kosciola, ale co z tego jesli wszyscy inni nauczaja mimo ze nikt ich do tego nie powolal? I kazdy tylko wykorzystuje moje unizenie zeby narzucic mi swoja herezje. Zbrzydl mi Kosciol Protestancki. W KRK i KP przynajmniej jest porzadek, i osoby nie powolane nie nauczaja. Czy ktos widzial zeby kazdy katolik byl nauczycielem Pism? Albo czy widzieliscie zeby kazdy Zyd byl rabinem? Dlatego mi sie podoba system Mesjanskiej Kongregacji, gdzie zeby nauczac trzeba otrzymac certyfikat ukonczenia mesjanskiej yeshivy i wtedy taka osoba ma prawo nazywac sie rabinem. Nikt nie dopuszcza do nauczania jakiegos tam Zdzicha i Lolka do prania mozgu ludziom, a w kosciele protestanckim wszyscy nauczaja, a ostatnio to juz nawet kobiety. Moze jeszcze dzieci dopuscicie do kazalnicy.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 paź 2014, 18:25

PanJestMocaMoja pisze:Z tej bardzo oddanej osoby ktora bylam tu przychodzac, zniechecilam sie totalnie ta demoniczna nauka tak ze moja wiara spadla do zera. Jezeli kalwinizm jest prawdziwy to jeszcze gorzej, to w takim razie musialabym odrzucic chrzescijanstwo bo mam gdzies jakiegos psychola ktory z wlasnej przyjemnosci wymysla i planuje po detalu zlo. Taki cyrk nie jest dla mnie.


Smutne to co piszesz :(
No to chyba musisz odpocząć...


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 paź 2014, 20:09

Biblia nie ma racji, Ojcowie Kosciola nie mieli racji, bo 160 lat po Chrystusie juz chrzescijanstwa nie bylo i przez nastepne tysiac lat nie istnialo wcale tylko bylo sfalszowane az do roku 1600 kiedy pojawil sie na swiecie pierwszy najprawdziwszy chrzescijanin Kalwin i objawil ludziom prawde o ktorej nikt nie wiedzial wczesniej.

PJMM - nie martw się, choćbyś znalazła wypowiedź ojca kościoła najwcześniej jak się da to nic to nie da - przecież nawet Paweł czy Jakub nie byli kalwinistami, co widać w ich Pismach, ale kalwiniści zdają się to ignorować.
Mam taką propozycję: niech każdy wraca do swojego namiotu, niech każdy idzie ochłonąć, i przeprośmy siebie nawzajem za złe słowa, i ja przepraszam Małgorzatę, Nicka i Lasha.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 paź 2014, 20:43

pozytywista pisze:
Biblia nie ma racji, Ojcowie Kosciola nie mieli racji, bo 160 lat po Chrystusie juz chrzescijanstwa nie bylo i przez nastepne tysiac lat nie istnialo wcale tylko bylo sfalszowane az do roku 1600 kiedy pojawil sie na swiecie pierwszy najprawdziwszy chrzescijanin Kalwin i objawil ludziom prawde o ktorej nikt nie wiedzial wczesniej.

PJMM - nie martw się, choćbyś znalazła wypowiedź ojca kościoła najwcześniej jak się da to nic to nie da - przecież nawet Paweł czy Jakub nie byli kalwinistami, co widać w ich Pismach, ale kalwiniści zdają się to ignorować.

Pozytywista... Twoja retoryka zaczyna mi przypominać retorykę użytkownika Piotrek- czyli zaklinanie rzeczywistości, a im dalej od faktów, tym lepiej :-/

pozytywista pisze:Mam taką propozycję: niech każdy wraca do swojego namiotu, niech każdy idzie ochłonąć, i przeprośmy siebie nawzajem za złe słowa, i ja przepraszam Małgorzatę, Nicka i Lasha.


Pozytywista, emocjonalne dyskusje w tym temacie mam dawno za sobą- teraz mam pokój :) A jeśli Ty potrzebujesz ochłonąć to chłoń.
Ja nie gniewam się na Ciebie bo wiem, że jesteś jeszcze bardzo młody, chwiejny (to nie zarzut bo też kiedyś byłem taki, to naturalne) i po prostu nie rozumiesz jeszcze pewnych spraw. Jeśli będziesz pokorny i z otwartym sercem to z czasem zaczniesz rozumieć więcej i więcej... bo Bóg da Ci więcej łaski / rozumu.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 paź 2014, 20:55

Pozytywista... Twoja retoryka zaczyna mi przypominać retorykę użytkownika Piotrek- czyli zaklinanie rzeczywistości, a im dalej od faktów, tym lepiej

Ty myślisz że ja się mylę, ja myślę, że ty się mylisz. Ty uważasz, że ja zaklinam, ja że ty.... 8-)


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 paź 2014, 21:10

pozytywista, dobrze, to poczekam aż zmienisz zdanie :D


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 12 paź 2014, 18:01

PanJestMocaMoja pisze:Mam juz dosyc prania mozgu przez kazdego pseudonauczyciela. Ja wiem, ze nauczac nie moge i dlatego staram sie podawac linki do materialow braci i tlumaczenia Ojcow Kosciola, ale co z tego jesli wszyscy inni nauczaja mimo ze nikt ich do tego nie powolal? I kazdy tylko wykorzystuje moje unizenie zeby narzucic mi swoja herezje.


Rozumiem Cię PJMM doskonale:D. Ale prawda jest taka, że nie musisz przeciez słuchać k a ż d e g o mężczyzny czy pseudonauczyciela, a co więcej jesli się z czymś nie zgadzasz to nie musisz się z tym slownie mierzyć, udowadniac błędów, kłócic się o rację czy nierację. Dlaczego po prostu nie przemilczysz faktu, że ktos myśli inaczej i pozwalasz sobie na frustrację z tego powodu, że co jeden nauczyciel to inne zdanie? U mnie w zborze ja tez nie musze podporządkowywac się każdemu mężczyźnie, mimo, że są faceci, którzy chętnie pouczaliby innych w tym mnie o swoim punkcie widzenia, interpretacji Pisma. Każdy ma swoje zdanie, inaczej kładzie akcent, rozumie pewne kwestie i każdy by chciał aby jego zdanie było wiążące. A ja uważam, ze mają od tego w domu swoje żony i powinni zostawić inne kobiety w spokoju - no chyba, ze same proszą o zdanie ;).


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 paź 2014, 20:02

PanJestMocaMoja pisze:
pozytywista pisze:
Jak widac taki z ciebie kalwista był jak ze mnie sowieta
Kalwinista mówi cżłowiek może chcieć co zechce ale Bóg daje chcenie odrdzające

Dyskutuj "se" sam, Lash. Gadka jak z ewolucjonistą albo katolikiem. Ponieważ nie wierzysz w kalwinizm to go nie rozumiesz i nigdy nim nie byłeś. Do tego nie czytasz Biblii. Ple, ple. Jesteś nieuczciwym dyskutantem i kpiarzem razem z Nickiem i Małgorzatą. Z kpiną czepiacie się rzeczy nie istotnych, które oczekuję że jako dorośli ludzie, domyślicie się sami o co chodzi w tekście pisanym. Ale jakbyście wy nie mogli tego wykorzystać, wszak to najlepsze sytuacje do waszych sofizmatów.
A wracając do cytowanego fragmentu. Kalwinista powie, że człowiek może chcieć wszystkiego, tylko nie przyjścia do Boga i nawrócenia. Więcej nie zamierzam z wami dyskutować, i z tobą Lash także. Możesz zadzwonić to możemy podyskutować telefonicznie, ale na forum ja nie będą. Walisz jakimiś cudakami że ponieważ w Biblii nie pisze utracalność zbawienia to znaczy ze jej nie ma, ale trójca też nie piszę, ale jest. To jak masz już taki problem to nazwijmy to sobie inaczej, np. odpadnięcie od łaski. Ale masz problem tak czy inaczej bo pojęcia nieutracalność zbawienia też nie ma w Biblii, ojej...


Dokladnie, pewnie dr. Michael Brown ktory debatowal James'a White'a tez nie byl kalwinista i pewnie tez kalwinizmu nie zrozumial. O dziwo przez piec lat wyznawal kalwinizm i przez piec lat nie wiedzial o co w nim chodzi(!) Na pewno tak bylo, bo opcja ze Kalwin nie mial racji przeciez nie istnieje. Guru Kalwin tak powiedzial i tak jest i nikt nie ma racji. Biblia nie ma racji, Ojcowie Kosciola nie mieli racji, bo 160 lat po Chrystusie juz chrzescijanstwa nie bylo i przez nastepne tysiac lat nie istnialo wcale tylko bylo sfalszowane az do roku 1600 kiedy pojawil sie na swiecie pierwszy najprawdziwszy chrzescijanin Kalwin i objawil ludziom prawde o ktorej nikt nie wiedzial wczesniej.

Co do tematu, uwarzam ze jesli ktos chialby sie dowiedziec prawdy to podalam linki ponizej z materialami ktore obalaja wszystko to co tutaj mowicie. Jest tam tez masa wersow biblijnych ktore zaprzeczja punkt po punkcie teorie Kalwina . Nie che mi sie tego tu umieszczac i tlumaczyc, bo nie ma dla kogo. Jedyne co po tej debacie to nie chec do religii ogolem. Z tej bardzo oddanej osoby ktora bylam tu przychodzac, zniechecilam sie totalnie ta demoniczna nauka tak ze moja wiara spadla do zera. Jezeli kalwinizm jest prawdziwy to jeszcze gorzej, to w takim razie musialabym odrzucic chrzescijanstwo bo mam gdzies jakiegos psychola ktory z wlasnej przyjemnosci wymysla i planuje po detalu zlo. Taki cyrk nie jest dla mnie.

Zabardzo idelaizowalam protestantyzm, osleplam na jego wady, ale niestety teraz juz nie moge ich zniesc. Jestem osoba ktora naprawde chce stosowac sie do Biblii, dlatego nidy nie chcialam nikogo nauczac bo wiem ze kobietom tego nie wolno, jednak niestety nie moge siedziec cicho i przyjac z pokora kazda nauke ktora slysze w kosciele protestanckim bo w kosciele protestanckim kazdy oglosil sie nauczycielem i kazdy mowi co innego. Zebym mogla stosowac sie do slow Ducha Sw. przez apostola Pawla o uczeniu sie w pokorze musialabym zmieniac religie codziennie i musialabym dac sobie prac mozg kazdemu kto jest mezczyzna w kosciele. Mam dosyc prania mozgu, charyzmatycznej nauki new age, nauki o nieprzestrzeganiu przykazan, nauce o tym ze Bog jest ojcem zla i sam zwiodl Adama w Edenie zeby pozniej torturowac dalej ludzi. Powiem szczerze, uwazam ze przejscie na religie kaltolicyzmu czy prawoslawia to desperacki akt ktorego nie zycze nikomu, ale z drugiej strony nie dziwie sie ze tyle protestantow ucieka spowrotem do KRK albo KP albo porzuca chrzescijanstwo. Kto ma sile na to pranie mozgu? Na ten chaos sprzecznych i zwodniczych nauk? Ja nie mam, dlatego wyzbylam sie juz zludzen i wracam do kongregacji mesjanskiej.

Nie chce porzucac Pana Jezusa bo jest wspanialy a Jego nauka jest piekna, jest moim Bogiem i Mesjaszem ale kosciola mam dosyc. Mam dosyc protestanckiego mambo jambo. Mam juz dosyc prania mozgu przez kazdego pseudonauczyciela. Ja wiem, ze nauczac nie moge i dlatego staram sie podawac linki do materialow braci i tlumaczenia Ojcow Kosciola, ale co z tego jesli wszyscy inni nauczaja mimo ze nikt ich do tego nie powolal? I kazdy tylko wykorzystuje moje unizenie zeby narzucic mi swoja herezje. Zbrzydl mi Kosciol Protestancki. W KRK i KP przynajmniej jest porzadek, i osoby nie powolane nie nauczaja. Czy ktos widzial zeby kazdy katolik byl nauczycielem Pism? Albo czy widzieliscie zeby kazdy Zyd byl rabinem? Dlatego mi sie podoba system Mesjanskiej Kongregacji, gdzie zeby nauczac trzeba otrzymac certyfikat ukonczenia mesjanskiej yeshivy i wtedy taka osoba ma prawo nazywac sie rabinem. Nikt nie dopuszcza do nauczania jakiegos tam Zdzicha i Lolka do prania mozgu ludziom, a w kosciele protestanckim wszyscy nauczaja, a ostatnio to juz nawet kobiety. Moze jeszcze dzieci dopuscicie do kazalnicy.


Dokładnie . Kolejna osoba która w swoje wolności woli ma w nosie kościół i jest bliska porzucanie Boga. Z tego co piszesz i dajesz przykład wolna wola rodzi:
Bunt
gniew
obrażanie innych
fałszowanie obrazu Boga.
nadawanie na innych
porywa innych do buntu na Słowo Boga
etc etc
dałaś upust swojemu sercu tu na forum ... ukazałaś jak złość i gorycz toczy twoje serce. jak blisko ci być do tego korzenia goryczy o którym pisał list do hebrajczyków. Tak już w sumie masz zamiar porzucić kościół i zaczynasz dokładnie goryczą zarażać innych :/

jest to smutne i przykre.
Dałem ci 4ry ostrzeżenia. Dając tez czas na przemyślenie tego abyś się opamiętała i nie pisała niemądrze i w złości i gniewie. Gorycz jeszcze w tobie zwycięża.

Dlatego mówię ci - teraz możesz pisać merytorycznie na tematy biblijne ale jeśli będziesz siała gorycz na tego czy innego nauczyciela czy to kalwińskiego katolickiego czy wolno-wolowego dam ci bana.
nie dlatego aby ci zatkać usta bo mnie smuci tylko twój nierozsądek na naszego mistrza Jezusa tez złe rzeczy mówili więc czemu nie na nas?, ale dla twojego dobra dam ci bana abyś nie pokalała swojego serca bardzie goryczą i przy okazji innych.

Znając jednak życie .... odpiszesz z jeszcze większą furią i goryczą .... i mam nadzieję że sie jednak mylę i życie mnie mile zaskoczy :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 paź 2014, 20:03

pozytywista pisze:
Biblia nie ma racji, Ojcowie Kosciola nie mieli racji, bo 160 lat po Chrystusie juz chrzescijanstwa nie bylo i przez nastepne tysiac lat nie istnialo wcale tylko bylo sfalszowane az do roku 1600 kiedy pojawil sie na swiecie pierwszy najprawdziwszy chrzescijanin Kalwin i objawil ludziom prawde o ktorej nikt nie wiedzial wczesniej.

PJMM - nie martw się, choćbyś znalazła wypowiedź ojca kościoła najwcześniej jak się da to nic to nie da - przecież nawet Paweł czy Jakub nie byli kalwinistami, co widać w ich Pismach, ale kalwiniści zdają się to ignorować.
Mam taką propozycję: niech każdy wraca do swojego namiotu, niech każdy idzie ochłonąć, i przeprośmy siebie nawzajem za złe słowa, i ja przepraszam Małgorzatę, Nicka i Lasha.
Wiesz ze sie na ciebie nie gniewam ... jest to smutne że nie rozumiesz ale nie gniewam się :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość