Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 paź 2014, 12:42

To, czego brakuje mi w dzisiejszym chrześcijaństwie to spójność (ponad dwadzieścia tysięcy denominacji jest obrazem raczej dalekim od tej prawdy!)
Na szczęście zagadka o stary testament i tajemnica Ewangelii zostały odkryte dla mnie prywatnie w takiej właśnie formie wykładu.
Jak Oblubienica, Córka Syjonu, może poślubić ponownie Oblubieńca, skoro przykazania zabraniają tego i jest to obrzydliwością dla Boga?
Tu znalazłam odpowiedź:
W KOŃCU znalazłam SPÓJNOŚĆ i satysfakcję!


Jeśli mam wybierać między tym, co od człowieka, a tym, co od Boga... Chcę wybierać i wybieram to drugie.

Wybacz, ale nie potrzeba mi ani usystematyzowanej teologii, ani soteriologii, ani eschatologii, ani eschatologii do pełnego zrozumienia Ewangelii. Za to usystematyzowana wiedza zawarta w samej Biblii jest jak najbardziej wskazana, gdyż z coraz większą radością odkrywam jej spójność, potwierdzalność i pełnię.

W samym centrum Biblii znajduje się to zdanie perełka "Lepiej ufać Panu, niż polegać na ludziach". Rozmawiasz z prostaczkiem :) (ale nie z prostakiem ;) ). Czy tak trudno to uszanować? Ani Wycliff, ani Huss, ani Luther, ani Kalwin, ani Williams, ani Wesley, ani żaden inny nie odkrył pełni w prostocie Ewangelii. Słuchając tak często kazań wielkich mężów, odnoszą się oni do innych wielkich mężów... A ja nie tego potrzebuję, bo sama Biblia ma dla mnie jeszcze wiele znaków zapytania.

Pan jest dla mnie dobry, bo odkrywana przede mną te kolejne puzelki. I dla spragnionych prawdy, ta prawda się objawi. Ja miałam swoje pytania np o węża na pustyni, albo o lewiatana i behemota z księgi Hioba, albo o obrzezanie, albo o arkę, o wieżę Babel... Tak samo ma się sprawa z samym stworzeniem zawartym w Genesis... To wszystko jest spójne i zrozumiałe dla prostaczka. A być prostaczkiem wcale nie tak prosto i łatwo :), bo Ci bardziej zaawansowani co nóż przypominają, że eschatologia to to, a antropologia to tamto...

Ludzie nawracający się z innych religii muszą pozostawić za sobą cały bagaż tradycji i kulturowe bogactwo, bo bardzo często stoi w sprzeczności z Biblią. Podręcznik do pierwszej i drugiej klasy mojej córki jest pełen tego "bogactwa", który jest po prostu obrzydliwością,
(już na pierwszych zajęciach czytanka dotyczyła LALECZKI NONI, której opowiadamy o wszystkich swoich LĘKACH i SMUTKACH jakie może mieć pierwszaczek!!! skan czytanki w załączniku). Ale czy nie jest tak, że i protestanci mogą nazbierać takiego zbędnego bagażu? Katolicy mają swoje encykliki, listy duszpasterskie itp., które czytają chętniej niż Biblię, a protestanci jakie mają swoje "zamienniki" ?

KAAN, nasze patrzenie jest zupełnie inne... Czy może być tak, że ja muszę się jeszcze wiele nauczyć, a ty sporo musisz się oduczyć? Czy dopuszczasz taka możliwość?
Załączniki
img043.jpg


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 paź 2014, 13:09

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Pan Bóg zawsze waży serce i to je bada, a nie stopnie pokrewieństwa..
Czegoś takiego w Biblii nie ma, jest natomiast konkretny zestaw proroctw i obietnic dotyczących 12 pokoleń Izraela.


Biblia Gdańska (1632)

Pro 21:2 bg "(2) Wszelka droga człowieka prosta jest przed oczyma jego; ale Pan, jest który serca waży."
BLB

Biblia Poznańska (1974/75)

Pro 21:2 bp "(2) Wszelka droga człowieka zdaje się prosta w jego oczach, ale to Jahwe jest Tym, który przenika serca."
BLB

Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)

Pro 21:2 bt "(2) Każdego droga jest prawa w jego oczach, lecz Pan osądza serca."
BLB

Biblia Warszawska (1975)

Pro 21:2 bw "(2) Każda droga człowieka wydaje mu się prawa, lecz tym, który bada serca, jest Pan."

LUB WERSJA BARDZIEJ OPISOWA:

(Ez 18,25-28)
Wy mówicie: Sposób postępowania Pana nie jest słuszny. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze.

:heart:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 paź 2014, 20:11

Anmarivero pisze:KAAN, nasze patrzenie jest zupełnie inne... Czy może być tak, że ja muszę się jeszcze wiele nauczyć, a ty sporo musisz się oduczyć? Czy dopuszczasz taka możliwość?
Nie, ja także się muszę wiele nauczyć. W swojej nieświadomości nie zauważasz że to właśnie twoje poglądy są kształtowane przez filozofię Augustyna obecną w chrześcijaństwie od ponad 1500 lat, to tradycja powtarzana w denominacjach protestanckich z powodu wyznawania jej przez Lutra, który za czasów katolickich był w zakonie augustianów i zaimportował to z katolicyzmu. To ty musisz się wiele oduczyć, aby na nowo na wyczyszczonym umyśle zapisał prawidłowy i spójny obraz duchowej historii świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 paź 2014, 20:13

Anmarivero pisze:
KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Pan Bóg zawsze waży serce i to je bada, a nie stopnie pokrewieństwa..
Czegoś takiego w Biblii nie ma, jest natomiast konkretny zestaw proroctw i obietnic dotyczących 12 pokoleń Izraela.

Biblia Gdańska (1632)

Pro 21:2 bg "(2) Wszelka droga człowieka prosta jest przed oczyma jego; ale Pan, jest który serca waży."
BLB

..............................

Wspaniale umiesz korzystać z wyszukiwarki wersetów, ale jeszcze musisz umieć umieścić je w stosownym kontekście. Tu rozmawiamy o eschatologii i twoje wersety nie dotyczą tych spraw.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 paź 2014, 20:50

KAAN pisze:Cytat:
Jeżeli chcesz tak patrzeć to zostanie to wypełnione dopiero po tysiącletnim królestwie gdyż po nim mają się zbuntować narody.
Oczywiście że ostateczny bunt nie ma nic do wiecznej sprawiedliwości, proroctwo wypełni się w przyszłości, do tej pory wiele proroctw nie zostało wypełnionych, a słowo o namaszczeniu dotyczy Pana Jezusa przychodzącego objąć panowanie na ziemi. Dzisiaj Pan Jezus jest Królem dla Kościoła ale nie dla ziemi, która nie uznaje Króla królów, a księciem tego świata jest szatan. Dopiero gdy szatan zostanie związany na 1000 lat Pan Jezus będzie panował jako jedyny władca nad światem.


To była wasza broń przeciwko tym co twierdzili że 70 tydzień wypełnił się w czasach Chrystusa - Ponieważ po tysiącletnim królestwie narody się zbuntują to "wieczna sprawiedliwość" jeszcze nie nastanie przed tysiącletnim królestwie i tym samym 70 tydzień nie może się wypełnić przed.
Jak jest dostać własną bronią? ;-)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 paź 2014, 21:06

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:KAAN, nasze patrzenie jest zupełnie inne... Czy może być tak, że ja muszę się jeszcze wiele nauczyć, a ty sporo musisz się oduczyć? Czy dopuszczasz taka możliwość?
Nie, ja także się muszę wiele nauczyć. W swojej nieświadomości nie zauważasz że to właśnie twoje poglądy są kształtowane przez filozofię Augustyna obecną w chrześcijaństwie od ponad 1500 lat, to tradycja powtarzana w denominacjach protestanckich z powodu wyznawania jej przez Lutra, który za czasów katolickich był w zakonie augustianów i zaimportował to z katolicyzmu. To ty musisz się wiele oduczyć, aby na nowo na wyczyszczonym umyśle zapisał prawidłowy i spójny obraz duchowej historii świata.


Anmarivero nie przejmuj się mi też od Augustyna się dostało chociaż nigdy go nie studiowałem. Pewnie nie potrafił by pewnie wykazać wspólne punkty ale najważniejsze aby po kimś pojechać/podważyć wiarygodność.

Pewnie masz racje co do Izraela. Możliwe, że Izrael rzeczywiście się nawróci tuż przed przyjściem Chrystusa lub w czasie jego przyjścia i to wszystko.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 05 paź 2014, 22:05

Ależ to jest właśnie odkryta tajemnica!
PAN odwrócił bezbożność od Jakuba, gdy dał Jezusa, który umarł i wtedy dopiero ponowne zamążpójście Córki Syjonu stało się możliwe... A że 7-krotne przekleństwo musiało się wypalić, to już druga strona medalu o nazwie SŁOWO BOŻE.
To była ta tajemnica!
Jak 10 plemion cudzołożących, które Mąż wypędził, gdyż okazały się odrażające może powrócić?
10 plemion zostało wymieszanych z poganami i nimi się stało.
Słowo poganie znaczy "mnogość narodów" lub "nie-MÓJ lud"... Stąd właśnie zrodziła się nadzieja dla nas na wszczepienie. NAPRAWDĘ SERDECZNIE POLECAM cały ten wykład:


10 plemion chciało ująć coś z PRAWA BOŻEGO, 2 plemiona wiele do tego PRAWA dodały, czyniąc prawa ludzkie ponad BOŻE. I dosłownie: I TAK ŹLE, I TAK NIEDOBRZE!
IŚĆ PROSTĄ ŚCIEŻKĄ BOŻEGO PRAWA. To jedyna DROGA... i był Ktoś, kto nam ją wskazał: przypomniał świętość i niezmienność PRAWA BOŻEGO tym, którzy go nie znali i oczyścił je z LUDZKICH TRUJĄCYCH NALECIAŁOŚCI! Ktoś, kto wskazał na FUNDAMENT: MIŁOŚĆ BOGA!

Nie można klepać po ramieniu nienawróconego Żyda i bełkotać coś o braterstwie fundując mu (dosłownie) utopię. Trzeba iść i głosić KIM NAPRAWDĘ JEST IZRAEL!

W Bogu, który miał TAKI plan... nietrudno się zakochać na zabój :love:


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 05 paź 2014, 22:44

Anmarivero pisze:Ależ to jest właśnie odkryta tajemnica!


Wiele z proroctw dotyczyło właśnie tego co dokonał Chrystus.

Jednak musisz rozważyć to, że to apostołowie zakładali fundament pod nową świątynię. Gdyby fundamentem było prawo Mojżesza to nie było by mowy o nowym fundamencie.

Możesz w dzień pięćdziesiątnicy nadaje Izraelowi prawo.

Po śmierci Chrystusa w dzień pięćdziesiątnicy zostaje zesłany Duch Święty.

To co głosili apostołowie jest tak wiążące dla kościoła jak prawo Mojżeszowe dla Izraela. Izrael miał świątynię w której było dziesięć przykazań. Czy jest w Słowie inna świątynia w której nie ma skrzyni przymierza?

Ciekawe, że Objawienie mówi właśnie o skrzyni przymierza w czasie przyjścia Chrystusa.

Obj 11:19 - I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni jego; i zaczęło się błyskać i głośno grzmieć, i przyszło trzęsienie ziemi, i spadł wielki grad.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 00:16

Cytat z wykładu Zagubione owce:
"Tak, jak dodane przez Mojżesza przymierze, następnemu pokoleniu, nie zmieniło Prawa,
tak samo nie zrobiło tego Nowe Przymierze ustanowione przez Chrystusa.
Przymierza opierają się na Prawie, ale nie są tym Prawem."

Oglądam już trzeci raz ten wykład i ... ROŚNIE WE MNIE MIŁOŚĆ!

To się nazywa "BIG PICTURE"!!! :heart:

:flower: :angel: :kiss: :clap: :shy: :mrgreen: No co ja mogę jeszcze powiedzieć???

"Czyż serce nasze nie pałało w nas, gdy mówił do nas w drodze i Pisma przed nami otwierał?"

Dzięki Ci, Panie z całego serca!!!!!!!


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 paź 2014, 09:02

Anmarivero pisze:NAPRAWDĘ SERDECZNIE POLECAM cały ten wykład:


To jest taka wersja soft dla Izraela i sporo naciągana. A prawda wygląda trochę inaczej

Marka 12:1 - I począł mówić do nich w podobieństwach: Pewien człowiek zasadził winnicę, ogrodził ją płotem, wkopał prasę, zbudował wieżę, potem ją wynajął wieśniakom i odjechał.
12:2 - A we właściwym czasie posłał do wieśniaków sługę, aby pobrał od nich część plonów winnicy.
12:3 - Lecz oni pojmali go, obili i odesłali z niczym.
12:4 - I znów posłał do nich innego sługę, ale i tego zranili w głowę i zelżyli.
12:5 - Posłał jeszcze innego; tego zabili i wielu innych, z których jednych obili, a drugich pozabijali.
12:6 - Miał jeszcze jednego, syna umiłowanego; posłał go do nich na końcu, mówiąc: Uszanują syna mego.
12:7 - Ale wieśniacy owi powiedzieli sobie: To jest dziedzic, nuże, zabijmy go, a dziedzictwo będzie nasze.
12:8 - I pojmali go, zabili i wyrzucili go poza winnicę.
12:9 - Co uczyni pan winnicy? Przybędzie i wytraci wieśniaków, a winnicę odda innym.
12:10 - Czy nie czytaliście tego Pisma: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym.
12:11 - Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych.

Kamień to Chrystus a budowniczowie wiadomo. Nie mógł więc przez śmierć ich z sobą pojednać i zarazem oddać królestwo innym.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 11:31

Kim są wieśniacy?
Czy to całe 12 plemion izraelskich, a może to, ci którzy uzurpowali sobie w Izraelu do posiadania patentu na prawdę, albo może nawet więcej: myśleli, że samego Pan Boga przechytrzą?
Czy nie o tym jest cały ten potężny rozdział:

13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą6.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę7. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? 18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. 19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? 20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. 21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. 22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku8, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. 24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. 26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych9, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych11. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza12, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.

Ja trzymam się dalej mojej wersji :D
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014, 11:38 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 1 raz.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 11:34

A ci INNI to przypadkiem nie prości rybacy?
Czyż nie oni otworzyli bramy nieba dla całej ziemi?
I tak to się dalej toczy!
http://www.youtube.com/watch?v=LgeoY_Nu ... detailpage


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 paź 2014, 12:23

Abym nie był źle zrozumiany - Bóg nie odrzucił swojego ludu ale wybrał sobie z Izraela i z pogan lud, który wydaje jego owoce.

Rzym 11:1 - Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
11:2 - Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:
11:3 - Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
11:4 - Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
11:5 - Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 paź 2014, 12:40

Anmarivero pisze:A ci INNI to przypadkiem nie prości rybacy?
Czyż nie oni otworzyli bramy nieba dla całej ziemi?
I tak to się dalej toczy!
http://www.youtube.com/watch?v=LgeoY_Nu ... detailpage


Przecież oni byli Izraelitami i mieli królestwo więc na czym ta zmiana miała by polegać?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 06 paź 2014, 13:58

Chcę wierzyć pisze:Abym nie był źle zrozumiany - Bóg nie odrzucił swojego ludu ale wybrał sobie z Izraela i z pogan lud, który wydaje jego owoce.

Rzym 11:1 - Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
11:2 - Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:
11:3 - Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
11:4 - Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
11:5 - Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.


Dokładnie. JEDNAK TAJEMNICĄ BYŁO JAK MOŻE DOJŚĆ DO PONOWNEGO MAŁŻEŃSTWA Z TĄ, KTÓRA DOSTAŁA LIST ROZWODOWY, KIEDY WEDŁUG PRAWA, KTÓRE SAM BÓG USTANOWIŁ BYŁO TO DLA NIEGO OBRZYDLIWOŚCIĄ. ŚMIERĆ JEZUSA JEST ODKRYCIEM TEJ TAJEMNICY. :) Przepraszam za caps, ja nie krzyczę, ale mówię wyraźnie aby wszyscy usłyszeli :D CHWAŁA PANU!



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości