Liczba bestii

Jak się to wszystko skończy ....
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 27 cze 2014, 15:06

W Księdze Daniela przepowiednie Boga rozpoczynają się od czasów współczesnych Danielowi (VI p.n.e.) i kończą się paruzją Jezusa.

Znajdują się w siedmiu rozdziałach, tworząc cztery prorocze ciągi: Dn 2; Dn 7; Dn 8 - 9; Dn 10 – 12. Każdy następny profetyczny rozdział, nawiązuje do poprzednich wiadomości i podaje prorocze uzupełnienia. Ta progresja przewija się przez całą narrację Księgi Daniela.

Drugi rozdział Księga Daniela wyznacza profetyczny zakres dla proroctw rozmieszczonych w rozdziałach 7; 8 - 9; 10 – 12.

W posągu - złożonego z różnych metali i gliny– przedstawiono konkretne potęgi polityczne (złoto, srebro, miedź, żelazo), bądź religijno – polityczne (glina), które od czasów Daniela (VI p.n.e.), aż do paruzji Jezusa, będą nadawały bieg historii świata (Dn 2, 31 – 43).

Chronologia proroczo - historyczna tego rozdziału jest następująca:
1. pierwszym proroczym mocarstwem (złoto), jest Babilonia (Dn 2,31 - 32, 37- 38),
2. drugim proroczym mocarstwem (srebro), staje się Medo – Persja (Dn 2,32; Dn 2,39; Dn 8,1.20),
3. trzecim proroczym mocarstwem, (miedź), będzie Grecja (Dn Dn 2,32, 2,39; Dn 8,1.21),
4. czwartym proroczym mocarstwem (żelazo), okaże się być Imperium Romanum (Dn 2,33; Dn 2,40).

5. Piąte prorocze mocarstwo (glina z owymi żelaznymi fragmentami,), jest to bardzo ważna przepowiednia, bo każe nam zwrócić uwagę odmienny proroczy symbol, mianowicie na glinę, która w geologii nazywana jest ilastą skałą osadową (Dn 2,33; Dn 2,41 – 43). Posąg na swych żelazo – glinianych stopach dotrwa do paruzji Jezusa (Dn 2,44 – 45; Dn 12,1).

W siódmym rozdziale, każde z wcześniej anonsowanych proroczych mocarstw (Dn 2,37 - 40), są symbolizowane obrazami Bestii (Dn 7,3 BT). Punkt ciężkości przepowiedni Boga, jest położony na piątą proroczą potęgę Dn 2,41 - 43), która teraz w postaci małego rogu znajduje się wśród innych rogów (Dn 7,8).

Tu też spotkamy się z pierwszymi proroczym terminem: czas i dwóch czasów i pół czasu (Dn 7,25).

Rozdział, ten, pokazuje: politykę religijną małego rogu (Dn 7,8.24), to jest działania przeciw Ludowi Bożemu (Dn 7, 21) a także niezwykłą zuchwałość wobec Boga. (Dn 7, 25) . Walcząc z Bogiem i ludem Jego, przetrwa do czasu paruzji, po czym zostanie zniszczony ręką Boga (Dn 7,26).

Rozdziały ósmy i dziewiąty w swej istocie stanowią jeden profetyczny rozdział. Tu w otrzymamy obszerne wyjaśnienie dotyczące najdłuższego proroczego czasu, 2 300 wieczorów i poranków (Dn 8,14).

Rozdziały od dziesiątego do jedenastego, zawierają niewiele symboli. Stanowią komentarz do poprzednich rozdziałów i są sprawdzianem dokładności naszego rozumowania. Kolejne wersy Dn 11,40 – 45, wprowadzają nas w klimat czasów ostatecznych.

Rozdział dwunasty, przekonuje nas, że to my jesteśmy pokoleniem czasu przyjścia Jezusa (Dn 2,34 – 35; Dn 2, 44 – 45; Dn 11,40 – 45; Dn 12,1). Pełny sens proroczych symboli biblijnych z Księgi Daniela, daje się odczytać, tylko po lekturze Apokalipsy św. Jana.

Co Daniel mógł zrozumieć, z przepowiedni Boga?
W czasie wyjaśniania snu Nabuchodonozora, Daniel posłużył się tylko jedną nazwą jednostkową odnoszącą się do króla Babilonii (Dn 2,37), dopiero w trzecim roku panowania króla Baltazara powiedziano mu, że sukcesorem Babilonii będzie Media i Persja, w późniejszym czasie Grecja (Dn 2, 39 = Dn 8,20.21).


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 27 cze 2014, 15:25

Pierwsze 4 głowy i pierwsze cztery bestie

Proroczy Hegemonii Proroczy symbol Prorocze wersy biblijne

1. głowa Babilonia, Głowa ze złota/Lew, Dn 2,38; Dn 7,4

2. głowa Medo-Persja, Pierś i ramiona ze srebra Niedźwiedź/Baran, Dn 2,39; Dn 7,5; Dn 8,20

3. głowa Grecja, Brzuch i jego biodra z miedzi/ Pantera/Kozioł, Dn 2,39; Dn 7,6; Dn 8,21

4. głowa Imperium Rzymskie, Golenie z żelaza/ Bestia przerażająca,
Dn 2, 40; Dn 7,7


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 cze 2014, 15:27

zdzisław pisze:4. głowa Imperium Rzymskie, Golenie z żelaza/ Bestia przerażająca,
Powyżej napisałem ( http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 328#392328 ) dlaczego Rzym nie pasuje do odpisu, a o wiele lepiej pasuje Grecja.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 cze 2014, 15:39

fantomik pisze:Chcę wierzyć napisał/a:
Akurat tutaj nic nie naciągałem. Ponieważ byliście uczeni innego wykładu dlatego nie możecie zrozumieć

Ja jestem amilenijny.


To już coś. Na pewno łatwiej się dogadać.

fantomik pisze:i tak dalej. Ogólnie Grecja o wiele lepiej spełnia kryteria czwartej bestii i ten podział jest moim zdaniem o wiele bardziej biblijny, tj. odnajdujący swoje potwierdzenie w Piśmie Świętym, a nie tylko w spekulacjach historyczno-sci-fi.


Czy widzisz związek pomiędzy drugim a siódmym rozdziałem. W drugim jest opisany pomnik składający się z czterech części (złota, miedzi, brązu i żelaza) a w siódmym cztery zwierzęta. Więc problem polega na tym, że obydwa proroctwa opisują te same królestwa. I dopiero kiedy jakieś królestwo pasuje do tych dwóch opisów to można uznać prawdziwe rozwiązanie.
Czwarte zwierzę ponadto dokładnie odpowiada opisowi zwierzęcia z morza z Objawienia które przedstawia Cesarstwo Rzymskie o czym pisał apostoł. Dziesięć rogów itd . Dokładnie ten sam opis wypisz wymaluj.

A wg Ciebie

Dan 7. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Grecja
Obj 12,13. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Rzym

Wiele rzeczy można zarzucić proroctwom ale na pewno nie taką nie konsekwencję.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 cze 2014, 15:51

zdzisław pisze:Pierwsze 4 głowy i pierwsze cztery bestie

Proroczy Hegemonii Proroczy symbol Prorocze wersy biblijne

1. głowa Babilonia, Głowa ze złota/Lew, Dn 2,38; Dn 7,4

2. głowa Medo-Persja, Pierś i ramiona ze srebra Niedźwiedź/Baran, Dn 2,39; Dn 7,5; Dn 8,20

3. głowa Grecja, Brzuch i jego biodra z miedzi/ Pantera/Kozioł, Dn 2,39; Dn 7,6; Dn 8,21

4. głowa Imperium Rzymskie, Golenie z żelaza/ Bestia przerażająca,
Dn 2, 40; Dn 7,7


Głowy mogą rzeczywiście oznaczać poprzednie królestwa lub systemy sprawowania władzy (Królowie, Konsulowie, Dyktatorzy, Trybuni, Trumwirat, Cesarze i siódma głowa). Szczerze mówiąc drugą teorię zbyt mało znam ale z cała pewnością szósta i siódma głowa musiały stanowić głowy Imperium Rzymskiego. Inaczej nie może być.

Właśnie to stwierdzenie o ósmej głowie, że jest z owych siedmiu mówi to że Ósma głowa/królestwo miało wywodzić się z Cesarstwa Rzymskiego.

Wiem natomiast do czego zmierzasz ale tutaj E. G . White i Adwentyści mogli się po prostu mylić.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 cze 2014, 16:03

Chcę wierzyć pisze:A wg Ciebie

Dan 7. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Grecja
Obj 12,13. Zwierzę z dziesięcioma rogami = Rzym

Nigdzie nie wspominałem Obj 12:13 ;-) Zgubiłeś też gdzieś "mały róg", jeśli oba wg Ciebie reprezentują Rzym. Jeśli już odnosić chcesz proroctwa do siebie to zapominasz o tym, że bestia wychodząca z morza w Piśmie zwykle reprezentowała Egipt (Ps 74, 89, Iza 30, 51, Ezek 29, 32, Hab 3). Więc jakbyś nie przykładał to nie pasuje. Do tego charakterystyka bestii w Obj 13 składa się na kreatywną kompozycję bestii z Dan 7 (nie tylko rogi ją charakteryzują). Innymi słowy, bestia w Obj 13 jest zestawieniem i połączeniem wszystkich cech złych imperiów prześladujących Lud Boży w przeszłości.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 27 cze 2014, 16:03

Termin głowy pojawia się w Apokalipsie 12,3 i wyjaśniony jest w Ap 17,7 - 9


Siedem proroczych głów/gór

7 I rzekł do mnie anioł : «Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów.
8 Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża ku zagładzie. A zdumieją się mieszkańcy ziemi - ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata –spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.
Ap 17,7 - 8 BT

Powinniśmy mieć na uwadze fakt następujący, znajdujemy się ciągle na planecie zarządzanej przez ludzi, jednakże jest ona zawłaszczona przez szatana. To właśnie on poprzez różnego rodzaju instytucje polityczne, tu symbolizowane, jako głowy lub rogi, czy też religijne utożsamiane z odstępczą niewiastą, wychodzi z czeluści by prowadzić swoich popleczników przeciw Bogu.

9 Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór, na których siedzi Niewiasta.
Ap 17,9 BT

W Apokalipsie pojawia się tajemnicza nazwa 9 [...] Siedem głów to jest siedem gór,[...].Ap 17,9.

Jan Apostoł każdą z siedmiu głów utożsamia z jedną siedmiu gór, a każda z gór to jedna z siedmiu głów (Ap 17,9).

Dla rozwiania wątpliwości, czy głowa to sprecyzowani władcy, czy papieże, czy mocarstwo polityczne nadający kierunek rozwoju myśli politycznego świata, filozofii, religii, sięgnijmy do Księgi Jeremiasza.

24 Odpłacę Babilonowi i wszystkim mieszkańcom Chaldei za wszystko zło wyrządzone Syjonowi na waszych oczach – wyrocznia Pana.
25 Oto Ja przeciw tobie, góro zagłady – wyrocznia Pana – która wyniszczyłaś całą ziemię, wyciągnę na ciebie rękę i zepchnę cię ze skały, czyniąc cię górą płonącą.
Jr 51,24 – 25 BT

W ten sposób prorok Jeremiasz na potrzeby Apokalipsy św. Jana dla głów (Ap 17,9) wprowadził równoważny termin: góro zagłady (BT), góro zniszczenia (NP). góro każąca! (BG).

A zatem głowę począwszy od Babilonii należy zawsze odnieść do konkretnego mocarstwa. Głowa vel góra odpowiadają poszczególnym, proroczym mocarzom tego świata, prezentowanych przez Księgę Daniela i Objawienie św. Jana.


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 27 cze 2014, 16:24

fantomik pisze:
Chcę wierzyć pisze: Zgubiłeś też gdzieś "mały róg", jeśli oba wg Ciebie reprezentują Rzym. Jeśli już odnosić chcesz proroctwa do siebie to zapominasz o tym, że bestia wychodząca z morza w Piśmie zwykle reprezentowała Egipt (Ps 74, 89, Iza 30, 51, Ezek 29, 32, Hab 3). Więc jakbyś nie przykładał to nie pasuje. Do tego charakterystyka bestii w Obj 13 składa się na kreatywną kompozycję bestii z Dan 7 (nie tylko rogi ją charakteryzują). Innymi słowy, bestia w Obj 13 jest zestawieniem i połączeniem wszystkich cech złych imperiów prześladujących Lud Boży w przeszłości.Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


10 I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać.
Ap 17,10 BT

10 I siedmiu jest królów: pięciu upadło, [...]

Siedem proroczych głów/gór
Siedem głów/gór Proroczy Hegemonii Proroczy symbol Prorocze wersy biblijne
1. głowa Babilonia, Głowa ze złota/Lew, Dn 2,38; Dn 7,4


2. głowa Medo-Persja, Pierś i ramiona ze srebra
Niedźwiedź/Baran, Dn 2,39; Dn 7,5;Dn 8,20


3. głowa Grecja, Brzuch i jego biodra z miedzi/ Pantera/Kozioł,
Dn 2,39; Dn 7,6; Dn 8,21


4. głowa Imperium Rzymskie, Golenie z żelaza/ Bestia przerażająca, Dn 2, 40; Dn 7,7

5.głowa System papieski/ Państwo Kościelne/Państwo Watykan
Żelazo zmieszane z gliną
Mały róg,Król północy, Bestia z morza,
Dn 2,33; 2,41 - Dn 7,8; Dn 8,9
Dn 11,30 - 45; Ap 13,1 – 18


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 cze 2014, 23:54

Jak w takim razie to odnosi się do spustoszenia nierządnicy


Obj 17:3 - I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.
17:4 - A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.

Nierządnica jedzie na Bestii mającej siedem głów. Obrazuje to związek kościoła z Cesarstwem Rzymskim i później upadek Cesarstwa Rzymskiego. Czyli te głowy (6,7) muszą niejako należeć do Cesarstwa Rzymskiego. Po czym bestia miała wyjść z czeluści i tutaj dopiero pojawia się ósma głowa. Ósma głowa to mały róg z Dan.

Po za tym Jan pisząc to w trakcie pisania Objawienia stwierdza

Obj 17:10 - pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Wychodząc od tego 6 królem było Cesarstwo Rzymskie. Od tego trzeba zacząć.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 28 cze 2014, 09:46

Chcę wierzyć pisze:
Wychodząc od tego 6 królem było Cesarstwo Rzymskie. Od tego trzeba zacząć.


Po edykcie mediolańskim 313 r Kościół za czasów cesarstwa uzyskuje coraz to nowe przywileje. Od 380 r. chrześcijaństwo jest religią państwową. Podam, kto jest 6,7 głową i proszę to zestawić z faktami, które dzieją się na naszych oczach.


10 I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, [...]

6. głowa to Stany Zjednoczone Ameryki Północnej symbolizowane jako Bestia z ziemi/fałszywy prorok - Ap 13,11 – 18; Ap 17,16 – 17; Ap 16,13


10 I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać.
Ap 17,10 BT

7. głowa to Koalicja trzech; Państwo – Miasto Watykan + Stany Zjednoczone Ameryki Północnej + dziesięć wiodących państw świata jest to symbolizowane jako Niewiasta + na szkarłatnej bestii +dziesięć rogów Ap 13,11 – 18; Ap 17,3 – 18
Za jej panowania dojdzie do wielkiego odstępstwa, jest to pokazane liczbą 666


11 A Bestia, która była i nie ma jej, ona też jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę. Ap 17,11 BT



Ósmy nie jest jednym z nich, on zawsze jest wśród nich, dlatego w tym opisie szatan uzyskuje jeszcze jedno miano Ósmy (Ap 17,11). Ósmy vel Szatan vel wielki Smok vel Wąż starodawny osobiście prowadzi wojnę z Bogiem i Jego Ludem poprzez to, że inspiruje popleczników, czy to poszczególne osoby, czy to głowy proroczych mocarstw, aby i oni mieli swój wkład w buncie przeciw Bogu (Ap 12,9 Ap 12,13 – 17),. Współcześnie działa poprzez nauki spirytystyczne, w przyszłości będzie objawiał się jako anioł światłości, a nawet jako rzekomy Chrystus.


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 28 cze 2014, 09:50

Poprawcie mnie, jak się pomyliłam: z antychrystem będzie związany fałszywy prorok. Ta z kolei kanalia ma jemu torować drogę. Będzie jak Goebbels dla Hitlera. Czyż ten kiech obrzydliwości to nie słowa, uczynki i zwiedzenie, będące dzieła sługusa antychrysta? To bydle też będzie działało mocą tetryka z piekła.
Czemu upierasz się przy Rzymie i papieżu? Ja rozumiem, że niektórzy katolicy popełniają błędy, ale bez przesady.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 28 cze 2014, 10:19

Grażyna pisze:Czemu upierasz się przy Rzymie i papieżu? Ja rozumiem, że niektórzy katolicy popełniają błędy, ale bez przesady.


Wkrótce, w ramach ekumenicznych działań Watykanu, chrześcijańskie religie odchodzące od nauk stricte biblijnych i religie fałszywe utworzą jeden światowy system religijny, jest on a Apokalipsie symbolizowanej przez Wielką Nierządnicą, której nadano imię Wielki Babilon (Ap 17,1.5).
Powód unicestwienia Wielkiego Babilonu znajdujemy w poniższej części cytowanego wersu.

[…] co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody!»Ap 14,8 BT

Nierządem jest zaspokajanie potrzeby religijności i zbawienia w religiach opierających się na pobożności wg., której człowiek przez uczynki, bogate ceremonie, różnorodne kulty, może sam się zbawić.

Tego rodzaju idea leży u podstaw każdej religii pogańskiej, ci, którzy akceptują tę naukę wypijają wino nierządu (Ap 14,8 Cz. M.), wino szaleństwa i rozpusty (Ap 14,8 NP). wino gniewu wszeteczeństwa (Ap 14,8 BG), wino zapalczywości swego nierządu (Ap 14,8 NP).


Przy tym częściowe polegania na naukach Jezusa a częściowo na pozabiblijnych jest też nauką nierządną, stąd nazwa Wielka Nierządnica, a jej imię Wielki Babilon (Ap 17,1.5).


To metaforyczne wino nierządu, wino szaleństwa i rozpusty, wino wszeteczeństwa ma niepowtarzalny i specyficzny smak i aromat, jako, że jego główny składnik pochodzi z wielu religii pogańskich od babilońskich począwszy, i jest tylko nieco podprawione biblijnymi naukami. Jednakże uważny czytelnik Pisma Świętego bardzo łatwo zorientuje się, co ilościowego i jakościowego składu owego wina, i skąd bierze się ten zniewalający zapachowy i smakowy bukiet.


Receptura wina nierządu:
o Papież jest zastępcą Chrystusa (Vicarius Christi), zastępca Boga na ziemi, a jego powaga jest powagą Boga. Posłuszeństwo Biskupowi rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia.
o Papieże w zasadach wiary są nieomylni, nie uznają nikogo wyższego od siebie.
o W papiestwie jest pełnia przebaczającej mocy, i klucze nieba.
o Papiestwo ma skarbiec środków przynoszących zbawienie, odpuszczanie grzechów, odpusty, pielgrzymki, ceremonie kościelne.
o Papiestwo ma moc nad czyśćcem.
o Kapłani są pośrednikami i narzędziami Boga
o Obowiązuje niedzielny kult Boga w miejsce biblijnego sabatu.
o Obowiązuje panteon świętych o ściśle określonych kompetencjach w sprawach zbawienia i naszego codziennego życia.
o Miarą pobożności jest praktykowanie kultów świętych, błogosławionych o ściśle określonych kompetencjach.
o Opanować wszelką informację poprzez instytucję spowiedzi i prawo odpuszczania przez kapłanów wszelkich grzechów.
o Zataić istnienie Świątyni niebiańskiej, i wszystko, w której funkcją jest zbawienie człowieka przez Jezusa.
o Nauczać o duszy nieśmiertelnej, o czyśćcu i piekle.

Czy to może podobać się Bogu, to nie są błędy to są rozwiązania instytucjonalne skierowane przeciw Bogu. Narody upadają a papiestwo rozwija się w bluźnierstwie. Ja podałem odstępstwa teologiczne, a sięgnij do Dziejów papieży i to nie chodzi, że są to ludzie, lecz to, że z duchowieństwa uczynili styl na życie.


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 cze 2014, 12:51

Grażyna pisze:Poprawcie mnie, jak się pomyliłam: z antychrystem będzie związany fałszywy prorok.


Bestia z morza to królestwo polityczne Cesarstwo Rzymskie. Ono prześladuje najpierw lud Boży później chce zgładzić chłopczyka (Jezusa) a później prześladuje jego uczniów.


Grażyna pisze: Ta z kolei kanalia ma jemu torować drogę.


Fałszywy prorok to natomiast ten który sprawia że mieszkańcy ziemi oddają pokłon bestii z morza. Czyli zwodzi ich aby nie służyli prawdziwemu Bogu.

Grażyna pisze:Będzie jak Goebbels dla Hitlera.


Fałszywy prorok najpierw zmusza wszystkich aby poddali się Rzymowi a ci którzy tego nie czynili szli do więzienia albo ginęli od miecza.

Później kiedy udaje mu się odbudować władzę (ósma głowa) zabija tych którzy nie oddają pokłonu posągowi bestii - Święta Inkwizycja itd..

Grażyna pisze: Czyż ten kiech obrzydliwości to nie słowa, uczynki i zwiedzenie, będące dzieła sługusa antychrysta?


W rzeczy samej. Rozdaje zbawienie, wmawia ludziom że ma moc udzielania Ducha komu chce, cudzołoży z królami ziemi, tych którzy nie chcą się podporządkować wsadza do więzienia, palą się stosy itd

Grażyna pisze:To bydle też będzie działało mocą tetryka z piekła.


Cesarstwo Rzymskie otrzymało swoją władzę i moc od Smoka Obj 13 a fałszywy prorok otrzymuje władzę od Cesarzy.

Czemu upierasz się przy Rzymie i papieżu? Ja rozumiem, że niektórzy katolicy popełniają błędy, ale bez przesady.


Nie wiem. Bo wszystko pasuje?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
zdzisław
Posty: 89
Rejestracja: 13 cze 2014, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: zdzisław » 28 cze 2014, 13:49

Chcę wierzyć pisze:
Grażyna pisze:Poprawcie mnie, jak się pomyliłam: z antychrystem będzie związany fałszywy prorok.


Bestia z morza to królestwo polityczne Cesarstwo Rzymskie. Ono prześladuje najpierw lud Boży później chce zgładzić chłopczyka (Jezusa) a później prześladuje jego uczniów.


Bestia z morza działa przez 42 miesiące Ap 13,5, to więc jak w tak krótkim czasie, Cesarstwo Rzymskie.może najpierw prześladować lud Boży, zgładzić Jezusa i prześladować uczniów


Nie wolno wierzyć w nic, co wcześniej nie zostało zrozumiane!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 cze 2014, 01:07

Bestia z morza działa przez 42 miesiące Ap 13,5, to więc jak w tak krótkim czasie, Cesarstwo Rzymskie.może najpierw prześladować lud Boży, zgładzić Jezusa i prześladować uczniów


Bestia z morza ma siedem głów z czego szósta i siódma głowa z pewnością należała do Cesarstwa. Po upadku (V wne) Cesarstwa Rzymskiego bestia z ziemi/fałszywy prorok na kłania mieszkańców ziemi aby utworzyli kopię Bestii/Cesarstwa Rzymskiego i to jest ósma głowa gdyż bestia miała wyjść z czeluści na zatracenie.
Więc panowanie o którym jest mowa tym wierszu rozciąga się od Chrystusa po przez całe Cesarstwo Rzymskie a później ósma głowa.
Co do 42 miesięcy wiem że niektórzy przeliczają na lata (1260 lat) ale ja nie mam pewności czy takie wyliczenia są właściwe i nie wiem czy mamy znać dokładnie wszystkie liczby. Znając wszystkie liczby można by wyznaczyć koniec tej epoki, a wg proroctw tego nikt nie wie oprócz Ojca.

Czytałeś ten wpis?
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 484#392484
Cała historia o 3,5 letnim panowaniu antychrysta, odbudowaniu świątyni, była oparta na ostatnim tygodniu Daniela. Ale ostatni tydzień Daniela mówił o Chrystusie który utrwali nowe przymierze i przez swoją śmierć położy kres ofierze palonej.

Natomiast czego jestem ciekawy z tego co pisałeś to tych Stanów Zjednoczonych i krótkiej charakterystyki wg Objawienia. Wiersz po wierszu jak to widzisz. Bo mi jakoś Stany Zjednoczone do fałszywego proroka nie pasują. Skoro to Stany Zjednoczone są fałszywym prorokiem to zdejmuje to ciężar z Papiestwa.
Czyli dokładnie te wiersze Obj 13:11-18


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości