NT - parafraza warta uwagi

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

NT - parafraza warta uwagi

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2014, 19:42

Pewnie nie każdemu, ale może komuś spodoba się ta parafraza Nowego Testamentu Słowo Życia: http://www.bibleserver.com/start
Osobiście lubię współczesne wersje językowe Biblii, a w/w przekład pomaga zrozumieć to i owo, przybliżając sens nie raz trudnych dosłownych sformułowań... - dlatego go polecam.
:-) :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 22 kwie 2014, 11:56

Parafraza jest potrzebna, jak sie jest adwentystą, co? 8-)


Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 22 kwie 2014, 15:08

Witam,
dotychczas jakoś szczególnie nie interesowałem się AD7, co do zasady uznając to wyznanie za chrześcijańskie - pomimo mojej skromnej wiedzy o podobnych, jak u ŚJ "dziwactwach", które to wyznanie z pewnością chrześcijańskie nie jest.
Przed chwilą wszedłem na stronę: adwent.pl i w zakładce "Zasady wiary" odnalazłem min. taki fragment: (...) "w posłannictwie Ellen G. White. Pisma jej — służebnicy Pańskiej — są stałym i autorytatywnym źródłem prawdy (...)".
Słabe :(

Pozdrawiam,


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 kwie 2014, 05:59

pozytywista pisze:Parafraza jest potrzebna, jak sie jest adwentystą, co? 8-)

Aleś głupotę strzelił - tak jak by to adwentyści zrobili ową parafrazę NT.
Nie rozumiem Twojego zarzutu, ale nie będę starał się tego zmienić... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 23 kwie 2014, 08:36

Po prostu macie pewne dziwne nauki, a im porozciągane i pogniecione Pismo, tym łatwiej... 8-)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 kwie 2014, 09:02

pozytywista pisze:Po prostu macie pewne dziwne nauki, a im porozciągane i pogniecione Pismo, tym łatwiej... 8-)

Dawno temu, bliski mi pastor z KADS pożyczył mi interlinearny przekład NT, jaki posiadał, gdy tylko się ukazał w księgarni. Uważnie go przestudiowałem i pewnie podobnie zrobiło wielu adwentystów w Polsce i na świecie...

Nasza literatura prawie wcale nie posługuje się parafrazami; zawsze są cytaty z Biblii typu Warszawska, Tysiąclecia, Gdańska... Gdy wymaga tego sytuacja, podawane jest jak najbardziej dosłowne znaczenie słów czy wersetów biblijnych.

SŁOWO ŻYCIA - o którym tu jest temat to: protestancka parafraza Nowego Testamentu, powstała w środowisku ewangelicznym, którego założeniem jest oddanie przesłania Jezusa Chrystusa we współczesnym, zrozumiałym języku.

Przekład ten upowszechniany jest przez większość wyznań ewangelicznych, a w pracy nad jego przygotowaniem brały udział różne Kościoły protestanckie, np. Kościół Zielonoświątkowy (wydawnictwo „Agape”), czy Kościół Chrześcijan Baptystów (przedmowę do przekładu napisał pastor Billy Graham). Wykorzystywany jest głównie w ewangelizacji.

Ostatni akapit przedmowy tak określa przesłanie Słowa Życia:
Jeśli tłumaczenie to pomoże uprzystępnić głębokie i często złożone myśli Słowa Bożego i pozwoli lepiej zrozumieć i stosować tekst Nowego Testamentu, pogłębiając tym samym chrześcijańskie życie jego czytelników i ułatwiając im naśladowanie Pana, to książka ta osiągnęła swój cel.

http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owo_%C5%BBycia

A teraz zastanów się czy Twoje zarzuty pod adresem adwentystów są słuszne?!...
Też Cię pozdrawiam :love:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 24 kwie 2014, 10:28

przedmowę do przekładu napisał pastor Billy Graham

No to świetnie. :roll:


tylda
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2010, 15:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tylda » 24 kwie 2014, 17:33

Znam tę parafrazę, w moim kościele często się nią posługiwano. No i Billy Graham był wtedy nieco inaczej postrzegany.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 kwie 2014, 19:23

pozytywista pisze:
przedmowę do przekładu napisał pastor Billy Graham

No to świetnie. :roll:

Świetnie - świetnie?
czy
świetnie - paskudnie?
:unsure:

Przedmowa, to jeszcze nie sam przekład...
Przedmowę do Biblii Tysiąclecia napisał np. kardynał Wyszyński, a przecież wielu protestantów posługuje się tym przekładem (osobiście nawet czasem wolę go od Biblii Warszawskiej, z uwagi na słowo "Prawo" zamiast "Zakon" - co jest jakimś dziwnym, obcym dla współczesnych ludzi słowem, tak jakby w słowie "prawo" było coś złego...;
podobnie "szabat" lepiej brzmi niż "sabat" - dla wielu skojarzenie jest jedno: "czarownic").


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 cze 2014, 18:33



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości