Protestanci Wrocław

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
anja.seal
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2014, 05:41
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Protestanci Wrocław

Postautor: anja.seal » 17 kwie 2014, 05:52

Witam,
jestem osobą poszukującą Boga.
Szukam osoby wierzącej z Wrocławia, która mogłaby mi pokazać Pana Boga.
która znalazłaby czasami trochę czasu, żeby powiedzieć mi o Bogu, odpowiedzieć na moje pytania.
Będę wdzięczna za jakąś odpowiedź.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 17 kwie 2014, 07:46

Nie wiem, czy ktoś tu jest z Wrocławia, ale Zbyszek ma bazę zborów w Polsce i nawet chyba kazania stamtąd. Skontaktuj się z nim. Poda Ci stronę, może kazań posłuchasz i może któreś Cię zachęci, aby odwiedzić któryś ze zborów. A o inne sprawy pytaj ludzi z forum. Na pewno Ci pomogą. :)


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 17 kwie 2014, 10:46

Hej

tutaj jest lista zborów we Wrocławiu http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... %C5%82awiu

ten wygląda na biblijny http://www.kml.wroclaw.pl/index.php

ale lepiej żeby polecił ci ktoś kto zna zbory we Wrocławiu osobiście


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 kwie 2014, 11:18

Ian pisze:ten wygląda na biblijny http://www.kml.wroclaw.pl/index.php

Ian, czy wiesz coś więcej o tym zborze, czy tylko czytałeś credo? Bo ja często jeżdżę do Wrocławia i zawsze chcę pójść do jakiegoś innego zboru niż te, w których już byłam, a które nie do końca mi pasują.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 17 kwie 2014, 11:28

Nie wiem dużo o tym zborze, zauważyłem tylko że kiedyś umieściłem link do kazań z tego zboru na swojej stronie www, a starałem się umieszczać tam dobre kazania. Ale już nie pamiętam dlaczego umieściłem akurat te kazania..


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 kwie 2014, 11:31

Ian pisze:Nie wiem dużo o tym zborze, zauważyłem tylko że kiedyś umieściłem link do kazań z tego zboru na swojej stronie www, a starałem się umieszczać tam dobre kazania. Ale już nie pamiętam dlaczego umieściłem akurat te kazania..

Dzięki. W wolnej chwili napiszę do pastora i wtedy, gdy odpisze, podzielę się informacjami. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 18 kwie 2014, 01:15

Witam,
ja jestem z Wrocławia. Co prawda nie "związałem" się dotychczas z żadną konkretną wspólnotą, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to na początek chętnie postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące Boga.
Co do wspólnoty, to we Wrocławiu bywałem tylko w jednej (babtyści przy ul. Kłodnickiej). Jeśli będziesz chciała, to mogę również znaleźć namiar na wrocławski zbór "stonowanych" zielonoświątkowców.
Pozdrawiam,
daniell


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 kwie 2014, 09:15

Zbór Wolnych we Wrocławiu.

KWCh Wrocław II


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 18 kwie 2014, 09:19

daniell pisze:Witam,
ja jestem z Wrocławia. Co prawda nie "związałem" się dotychczas z żadną konkretną wspólnotą, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to na początek chętnie postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące Boga.
Co do wspólnoty, to we Wrocławiu bywałem tylko w jednej (babtyści przy ul. Kłodnickiej). Jeśli będziesz chciała, to mogę również znaleźć namiar na wrocławski zbór "stonowanych" zielonoświątkowców.
Pozdrawiam,
daniell

Dziękuję, ale ja już byłam w kilku zborach. Na Kłodnickiej też. Na Miłej, Sępiej, Hubskiej.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 18 kwie 2014, 13:14

Wydawało mi się, że osobą poszukującą jest anja.seal a nie małgorzata :)


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 18 kwie 2014, 17:11

daniell pisze:Wydawało mi się, że osobą poszukującą jest anja.seal a nie małgorzata :)

A czy coś się stało, ze jestem też tematem zainteresowana?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 18 kwie 2014, 23:11

Oczywiście, że nie. Super ! :)


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
romged@onet.pl
Posty: 17
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: romged@onet.pl » 01 maja 2014, 12:12

anja.seal i Małgorzata. Też jestem z Wrocławia i aktualnie uczęszczam na ul. Żabia Ścieżka 1, obok Pogotowia Ratunkowego, boczna ul. Traugutta, Dom Modlitwy w niedziele o godz.11-ej, w środy o godz.18-ej. Czasami też uczęszczam w niedziele godz.17.00 i we wtorki godz.18.00, na ul. Zelwerowicza 16/3, I piętro, między ul.ul. Podwale a Sokolnicza, zbór Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej. serdecznie zapraszam, jest zwiastowana zdrowa nauka, wspólnie wielbimy Pana pieśniami i modlimy się.


CHRISTIANOS
Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ryszard » 05 cze 2014, 19:46

Witaj jestem z Wrocławia ze zboru baptystów z Kłodnickiej, chętnie mogę pomóc i porozmawiać na tematy wiary. najlepiej mailowo. Oczywiście można wpaść do nas na Kłodnicką pastor i starsi w zborze są otwarci na nowe osoby i zawsze można kogoś poprosić o rozmowę. Jeśli jesteś młodą osobą to mamy grupę młodzieży, dla starszych osób i w średnim wieku też się znajdzie jakaś grupa.
Jeśli chodzi o zbory godne polecenia to jest ich trochę we Wrocławiu, cenię sobie braci i siostry z Miłej (Zielnoświątkowcy) polecam wspólnotę z Sępolna, z Łukasińskiego, Hubskiej.
jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o mnie to zapraszam na moją stronę http://tysnicki.republika.pl - tam jest moje świadectwo i poglądy teologiczne a też adres email.
Jeślibyś przyszła na Kłodnicką a ja też będę (niestety czasami wyjeżdżam na placówki) to łatwo mnie rozpoznać starszy, brodaty i raczej grubszy, najczęściej siedzię na nabożeństwach zaraz za konsolą akustyka. Pozdrowienia i sukcesu w poszukiwaniu.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości