Ewolucja

Jaki jest człowiek wg Boga

Czy wierzysz w ewolucję człowieka (tzn. że pochodzimy od małpy)

Tak
17
16%
Nie
84
80%
Nie mam zdania
4
4%
 
Liczba głosów: 105
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 08 lut 2008, 10:12

Hallers pisze:Będąc jeszcze osobą niewierzącą rozmawiałem o tym z pewną chrześcijanką która twierdziła że Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi ale nie oznacza to że byli oni jedynymi ludźmi o czym może świadczyć ten fragment :

Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić! Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka. Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu. (Księga Rodzaju 4:13-16)

Czy to ma sens? :roll:
Ludzie w tamtych czasach żyli po kilkaset lat. Przez ten okres czasu rodziło się wielu ludzi, których Kain się obawiał. Jednak Bóg oznaczył Kaina, aby nikt go nie zabił. Kain zamieszkał w kraju Nod. Nie jest powiedziane ile osób żyło w kraju Nod. Może chodziło tu o krainę geograficzną (tzn. miejsce zamieszkania).


LuterAnka
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2008, 04:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: LuterAnka » 08 lut 2008, 18:17

Haereticus, Adam i Ewa oprócz Kaina, Abla i Seta mieli jeszcze innych synów i córki. Nie wiemy jedynie ilu.

"Po zrodzeniu Seta żył Adam osiemset lat i zrodził synów i córki." (1Mż 5,4)


Obrazek
czlowiek
Posty: 28
Rejestracja: 09 lut 2008, 17:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czlowiek » 09 lut 2008, 18:29

teizm ewolucyjny to nauki szatana. U katoli takich nauk nie brakuje, a wiec oddajmy sie slowom Biblii. Opis stworzenia jest bardzo prosty i nie trzeba tutaj zadnych filzofii i pytan jak i dlaczego?
Albo wierzymy nauce albo wierzymy Biblii. Innego wyjscia nie ma.

Samo zakladanie tego tematu to przejaw nieufnosci Biblii!!!


Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 09 lut 2008, 19:58

czlowiek pisze:teizm ewolucyjny to nauki szatana. U katoli takich nauk nie brakuje, a wiec oddajmy sie slowom Biblii. Opis stworzenia jest bardzo prosty i nie trzeba tutaj zadnych filzofii i pytan jak i dlaczego?
Albo wierzymy nauce albo wierzymy Biblii. Innego wyjscia nie ma.

Samo zakladanie tego tematu to przejaw nieufnosci Biblii!!!


Po pierwsze nauka wcale nie zaprzecza kreacjonizmowi. Po drugie ostatnie zdanie czlowieka wydaje mi się być czystą prowokacją!!!


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 lut 2008, 21:02

Kapitan Nemo pisze:Czyżbyśmy tu mieli kolejnego trolla?
Nie nie mamy go ;). Przyczepil sie ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
czlowiek
Posty: 28
Rejestracja: 09 lut 2008, 17:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czlowiek » 09 lut 2008, 21:19

dyskutujmy o biblii a nie o mnie. Nie wiem o co wam chodzi. Widze tutaj duch zametu


Po pierwsze nauka wcale nie zaprzecza kreacjonizmowi. Po drugie ostatnie zdanie czlowieka wydaje mi się być czystą prowokacją!!!


jesli dla ciebie obrona Biblii jest prowokacja to wybacz ale nie wiem co ty tu robisz.
Nauka w kazdym calu zaprzecza biblijnemu opisowi stworzenia. Poczytaj sobie opracowania naukwcow. Pisza oni przesmiewcze teksty o Biblijnym stworzeniu a ty jeszcze masz odwage bronic jakies ludzkie nauki.

Jezus powiedzial: tak tak, nie nie, co wiecej pochodzi od zlego pochodzi, dlatego jestem radykalny w przeciwienstwie do wielu pseudo chrzescijan ktorzy ida zgodnie z duchem czasu.
Nauka i Biblia to dwa sprzeczne elementy, jesli tego nie potraficie dostrzec to ja juz nie wiem co wam napisac.
Jesli ktos zaklada temat ktory zaczyna sie zastanawiac nad innymi interpretacjami, to wybaczcie ale ja w tym widze zamet szatanski.
Jeszcze te wasze ataki na moja osobe ni z gruszki ni z pietruszki robia tu jeszcze wiekszy niepotrzebny zamet.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 lut 2008, 21:30

rozumiem, że najlepiej mamy nie myśleć? nie pisać o tym, tylko machnąć ręką, zaszyć się w lesie i jeść korzonki, bo co nas obchodzi otaczający świat? co nas obchdozi przeszłość? co nas obchodzi jakaś tam nauka, która jest sprzeczna z biblią? czy grawitacja również jest sprzeczna z biblią?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
czlowiek
Posty: 28
Rejestracja: 09 lut 2008, 17:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czlowiek » 09 lut 2008, 22:07

rozumiem, że najlepiej mamy nie myśleć? nie pisać o tym, tylko machnąć ręką, zaszyć się w lesie i jeść korzonki, bo co nas obchodzi otaczający świat? co nas obchdozi przeszłość? co nas obchodzi jakaś tam nauka, która jest sprzeczna z biblią? czy grawitacja również jest sprzeczna z biblią?


szerzenie nauk nie Biblijnych a co grosza mieszanie ich z nauka - jest postepowaniem nie biblijnym!! Ludzie z wszystkiego czynia przenosnie. Ksiega Rodzaju to przenosnia itd itd. Niedlugo przenosnia stanie sie zmartwychwstanie Pana Jezusa. :/

Teorie naukowe to zwodnicze nauki. Uzywac rozum powinnismy tam gdzie Biblia na to pozwala. natomiast opis naukowy swiata jest sprzeczny i wasze filozofie tego nie zmienia!!!!


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 lut 2008, 22:10

mój ty drogi adwersarzu, czytałeś chociaż ten temat od początku, czy może zauważyłeś tytuł: "ewolucja" i w głowie twej zawyła syrena: "aha! to pewnie ci przeklęci darwiniści!"


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 09 lut 2008, 22:14

czlowiek pisze:Teorie naukowe to zwodnicze nauki. Uzywac rozum powinnismy tam gdzie Biblia na to pozwala. natomiast opis naukowy swiata jest sprzeczny i wasze filozofie tego nie zmienia!!!!
Dokładnie! Precz z kłamliwą teorią grawitacji !


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 lut 2008, 22:15

z biblią w ręce wam udowodnię, że jest błędna! :mrgreen:


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 09 lut 2008, 23:10

czlowiek pisze:Teorie naukowe to zwodnicze nauki.

dzięki teoriom naukowym mamy min. prąd, komputer i internet. korzystasz z niego w tej chwili, gdy to czytasz, a ja kiedy piszę. akurat nasza komunikacja tą drogą nie wydaje mi się skutkiem niczego zwodniczego.
czlowiek pisze:Uzywac rozum powinnismy tam gdzie Biblia na to pozwala.

ponieważ dopiero poznaję Biblię proszę powiedz gdzie pozwala, albo np. gdzie zabrania. [nie ma tu nijakiej ironii, jeśli tak jest to chciałabym wiedzieć gdzie mogę to znaleźć]
czlowiek pisze:natomiast opis naukowy swiata jest sprzeczny i wasze filozofie tego nie zmienia!!!!

gdybyś mógł podać jakieś konkretne przykłady (o ewolucji już było, może coś innego).



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości