Liczby pierwsze

Fizyka, Chemia, Matematyka, etc.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 12 lut 2014, 16:00

A gdzie jeszcze mamy krzyż?

Krzyż mamy w siatce sześcianu. Rzut sześcianu na kartkę papieru powoduje, że otrzymujemy krzyż. Co znajdziemy wewnątrz tego krzyża, gdy przyjmiemy 12 jako "a"?

Otóż otrzymamy pole powierzchni równe 6 x 12 x 12 (6 kwadratów) ---> 864 (podwójne 432)

Wobec tego sześcian (symbol trójwymiarowości ---> rzeczywistości materialnej) pozbawiony trzeciego wymiaru (bardziej pasuje określenie "prawie sześcian" to tylko Bóg I Duch (bez manifestacji cielesnej ---> Bóg Judaizmu?). Prawdziwy sześcian (trójwymiarowość) będzie obrazem Boga, w którego wierzą Chrześcijanie (najpierw w Jezusie, a później dzięki Niemu w Jego Kościele) ----> 12x12x12 = 1728.

1728 : 4 (sprowadzenie do kwadratu) = 432

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat sześcianu zainspirowany miastem z Apokalipsy :)

Ps. Być może istotne będzie to, że sześcian posiada 12 krawędzi :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 lut 2014, 09:58

Zyjemy we fraktalnym wszechswiecie bardzo skomplikowanym i zmiennym w czasie dlatego wychodza takie roznosci ale to nic nie znaczy. Szkoda czasu na takie gierki


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 13 lut 2014, 19:52

magda pisze:Zyjemy we fraktalnym wszechswiecie bardzo skomplikowanym i zmiennym w czasie dlatego wychodza takie roznosci ale to nic nie znaczy. Szkoda czasu na takie gierki


A jak inaczej wyobrażasz sobie masowe nawrócenie Izraela jak nie na drodze odwołania się do ich mądrości? W ich układance brakuje tylko Jezusa (w poznaniu Boga - Stwórcy, doszli do wielu niesamowicie głębokich wniosków). Brakuje kropki nad "i". Szukam jej :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 lut 2014, 12:56

Nie szukaj strata czasu ta kropka nad i i wszystkim co im potrzebne jest jezu i ewangelia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 06:26

magda pisze:Nie szukaj strata czasu ta kropka nad i i wszystkim co im potrzebne jest jezu i ewangelia


Myślisz, że o Jezusie nie słyszeli? :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 09:13

Słyszeli ale to jeszcze nie czas na ich nawrócenie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 15:33

magda pisze:Słyszeli ale to jeszcze nie czas na ich nawrócenie.


Czy to czas, czy nie? Hm... to inna sprawa. Ja mam na myśli zagadnienie metody. Nie znamy mechanizmów, które Bóg wykorzysta w tym celu. Skąd wiesz, że mechanizmy nie będą się opierać na jasności poniekąd empirycznej?

Skąd wiesz, czy kreślenie znaku Taw na czołach nie jest symbolem zrozumienia?

Znak na czole oznacza myśl, zrozumienie (wizja Ezechiela - patrz na dole mojego postu). Znak na dłoni to wprowadzanie myśli w czyn (tutaj warto zestawić to z wizją z Apokalipsy). U Ezechiela mamy tylko to pierwsze ---> znak na czole to Taw (Taw odnosi się do Jezusa). Zauważ, że wszystkie moje posty, które tutaj piszę są (być może nieporadną ale zawsze) próbą zaakcentowania Jezusa poprzez wskazanie na znaki (w świecie geometrii, częstotliwości dźwięków itd. graficznych hebrajskich symboli, gematrii) świadczące o wszechobecności świadectw o Jezusie nawet w pozornie z Nim nie związanym otaczającym nas świecie.

Podchodzę do sprawy następująco: Cały świat opowiada o Jezusie ale trzeba mieć oczy by widzieć i uszy by słyszeć (takie słowa Jezus skierował do Żydów).


(...) Następnie zawoławszy męża odzianego w szatę lnianą, który miał kałamarz u boku, Pan rzekł do niego: "Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi". (Ezechiela 9:3-4)


Jestem zwolennikiem poglądu, że Bóg działa poprzez ludzi i zgodnie z prawami, które stworzył. Sądzę, że Żydzi uwierzą w Jezusa, gdy pewne rzeczy zrozumieją, a zrozumienie bywa związane z wcześniejszym wytłumaczeniem. Można oczekiwać cudu (ponadnaturalnego Objawienia), a można też pokładać wiarę w tym, że Bóg zadziała poprzez ludzki umysł (o czym chyba świadczy wizja Ezechiela).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 17:28

Owszem w świecie stworzonym przez Boga jest to widoczne ale te wszystkie słowa co cytujesz nie dotyczą doszukiwania sie znaków a zrozumienia ewangelii. Nie szukaj znaków a tego co jest w słowach Bożych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 18:35

magda pisze:Owszem w świecie stworzonym przez Boga jest to widoczne ale te wszystkie słowa co cytujesz nie dotyczą doszukiwania sie znaków a zrozumienia ewangelii. Nie szukaj znaków a tego co jest w słowach Bożych.


W Twojej wypowiedzi widzę założenie, że żydowscy mędrcy nie znają Chrześcijańskich Pism. Jest to tylko pewna opcja. Wydaje mi się jednak zaprzeczeniem mądrości (ona nakazuje weryfikację zanim się zajmie przeciwne stanowisko). Wierzę, że mądrzy żydowscy badacze najpierw poznają (punkt widzenia Chrześcijan w oparciu o Pismo), a później się ustosunkowują (zakładam zatem, że znają Ewangeliczne Przesłanie ale Go nie przyjmują). Ja staram się łączyć znaki z tym co napisane jest w słowach Bożych i dzięki Bogu widzę, że to połączenie nabiera coraz większego sensu :)

Twój zasadny sceptycyzm nie stanowi dla mnie problemu i doskonale go rozumiem. Podejrzewam, że nie miałaś styczności ze sposobem rozumowania kabalistów i dlatego nie do końca dostrzegasz ideę obranej przeze mnie drogi wskazywania na Znak (czyt. Jezusa).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 18:55

No to się mylisz interesowałam się kabała ale dla nas chrzescijan to nie kabała jest ważna i takie rozważania i nie na podstawie kabały pozyskasz żyda dla chrześcijaństwa. Żydzi nie znają dobrze pism chrześcijańskich co więcej nie znaja też swoich wlasnych proroctw w które wierzą niby.Zobacz sobie wyznania nawróconych rabinów jest takie forum i teraz nie mam linka ale ci znajdę. Zobaczysz jak bardzo są zaskoczeni ze takie sa proroctwa. A juz chrześcijańskich to na pewno odrzucaja z buta. Jest takie stowarzyszenie 614 przykazań i tam możesz pytać o różne rzeczy żydów ortodoksów. No to się zawiedziesz bo jak zadasz niewygodne pytanie to tak kłamliwie i wymijająco odpowiedzą a jak zadasz kilka takich pytań to przestana odpowiadać. Jest też taki profil na facebooku tam też mozesz popytać ale tam to cie wyzwa od gojów . Jak poczytasz co tam sobie piszą to widać czym są zainteresowani, obchodzeniem świat , szabatów ,hebrajskim zwyczajami ,polityka itp ale na pewno nie słowem Bożym.

https://www.facebook.com/groups/130806889102/


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 18:59

Najważniejsza kontekście moich rozważań jest zmienność graficznego obrazu Taw na przestrzeni lat. Dlaczego? Dlatego, że zmienność ta raczej nie była wynikiem oddziaływania myśli z zewnątrz lecz dotyczyła wyłącznie kształtowania się pisma Żydów. Zatem skoro wyrażała ich samych to mogła wypływać z podświadomości (w ujęciu semickim wyrażała myśl Boga?)*. Zadanie polega na uświadomieniu tego co znajdowało wyraz (świadcząc o obecności Ducha wciąż czuwającego nad dziejami tego wyjątkowego narodu), a nie zostało przez Nich zrozumiane (oczywiście nie jest pewne, że ja to zrozumiem i czy w ogóle znajduję się na właściwej drodze ku temu - o tym przekonuje mnie BOJAŹŃ BOŻA).

Chcę wskazać, że Taw (jako ostatnia litera alfabetu) odnosi się do powracającego Jezusa.

* nie za bardzo zgłębiałem zagadnienie semityzmu więc możliwe, że ta uwaga jest błędna (zaryzykowałem).


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 19:15

magda pisze:No to się mylisz interesowałam się kabała ale dla nas chrzescijan to nie kabała jest ważna i takie rozważania i nie na podstawie kabały pozyskasz żyda dla chrześcijaństwa. Żydzi nie znają dobrze pism chrześcijańskich co więcej nie znaja też swoich wlasnych proroctw w które wierzą niby.Zobacz sobie wyznania nawróconych rabinów jest takie forum i teraz nie mam linka ale ci znajdę. Zobaczysz jak bardzo są zaskoczeni ze takie sa proroctwa. A juz chrześcijańskich to na pewno odrzucaja z buta. Jest takie stowarzyszenie 614 przykazań i tam możesz pytać o różne rzeczy żydów ortodoksów. No to się zawiedziesz bo jak zadasz niewygodne pytanie to tak kłamliwie i wymijająco odpowiedzą a jak zadasz kilka takich pytań to przestana odpowiadać. Jest też taki profil na facebooku tam też mozesz popytać ale tam to cie wyzwa od gojów . Jak poczytasz co tam sobie piszą to widać czym są zainteresowani, obchodzeniem świat , szabatów ,hebrajskim zwyczajami ,polityka itp ale na pewno nie słowem Bożym.

https://www.facebook.com/groups/130806889102/


Tym bardziej musi istnieć alternatywna metoda. Nie uogólniałbym tak jak Ty. Pokładam ufność, że odrzucenie z ich strony wynika z innej potrzeby zrozumienia. Pamiętaj, że dla nich Mesjasz miał oznaczać kogoś kto przywróci świetność Izraela, a również Chrześcijanie (na pewno Ci literalni) czekają na Jezusa, który będzie królował na tym świecie. W pewnym sensie obie grupy czekają na to samo. Mamy tu pewną zgodność. Paradoksalnie wielu uważa, że Żydzi przyjmą Antychrysta (czy Słowa Jezusa, że przyjmą tego, który przyjdzie we własnym imieniu muszą oznaczać kogoś złego?). Jest wiele trudnych pytań, na które zbyt łatwo znajdujemy odpowiedzi.


Ps. Skoro studiowałaś Kabałę (ja tylko pobieżnie rzuciłem okiem) to powinnaś (niezależnie od własnych przekonań) widzieć w niej logikę. Chętnie poznam Twój punkt widzenia odnośnie pierwiastka męskiego i żeńskiego - umiejętność przyjmowania i dawania (to dość ciekawe zagadnienie w kontekście Mądrości Boga).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 19:31

Mój drogi nie będę mówić o kabale bo to nie ma nic wspólnego ze zbawieniem i chrześcijaństwem. Ty to sobie odpowiedz na jedno pytanie czy Jezus lub apostołowie babrali sie w takich sprawach ,czy do takich rozumowań nawoływali . Jak widzisz nie , żadnego z apostołów nie interesowała litera taw ani zadna inna bo to nieistotne . Spróbuj dać zsię prowadzić Duchowi Świętemu ,który mówi przez Pismo święte i uczy nas co jest ważne a co nie. Zajmujesz sie rzeczami niechrześcijańskimi , nie prowadzącymi w ogóle do zrozumienia ewangelii czy słow Ducha Świętego więc to nie pochodzi od Boga. Pokaż mi apostoła co by takie rzeczy roazważał. Po takich rozmyslaniach dochodzisz do takich głupich i fałszywych wniosków. Opamiętaj się lepiej.

Klangman pisze:W pewnym sensie obie grupy czekają na to samo


Bzdura i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 15 lut 2014, 19:40

magda pisze:Mój drogi nie będę mówić o kabale bo to nie ma nic wspólnego ze zbawieniem i chrześcijaństwem. Ty to sobie odpowiedz na jedno pytanie czy Jezus lub apostołowie babrali sie w takich sprawach ,czy do takich rozumowań nawoływali . Jak widzisz nie , żadnego z apostołów nie interesowała litera taw ani zadna inna bo to nieistotne . Spróbuj dać zsię prowadzić Duchowi Świętemu ,który mówi przez Pismo święte i uczy nas co jest ważne a co nie. Zajmujesz sie rzeczami niechrześcijańskimi , nie prowadzącymi w ogóle do zrozumienia ewangelii czy słow Ducha Świętego więc to nie pochodzi od Boga. Pokaż mi apostoła co by takie rzeczy roazważał. Po takich rozmyslaniach dochodzisz do takich głupich i fałszywych wniosków. Opamiętaj się lepiej.

Klangman pisze:W pewnym sensie obie grupy czekają na to samo


Bzdura i tyle.


:) Czy to, że Apostołowie się czymś nie zajmowali ogranicza Ducha Świętego, który takie zainteresowanie może wpisać w serce Chrześcijanina współcześnie? Uważasz, że tego typu szukanie nie może pochodzić od Boga (być Jego wolą wobec mnie)?

Proszę o krótkie: tak lub nie.

Ad. 2 Jest to bzdura jeśli się nad tym nie zastanowisz choćby godzinę i nie spróbujesz zrozumieć co mam na myśli :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 lut 2014, 21:17

nie może być jego wolą.

Nawet jak się zastanowisz to w porównaniu do naszego zbawienia ,krzyża Jezusa to jest to po prostu zawracanie gitary i strata czasu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Nauki Ścisłe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości