Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Obrona wiary ....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lis 2013, 13:43

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Czy nie tak, że musimy na mocy Chrystusowego zwycięstwa, zwyciężać indywidualnie?...


To znaczy jak? Jezus zwyciezyl grupowo, a my teraz musimy indywidualnie, czy jak?

...ciekawe... ,ale trzeba przyznac, ze masz talent. W jednym zdaniu potrafisz poddac w watpliwosc Ewangelie. :-/

Może trochę przystopujesz w osądzaniu, aaa?


Dlaczego nie stosujesz sie do Regulaminu Forum, aaa?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lis 2013, 13:46

Małgorzata pisze:
Zbyszekg4 pisze:"Już i jeszcze nie"...

Chyba jest to do przyjęcia :D

O! Wspaniale się zgadzać...

Uważam, że Biblia zbyt wiele wersetów nam podaje w sprawie zwycięstwa i zwyciężania, aby patrzeć na sprawę jednowymiarowo - bo raz czytamy o dokonamym już zwycięstwie, ale zaraz o potrzebie zwyciężania!!!

Rozdwojenie? Sprzeczność? Nie!! Po prostu "już i jeszcze nie". Chrześcijanin JUŻ jest zwycięzcą (na mocy zwycięstwa Chrystusa), ale żyje dalej i jak nie będzie zwyciężał, np. zła dobrem, to będzie pokonany przez zło i jakież da świadectwo zwycięstwa Boga w nim?!?
Dlatego pełnia zwycięstwa JESZCZE NIE nastąpiła i nie nie nastąpi, dopóki na tym świecie się żyje...

Ale:
Ap 6:2 bw "I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać."
Zasada: Jesteśmy zwycięzcami i wyruszamy, aby dalej zwyciężać - w mocy Bożej, nie własnej!...

Pozdrawiam Ciebie i Jj :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lis 2013, 13:48

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Czy nie tak, że musimy na mocy Chrystusowego zwycięstwa, zwyciężać indywidualnie?...


To znaczy jak? Jezus zwyciezyl grupowo, a my teraz musimy indywidualnie, czy jak?

...ciekawe... ,ale trzeba przyznac, ze masz talent. W jednym zdaniu potrafisz poddac w watpliwosc Ewangelie. :-/

Może trochę przystopujesz w osądzaniu, aaa?


Dlaczego nie stosujesz sie do Regulaminu Forum, aaa?

Dlatego, abyś w temacie zwycięstwa nabrał właściwego zrozumienia? :->


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lis 2013, 13:54

jj pisze:Zbyszekg4 napisał/a:

Uważam, że w temacie zwycięstwa/zwyciężania obowiązuje ta sama zasada "już i jeszcze nie", która obowiązuje w temacie zbawienia.·


Tak sie konczy wymyslanie pozabiblijnych zasad. Zawsze sie znajdzie ktos, kto sie tym podeprze jak mu sie spodoba.

Żadne wymyślanie - to po prostu wynika z calości nauki biblijnej; jak np. z tej całości wynika nauka w Trójcy, chociaż takiego słowa w Biblii nie ma...

W Chrystusie mamy wszystko! , ale żyjemy na świecie (choć ze świata nie jesteśmy) i to tu i teraz mamy z tego wszystkiego robić właściwy użytek!
Jeśli ze zwycięstwa Jezusowego nie zrobisz praktycznego użytku w np. zwyciężaniu zła dobrem (Rz. 12, 21), to na cóż Jego zwycięstwo Ci się przyda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lis 2013, 14:21

jj, rozważ to:
Eph 2:4-7 bw "(4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie."

Skoro udrzucasz zasadę/interpretację (jak zwał, tak zwał) "już i jeszcze nie", to powiedz mi: co jeszcze robisz tu na ziemi?!??
Przecież JUŻ jesteś posadzony w okręgach niebieskich!...
Co tu robisz przed komputerem, że piszesz do mnie?...

A może JESZCZE NIE ma Cię tam fizycznie - ale będziesz dopiero, boś ożywiony i w Chrystusie JUŻ posadzony w niebie...

Nie widzisz tego, że "już i jeszcze nie" to najlepsza interpretacja, aby nie popaść w przekonanie, że Biblia zaprzecza sobie? Bez "już i jeszcze nie" mamy sprzeczność: boś na ziemi w nie w niebie...

Mamy POZYCJĘ W CHRYSTUSIE i w Nim jesteśmy z Nim - ale nadal jesteśmy też na świecie, gdzie dzieje się nasza KONDYCJA (nasz stan doczesny)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 02 lis 2013, 15:31

Jeśli ze zwycięstwa Jezusowego nie zrobisz praktycznego użytku w np. zwyciężaniu zła dobrem (Rz. 12, 21), to na cóż Jego zwycięstwo Ci się przyda?...


To zdanie do mnie przemawia (pomijając już całą powyższą dyskusję)

Poczytałam gotquestions i:

Pytanie: Czy chrześcijanin może być przeklęty? Czy Bóg dopuszcza aby wierzący był przeklęty?

Odpowiedź: Biblia mówi nam, „Jak ptak, który ucieka, jak jaskółka, która ulatuje, tak jest z bezpodstawnym przekleństwem: ono się nie ziszcza” (Księga Przypowieści Salomona 26.2). Oznacza to, że nierozsądne przekleństwa nie mają żadnego działania. Bóg nie zezwala na to, aby jego dzieci były przeklęte. Bóg jest suwerenny. Nikt nie ma mocy do tego by rzucić przekleństwo na kogoś, kogo Bóg pobłogosławił. Bóg jest jedynym, który może sądzić.

Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/Prze ... z2jUyzcdoT


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lis 2013, 15:57

piernik pisze:A jak się komuś wydaje, że ma toczyć duchową walkę z demonami przeszłości, to się myli, jedyna walkę jaką ma podjąć to z samym sobą, ze swa martwą naturą. A nie z demonami, które nie mają żadnej władzy.


Jednak mamy toczyć walke z demonami i to wyraźnie jest napisane w Biblii

Eph 6:11-17 bw "(11) Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. (12) Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (13) Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. (14) Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości (15) i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, (16) a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; (17) weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże."

Tak że to co piszesz jest niebiblijne bo nie mamy walczyć tylko z nasza natura czyli tylko z krwią i ciałem lecz tez jak widać z powyższego z czymś demonicznym. Nie można lekcewazyć tego i sobie mówic ,ze mnie to nie dotyczy bo jestem dzieckiem Boga i wierzę w Jezusa ( no i jestem protestantką).

1P 5:8 bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć."

To apostoł pisze do chrzescijan nie do pogan i to chrześcijanie maja sie mieć na baczności. bo nie są bezpieczni bez zbroi Bożej a nie wszyscy ją mają(protestantyzm to nie zbroja tak na marginesie)

Djabeł dział inteligentnie i nie można wykluczyć zadnych sztuczek.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lis 2013, 16:04

Zbyszekg4 pisze:jj, rozważ to:
Eph 2:4-7 bw "(4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie."

Skoro udrzucasz zasadę/interpretację (jak zwał, tak zwał) "już i jeszcze nie", to powiedz mi: co jeszcze robisz tu na ziemi?!??
Przecież JUŻ jesteś posadzony w okręgach niebieskich!...
Co tu robisz przed komputerem, że piszesz do mnie?...

A może JESZCZE NIE ma Cię tam fizycznie - ale będziesz dopiero, boś ożywiony i w Chrystusie JUŻ posadzony w niebie...

Nie widzisz tego, że "już i jeszcze nie" to najlepsza interpretacja, aby nie popaść w przekonanie, że Biblia zaprzecza sobie? Bez "już i jeszcze nie" mamy sprzeczność: boś na ziemi w nie w niebie...

Mamy POZYCJĘ W CHRYSTUSIE i w Nim jesteśmy z Nim - ale nadal jesteśmy też na świecie, gdzie dzieje się nasza KONDYCJA (nasz stan doczesny)...


Zbyszek.

Jako przedstawiciel KADS musisz miec obowiazujaca ciebie wizje "niezakonczonego dziela zbawienia", gdzie zarowno Zbawiciel, jak i zbawiony, ciagle doklada wysilku do utrzymania zbawienia w mocy. Jednak Jezus pelniacy czynna sluzbe, zbawiony czlowiek wykonujacy uczynki i relacje oparte na zasadzie "cos za cos", to nie jest Ewangelia Ewangelicznych Chrzescijan. To jest religia starotestamentowa, pozbawiona glownego przeslania - niezasluzonej łaski. I chociaz nazywasz to inaczej, to adwentyzm nie ma duzo wspolnego z Chrzescijanstwem.
Ty juz wiesz wystarczajaco duzo, zeby przemyslec wszystko z modlitwa i prosic Boga o swiatlo.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 02 lis 2013, 16:08

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:jj, rozważ to:
Eph 2:4-7 bw "(4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie."

Skoro udrzucasz zasadę/interpretację (jak zwał, tak zwał) "już i jeszcze nie", to powiedz mi: co jeszcze robisz tu na ziemi?!??
Przecież JUŻ jesteś posadzony w okręgach niebieskich!...
Co tu robisz przed komputerem, że piszesz do mnie?...

A może JESZCZE NIE ma Cię tam fizycznie - ale będziesz dopiero, boś ożywiony i w Chrystusie JUŻ posadzony w niebie...

Nie widzisz tego, że "już i jeszcze nie" to najlepsza interpretacja, aby nie popaść w przekonanie, że Biblia zaprzecza sobie? Bez "już i jeszcze nie" mamy sprzeczność: boś na ziemi w nie w niebie...

Mamy POZYCJĘ W CHRYSTUSIE i w Nim jesteśmy z Nim - ale nadal jesteśmy też na świecie, gdzie dzieje się nasza KONDYCJA (nasz stan doczesny)...


Zbyszek.

Jako przedstawiciel KADS musisz miec obowiazujaca ciebie wizje "niezakonczonego dziela zbawienia", gdzie zarowno Zbawiciel, jak i zbawiony, ciagle doklada wysilku do utrzymania zbawienia w mocy. Jednak Jezus pelniacy czynna sluzbe, zbawiony czlowiek wykonujacy uczynki i relacje oparte na zasadzie "cos za cos", to nie jest Ewangelia Ewangelicznych Chrzescijan. To jest religia starotestamentowa, pozbawiona glownego przeslania - niezasluzonej łaski. I chociaz nazywasz to inaczej, to adwentyzm nie ma duzo wspolnego z Chrzescijanstwem.
Ty juz wiesz wystarczajaco duzo, zeby przemyslec wszystko z modlitwa i prosic Boga o swiatlo.

A poza personalnymi wycieczkami, możesz odpowiedzieć na pytanie: co tu JESZCZE robisz na ziemi, skoroś w okręgach niebieskich posadzony?
JUŻ tam powinieneś być! A nie jesteś bo przed komputerem siedzisz...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lis 2013, 16:31

Mk 13:22 bw "powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, aby o ile można, zwieść wybranych."

Czy ci wybrani ,którzy będą zwiedzeni to i tak sa o okręgach niebieskich posadzeni?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 02 lis 2013, 21:18

magda pisze:Czy ci wybrani ,którzy będą zwiedzeni to i tak sa o okręgach niebieskich posadzeni?
odpowiem pytaniem:
czy twoje dziecko schodząc na złą drogę, z automatu przestaje być twoim dzieckiem?? wypada z rodziny??


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 12:27

Nie wiem jak to rozumieć ,ja mam osobiscie taki problem z synem ,który przestał wierzyć podczas studiów mysle ze został zwiedziony ,moze był słaby w wierze ochrzcił się jak miał 14 lat może za wczesnie, nie wiem ale nie można porównac tego do zwykłej rodziny bo Biblia pisze rózne rzeczy na ten temat ,które mnie przerazają. np to:

Hbr 6:6 bw "gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."

Przeraża mnie to bo te dziecko kocham.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 04 lis 2013, 13:28

ola7 pisze:
magda pisze:Czy ci wybrani ,którzy będą zwiedzeni to i tak sa o okręgach niebieskich posadzeni?
odpowiem pytaniem:
czy twoje dziecko schodząc na złą drogę, z automatu przestaje być twoim dzieckiem?? wypada z rodziny??


Jak wybrany, który będzie szedł za fałszywymi prorokami i mesjaszami może zostać zbawiony?

(7) Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; (8) a teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego. (9) Staraj się przyjść do mnie rychło; (10) albowiem Demas mnie opuścił, umiłowawszy świat doczesny, i odszedł do Tesaloniki, Krescent do Galacji, Tytus do Dalmacji;


Człowiek może odpaść i "nie dokonać biegu" i nie zachować wiary, jak Demas, który umiłował świat doczesny.

(7) Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich.


Dlaczego akurat koniec ich życia? BO zachowali wiarę i dokonali biegu :mrgreen:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 04 lis 2013, 13:36

Magda
Jednak mamy toczyć walke z demonami i to wyraźnie jest napisane w Biblii

Owszem, tylko, że pewnie inaczej tę walkę pojmujemy.
Najczęściej toczymy walkę na poziomie duchowym (nie lubię korzystać z tego typu porównań, bo są mało precyzyjne) i cielesnym jednocześnie. Toczymy walkę o to, by nie ulegać podszeptom złego. Diabeł i jego słudzy kuszą nas na wszelkie możliwe sposoby (tak rozumiem fragment o tym krążącym lwie ryczącym), po to byśmy zgrzeszyli, ulegli - stali się "nieświętymi" przez grzech. Każdą pokusę i każdą niemoc i przeciwność możemy zwalczyć korzystając ze "zbroi bożej".
I tak toczymy walkę z diabłem (którego działanie, wpływ odczuwamy, niż spotykamy go bezpośrednio - dzięki Bogu - a odczuwamy ten wpływ bo on jest wrogiem człowieka, kusicielem, zwodzicielem a potem oskarżycielem)

Na marginesie:
Zastanawia mnie podobieństwo niektórych praktyk "walki duchowej" z praktykami katolickimi.
Tzw. Marsze dla Jezusa, ogłaszanie Jego władzy, czy to nie przypomina dawnych katolickich obyczajów np. stawiania kapliczek Maryjnych czy tzw. świętych w celu powstrzymania "złego".
A przełamywanie przekleństw to nie przełamywanie uroków za pomocą nowenn, piątków, nabożeństw, określonej liczby wypowiadanych modlitw...

Dlatego pisałem, że wierzący powinien zawsze pamiętać, że Pan jest Panem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 15:42

ale czy jak ktoś odpadł to może powrócić? Chyba nie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości