Ostrzenie przed Ruchem Wiary i jego nauczycielami.

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 paź 2013, 19:39

Zbyszekg4, zejdź trochę z Małgorzaty, proszę. Ona może to samo zasugerować o Tobie, pytając, jaki duch kieruje adwentystami, że narzucają obchodzenie sabatu. Uważam, że lepiej rozmawiać na spokojnie, aby każdy mógł sobie samemu wszystko rozważyć przed Bogiem i przed sobą.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 19:45

Odpowiesz?

Nie, bo po prostu nie chcę z tobą dyskutować.
Bywaj zdrów.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 19:48

Effata pisze:Ale to jest ogólna, encyklopedyczna definicja. Wygłupy nauczycieli Ruchu Wiary nie zaczynają się w praktyce, tylko w teorii, bo głoszą nauki sprzeczne ze Słowem Bożym.

Hagin zatacza się od śmiechu i pada nie ot tak sobie. To sprawa duchowa. Nie można działać w dwóch duchach, tłumacząc sobie, że każdy błądzi. Albo jest prowadzony Duchem Świętym i "święty" śmiech, drgawki, tarzanie, zwierzęce odgłosy są czynione przez Duch Św. albo przez demona, który w nim siedzi. W chrześcijaństwie na tego typu sprawy nie ma kompromisu.

Pytanie do Ciebie Małgorzata: Duch Święty działa tak przez Hagina czy nie?

Odpowiedz sobie na pytanie: Czy jak grzeszysz, to przez ciebie wtedy działa duch Święty?
Bo przecież grzeszysz, prawda? Bo przecież masz Ducha Świętego, prawda?
Przypomnij sobie, jak ludzie reagowali, gdy zobaczyli napełnionych Duchem Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 01 paź 2013, 20:08

fauxpas pisze:Uważam, że lepiej rozmawiać na spokojnie, aby każdy mógł sobie samemu wszystko rozważyć przed Bogiem i przed sobą.


Yes sir! Dobrze prawisz.

Poczytałam ten wątek i poprzedni i muszę rozważyć...... bo wyglądam tak:
:impossible:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 20:26

Odpowiedz sobie na pytanie: Czy jak grzeszysz, to przez ciebie wtedy działa duch Święty?
Bo przecież grzeszysz, prawda? Bo przecież masz Ducha Świętego, prawda?
Przypomnij sobie, jak ludzie reagowali, gdy zobaczyli napełnionych Duchem Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy.


Tu nie chodzi o to, czy ktoś grzeszy. Nie o to pytałem.

Zapewne coś było w apostołach, że mówili, że upili się młodym winem, może nie rozumieli języków i uważali, że bełkoczą od wina. Nigdy się tego nie dowiemy, możemy gdybać.

Zadałem proste pytanie i oczekuję odpowiedzi: Czy te wszystkie cyrki odstawiane przez Hagina i jego nauczanie są z Ducha Świętego czy nie?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 paź 2013, 20:27

Małgorzata pisze:
Odpowiesz?

Nie, bo po prostu nie chcę z tobą dyskutować.
Bywaj zdrów.

Również zdrowia życzę! :papa: I do zobaczenia...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
hfw7e8a9t5
Posty: 195
Rejestracja: 25 wrz 2013, 13:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hfw7e8a9t5 » 01 paź 2013, 21:05

Ewangelia Bogactwa: człowiek wierzący musi być bogaty, inaczej coś jest z nim nie tak. Według Copelanda wolą bożą dla nas jest sukces finansowy.


A co do tego - znalazłem cytat w Biblii na ten temat , jeśli go źle interpretuje to mnie osądźcie .

"23 Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». 24 Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego [tym, którzy w dostatkach pokładają ufność]. 25 Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». 26 A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?» 27 Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe»."
Mk 10 23-27


"Panie! czymże ja jestem przed Twoim obliczem? -
Prochem i niczem;
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja, proch, będę z Panem gadał."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 paź 2013, 21:07

Ja tam nie wiem. Ale byłem, widziałem, odszedłem i ostrzegałem... I okazało się, że słusznie, ale nikt mnie i tak nie słuchał. A ci co tam pozostali, do dzisiaj wyznają to samo i to samo mają... czyli nic albo i mniej. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś wyjątek w całym gronie jako świadectwo dla innych, że to działa.


.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 21:25

Effata pisze:Zadałem proste pytanie i oczekuję odpowiedzi: Czy te wszystkie cyrki odstawiane przez Hagina i jego nauczanie są z Ducha Świętego czy nie?

Nie.
teraz ja postawię pytanie: Czy ty wszystko cokolwiek robisz, jest z Ducha Świętego?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 21:28

Ja zadałem pytanie pierwszy, więc z grzeczności i ogólnie przyjętych zasad wychowania powinnaś na nie odpowiedzieć, a dopiero później zadać pytanie mi. Na tym polega rozmowa.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 21:32

Effata pisze:Ja zadałem pytanie pierwszy, więc z grzeczności i ogólnie przyjętych zasad wychowania powinnaś na nie odpowiedzieć, a dopiero później zadać pytanie mi. Na tym polega rozmowa.

Ojej, dopiero teraz zauważyłam, ze wątek nie dotyczy ostrzeżeń przed "zwodzicielami", ale polega na ostrzeniu się przeciwko niektórym kaznodziejom. :mrgreen:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 21:38

Widzę, że nie doczekam się odpowiedzi na proste pytanie :roll:

Kto się ostrzega przed kaznodziejami?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 paź 2013, 21:46

Effata pisze:Widzę, że nie doczekam się odpowiedzi na proste pytanie :roll:

Kto się ostrzega przed kaznodziejami?

Ależ ja odpowiedziałam trzy posty wyżej. Powtórzę: Nie.

Nie ostrzega, tylko ostrzy. Przeczytaj tytuł wątku :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2013, 22:08

Ale plamę dałem z nazwą tematu :zawstydzony: . często mam, że gubię literki, bo czytam jako całość
Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 22:11 przez Oberyn., łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 paź 2013, 22:09

Effata, dostałeś odpowiedź naprawdę już kilka razy :-D.



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości