Tatuaże

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2013, 10:54

Ian pisze:moim zdaniem wszystkie tatuaże są głupie i niemądre

A mają mózg ;)

wiem co mówisz - uważam że nierozsądne i niezdrowe jest robienie tatuży oraz że wyglądają strasznie brzydko na starość. 99,99% to brzydactwa :/ i niby sztuka :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 sie 2013, 12:27

doktorsky pisze: niczym się nie przejmuj i nie bierz wszystkiego do siebie, w kościołach jest cała masa świetoszkowatych ludzi ... trzeba nauczyć się dystansu do nich :)


Dobrze mowisz. Ja jestem bardzo badzo zmeczona od swietych. Nauczylam sie olewac.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 sie 2013, 12:28

Hardi pisze:
marnotravvna pisze:Jako kobieta z tatuażem po przestudiowaniu tej dyskusji poczułam się niegodna nawet obecności na tym forum, nie mówiąc o przynależności do zboru czy nawróceniu.

Nie przejmuj się ludźmi, a zwłaszcza tymi, którzy manipulują Biblią w dodatku w celu przywalenia innym.

Pana Jezusa też prześladowali faryzeusze, i też używali do tego celu pisma.

Litera zabija, a Duch ożywia... :)


Respect, Hardi!


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 19 sie 2013, 14:30

makesh pisze:
Hardi pisze:
marnotravvna pisze:Jako kobieta z tatuażem po przestudiowaniu tej dyskusji poczułam się niegodna nawet obecności na tym forum, nie mówiąc o przynależności do zboru czy nawróceniu.

Nie przejmuj się ludźmi, a zwłaszcza tymi, którzy manipulują Biblią w dodatku w celu przywalenia innym.

Pana Jezusa też prześladowali faryzeusze, i też używali do tego celu pisma.

Litera zabija, a Duch ożywia... :)


Respect, Hardi!

To zalezy czy tatuaż został zrobiony, kiedy jeszcze się było niewierzącym, czy kiedy już się było wierzącym.
Oczywiście jak ktoś wytatuowany zechce zostać zbawiony, to Pan Bóg nie będzie go mniej kochał, czy się na niego gniewał z powodu tatuażu.
Ale jak ktoś już jest wierzący, i zaczyna wiedzieć wszystko lepiej niż Pan Bóg, to coś mi tu już nie tak pachnie.
Zamiast się świętoszkowato oburzać, może warto zastanowić się czy aby nie jest to pycha. Ja wiem lepiej co do tatuaży, ja wiem lepiej co do włosów, ja wiem lepiej co do wyglądu i ubioru niż Pan Bóg itd. w końcu żyjemy pod łaską i w wolności.
Panu Bogu też się pewne rzeczy podobają, a pewne nie.
Ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 14:31

Lash pisze:A mają mózg ;)

wiem co mówisz - uważam że nierozsądne i niezdrowe jest robienie tatuży oraz że wyglądają strasznie brzydko na starość. 99,99% to brzydactwa :/ i niby sztuka :/


Ale zauważ Lash, że brak tatuażu też nie jest oznaką pobożności, chyba że takiej na pokaz.
Skoro sami mówimy, że PRAWO nas nie dotyczy, a tylko zakon Chrystusowy, czyli miłość, to w przypadku zrobienia tatuażu nie można mówić, że ktoś grzeszy. Bo czy mój tatuaż komuś robi krzywdę? Z całą pewnością nie. Ozdabianie nie jest grzechem, jeśli ma także swój umiar. I pamiętać należy, że Jezus nigdy nie osądzał wyglądu zewnętrznego.


.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2013, 14:35

doktorsky pisze:
Lash pisze:A mają mózg ;)

wiem co mówisz - uważam że nierozsądne i niezdrowe jest robienie tatuży oraz że wyglądają strasznie brzydko na starość. 99,99% to brzydactwa :/ i niby sztuka :/


Ale zauważ Lash, że brak tatuażu też nie jest oznaką pobożności, chyba że takiej na pokaz.
Skoro sami mówimy, że PRAWO nas nie dotyczy, a tylko zakon Chrystusowy, czyli miłość, to w przypadku zrobienia tatuażu nie można mówić, że ktoś grzeszy. Bo czy mój tatuaż komuś robi krzywdę? Z całą pewnością nie. Ozdabianie nie jest grzechem, jeśli ma także swój umiar. I pamiętać należy, że Jezus nigdy nie osądzał wyglądu zewnętrznego.


Jw. Nic nie napisałem o grzechu.
Problem jest taki że niektórzy próbują siebie zachowac tylko NIEGRZESZNYMI ale BIblia też ukazuje dość mozno powiazana z tym madrosć.
Niektóre rzeczy choć niegrzeszne są niezbyt mądre :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 14:37

Cosmo pisze:To zalezy czy tatuaż został zrobiony, kiedy jeszcze się było niewierzącym, czy kiedy już się było wierzącym.
Oczywiście jak ktoś wytatuowany zechce zostać zbawiony, to Pan Bóg nie będzie go mniej kochał, czy się na niego gniewał z powodu tatuażu.
Ale jak ktoś już jest wierzący, i zaczyna wiedzieć wszystko lepiej niż Pan Bóg, to coś mi tu już nie tak pachnie.
Zamiast się świętoszkowato oburzać, może warto zastanowić się czy aby nie jest to pycha. Ja wiem lepiej co do tatuaży, ja wiem lepiej co do włosów, ja wiem lepiej co do wyglądu i ubioru niż Pan Bóg itd. w końcu żyjemy pod łaską i w wolności.
Panu Bogu też się pewne rzeczy podobają, a pewne nie.
Ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie.


Cosmo, dlatego powiedział Paweł "wszystko wolno, ale nie wszystko jest porzyteczne..." albo "tego nie kosztuj, tego nie dotykaj, jakbyście nadal pod zakonem żyli..." Zamiast skupiać się na czyimś wyglądzie, skupmy się raczej na tym, jak wygląda nasze wnętrze. Osądzanie na podstawie wyglądu zewnętrznego, jest wyjątkowo żałosne. (nie mówią tu, o wyuzdanym wyglądzie, bo to jest już oczywiste).


.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 14:42

Lash pisze:Jw. Nic nie napisałem o grzechu.
Problem jest taki że niektórzy próbują siebie zachowac tylko NIEGRZESZNYMI ale BIblia też ukazuje dość mozno powiazana z tym madrosć.
Niektóre rzeczy choć niegrzeszne są niezbyt mądre :)


No ok, ja sam nie mam tatuażu, ale to jak on będzie wyglądał na starość to jest już nie nasza sprawa. Nie nam jest dane ojcować i matkować każdemu jak popadnie. Kobiety także farbują sobie włosy i noszą makijarze, i też niszczeje przez to skóra oraz włosy. Korzystanie z solarium także niszczy skórę itd itd...


.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2013, 14:45

doktorsky pisze:Kobiety także farbują sobie włosy i noszą makijarze, i też niszczeje przez to skóra oraz włosy. Korzystanie z solarium także niszczy skórę itd itd...


Nieporównywalne :/ sa te rzeczy....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 14:51

Lash pisze:Nieporównywalne :/ sa te rzeczy....


A kolczyki w uszach ? :)


.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2013, 14:59

doktorsky pisze:
Lash pisze:Nieporównywalne :/ sa te rzeczy....


A kolczyki w uszach ? :)


Też nie.
Wiekszość kolczyków to delikatne upiekszenie i każda kobieta wie że dziurki zarastają szybko gdy się ich nie pileguje.
Oczywiście - mądrość mówi jak i co robić.
Dla mnie nie ma problemu grzechu ale PO CO TAKIE TATUAŻE?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 15:04

Lash pisze:Dla mnie nie ma problemu grzechu ale PO CO TAKIE TATUAŻE?


Ehhh te kobiety? albo SZPAN ;D


.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 sie 2013, 15:22

doktorsky pisze:
Lash pisze:Dla mnie nie ma problemu grzechu ale PO CO TAKIE TATUAŻE?


Ehhh te kobiety? albo SZPAN ;D
I tu znowu wraca problem mądrości :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 19 sie 2013, 18:29

Wikipedia pisze:Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni – najczęściej plemienni wojowie. Tego typu ozdoby wojowników były szczególnie rozpowszechnione w kulturach polinezyjskich, gdzie do wykonania tatuażu uprawniało dopiero zabicie wroga i zdobycie jego (wytatuowanej) głowy. Samo słowo "tatuaż" wywodzi się właśnie od samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników. Najbardziej znane są maoryskie tatuaże twarzy, zwane moko. Tatuaż był z pewnością znany z zamierzchłej starożytności, bowiem w Pięcioksięgu w Księdze Kapłańskiej 19,28 znajduje się zakaz tatuowania ciała. O tatuażach wśród starożytnych plemion celtyckich pisał Juliusz Cezar w 5 księdze dzieła O wojnie domowej. Średniowieczny autor muzułmański, Ahmad ibn Fadlan opisał tatuaże wikińskie. Przez kolejne wieki w Europie i Ameryce tatuaż uważany był za tabu dozwolone jedynie w subkulturze więziennej oraz światku przestępczym. Zwyczaje te znalazły poparcie w odniesieniu do wschodnich tradycji, w których tatuaż świadczył o klasyfikacji w hierarchii mafii (zobacz Yakuza, Triada). http://pl.wikipedia.org/wiki/Tatua%C5%BC


Stary Testament pisze:
(28) Nie będziecie robili żadnych nacięć na waszym ciele, dając w ten sposób wyraz żałobie po zmarłych, i nie będziecie malowali żadnych znaków na własnym ciele. Ja jestem Jahwe.
(Ks. Kapłańska 19:28, Biblia Warszawsko-Praska)


Nowy Testament pisze:(20) Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
(List do Rzymian 3:20, Biblia Warszawska)


Uczestnicy Forum pisze:Glupoty. My wiemy lepiej i olewamy.
.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 19 sie 2013, 18:41

jj, jakie są jawne uczynki ciała wg NT? I co kala człowieka wg Jezusa?


.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości