Syn Ricka Warrena popełnił samobójstwo

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Syn Ricka Warrena popełnił samobójstwo

Postautor: Puritan » 07 kwie 2013, 20:40

http://www.wprost.pl/ar/394684/Syn-znan ... mobojstwo/

Kolejny dowód na to, że owoce "Życia świadomego celu" są bardzo wątpliwe.
Warren nawracał ludzi namawiając ich, by zmówili "modlitwę grzesznika".
Syn Warrena powiedział do swojego ojca:

"Tato, wiem, że idę do nieba. Dlaczego nie mogę umrzeć, aby zakończyć swój ból?"


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 kwie 2013, 20:57

Cokolwiek sądzimy o Warrenie, to w jaki sposób czyn jego syna ma świadczyć o jego nauczaniu?
Znamy przysłowie: "Nie jesteśmy prorokami w swoim domu" i ono często sprawdza się. Jezusowi każdy sam musi się oddać. Ojciec za syna tego dokonać nie może.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 07 kwie 2013, 21:20

Kto nie potrafi we własnym domem zarządzić, jak ma prowadzić wiernych? Synem się zająć nie potrafił?
Oczywiście to wielki ból, ale chyba coś tu jest nie tak wg mnie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2013, 21:25 przez Psrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 kwie 2013, 21:21

Małgorzata pisze:Cokolwiek sądzimy o Warrenie, to w jaki sposób czyn jego syna ma świadczyć o jego nauczaniu?

Nauczanie Warrena polegało na "łatwym uwierzeniu". Jego syn mógł być produktem fałszywej ewangelizacji swojego ojca.
Rick Warren pisze:Czy masz osobistą więź z Jezusem Chrystusem? Jeśli nie jesteś tego pewien, to będę miał
przywilej poprowadzenia Cię w modlitwie, która rozwiąże tę kwestię. Pochylmy głowy. Będę się
modlił, a Ty możesz powtarzać za mną po cichu w swoich myślach. „Kochany Boże, chcę poznać
Twój cel w moim życiu. Nie chcę tracić reszty mojego życia na złe rzeczy. Dzisiaj chcę zrobić
pierwszy krok w przygotowaniu do wieczności poprzez poznanie Ciebie. Jezu Chryste, nie
rozumiem tego wszystkiego, lecz na podstawie tego co wiem, chcę otworzyć moje życie dla Ciebie.
Proszę Cię żebyś wkroczył w moje życie i stał się dla mnie realny. Użyj tego cyklu nauczań aby mi
pomóc dowiedzieć się po co mnie stworzyłeś. Dziękuję Ci. Amen. Jeśli modliłeś się w ten sposób
po raz pierwszy, gratuluję Ci. Właśnie stałeś się członkiem Bożej rodziny
.

http://www.chlebznieba.pl/assets/files/ ... I_CELU.pdf
Więcej: http://ewangeliczni.forumowisko.net/ric ... -vt420.htm


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 kwie 2013, 21:25

Cosmo pisze:Kto nie potrafi we własnym domem zarządzić, jak ma prowadzić wiernych? Synem się zająć nie potrafił?

Uważasz, ze pastor może zmusić syna do tego czy tamtego tylko dlatego, ze jest pastorem??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 07 kwie 2013, 21:27

Małgorzata pisze:
Cosmo pisze:Kto nie potrafi we własnym domem zarządzić, jak ma prowadzić wiernych? Synem się zająć nie potrafił?

Uważasz, ze pastor może zmusić syna do tego czy tamtego tylko dlatego, ze jest pastorem??

Ja nie brnę w ten temat. Nie pisze o zmuszaniu lub nie zmuszaniu. Ale takim zdarzeniom można zapobiegać.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 kwie 2013, 21:27

Nauczanie Warrena polegało na "łatwym uwierzeniu". Jego syn mógł być produktem fałszywej ewangelizacji swojego ojca.

Ale sam za siebie odpowiada. Przecież my ciągle stykamy się z fałszywymi prorokami i każdy musi sam rozeznać.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 kwie 2013, 21:30

trzeba być wyjątkowo zepsutym, podłym i wrednym typem aby czyjąś tragedię rodzinną wykorzystać do "łowienia zwiedzeń" :cry:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 kwie 2013, 21:43

od pewnego czasu można zaobserwować, że forum idzie w złą stronę, mało budowania, a dużo plotkowania, pomawiania i obgadywania itp., to już tylko kwestia czasu, kiedy zamieni się w "ulicę prostą" z mocnym dodatkiem politykowania :-/ oczywiście są pewne osoby, które od zawsze miały do tego skłonności...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 kwie 2013, 21:53

Cosmo pisze:Ale takim zdarzeniom można zapobiegać.

Piszesz poważnie??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 kwie 2013, 22:19

Puritan pisze:Kolejny dowód na to, że owoce "Życia świadomego celu" są bardzo wątpliwe.

A może przeczytałbyś jakieś bardziej chrześcijańskie źródła: http://global.christianpost.com/news/ri ... ess-93388/

Mateusz zmagał się z problemami natury psychicznej od bardzo długiego czasu.

"But only those closest knew that he struggled from birth with mental illness, dark holes of depression, and even suicidal thoughts. In spite of America's best doctors, meds, counselors, and prayers for healing, the torture of mental illness never subsided. Today, after a fun evening together with Kay and me, in a momentary wave of despair at his home, he took his life."


W praktyce Bracie swoim komentarzem w sumie umieściłeś samego siebie w obozie tych co uważają, że chrześcijanie nie powinni chorować ani tym bardziej posiadać problemów natury psychicznej, a przynajmniej takową należy mieć presupozycje aby taki komentarz wygłosić (co ciekawe takiej presupozycji Rick Warren nigdy samemu nie wygłosił).

edit: w sumie to jestem ciekawy ilu z czytających oraz piszących w tym wątku chociaż pomodliło się za Warrenów, albo w sumie nie jestem ciekawy.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 kwie 2013, 22:52

fantomik pisze:W praktyce Bracie swoim komentarzem w sumie umieściłeś samego siebie w obozie tych co uważają, że chrześcijanie nie powinni chorować ani tym bardziej posiadać problemów natury psychicznej, a przynajmniej takową należy mieć presupozycje aby taki komentarz wygłosić

Rick Warren zwodził ludzi wmawiając im, że się nawrócili, mimo że tak nie było.

Gal. 6
(7) Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.

Nigdzie nie napisałem, że chrześcijanin nie może mieć problemów psychicznych, więc swoje wnioski zachowaj dla siebie.
Syn Warrena nosił się z zamiarem samobójstwa od wielu lat - a mimo to był pewien swojego nawrócenia.
Gdyby słuchał np. Washera, wiedziałby, że samo "wyznanie Jezusa Panem" nie gwarantuje jeszcze nawrócenia. Paul Washer płacze nad zwiedzionymi duszami: https://www.youtube.com/watch?v=Ges32GFAnIU


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 kwie 2013, 23:08

Puritan, ubiegles mnie z tym newsem o 2 godziny. Wlasnie usiadlem do forum by o tym napisac, a tu prosze, juz jest temat. A wykorzystywanie tego dramatu by udowadniac jak zlym czlowiekiem jest pastor Rick Warren jest zalosne.

RIP Matthew.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 kwie 2013, 23:27

fantomik pisze:edit: w sumie to jestem ciekawy ilu z czytających oraz piszących w tym wątku chociaż pomodliło się za Warrenów, albo w sumie nie jestem ciekawy.

amen...

tak przy okazji. nie wiem gdzie to wkleić, ale myślę, że ten temat będzie w miarę dobry do tego

Obrazek


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 07 kwie 2013, 23:57

Ouritan

to jest smutne co ty wyprawiasz.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości