Trójca wydzielone z Modlitwa"o agenta terenowego"

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 21 mar 2013, 19:42

inquisitio pisze:Ojciec-osoba

Raczej relacja :lol:

Zwierze ( np kon,pies)-natura


Zwielokrotnionym podmiotom natury się zwielokrotniają. Ile koni tyle jednostkowych natur ile psów tyle jednostkowych natur.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 21 mar 2013, 21:50

Realista pisze:
inquisitio pisze:Ojciec-osoba

Raczej relacja :lol:

Zwierze ( np kon,pies)-natura


Zwielokrotnionym podmiotom natury się zwielokrotniają. Ile koni tyle jednostkowych natur ile psów tyle jednostkowych natur.


Uogulnilem troche i widze ze powinienem bardziej trzymac sie znaczen przyjetych terminow bo zakradly sie niescislosci.Dzieki za poprawienie.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 mar 2013, 09:49

Bardzo dobrze opisali o trynitarianizmie Baptyści z Bydgoszczczy.

"...dostrzegamy, że są także szczerze wierzący chrześcijanie, którzy nie wyznają w pełni Trynitarianizmu. Odrzucamy modalizm, jednak nie zaprzeczamy że osoba, która zakłada że Bóg nie jest trzema Osobami, tylko objawia się w trzech „postaciach”- może być zbawiona. Trójca jest niewiadomą, której człowiek nie jest w stanie w pełni, doskonale zrozumieć. Aby człowiek był zbawionym, Bóg oczekuje że zaufa Jezusowi Chrystusowi, Bożemu wcieleniu, jako Zbawicielowi. Aby człowiek był zbawiony, Bóg nie wymaga całkowitego zastosowania każdego aspektu biblijnej teologii. Nie. Pełne zrozumienie i akceptacja wszystkich aspektów Trynitarianizmu nie jest warunkiem zbawienia. "
[Źródło: bydgoszcz.baptysci.pl ]
Zgadzam się z tym w 100 %
Jednocześnie przypominam, że wierzę, w Boga objawionego w trzech odrębnych, ale równych sobie i współistniejących Osobach - Ojca, Syna i Ducha Świętego.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 mar 2013, 10:05

Polecam ksiazke Alfreda Palli ,,Calun turynski,,gdzie na koncu ksiazki w apendyksie jest wylozona nauka o Trojcy w sposob latwy i prosty,zrozumialy chyba dla kazdego.
A i mysle ze w tym czasie paschalnym warto przczytac i cala ksiazke,gdze autor udowadnia ze Calun jest prawrziwy ( choc stosunek do niego jako protestanta jest inny niz KK) a przy tym na jego podstawie i w zestawieniu z bbiblia opisuje meke Zbawiciela.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 mar 2013, 10:09

Człowiek wierzący nie potrzebuje przedmiotów gdzieś tam znalezionych rzekomo świadków Chrystusa!
5 Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.
6 Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.
7 Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa.
8 Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały
9 wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.
1 Piotra 1 rozdział Biblia Tysiąclecia.

1 Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.
6 Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają.
Hebrajczyków 11 rozdział


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 mar 2013, 10:46

To do mnie?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 mar 2013, 12:27

Tak, przepraszam zapomniałem Cię zacytować.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 mar 2013, 14:49

Andrzej 69 pisze: Lash,
Chcesz powiedzieć że nie twierdzisz juz więcej że Chrstus to osoba która zmartwychwtsała na nowy sposób ... bowiem TO WCZYTUJESZ W TEN TEKST.


GDZIE pisząc o zmartwychwstaniu z umarłych nazywa go pierworodnym z umarłych ... Wszkaż mi tekst.


Twierdzę to co cały czas pisałem a co napisał apostoł Paweł

Pierworodny Z umarłych to nie tak jak ty to tłumaczysz Władca umarłych bez przyimka ek , po prostu fałszujesz to co napisał Paweł


nie mam zamiaru prostowac twoich nieprawdziwych zdań

Andrzej 69 pisze:
Władca z umarłych to również ten który był umarły :-D


jak widac zaliczasz odlot w jakieś opary absurdu :/

Andrzej 69 pisze: ale żeby Jezus zmartwychwstać to najpierw musiał być umarłym czy nie pomyślałeś o tym ?


O oczywistosćach nie ma sensu gadać.

Andrzej 69 pisze:
Lash co pisze apostoł Paweł
Kol 1:18 πρωτοτοκος εκ των νεκρων
Przetłumacz to zdanie uwzględniając tym razem przyimek εκ :-D




pierworodny z umarłych ...


nie ma tu znaczenia o zmartwychwstaniu ... :roll: co usilnie wciskałes w ten tekst

Andrzej 69 pisze:
Słowem Bóg uczynił się Ojcem
Słowem Bóg uczynił się Ojcem :O i skoro potrzebował do tego Syna to Syn uczynił Boga Ocjem!


Czyli przyznajesz że był taki czas kiedy syn nie był synem a Bóg nie był Ojcem czy tak ? wobec tego Bóg nie był Trójcą :-D


Słowem gdy nie był trójcą to nie było Boga Ojca ... w ten sposób unicestwołe Boga :roll:

Andrzej 69 pisze:
A jednak apotołowie mówią.
(26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym.
(Ew. Jana 5:26, Biblia Tysiąclecia)

Skoro Pan Jezus otrzymał życie od swego Ojca wskazuje to na fakt że tego życia nie posiadał odwiecznie :-D


Skoro je miał tak samo jak ojceic to nie miało ono początku chyba że ojceic miał poczatek :)

Andrzej 69 pisze:
1. Skoro Syn ma zycie na podobieństwo Ojca a Ojcic ma je sam w sobie odwiecznie to SYN MA PODOBNIE .jak widac twoje teoria legła w gruzach.


stwierdzenie że Bóg dał życie swemu synowi według ciebie znaczy że tak naprawdę Syn zawsze miał to życie ?? tak uważasz :-D


niema to Słowa BÓg ale jest ojciec ... po co zmieniasz teskt pisma aby siebie zgubic?

Andrzej 69 pisze: wskaż chociaż jeden cytat biblijny gdzie napisano że Syn zawsze miał życie w sobie :-D


Wskaz jeden tekst w pismie że syn nie miał życia w sobie...

Andrzej 69 pisze:
2. Syn mający zycie sam w sobie nie potrzebował siły wskrzeszajacej, Bowiem miał zycie sam w sobie to że Ojciec Go wzbudził nie świdczy o przekazywaniu życia w zrodzeniu po smierci ....

1)Kto zatem Jezus wskrzesił z martwych


Ojciec - pomimo tego że sym miał zycie w sobie :)

Andrzej 69 pisze: 2)Czy fakt posiadanie życia przez Jezusa ma świadczyć o tym że tak naprawdę Jezu nie był martwy ? :-D


Był martwy.. z ty nie rozumies słów życuie i smierc : )


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Andrzej 69
Posty: 137
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej 69 » 22 mar 2013, 20:18

Lash,

nie mam zamiaru prostowac twoich nieprawdziwych zdań


Czy zapominałeś już co wcześnie twierdziłeś ? według ciebie ,, Pierworodny z umarłych to Władca umarłych :-D no ale jest jeszcze ten przyimek ,,ek '' (z ,pośród ) więc twoja interpretacja legła w gruzach :-D

Skoro je miał tak samo jak ojceic to nie miało ono początku chyba że ojceic miał poczatek


Pismo mówi że Bóg mu dał życie zatem Jezus owego życia nie posiada odwiecznie

Teraz będzie najciekawsze :
niema to Słowa BÓg ale jest ojciec ... po co zmieniasz teskt pisma aby siebie zgubic?


To według ciebie Ojciec nie jest Bogiem ? Tak czy Nie - ?

Pan Jezus mówi tam o swoim Ojcu czy może mówi o Ojczymie Józefie tak to rozumiesz ? ;-)

Wskaz jeden tekst w pismie że syn nie miał życia w sobie...

Już ci wskazałem

Ew Jan 5:Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.

Słowo dał podkreśla że Pan Jezus otrzymał to czego wcześniej nie posiadał


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 mar 2013, 12:02

Andrzej 69 pisze: Lash,

nie mam zamiaru prostowac twoich nieprawdziwych zdań


Czy zapominałeś już co wcześnie twierdziłeś ? według ciebie ,, Pierworodny z umarłych to Władca umarłych :-D no ale jest jeszcze ten przyimek ,,ek '' (z ,pośród ) więc twoja interpretacja legła w gruzach :-D


Oczywiście, że nie.
Moja interpretacja szła tak.
Pierowrództwo związane jest z DWOMA strybutami - przekazaniem władzy oraz z oddaniem Bogu ( pierworodny dziedziczył np tron i był poświęcony Bogu )

Stąd pierworodny to ktoś kto włada i jest poświęcony Bogu.
Pierworodny z umarłych to ten który jest poświecony Bogu i WŁADA NAD zmarłymi.

To tyle.
ty musisz przemienić moją wypowiedź zresztą tak jak próbowałes zmienić Pawłową że chodzi mu o zmartwychwstanie w tym teście :roll:


Andrzej 69 pisze:
Skoro je miał tak samo jak ojceic to nie miało ono początku chyba że ojceic miał poczatek

Pismo mówi że Bóg mu dał życie zatem Jezus owego życia nie posiada odwiecznie


Nie Pismo nie mówi że Ojciec dał mu życie.
Pismo mówi, że TAK SAMO jako Ojciec ma zycie sam w sobie tak samo dał aby i Syn miał zycie sam w sobie.
Wymowa tego jest CAŁKOWICIE odmienna od tego co sugerujesz.

Syn ma takie samo zycie jak Ojceic - opisywalne takimi samymi atrybutami!
I twoje tupanie nóżką nic tu nie zmieni.

Andrzej 69 pisze: Teraz będzie najciekawsze :
niema to Słowa BÓg ale jest ojciec ... po co zmieniasz teskt pisma aby siebie zgubic?


To według ciebie Ojciec nie jest Bogiem ? Tak czy Nie - ?


Oczywiście, że Bóg jest i Ojcem i synem i Duchem Św.
Jednak Apostoł w Duchu Św uznał, że trzeba napisac Ojciec a nie Bóg.

Czy zmienianie słów Pisma to twoja specjalność :O

Andrzej 69 pisze: Pan Jezus mówi tam o swoim Ojcu czy może mówi o Ojczymie Józefie tak to rozumiesz ? ;-)


Faktycznie śmieszne ;)
bowiem Jan jednoznacznie pisał o Ojcu Niebieskim. więc śmieszne : ha ..... ha ...... ha ..... :S

Andrzej 69 pisze: Wskaz jeden tekst w pismie że syn nie miał życia w sobie...
Już ci wskazałem
Ew Jan 5:Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
Słowo dał podkreśla że Pan Jezus otrzymał to czego wcześniej nie posiadał


Jak może dać komuś kto nie istnieje :O
Wg twoej koncepcji Jezusa nie było WIĘC NIE MOZNA mu nic dać!
MOŻNA go stworzyć.

Daje się tylko bytom istniejącym.

Stąd wniosek DAĆ nie jest słowem DOSŁOWNYM ale jest ukazaniem tego, że Ojciec i Syn sa równi Bowiem Tak Samo jak Ojciec tak i dał że Syn ma życie SAM W SOBIE.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 26 mar 2013, 15:02

Troche ciekawostek z innego forum:

David:
"Myślę że nie zrozumiałaś to co napisałem a napisałem że to co pisali Ojcowie Kościoła nie jednokrotnie było fałszowane - o tym właśnie pisałem , co jest w tym wszystkim ciekawego takich zmiany można zauważyć po roku 381 czyli soborze Nicejskim , dokładano wszelkich starań aby przyjętą naukę o Trójcy udowodnić również tekstami Ojców Kościoła i w tym celu świadomie zmieniano to co faktycznie pisali ci Ojcowie .

[...]

Teraz króciutko odnośnie Ojców Kościoła - Trynitarianie dzieła Didache cytują wybiorczo przytaczając tylko to co im pasuje .

"Didache" 10:2
2. Dziękuję Ci, Ojcze Święty,
Za święte Imię Twoje,
Które z woli twojej zamieszkało w sercach naszych,
I za poznanie, i za wiarę, i za nieśmiertelność,
Które objawiłeś nam przez Jezusa, sługę Twego,
Tobie chwała na wieki!

Zauważ że Pan Jezus w tej modlitwie jest nazwany Sługą Boga a nie zaś samym Bogiem który jest odbiorcą modlitwy -czy rozumiesz to ?

Justyna Męczennika z jego „Dialogu z Żydem Tryfonem” (56,4),

“istnieje inny Bóg i Pan, niższy od Stworzyciela wszechświata, nazwany także Aniołem, bo oznajmia ludziom wszystko, co im chce oznajmić Stwórca wszech rzeczy, ponad którego innego Boga nie ma”

Czy więc Justyn Męczennik uczył o trójcy w takim wydaniu jak to się dzisiaj przedstawia?

Według dogmatu o trójcy żadna z osób nie jest większa od pozostałych wszystkie osoby są sobie równe i stanowią jednego Boga .

A co pisze Justyn ?

istnieje inny Bóg i Pan, niższy od Stworzyciela wszechświata

Zauważ Justyn nazywa Pan Jezusa drugim Bogiem niższym od Stworzyciela świata

Gdyby więc już za czasów Justyna Męczennika (110-165r n.e.) znana była nauka o Trójcy w przyjętej dzisiaj formie, jako o Bogu składającym się z równych pod każdym względem trzech osób i stanowiących tylko jednego Boga, Justyn nie mógłby wyrazić poglądu, iż Jezus jest innym Bogiem i to niższym od Boga Najwyższego.

Podejrzewam że o tym nie wiedziałaś bo Trynitarianie dla świętości sprawy unikają takich tekstów które przeczą temu co sami starają się doszukać w naukach Ojców Kościoła"


i tutaj tez:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=5 ... +8221#5512


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
jurand161
Posty: 294
Rejestracja: 24 mar 2013, 00:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Planeta Małp
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurand161 » 26 mar 2013, 18:16

Bo im chodzilo o wprowadzenie chyba takiej innej trojcy :)Tylko ze sprawa sie rypla...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 mar 2013, 12:22

jurand161 pisze:Bo im chodzilo o wprowadzenie chyba takiej innej trojcy :)Tylko ze sprawa sie rypla...
Co masz na myśli?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jurand161
Posty: 294
Rejestracja: 24 mar 2013, 00:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Planeta Małp
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurand161 » 27 mar 2013, 15:56

A no np:Ojciec,Matka,Syn...Na podobienstwo poganskich religii,co mozna zauwazyc np:babilonskiej wierze...Napomkne przy okazji o takim skrocie jak IHS co wedlug niektorych ludzi ma ukryte znaczenie Izyda,Horus,Set...Jest wiele filmow czy wykladow naswietlajace ideologie masonska czy tez new age ale jak i wiele majacych na celu zbicie z tropu(biblijne ufo).Jak chcesz moge Ci podac pare ciekawych filmow ale sadzac po Twoim wieku i stazu sadze ze wiesz co mam na mysli...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2013, 16:00 przez jurand161, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 mar 2013, 16:00

jurand161 pisze:A no np:Ojciec,Matka,Syn...Na podobienstwo poganskich religii,co mozna zauwazyc np:babilonskiej wierze...Napomne przy okazji o takim skrocie jak IHS co wedlug niektorych ludzi ma ukryte znaczenie Izyda,Horus,Set...Jest wiele filmow czy wykladow naswietlajace ideologie masonska czy tez new age ale jak i wiele majacych na celu zbicie z tropu(biblijne ufo).Jak chcesz moge Ci podac pare ciekawych filmow ale sadzac po Twoim wieku i stazu sadze ze wiesz co mam na mysli...
Nadal nie rozumiem.
wiem że są inne "trójce" np słowiański świtowid... ale nie wiem co masz na mysli .... w swoim zdaniu.
Czy jesteś Trynitarianinem czy nie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości