Chrześcijańska Konferencja Międzynarodowa w Cieszynie

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
romanszewczuk3
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: romanszewczuk3 » 25 gru 2012, 11:40

czy jesteś w stanie pokazać te miejsca?


romanszewczuk3
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: romanszewczuk3 » 25 gru 2012, 12:01

O ile dobrze wiem to Ryszard w swoim świadectwie opisywał proces swojego wychodzenia ze zboru a ty wyciągnąłeś jedno zdanie z kontekstu i na tym zbudowałeś swoje oskarżenie. To nie fair, gra nieczysta, nie wnikając już w twoje pobudki. Tak powstają kulty, wyrywają zdania z kontekstu i na tym budują swoje nauki, tak też rodzą się fałszywi świadkowie, zobacz przykład tych co Jezusa oskarżali wyrywając jedno zdanie z Jego nauczania. Czy utożsamiasz się z nimi Hardi????


romanszewczuk3
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: romanszewczuk3 » 08 sty 2013, 19:50

Małgorzata pisze:
Hardi pisze:A ja jednak jestem za tym aby temat pozostał, gdyż może się kiedyś przydać ludziom którzy zetkną się ze wspólnotą Ararat i nie będą nic wiedzieć na jej temat. Niestety wspólnota Ararat zataja pewne prawdy chcą przyciągnąć do siebie nieświadomych zagrożenia ludzi. Warto aby ludzie wiedzieli, że jest to wspólnota nietrynitariańska wykrzywiająca prawdy Biblijne, wręcz swego rodzaju sekta, która podstępem przyciąga do siebie ludzi z różnych zborów i powoli, delikatnie w sposób wręcz dyplomatyczny wpaja ludziom niebiblijne nauki sprowadzając ich na złą drogą.

Zawsze mi się zapala czerwona lampka ostrzegawcza, gdy z różnych zborów, denominacji i nawet wyznań wychodzi grupka ludzi zakłada swoją wspólnotę i zaczyna głosić, że to oni poznali prawdę inni się mylą i że chrześcijanie przez prawie 2 tyś lat byli zwiedzeni i oni teraz chcą ich uświadamiać i przyprowadzić do biblijnego chrześcijaństwa, które przez 2 tyś lat nie istniało.


Jednym z mówców był Ryszard Płaskowicki, który na tym forum też się wypowiadał. O ile pamiętam jest baptystą.

Po raz kolejny wklejam obronę pomawianego tutaj Ryszarda:
Szanowny Hardi wprowadza tu wszystkich w błąd wykorzystując moje świadectwo przeciw mnie

Oczywiście ,ze jestem dla wojujących trynitarian heretykiem

ale w momencie w którym wychodziłem ze Zboru Anastasis KZ w Legnicy co do poznania chyba nie różniłem się od innych członków tego zboru.

Ukończyłem Seminarium Teologiczne w Ustroniu z wynikiem bardzo dobrym

Ze zboru wyszedłem sam bo fundacja zborowa Nowy Początek zbankrutowała - ja byłem jej przezesem.

Nie mogłem się pogodzić z uznaniem mnie winnym jej bankructwa - bo widziałem współwinę innych osób w tym pastora - który był przewodniczącym rady nadzorczej fundacji.

Postanowiliśmy z małżonką na znak protestu opuścić zbór.

Napisałem dwa listy z rezygnacją z członkostwa do obu pastorów zboru

i po prostu przestaliśmy mieć ze zborem kontakty

Na listy nikt nie odpowiedział

Nikt nie przyszedł też z nami porozmawiać

Po kilku miesiącach jeden z braci z mojej grupy w zborze /byłem liderem w grupie Nowej Nadziei przy zborze Anastasis - przyszedł do mnie i powiedział ,ze na nabożeństwie pastor ogłosił ,że wyklucza się mnie za herezję Branhama .

Zdziwiło mnie to i bardzo zabolało bo w zborze byłem bardzo lojalnym co do doktryny członkiem i nie głosiłem herezji - a Branhama nawet nie czytałem - słyszałem o nim na seminarium ale nie czytałem

Informacji o rzekomym wykluczeniu nie sprawdzałem - przyjąłem do wiadomości ,ze nie chcą mnie w zborze - ja zboru też nie chciałem

Zacząłem szukać społeczności i znalazłem grupę wolna z różnymi braćmi - niektórzy czytali Branhama inni nie.Dołaczyłem do tej grupy a ze mną ci bracia ze zboru ,którzy za mną wyszli ze zboru w proteście za skrzywdzenie mnie - ich zdaniem

W tej grupie ochrzciłem się w imię Jezusa

Po odejściu starszego lidera -który mnie chrzcił /nie był Bramhamowcem/

związałem się bardziej z braćmi z Woli Piotrowej

czytałem wtedy Branhama ale nigdy nie zaakceptowałem całkowicie wszystkich też poselstwa.

w 1999 odciąłem się wraz z grupą od organizacyjnych kontaktów z poselstwem - by nie uczestniczyć w niektórych moim zdaniem niewłaściwych praktykach. Od tego czasu grupa jest niezależna - od 2005 współpracujemy z AWCF federacją wolnych grup i zborów o charakterze apostolic pentacostal - dlatego ,ze nie ma tam hierarchii i jednego credo - społeczności mają autonomię - np ja nie obchodzę Christmans a wielu braci obchodzi - i wcale to mi i im nie przeszkadza. Nie wstydzę się moich poglądów i nie zapieram ich

Hardi zna moje świadectwo więc dziwie się ,że je przekręca i nie wiem po co

1.Nie wykluczono mnie - bo oficjalnie nie poinformowano mnie o tym i nie zastosowano wobec mnie biblijnego wzoru wg ewangeli

2.Nie mogłem być wykluczony za głoszenie herezji bo w czasie w którym byłem w zborze głosiłem /o ile głosiłem - bo raczej tylko działałem wśród alkoholików/ jedynie ortodoksyjna nauke KZ bo tylko taką znałem

można się zapytać kogokolwiek z ludzi w zborze ,którzy byli w czasie gdy byłem tam członkiem - czy i co głosiłem zamiast wypisywać że zostałem wykluczony za głoszenie herezji

3.Sam autor mego wykluczenia w rozmowie z moim przyjacielem biskupem M.Brooksem z Birmingham poinformował go - Brooksa ,że zostałe skreślony z listy członków zboru bo doprowadziłem do bankructwa fundacji - o herezji nie wspomniał

4.Drugi z pastorów ,który był świadkiem tych wydarzeń przeprosił mnie za brak reakcji na moją prośbę listowną o skreślenie mnie z listy członków zboru - prośba ta była wysłana na 3- 4 miesiące przed tz wykluczeniem

5.Żaden z tych co mnie wykluczyli nie jest obecnie członkiem zboru - obaj odeszli każdy w swoją stronę - a obecni członkowie nie orientują się co zaszło

Reasumując

Wszystkie te fakty znał Hardi bo mu o tym pisałem


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 09 sty 2013, 09:08

"nic nowego pod sloncem" - powiadal bodajze Kohelet i to ciagle sie sprawdza gdzyz zapewne papiezowi tez sie zapalila czerwona pochodnia od razu w obu oczach na widok Lutra, ale coz... i dzis sa papezy i papiezyki, tak bylo, jest i bedzie.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 sty 2013, 10:01

i dowiedziałem sie że jestem wojującym trynitarianinem :O :]


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 09 sty 2013, 22:58

romanszewczuk3 pisze:2.Nie mogłem być wykluczony za głoszenie herezji bo w czasie w którym byłem w zborze głosiłem /o ile głosiłem - bo raczej tylko działałem wśród alkoholików/ jedynie ortodoksyjna nauke KZ bo tylko taką znałem

Wykluczanie za rzekome herezje itd. To będzie tak dalej, dopóki się nie skończy polityka w KZ będą takie rzeczy się dziać niestety. Dobrze słyszeć, że są stamtąd ludzie co boją się bardziej Boga niż ludzi i potrafią nawet opuścić tę denominację. Ja nie muszę, bowiem na szczęście to jeszcze kwestia zborów czy potrafią działać autonomicznie, czy po prostu ulegają presji Naczelnej Rady KZ. Modlę się aby wreszcie w tym kościele przywódcy zaczęli słuchać co Duch Święty mówi do zborów. Przykładem dla nich ku zawstydzeniu niech będą Bracia Baptyści, którzy już dziś modlą się także językami i modlą się o chorych z nałożeniem rąk.


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 10 sty 2013, 14:30

palus pisze:
romanszewczuk3 pisze:2.Nie mogłem być wykluczony za głoszenie herezji bo w czasie w którym byłem w zborze głosiłem /o ile głosiłem - bo raczej tylko działałem wśród alkoholików/ jedynie ortodoksyjna nauke KZ bo tylko taką znałem

Wykluczanie za rzekome herezje itd. To będzie tak dalej, dopóki się nie skończy polityka w KZ będą takie rzeczy się dziać niestety. Dobrze słyszeć, że są stamtąd ludzie co boją się bardziej Boga niż ludzi i potrafią nawet opuścić tę denominację. Ja nie muszę, bowiem na szczęście to jeszcze kwestia zborów czy potrafią działać autonomicznie, czy po prostu ulegają presji Naczelnej Rady KZ. Modlę się aby wreszcie w tym kościele przywódcy zaczęli słuchać co Duch Święty mówi do zborów. Przykładem dla nich ku zawstydzeniu niech będą Bracia Baptyści, którzy już dziś modlą się także językami i modlą się o chorych z nałożeniem rąk.
Amen!!!! Zgadzam się z wypowiedzią palusa. KZ jest naprawdę drogi memu sercu i zależy mi na tym by zaczął słuchać bardziej głosu Ducha Świętego i polecam odnośnie słuchania Ducha Świętego temat: KOŚCIÓŁ APOSTOLSKI

Palus napisał:
Ja nie muszę, bowiem na szczęście to jeszcze kwestia zborów czy potrafią działać autonomicznie,
Ważne jest aby zbory miały zachowaną autonomię oczywiście zgodnie z zasadami Pisma Świętego.
Bracia Baptyści, którzy już dziś modlą się także językami i modlą się o chorych z nałożeniem rąk.
Znamy historię opisaną w Ewangelii Łukasza 9:49-50: "A Jan odpowiadając, rzekł: Mistrzu, widzieliśmy takiego, który w twoim imieniu wygania demony i zabranialiśmy mu, ponieważ nie chodzi z nami.Wtedy Jezus rzekł do niego: Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami." Uczniowie też zabraniali pewnemu człowiekowi w imieniu Pana Jezusa Chrystusa wypędzać demony ponieważ nie chodził z nimi, ale Pan Jezus zganił swoich uczniów:"Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami." Także my i dziś nie możemy ograniczać Ducha Świętego, że On działa tylko w konkretnej grupie o określonej nazwie w której nazwie jest słowo: "charyzmatyczny" "zielonoświątkowy" czy jakiś inny Ewangeliczny o charakterze "charyzmatycznym" czy "zielonoświątkowym" bowiem Duch Świętym jest suwerennym Bogiem niedającym się zaszufladkować. Boży Duch Święty jest tam, gdzie są ludzie, którzy oddali swe życie Bogu przyjmując Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela i przeżywają chrzest Duchem Świętym i manifestują się dary Ducha Świętego i na dowód tego polecam: CZY BÓG UZDRAWIA DZISIAJ?


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2013, 02:13

romanszewczuk3 pisze:Wszystkie te fakty znał Hardi bo mu o tym pisałem

Nie wytrzymałem i muszę napisać: Fakty, które podaje Ryszard są strasznie zmienne i raz podje tak, a raz tak, gdy pierwszy raz napisał mi o wykluczeniu z KZ nic nie wspominał, że wcześniej odszedł, dopiero po jakimś czasie, bo burzliwej rozmowie i po tym jak innych zacząłem przestrzegać przed nim zmienił zeznanie i zaczął mówić, że sam odszedł, a dopiero po czasie został wykluczony. Oczywiście udowodnienie tego będzie dość trudne, bo jak wiadomo PW korespondencja z czasem znika, a poza tym Ryszard usunął konto z forum Biblijnego (później założył nowe), więc uniemożliwia to wyszukanie jego postów, jednak gdy znajdę to wkleję, a tym czasem wklejam przykładowy dowód jego zmienności zeznań:

Płaskowicki Rys 2009-12-10, 16:25 http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#107412 pisze:Orientuję się co do wieku br Karola
zanim skończył 75 lat bardzo często podróżował
potem coraz rzadziej przestał ostatecznie po śmierci żony
bywał u mnie w domu przynajmniej kilka razy
razem odwiedzaliśmy braci w okolicy Legnicy
jego syn Jurek jest trochę starszy niż ja
u nich gościłem jak byłem we Woli
i był to dobry czas
a co do kazań nie taję ,że o chrzcie w imię Jezusa pomyślałem po raz pierwszy jak przeczytałem kazanie pt Poselstwo Wielkanocne
Byłem wtedy w KZ -dał mi je jeden brat ze zboru
skonfrontowałem kazanie ze Słowem
odnalazłem braci co tak chrzcili
i dałem się ochrzcić w To imię w 1992roku
to był pretekst dla pastora
bo po pół roku j/w 1993/jak sam odszedłem ze zboru wykluczono mnie za "herezję Branhama"

więc kazania mogą pomóc nie tylko katolikowi
pozdrawiam


Płaskowicki Rys 2010-08-19, 15:36 http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#142680 pisze:Wykluczenie boli wszędzie.
Mnie też kiedyś wykluczono ze zboru Anastasis KZ w Legnicy
Mnie może to mniej "bolało " bo zanim mnie wykluczono sam odszedłem
Zostałem więc wykluczony "pod nieobecność " za herezję
Odszedłem ze zboru przez konflikt z pastorem /o bankructwo fundacji której byłem prezesem/
gdy dowiedziałem się - że ogłoszono moje wykluczenie za herezję Branhama
zaciekawił mnie Branham - odnalazłem grupę poselstwa - poczytałem trochę kazań i w nich odkryłem ,ze Bóg Jest Jeden a nie trójca
Ochrzciłem się w Imię Jezusa
- więc skończyło się dla mnie pozytywnie - Bóg mnie nie wykluczył
Jednak te pół roku zanim miałem "nowy pokarm " i zacząłem gromadzić społeczność były bardzo smutne
Bracia z mojego byłego zboru nie ułatwiali mi
Np jak ktoś szedł sam mówił cześć - ale gdy ten sam szedł z innym udawali ,ze mnie nie widzą
to nie było miłe - byłem wszak przedtem jednym z liderów zboru i wszyscy udawali ,ze mnie bardzo "kochają " bo miałem wspaniałe świadectwo łaski Bożej przy nawróceniu
Więc nie tylko SJ jest ostracyzm
wobec wykluczonych
trochę to przypomina stosunek wzgardzonej sympatii
a już ktoś powiedział - że nie ma większej furii niż wzgardzona niewiasta
pozdrawiam

jak doskonale widać w jednej wersji zeznań najpierw się ochrzcił w imię Jezusa będąc jeszcze w KZ, a później został wykluczony, natomiast w drugiej wersji najpierw został wykluczony z KZ, a później się ochrzcił, w jednej wersji zapoznał się z dziełem Branhama będąc jeszcze w KZ, a w drugiej wersji z dziełami Branham zapoznał się dopiero po wykluczeniu z KZ


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2013, 03:08

możesz sobie bronić Ryszarda ile wlezie to jednak nie zmienia faktu kim on naprawdę jest i co zostało mu udowodnione, jest człowiekiem, który głosi herezje (odrzuca boskość Jezusa tylko robi z Niego zwykłego człowieka, którego "opętał" Bóg, odrzuca Biblijną naturę Boga Trójjedynego), człowiekiem, który wprowadza ludzi w błąd (twierdzi, że są otwarci na wszystkich, a tym czasem chodzi tylko o to, aby ludzi do siebie przyciągnąć, a następnie zatruć ich unitarianizmem, we wspólnocie którą prowadzi nie można głosić o Bogu Trójjedynym), człowiekiem, który oszukuje (po zbanowaniu założył tutaj konto udając kogoś innego, jakiegoś "brata Czesława"), człowiekiem, który kłamie (gdy zapytałem się czy jest Ryszardem to odpowiedział, że nie, że jest Czesławem, bratem który bardzo ceni wspaniałego Ryszarda i wypisywał same ochy i achy - wyjątkowe żenujące, gdy ktoś wychwal tak sam siebie podszywając się pod kogoś innego - dopiero gdy wyszło na światło dzienne, że nie jest żadnym Czesławem znajomym Ryszarda, tylko jest samym Ryszardem i gdy mu to wygarnąłem, że jest kłamcą to dopiero wtedy przeprosił, w końcu innego wyjścia już nie miał, ale do czasu gdy nie było dowodów kłamał, tylko chwycenie go za rękę na gorącym uczynku spowodowało jego "skruchę" :-? )

szczerze mówiąc to nie wiem czy czasem roman nie jest kolejnym wcieleniem Ryszarda, w końcu był już "czesław", który bronił Ryszarda (samego siebie), to teraz może być i roman... jeden i drugi pojawił się na tym forum tylko po to aby bronić Ryszarda

palus pisze:Dobrze słyszeć, że są stamtąd ludzie co boją się bardziej Boga niż ludzi i potrafią nawet opuścić tę denominację.

tak zwłaszcza Ryszard :-/ chyba masz tak wielką niechęć do KZ, że dla ciebie fajny jest każdy, który wypisuje rzeczy przeciwko im, nawet jak jest to heretyk, oszust i kłamca :cry:


Awatar użytkownika
palus
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2012, 11:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: palus » 11 sty 2013, 08:42

Hardi pisze:masz tak wielką niechęć do KZ, że dla ciebie fajny jest każdy, który wypisuje rzeczy przeciwko im, nawet jak jest to heretyk, oszust i kłamca :cry:

Nie mam żadnej niechęci do KZ, sam jestem w nim. Na szczęście ja nie mam powodu wychodzić ze swojego zboru, mój zbór nie sympatyzuje wprawdzie z NRK, ale zajmuje się po prostu ewangelizacją. Ale jednak znam sytuację tej denominacji i wiem, że nie bywało tam zawsze tak wesoło, a o tym tu nie che mi się pisać, bowiem wystarczająco długo jestem w KZ abym się przekonał. Napisałem w tym wątku bo widzę, że omawiane są sprawy jakichś wierzących którzy mieli odwagę opuścić KZ i stworzyć coś nowego od Boga, czemu miałbym twierdzić, że to złe? Musiałbym poznać tę wspólnotę bliżej abym stwierdzić mógł czy głosi herezje czy nie. Czy ty już to uczyniłeś siedząc w Norwegii, obserwując jedynie z daleka wirtualnie jakąś wspólnotę na południu Polski?


Jezus powiedział w J7,24: "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2013, 11:01

palus pisze:Napisałem w tym wątku bo widzę, że omawiane są sprawy jakichś wierzących którzy mieli odwagę opuścić KZ i stworzyć coś nowego od Boga, czemu miałbym twierdzić, że to złe? Musiałbym poznać tę wspólnotę bliżej abym stwierdzić mógł czy głosi herezje czy nie. Czy ty już to uczyniłeś siedząc w Norwegii, obserwując jedynie z daleka wirtualnie jakąś wspólnotę na południu Polski?

Wystarczy mi to, że ta wspólnota potępia trynitarianizm, a promuje unitarianizm i jest wspólnotą unitariańską:

"Należymy do tego nurtu ruchu zielonoświątkowego który określa się mianem jednościowców. Współpracujemy z organizacjami; AWCF. Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności Braci Polskich, naszych poprzedników antytrynitarian. Wszystkich uznających wagę chrztu w imię Mesjasza, oraz prowadzenia przez Ducha Świętego. Zapraszamy do współpracy."

Znam też ludzi, którzy mieli krótką przygodą z nimi, ale ich opuścili. Wystarczy również poczytać co tutaj głosili i co wyprawiali niektórzy przedstawiciele tej wspólnoty z ich liderem na czele.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 sty 2013, 11:15

w zacytowanym fragmencie nic nie ma o potepianiu, czy mozna prosic o takie teksty, bo na razie widac potepianie tylko z jednej strony.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sty 2013, 11:22

Axanna pisze:w zacytowanym fragmencie nic nie ma o potepianiu, czy mozna prosic o takie teksty, bo na razie widac potepianie tylko z jednej strony.

zwróć uwagę na słowo "antytrynitarian"


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 sty 2013, 14:09

Na PW zostałem poproszony aby wkleić tutaj link do sprostowania Ryszarda http://awcf.republika.pl/testimony.htm ; samemu go nie czytałem ale wklejam.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 sty 2013, 15:12

Hardi pisze:
Axanna pisze:w zacytowanym fragmencie nic nie ma o potepianiu, czy mozna prosic o takie teksty, bo na razie widac potepianie tylko z jednej strony.

zwróć uwagę na słowo "antytrynitarian"

dzieki za podpowiedz, bo bym nie pomyslala, ze "anty" musi sie koniecznie wiazac z az potepieniem. Mozna byc anty w sensie ze nie przyjmowac nauczania, a to sie nie rowna potepieniu, ale jezeli tak to rozumiesz to ok, bylam ciekawa skad wogole tak wnioskujesz.

O ile znam Plaskowickiego (troche znam) to jest to czlowiek zupelnie nieszkodliwy, wierzaca dusza i bardzo daleki od potepiania kogokolwiek. Owszem, jest wrazliwy i ma slabosci, ale z opisu Hardiego sie wylania jakis potwor. Z tego co wiem, to Plaskowickiego nie to co potepiac kogos nie stac, ale i przedstawiac w tak czarnym swietle tez.

Bo duzo zalezy od checi, mozna tak oczernic czlowieka, ze sie nie odmyje za rok. Dopiero "schwytany za reke pokutowal"? Jaki skandal... A jest tu ktos kto nigdy nie grzeszy, procz Hardiego?
Dawid tez dopiero przylapany pokutowal i co z tego? Niektorzy i przylapani nie pokutuja i dalej robia swoje...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości