Stało się

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 gru 2012, 14:49

Hardi pisze:
Zbyszekg4 pisze:Po raz kolejny tylko "apeluję" o uaktualnienie nazwy tego forum na "Forum kalwińskie" bo obecna nazwa jest lekko myląca

nie zmienią, bo tak łatwiej przyciągnąć potencjalne ofiary, gdyby forum miało nazwę "kalwiniści" to wielu zanim by się zarejestrowało przemyślałoby 5 razy bo zapaliłaby im się czerwona lampka ostrzegawcza...
Lampka by sie zapaliła na to co wydaje się im "kalwinizmem z opowiadań"

Nikt nie wyrzuca tu za pelagianizm, semipelagianizm, armianianizm etc.
Jest wiele "protestanckich" for na których realnych prostestantów traktuje się jak zło.....

Dla mnie to co napisałes jest poprostu przykre....
nie zbadałes bowiem kalwnizmu ale bazujesz na zdaniu D Hunta.... :/

ale Bóg jest cierpliwy :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 gru 2012, 15:21

Lash pisze:Nikt nie wyrzuca tu za pelagianizm, semipelagianizm, armianianizm etc.

chodzi bardziej o pewną uczciwość, na forum świadkowie Jehowy nikt też nie wyrzuca ludzi za trynitarianizm itd. jednak każdy już z nazwy wie jakie to forum

Lash pisze:nie zbadałes bowiem kalwnizmu ale bazujesz na zdaniu D Hunta.... :/

i tutaj się mylisz, a wręcz pomawiasz mnie, to że wysłuchałem również wykładu Hunta na temat kalwinizmu nie oznacza, że sam nie zbadałem i nie padam tej sprawy...

Lash pisze:ale Bóg jest cierpliwy :D

amen :) dlatego też modlę się o Was drodzy bracia kalwiniści :) a najbardziej ostatnio skupiam swoją uwagę na modlitwie za Cosmo


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 gru 2012, 15:39

oj w pospiechu pomyliłem b z p, a czas edycji szybko minął...
Ostatnio zmieniony 07 gru 2012, 15:39 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 gru 2012, 15:39

Hardi pisze:
Lash pisze:Nikt nie wyrzuca tu za pelagianizm, semipelagianizm, armianianizm etc.

chodzi bardziej o pewną uczciwość, na forum świadkowie Jehowy nikt też nie wyrzuca ludzi za trynitarianizm itd. jednak każdy już z nazwy wie jakie to forum


Ależ PROTESTANTYZM do 19 wieku charakteryzował się silną nauka o predestynacji... Nawet 17 wieczny problem w Holandii nie zmianił tego
dopiero w czasach Weslaya zmieniło się to....

Hardi pisze:
Lash pisze:nie zbadałes bowiem kalwnizmu ale bazujesz na zdaniu D Hunta.... :/

i tutaj się mylisz, a wręcz pomawiasz mnie, to że wysłuchałem również wykładu Hunta na temat kalwinizmu nie oznacza, że sam nie zbadałem i nie padam tej sprawy...


Wiem, że badasz... wiem ...

Hardi pisze:
Lash pisze:ale Bóg jest cierpliwy :D

amen :) dlatego też modlę się o Was drodzy bracia kalwiniści :) a najbardziej ostatnio skupiam swoją uwagę na modlitwie za Cosmo


I dobrze - ale módl się o wolę Ojca dla niego i łaske wszelaką ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 gru 2012, 16:16

Moderator przyjmuje reformowane poglądy - wielka sensacja. Ja po cichu stałem się kalwinistą i nie miałem takiej... Powitalnej imprezy? :hb:

Hardi - czy Ty aby nie przesadzasz? Ja nie skazuję nikogo na potępienie i nie traktuję jak zwiedzionego tylko dlatego, że jest arminianinem lub kalwinistą. Jest wiele spraw, których negowanie rzeczywiście wyraźnie trąci herezją, chociażby zaprzeczenie istnieniu jednego Boga w trzech Osobach. Konflikt arminianizm-kalwinizm jest jednak tak złożony teologicznie, tak skomplikowany, że skreślanie kogoś ze względu na to, że bardziej biblijny wydaje mu się jeden z nich, to moim skromnym zdaniem przejaw pychy oraz skrajnego braku obiektywizmu. :-/


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 gru 2012, 16:26

Dragonar pisze:Moderator przyjmuje reformowane poglądy - wielka sensacja. Ja po cichu stałem się kalwinistą i nie miałem takiej... Powitalnej imprezy?

Witaj! :D


:band:


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 gru 2012, 17:08

Małgorzata pisze:Zauważyłam jakąś zmianę w Tobie ostatnio, ale nie sądziłam, ze aż tak poważnie w życiu Ci sie nie składa.


Wbrew pozorom mam teraz bodaj najbardziej błogosławiony od samego nawrócenia czas w moim życiu :) Pierwszy raz od baaardzo dawna nie prześladuje mnie poczucie, że stoję poza Bożą wolą, wręcz przeciwnie, mam wynikająny z Biblii spokój ducha (Szalom).

fauxpas pisze:(I przybijam internetową pionę za przechodzenie podobnych zmian doktrynalnych w podobnym okresie czasu! Niech Cię Pan prowadzi!)


Obrazek

Hardi pisze:młodzi zieloni, co się z wami dzieje?


Rozczarowanie chaotycznym i nieprzemyślanym arminianizmem.

Hardi pisze:Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią...


Obrazek

Kitka pisze:Co rozumiesz przez "biblijny charyzmatyzm"?


Biblijny, tj taki, jaki widzimy w Biblii:

[Dz 19:6] "A gdy Paweł włożył na nich ręce, zstąpił na nich Duch Święty i mówili językami, i prorokowali."

[Gal 5:22-23] "(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu."

Dragonar pisze:Moderator przyjmuje reformowane poglądy - wielka sensacja. Ja po cichu stałem się kalwinistą i nie miałem takiej... Powitalnej imprezy?


Trzeba było mówić.

Obrazek

Obrazek


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 07 gru 2012, 17:22

Brawo, Alk!

Po roznych przemysleniach doszlam do wniosku ze jednak bylam i jestem kalwinista. Dla mnie Bog jest suwerenny i swej suwerennosci wiedzial i wybral, bo ma do tego pelne prawo.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 07 gru 2012, 17:40

Alkhilion pisze:(...) mam wynikająny z Biblii spokój ducha (Szalom).

I jeszcze jedna piona, też to zauważyłem u siebie ;-).


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 gru 2012, 17:42

fauxpas pisze:
Alkhilion pisze:(...) mam wynikająny z Biblii spokój ducha (Szalom).

I jeszcze jedna piona, też to zauważyłem u siebie ;-).


Imparator może nas pogłaskać po głowach, teraz śpimy jak kalwiniści :-D


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 gru 2012, 19:19

Również miałem taki spokój ducha w pierwszej połowie listopada, częstotliwość grzeszenia zaczęła gwałtownie maleć, a ja czułem się coraz lepiej. Niestety, to się zatrzymało. Mam pewne hipotezy, dlaczego...


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 07 gru 2012, 21:22

Dragonar pisze:Również miałem taki spokój ducha w pierwszej połowie listopada, częstotliwość grzeszenia zaczęła gwałtownie maleć, a ja czułem się coraz lepiej. Niestety, to się zatrzymało. Mam pewne hipotezy, dlaczego...

Oj, można wiedzieć, co to za hipotezy?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 gru 2012, 21:40

fauxpas pisze:Oj, można wiedzieć, co to za hipotezy?

Zbyt prywatne, aby pisać o tym publicznie na forum... Ewentualnie na PW. ;-)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 gru 2012, 12:38

Siedze sobie w akademickiej bibliotece wlasnie i nawet nie wiecie jak ogromnie sie ciesze z tego co piszecie: Alkhilion, Cosmo, Dragonar. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jezeli bladzimy i grzeszymy - to pamietajcie, ze sam Bog Jezus Chrystus wstawia sie u Boga Ojca za nami:

...yet he [God Jesus] bore the sin of many, and makes intercession for the transgressors. (Isaiah 53:12 ESV)

My little children, I am writing these things to you so that you may not sin. But if anyone does sin, we have an advocate with the Father, Jesus Christ the righteous. He is the propitiation for our sins, and not for ours only but also for the sins of the whole world. (1 John 2:1-2 ESV)

(Ktos zna jakas dobra strone do wypisywania wersetow po polsku???)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 gru 2012, 12:44

Imperator pisze:Ktos zna jakas dobra strone do wypisywania wersetow po polsku???)

http://biblia.apologetyka.com/read


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości