Dlaczego Jezus jest Bogiem JHWH - argumenty za

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 sie 2012, 16:25

nesto pisze:Ta Jezusowa "postać Boża" oznacza, że Jezus był obrazem, odbiciem Boga, jego wybranym, a dalszy ciąg oznacza, że mimo wszystko, choć mógł na tym poprzestać uniżył się i stał się pokornym sługą Boga, odrzucając swoją wielkość i wykonując woją misję. Zrobił to wszystko dla chwały Boga, który go stworzył.
i stał się CZŁOWIEKIEM ....
:) tu jest klucz :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 sie 2012, 10:11

Lash pisze:
nesto pisze:Ta Jezusowa "postać Boża" oznacza, że Jezus był obrazem, odbiciem Boga, jego wybranym, a dalszy ciąg oznacza, że mimo wszystko, choć mógł na tym poprzestać uniżył się i stał się pokornym sługą Boga, odrzucając swoją wielkość i wykonując woją misję. Zrobił to wszystko dla chwały Boga, który go stworzył.
i stał się CZŁOWIEKIEM ....
:) tu jest klucz :)


Nie miał wyboru.
Stał się człowiekiem, bo Bóg "pstryknął palcem" i STWORZYŁ go, inaczej mówiąc "bo tak Bóg chciał" i dał mu życie.
Jezus nie mógł nie stać się człowiekiem.
Ale coś jednak mógł... Miał wolną wolę. Mógł "zgrzeszyć" pychą i sięgnąć po "zakazany owoc" tj. Boskość. Tak jak sięgnął Adam chcąc być "równym Bogu".
Człowiek Jezus mógł także wybrać grzech, ale jednak tego nie zrobił.
Nie popadł w pychę syna Bożego i uniżył się stając się sługą.
Odrzucił wykorzystanie sytuacji i nie wystawiał Boga na próbę - poddał się Jego woli.
Całkowicie - odrzucając nawet swoje pragnienia "ale nie moja wole lecz Toja niech się stanie".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 29 sie 2012, 11:30

nesto pisze:Nie miał wyboru.
Stał się człowiekiem, bo Bóg "pstryknął palcem" i STWORZYŁ go, inaczej mówiąc "bo tak Bóg chciał" i dał mu życie.
Jezus nie mógł nie stać się człowiekiem.

17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 sie 2012, 13:08

(18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.
(Ew. Jana 10:18, Biblia Tysiąclecia)

Manipulujesz Biblią?

Dlaczego nie cytowałeś całego fragmentu?
Doczytaj.
Taki NAKAZ Jezus otrzymał od Boga.
Moc oddania i odzyskania życia pochodzi z nakazu Boga, którego nakaz wypełnił dobrowolnie.
Zasługą Jezusa jest ta własnie dobrowolność. Nikt mu nie zabierał niczego, ale zgodnie z nakazem Boga sam oddał dobrowolnie swoje życie, by potem je poprzez ten akt dobrowolnego podporządkowania się woli Stwórcy je znowu odzyskać.
Dostał taką moc od Boga.

17) Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je /potem/ znów odzyskać.
(Ew. Jana 10:17, Biblia Tysiąclecia)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 sie 2012, 13:28

nesto pisze:(18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.
(Ew. Jana 10:18, Biblia Tysiąclecia)

Manipulujesz Biblią?

Dlaczego nie cytowałeś całego fragmentu?
Doczytaj.
Taki NAKAZ Jezus otrzymał od Boga.

Od Ojca. Czytaj dokładnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 sie 2012, 14:20

Wydaje mi się, że niejaki Rembov (czy jak tam jest w rzeczywistości) śmieci.
Nic nie wnosi - tylko śmieci.
Czy jest tutaj po to, aby śmiecić?
Jeśli nie masz nic do napisania to nie pisz.
Jesli nie orientujesz się, że Jezus nazywał swoim Ojcem Boga, to nie wtrącaj się do dyskusji. Podałem cytat i jego interpretację.
Jeśli celem jest śmiecenie, to idź śmiecić gdzie indziej.
Twój wpis to trolling? Spam? Na pewno nie argumenty w dyskusji.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 sie 2012, 16:10

nesto pisze:
Lash pisze:
nesto pisze:Ta Jezusowa "postać Boża" oznacza, że Jezus był obrazem, odbiciem Boga, jego wybranym, a dalszy ciąg oznacza, że mimo wszystko, choć mógł na tym poprzestać uniżył się i stał się pokornym sługą Boga, odrzucając swoją wielkość i wykonując woją misję. Zrobił to wszystko dla chwały Boga, który go stworzył.
i stał się CZŁOWIEKIEM ....
:) tu jest klucz :)


Nie miał wyboru.
Stał się człowiekiem, bo Bóg "pstryknął palcem" i STWORZYŁ go, inaczej mówiąc "bo tak Bóg chciał" i dał mu życie.
Jezus nie mógł nie stać się człowiekiem.


Oj nesto
i to mówi ten teskt?
Nie on mówi o tym że CHRYSTUS sam to zrobił.

nesto pisze: Ale coś jednak mógł... Miał wolną wolę. Mógł "zgrzeszyć" pychą i sięgnąć po "zakazany owoc" tj. Boskość. Tak jak sięgnął Adam chcąc być "równym Bogu".
Człowiek Jezus mógł także wybrać grzech, ale jednak tego nie zrobił.
Nie popadł w pychę syna Bożego i uniżył się stając się sługą.
Odrzucił wykorzystanie sytuacji i nie wystawiał Boga na próbę - poddał się Jego woli.
Całkowicie - odrzucając nawet swoje pragnienia "ale nie moja wole lecz Toja niech się stanie".
...i inne baśnie i mity nie na temat :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 30 sie 2012, 08:33

KAAN pisze:Pan Jezus zawsze był Bogiem, a kiedy był na ziemi był także człowiekiem.



Znaczenie powyższego zdania jest logicznie identyczne ze zdaniem:

Cegła zawsze była gliną, a kiedy była [glina] na ziemi była także cegłą.

Przedziwna ta logika, ale doskonale potwierdza zasadność poglądu jaki wyraża.


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn

http://www.jegologos.weebly.com/

Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 30 sie 2012, 12:29

Lash pisze:Oj nesto
i to mówi ten teskt?
Nie on mówi o tym że CHRYSTUS sam to zrobił.


"Stał się" to oznacza wg ciebie, że sam z siebie się stał?
Lash pisze:...i inne baśnie i mity nie na temat

Jak to "nie na temat"?
Raczej dokładnie w temacie..
A odnośnie "baśni i mitów" no cóż.. to właśnie uznanie Jezus za JHWH haczy o mity, baśnie i............ bluźnierstwo.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 sie 2012, 16:31

nesto pisze:
Lash pisze:Oj nesto
i to mówi ten teskt?
Nie on mówi o tym że CHRYSTUS sam to zrobił.


"Stał się" to oznacza wg ciebie, że sam z siebie się stał?
Lash pisze:...i inne baśnie i mity nie na temat

Jak to "nie na temat"?
Raczej dokładnie w temacie..
A odnośnie "baśni i mitów" no cóż.. to właśnie uznanie Jezus za JHWH haczy o mity, baśnie i............ bluźnierstwo.
Tekst jest w formie liczby pierwszej.
Opróżnił się z chwały
nie upierał się
uczynił się.


Chrystus STAŁ się człowiekiem po procesie - opróżnienia się z postaci bożej. To oczywiste z tego tekstu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 31 sie 2012, 11:29

O widzisz... tak właśnnie.
"z własnej woli" tj. nie zmuszony przez nikogo.
Sam.

Bycie w Bożej z łaski Boga nie uprawnia ciebie do nazywania tej Boskiej postaci Bogiem Wszechmogącym.


Podobnie jak tych, do których kierowane jest Słowo Boże Biblia nazywa "Bogami jesteście", ale z jakiegoś powodu Ty nie uważasz ich za Bogów JHWH a z drugiej strony uważasz za JHWH Jezusa, który właśnie to wyjaśniał Żydom:

(32) Odpowiedział im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca.Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować? (33) Odpowiedzieli Mu Żydzi: Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga. (34) Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? (37) Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. (38) Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu.
(Ew. Jana 10:1-42, Biblia Tysiąclecia)

Żydzi podobnie jak ty nie rozumieli Jezusa, uznając, że on twierdzi, że jest Bogiem JHWH.
Dlatego Jezus im tłumaczy, że tak nie jest.
Bóg jest w nim ale Bóg nie jest nim!


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 31 sie 2012, 12:54

rykiw pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus zawsze był Bogiem, a kiedy był na ziemi był także człowiekiem.


Znaczenie powyższego zdania jest logicznie identyczne ze zdaniem:

Cegła zawsze była gliną, a kiedy była [glina] na ziemi była także cegłą.

Przedziwna ta logika, ale doskonale potwierdza zasadność poglądu jaki wyraża.
Nie masz racji, ponieważ cegła nie ma natury gliny. Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem kiedy przebywał na ziemi, o tym świadczy Biblia. Pan Jezus nigdy nie przestał być Bogiem ani nigdy nie zaczął być Bogiem. Jednak był czas kiedy Pan Jezus nie był człowiekiem, był i jest wyłącznie Bogiem.[/quote]


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 31 sie 2012, 13:44

Czyli aktualnie Bóg jest jednej substancji, w trzech osobach, z czego jedna z nich ma dwie natury?


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
rykiw
Posty: 480
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rykiw » 31 sie 2012, 14:16

KAAN pisze:
rykiw pisze:
KAAN pisze:Pan Jezus zawsze był Bogiem, a kiedy był na ziemi był także człowiekiem.


Znaczenie powyższego zdania jest logicznie identyczne ze zdaniem:

Cegła zawsze była gliną, a kiedy była [glina] na ziemi była także cegłą.

Przedziwna ta logika, ale doskonale potwierdza zasadność poglądu jaki wyraża.
Nie masz racji, ponieważ cegła nie ma natury gliny. Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem kiedy przebywał na ziemi, o tym świadczy Biblia. Pan Jezus nigdy nie przestał być Bogiem ani nigdy nie zaczął być Bogiem. Jednak był czas kiedy Pan Jezus nie był człowiekiem, był i jest wyłącznie Bogiem.
[/quote]


Ty nie masz racji, ponieważ każdy byt ma swoją [jedną tylko] naturę, zatem nie istnieje taki byt, ani nigdy nie przebywa[ł] na ziemi, który miałby dwie natury, o tym świadczy Biblia. Pan Jezus nigdy nie istniał zanim się nie narodził, dlatego też nie mógł ani przestać być kimkolwiek ani kimkolwiek zacząć być przed swoim narodzeniem.
Nie było nigdy takiego czasy kiedy człowiek [Pan Jezus] był kimś innym niż człowiekiem, choć był taki czas kiedy duch z którego się narodził człowiek Jezus Chrystus istniał, ten czas to wieczność, a ten duch to Bóg jak mówi Pismo, kiedy się w końcu tego nauczysz i przestaniesz opowiadać bajki?


Jeżeli jasnej i pewnej racji przeciwstawia ktoś jakoby powagę Pisma, to nie wie, co robi, i przeciwstawia prawdzie nie myśl Pisma, do której nie mógl dotrzeć, ale raczej swoją własną-Augustyn



http://www.jegologos.weebly.com/



Those who make a sharp demarcation between humanity and divinity, do not understand the nature of humanity which is of such a character that God can communicate to it divinity, not indeed by a degradation of divinity but by an exaltation of humanity - Michael Servetus
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 01 wrz 2012, 16:17

rykiw pisze:Pan Jezus nigdy nie istniał zanim się nie narodził, dlatego też nie mógł ani przestać być kimkolwiek ani kimkolwiek zacząć być przed swoim narodzeniem.


Zawsze można napisać, że jednak istniał i był "planem Bożym".
Któz wie czym jest duch, plan, słowo, miłość itp.
Możemy jedynie powiedzieć, że nie jest to nasz wymiar.
Mie odbieramy tego w sposób zwyczajny i prosty.
Jednak coś czujemy......


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości