Protestantyzm a masoneria

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 11 mar 2012, 13:39

Hardi pisze:
Quster pisze:zgoda, ale według mnie nie ma podstaw aby w parę zdań nie wierzyć, ja np nie wierzę w teorie spiskowe o masonerii. Ale może ty masz konkretne dowody, więc chętnie posłucham.

znam byłego masona (w Norwegii), gość odszedł gdy się nawrócił, mówi, że to okultystyczne bractwo i faktem jest, że im wyżej tym więcej się poznaję (przerażającej) prawdy o nich

W odniesieniu do twojego postu i postu następnego napiszę, że owszem osobiście uważam masonerię za przeciwną ideologię niż chrześcijaństwo, za ideologię, której w moim odczuciu nie da się połączyć z byciem chrześcijaninem. Jednakże komentując reportaż w założeniu, że mówi zgodnie z prawdą, a nie mam powodu wątpić, reportaż komentuje niejako twoją wypowiedz. Gdyż nie zaprzecza możliwość istnienia praktyk okultystycznych w różnych rytach masońskich. Nie neguję też, że w pewnych grupach masońskich może dzieje się coś gorszego, nie wiem, a wszelkie domniemania są budowaniem teorii spiskowych. Odnoszę się więc do wypowiedzi paru osób z tego reportażu, który przedstawia też "inną" twarz masonerii, jako kolejne zgrupowanie ludzi szukających jakiegoś celu w życiu, i potrzeby odczuwania jedności w grupie.

Muszę przyznać rację kobiecie która wypowiada się w reportażu, i pyta co konkretnie złego zrobiła pewnym hierarchom religijny, co złego czyni przeciw tej religii ? Chyba że złem jest już samo wyznawanie innej ideologii niż danej religii.

Moje negatywne zdanie o masonerii, i niechęć do wyznawania tego poglądu nie może mi zaślepiać oczu na obiektywne spojrzenie, albo powodować wręcz chorobliwe uprzedzenie z ocenianiem kogoś bez żadnych podstaw, albo na podstawie pogłosek, wyobrażeń, odczuć i uprzedzeń.

A swoją drogą nie widzę też pewnej logiki w twojej wypowiedzi, dlaczego ? bo piszesz że jest to "okultystyczne bractwo" a zaraz potem, że im więcej tym bardziej przerażające.... dla mnie już samo stwierdzenie okultyzmu jest czymś przerażającym i nie potrzebuję czegoś więcej...

jeżeli natomiast ktoś by opisywał zbrodnie dokonywane w imię jakiejś ideologii, to zapewniam, że chyba prawie każda ideologia, z patriotyzmem, nacjonalizmem włącznie niesie za sobą przegięcia i czasem czyny niegodne... nie wyłączając z tego tak zwanych chrześcijańskich przywódców politycznych. Ktoś kto chociaż trochę zna rzeczywistość pewnych praw, którymi kierują się rządy w świecie dobrze to zrozumie.

Wielu tutaj na forum w swoim chrześcijańskim duchu popiera partie polityczne, ewentualne konflikty zbrojne, i to co się z tym wiążę, potrzebę ochrony państwa, metodami czasem kontrowersyjnymi, nie widzę więc znaku większości w odniesieniu do którejkolwiek ideologii, która czasem sprowadza do tego samego efektu. Nie rozumiem jednak faktu, że w jednym przypadku jesteśmy skłonni do usprawiedliwiania, w drugim do potępiania, i budowania na tej podstawie różnych teorii.

Dla uzupełnienia, bo obawiam się że niektórzy błędnie zrozumieją o czym piszę, bynajmniej nie bronię ideologii o której mówimy, raczej ostrzegam aby nie ulegać błędnemu subiektywizmowi, teoriom spiskowym opartym na pół prawdach, albo negatywnych emocjach.

Czego więc oczekuję, raczej suchej pragmatycznej analizy reportażu, zamiast pustych obiegowych stwierdzeń, bo zauważam też pewne minusy w przesłaniu reportażu i przez to w samej ideologii... ale o tym można rozmawiać, gdy mamy ku temu obiektywną atmosferę nie naładowaną emocjami.

Jeszcze na koniec postawię pytanie, po raz kolejny zresztą, bo tamte mam bez odpowiedzi:

Co to jest ideologia szatańska, czym się charakteryzuje ?

W pytaniu nie tyle chodzi mi o odpowiedz, ale o to aby każdy sobie zdał sprawę, jak często nazywamy coś w sposób niekonsekwentny, i nie piszę w odniesieniu do jednego usera, ale do pewnych tendencji obecnych na forum


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2012, 13:51

Małgorzata:

Są rzeczywiście nieliczne kręgi protestanckie niechętne masonerii ale ogólnie to wśród protestantów odczucia wobec masonerii są raczej przychylne albo obojętne


To już "pachnie" Twoją ignorancją. Chrześcijanie są przeciwni masonerii, bo to ideologia szatańska.
Nie mówię o tych, którym się wydaję, że są chrześcijanami.


Małgorzato! Ja pisałem o protestantach.Jeśli nie zgadzasz się z tym co napisałem o protestantach to raczej pachnie twoją ignorancją a nie moją.

Twoje prywatne rozróżnienia na tych którzy są chrześcijanami a tymi którym wydaje się że są chrześcijanami są niestety zbyt tajemnicze, subiektywne,niekonkretne i nieprecyzyjne.

A po za tym jak już wspomniałem, pisałem o protestantach a nie o wszystkich chrześcijanach.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 12 mar 2012, 22:37

Quster pisze:tvn24


Bronią masonerii, zajadle :)

Albertus pisze:Są rzeczywiście nieliczne kręgi protestanckie niechętne masonerii ale ogólnie to wśród protestantów odczucia wobec masonerii są raczej przychylne albo obojętne.W końcu ,jako zorganizowana struktura w dzisiejszej formie masoneria została założona w 18 wieku przez protestanckich pastorów...


Udowodnij albo przeproś.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2012, 02:08

Albertus pisze:Są rzeczywiście nieliczne kręgi protestanckie niechętne masonerii ale ogólnie to wśród protestantów odczucia wobec masonerii są raczej przychylne albo obojętne.W końcu ,jako zorganizowana struktura w dzisiejszej formie masoneria została założona w 18 wieku przez protestanckich pastorów...

założycielem masonów był jezuita Adam Weishaupt


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 13 mar 2012, 09:53

Hardi pisze:
Albertus pisze:Są rzeczywiście nieliczne kręgi protestanckie niechętne masonerii ale ogólnie to wśród protestantów odczucia wobec masonerii są raczej przychylne albo obojętne.W końcu ,jako zorganizowana struktura w dzisiejszej formie masoneria została założona w 18 wieku przez protestanckich pastorów...

założycielem masonów był jezuita Adam Weishaupt

Coś ci się pokręciło:
1. Adam Wieshaupt nigdy nie był jezuitą.
2. Pierwsza Wielka Loża powstała w Wielkiej Brytanii przez unifikację czterech lóż 24 czerwca 1717, czyli 31 lat PRZED narodzinami Adama Wieshaupta.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 mar 2012, 12:32

Albertus pisze:Są rzeczywiście nieliczne kręgi protestanckie niechętne masonerii ale ogólnie to wśród protestantów odczucia wobec masonerii są raczej przychylne albo obojętne.W końcu ,jako zorganizowana struktura w dzisiejszej formie masoneria została założona w 18 wieku przez protestanckich pastorów...

Tak, pastorzy, biskupi, jezuici, królowie, generałowie.
Masoneria na gnozie powstała. Jeżeli chcesz mówić o odczuciach np anglikanów do masonerii to ok, masz rację ale z tym uogólnieniem poszedłeś za daleko.
To tak jakby prawdziwe w pełni było twierdzenie, że skoro całkiem sporo znanych katolików - królów, przywódców, biskupów a zwłaszcza jezuitów masonami było to znaczy, że KRK masoni rządzą lub katolicy są przychylni masonerii.


"Z czystym okazujesz się czysty, A z przewrotnym postępujesz przewrotnie. Ty bowiem wybawiasz lud ubogi, Lecz oczy wyniosłych poniżasz. Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje. Gdyż z tobą rozbijam drużynę, A z Bogiem moim przesadzam mur. Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy w nim ufają.
Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego? "
Ps 18,27-32
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 13 mar 2012, 16:04

Jeżeli chcesz mówić o odczuciach np anglikanów do masonerii to ok, masz rację ale z tym uogólnieniem poszedłeś za daleko.


Poszukaj na przykład w internecie o stosunku do masonerii południowych baptystów w USA, o luteranach i prezbiterianach już nie wspomnę

To tak jakby prawdziwe w pełni było twierdzenie, że skoro całkiem sporo znanych katolików - królów, przywódców, biskupów a zwłaszcza jezuitów masonami było to znaczy, że KRK masoni rządzą lub katolicy są przychylni masonerii.


W KK jest oficjalny, wielokrotnie powtarzany zakaz przynależności do masonerii pod groźbą ekskomuniki


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 mar 2012, 16:06

Albertus pisze:
Jeżeli chcesz mówić o odczuciach np anglikanów do masonerii to ok, masz rację ale z tym uogólnieniem poszedłeś za daleko.


Poszukaj na przykład w internecie o stosunku do masonerii południowych baptystów w USA, o luteranach i prezbiterianach już nie wspomnę

To tak jakby prawdziwe w pełni było twierdzenie, że skoro całkiem sporo znanych katolików - królów, przywódców, biskupów a zwłaszcza jezuitów masonami było to znaczy, że KRK masoni rządzą lub katolicy są przychylni masonerii.


W KK jest oficjalny, wielokrotnie powtarzany zakaz przynależności do masonerii pod groźbą ekskomuniki


I nikt z biskupów np. z Watykanu do masonerii nie należy?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 13 mar 2012, 16:12

Hardi:

założycielem masonów był jezuita Adam Weishaupt


Jezuita bo skończył szkołę prowadzoną przez jezuitów?

Na tej zasadzie to w 17 wieku połowa polskiej szlachty była jezuitami...

Czy nigdy Hardi nie zaświtało ci jak jesteś zmanipulowany przez antykatolicką propagandę?

Można przecież wcale nie być katolikiem i nie zgadzać się z katolikami ale nie oznacza to konieczności bezrefleksyjnego łykania tych wszystkich prymitywnych antykatolickich głupot z internetu


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 13 mar 2012, 16:17

I nikt z biskupów np. z Watykanu do masonerii nie należy?


Nie mam pojęcia.Jeśli należy to jest ekskomunikowany.

Małgorzato czy rozumiesz różnicę między skrytym łamaniem kategorycznego zakazu a brakiem takiego zakazu ?


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 13 mar 2012, 17:21

Masoneria była wielokrotnie potępiana przez Kościół rzymski i anatemy te pozostają w mocy.

Natomiast świat protestancki historycznie nie miał jakichś zatargów ani konfliktów z wolnomularstwem.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 13 mar 2012, 18:41

Podejrzewam że tzw fundamentaliści protestanccy są dla masonerii bardzo przydatni w ataku na KK i ogólnie na tradycyjne chrześcijaństwo.Dlatego masoneria zostawia ich sobie "na deser"


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 mar 2012, 19:02

Albertus pisze:Nie mam pojęcia.Jeśli należy to jest ekskomunikowany.


Nie ten dział :mrgreen:
To wtedy niewielu zostałoby na miejscu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2012, 19:14

Albertus pisze:Podejrzewam że tzw fundamentaliści protestanccy są dla masonerii bardzo przydatni w ataku na KK i ogólnie na tradycyjne chrześcijaństwo.Dlatego masoneria zostawia ich sobie "na deser"
A ja podejrzewam zę propagujesz masońskie ulotki się onnanizujesz przy tym!
Widzisz takie samo głupia wypowiedź jak twoja :)

Powiedz coś mądrego a nie... "podejrzewam"


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 13 mar 2012, 19:48

Michał pisze:Masoneria była wielokrotnie potępiana przez Kościół rzymski i anatemy te pozostają w mocy.

Natomiast świat protestancki historycznie nie miał jakichś zatargów ani konfliktów z wolnomularstwem.

Obawiam sie ze masz racje. Tylko ze problem polega na tym ze ogromna rzesza tych ze katolikow i protestantow nie ma pojecia o masonerii. Ich wiedza na temat masonow prawie rowna sie zeru.
Katolicy byc moze maja ekskomunikacje i banicje, ale one sa jedynie martwym prawem i tyle. Tak jak prawa kobiet w Turcji jest bezuzyteczne.
Wiele masonow swietnie sobie radzi bedac katolikami. Z reszta KRK nie musi o tym wiedziec. Koscioly, zamki, wszelkie budynki (i w ogole cala Europe i Ameryke) budowali wlasnie masoni. I nie mozna powiedziec: "KRK nie wiedzial, papiez nie wiedzial". Wszystko wiedzial i po cichutku wspolpracowal. Kosciol Rzymski jest przplatany z takimi organizacjami i zbudowany przez nich i nawet rzadzony.

Jezeli chodzi o protestnatow, to guzik obchodzi wielu pastorow masoneria, niestety. Protestanci nie skupiaja sie na takich tematach. Ja w ogole malo takich kazan slyszalam i malo kto wie cokolwiek na ten temat. Niestety infiltracja idzie i postepuje. Wielu zaczelo mowic ze Billy Graham jest wyzszego stopnia masonem.
Jedynie dobre wyklady na ten temat ma adwentystyczny professor Walter Veith.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości