Mówienie Językami w KZ

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
piter149
Posty: 156
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mówienie Językami w KZ

Postautor: piter149 » 19 lut 2012, 20:39

Chcialbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega ten charyzmat w praktyce. Czy jest on stosowany na każdym nabożeństwie w KZ? Czy każdy nawrócony może z niego korzystać?
Może można gdzieś w internecie obejrzeć takie coś ?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mówienie Językami w KZ

Postautor: fantomik » 19 lut 2012, 21:07

piter149 pisze:Chcialbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega ten charyzmat w praktyce. Czy jest on stosowany na każdym nabożeństwie w KZ? Czy każdy nawrócony może z niego korzystać?
Może można gdzieś w internecie obejrzeć takie coś ?

Eh :( Tylko nie zraź się do Chrześcijaństwa w ogólności jak będziesz w to brnął.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
piter149
Posty: 156
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piter149 » 19 lut 2012, 21:17

Eh Tylko nie zraź się do Chrześcijaństwa w ogólności jak będziesz w to brnął.


A co takie skomplikowane czy tak bardzo znadinterpretowane?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 lut 2012, 21:17

Powiem tak- jeśli nie ma nikogo, kto wykładałby języki, mówienie nimi na nabożeństwie głośno jest bez sensu (zboru to nie buduje). Ale co budują języki? Ciebie:

[1Kor 14:4] "Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje."

Tylko- lub aż. Jeśli mówienie językami buduje Twoją relację z Jezusem, Bogiem i Panem- a nie staje się samo w sobie swoistym bożkiem, jest dobre i Boże.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lut 2012, 21:20

piter149 pisze:
Eh Tylko nie zraź się do Chrześcijaństwa w ogólności jak będziesz w to brnął.


A co takie skomplikowane czy tak bardzo znadinterpretowane?

Znadinterpretowane, zniekształcone, historycznie wątpliwe i zwykle egzegetycznie płytkie. Nie piszę o samym Darze, tylko o jego współczesnej interpretacji, a raczej interpretacjach i konsekwencjach tychże (gdyż "idee" posiadają swoje konsekwencje, w tym praktyczne rzutowane na nasze życia i interakcje z innymi).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lut 2012, 21:24

Alkhilion pisze:Powiem tak- jeśli nie ma nikogo, kto wykładałby języki, mówienie nimi na nabożeństwie głośno jest bez sensu (zboru to nie buduje). Ale co budują języki? Ciebie:

[1Kor 14:4] "Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje."

Tylko- lub aż. Jeśli mówienie językami buduje Twoją relację z Jezusem, Bogiem i Panem- a nie staje się samo w sobie swoistym bożkiem, jest dobre i Boże.

Jest jeszcze ciekawiej Bracie -- trzeba doczytać dalej i w kontekście -- Św. Paweł de facto nazywa per "dzieci w myśleniu" tych co budują w ten sposób siebie samych oraz ich działania nazywa "mówieniem na wiatr". Niestety wielu jest współcześnie "dziecięcych w myśleniu mówców wiatru" w zborach (jeśli ktoś się obraził to reklamacje niech zgłosi do Św. Pawła).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 lut 2012, 21:27

fantomik, to miło :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mówienie Językami w KZ

Postautor: Puritan » 20 lut 2012, 10:45

piter149 pisze:Chcialbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega ten charyzmat w praktyce. Czy jest on stosowany na każdym nabożeństwie w KZ? Czy każdy nawrócony może z niego korzystać?
Może można gdzieś w internecie obejrzeć takie coś ?

Najlepiej zastanowić się czy te praktyki w ogóle są biblijne. Zostały one zapoczątkowane pod koniec XIX w. przez osobistości, które odeszły od wiary lub były uznawane za osoby niemoralne. Poczytaj o początkach ruchu zielonoświątkowego: http://ewangeliczni.forumowisko.net/834.htm


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mówienie Językami w KZ

Postautor: Bea » 20 lut 2012, 10:55

piter149 pisze:Chcialbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega ten charyzmat w praktyce. Czy jest on stosowany na każdym nabożeństwie w KZ? Czy każdy nawrócony może z niego korzystać?
Może można gdzieś w internecie obejrzeć takie coś ?

Temat był już wiele razy poruszany na forum więc nie ma potrzeby od nowa ciągnąć go.
Na forum poczytasz na ten temat różne opinie, wujek google pomoże w znalezieniu filmów :)


Puritan pisze:Poczytaj o początkach ruchu zielonoświątkowego: http://ewangeliczni.forumowisko.net/834.htm

Autoreklama to ważna sprawa, nie zaniedbuj jej ;)


"Z czystym okazujesz się czysty, A z przewrotnym postępujesz przewrotnie. Ty bowiem wybawiasz lud ubogi, Lecz oczy wyniosłych poniżasz. Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje. Gdyż z tobą rozbijam drużynę, A z Bogiem moim przesadzam mur. Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy w nim ufają.
Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego? "
Ps 18,27-32
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 lut 2012, 11:45

Bea pisze:
Puritan pisze:Poczytaj o początkach ruchu zielonoświątkowego: http://ewangeliczni.forumowisko.net/834.htm

Autoreklama to ważna sprawa, nie zaniedbuj jej ;)

W zamieszczonym linku znajdują się suche fakty (nie opinie!) o początkach ruchu zielonoświątkowego. Nie jest więc to autoreklama.
Bea pisze:Na forum poczytasz na ten temat różne opinie,

To się nazywa lekceważenie rozmówcy. Forum jest od tego by dyskutować, dzielić się materiałami, a nie kpić:
wujek google pomoże w znalezieniu filmów :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 lut 2012, 11:56

Puritan pisze:
Bea pisze:
Puritan pisze:Poczytaj o początkach ruchu zielonoświątkowego: http://ewangeliczni.forumowisko.net/834.htm

Autoreklama to ważna sprawa, nie zaniedbuj jej ;)

W zamieszczonym linku znajdują się suche fakty (nie opinie!) o początkach ruchu zielonoświątkowego. Nie jest więc to autoreklama.
Bea pisze:Na forum poczytasz na ten temat różne opinie,

To się nazywa lekceważenie rozmówcy. Forum jest od tego by dyskutować, dzielić się materiałami, a nie kpić:
wujek google pomoże w znalezieniu filmów :)

Mam do ciebie prośbę Puritanie.
Jeśli chcesz mnie koniecznie na swoim forum to przynajmniej cytuj linki do moich wypowiedzi.
Inaczej istnieje spore ryzyko podejrzenia o MANIPULACJĘ tym bardziej ze nie zaglądam często na twoje forum.
Było by to miłe i uczciwe.

Twoje cytowaenie moich wypowiedzi bez podania źródła nie jest odpowiednim cytowaniem.
W sumie ktos kto czyta ten temat na twoim forum może się zastanaiwać - skąd tam ten Lash :S


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 20 lut 2012, 11:56

Puritan pisze:
Bea pisze:
Puritan pisze:Poczytaj o początkach ruchu zielonoświątkowego: http://ewangeliczni.forumowisko.net/834.htm

Autoreklama to ważna sprawa, nie zaniedbuj jej ;)

W zamieszczonym linku znajdują się suche fakty (nie opinie!) o początkach ruchu zielonoświątkowego. Nie jest więc to antyreklama.

Autoreklama - napisałam :)
Interpretacja, opinia, wybór opinii, faktów drogi młody bracie zgodne z twoimi pogladami

Bea pisze:Na forum poczytasz na ten temat różne opinie, wujek google pomoże w znalezieniu filmów :)

To się nazywa lekceważenie rozmówcy. Forum jest od tego by dyskutować, dzielić się materiałami, a nie kpić z rozmówcy słowami:
wujek google pomoże w znalezieniu filmów :)

Gdzie szybciej znajdziesz linki na każdy temat niż w google?
Zachęta do przeczytania tematów z forum o darach czy językach to twoim zdaniem lekceważenie czy kpina z kogoś?
Wyluzuj troszkę proszę, bo zdaje się widzisz to co chcesz widzieć a nie to co masz przed oczami (patrz autoreklama/antyreklama).


"Z czystym okazujesz się czysty, A z przewrotnym postępujesz przewrotnie. Ty bowiem wybawiasz lud ubogi, Lecz oczy wyniosłych poniżasz. Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje. Gdyż z tobą rozbijam drużynę, A z Bogiem moim przesadzam mur. Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy w nim ufają.
Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego? "
Ps 18,27-32
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 lut 2012, 12:05

Lash pisze:Jeśli chcesz mnie koniecznie na swoim forum to przynajmniej cytuj linki do moich wypowiedzi.

Spełniłem twoje życzenie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 20 lut 2012, 12:30

Puritan pisze:
Lash pisze:Jeśli chcesz mnie koniecznie na swoim forum to przynajmniej cytuj linki do moich wypowiedzi.

Spełniłem twoje życzenie.

Dziękuję :)



Ciekawie wyskoczył Chrześijanin :)

Benjamin H. Irwin - http://en.wikipedia.org/wiki/Fire_Bapti ... e_Americas
E.Irvinga - http://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Irving

To dwie rózne osoby :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 lut 2012, 00:29

piter149 pisze:Może można gdzieś w internecie obejrzeć takie coś ?

Tutaj masz film z modlitwą językami o uzdrowienie: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0
Warto zapoznać się też z opiniami pod filmem. A najlepiej zapoznać się z 1 Kor., gdzie jest jasno wyjaśnione jaka jest funkcja daru języków:

1 Kor. 14
(21) W zakonie napisano: Przez ludzi obcego języka i przez usta obcych mówić będę do ludu tego, ale i tak mnie nie usłuchają, mówi Pan. (22) Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących.

Dar mówienia językami polega na mówieniu faktycznymi językami do niewierzących, aby uwierzyli. To nie jest dar do używania w zborze.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości