Kasa dla kościołów

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kasa dla kościołów

Postautor: albercik » 17 sty 2012, 00:14

Nie tylko w Polsce KRK doi podatników. W Czechach jest podobnie : http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 853315.htm


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał » 19 sty 2012, 13:49

KRK i pozostałe kośćioły dostaną, to co im się należy od Państwa. Komuniśći zrabowali, a obecny rząd jest zoobowiązany do oddania Kościołom zrabowanej własnośći.


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 sty 2012, 15:01

Rafał pisze:Komuniśći zrabowali

Nic nie zrabowali, tylko zrobili co było konieczne i właściwe


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 19 sty 2012, 23:04

Rafał pisze:KRK i pozostałe kośćioły dostaną, to co im się należy od Państwa. Komuniśći zrabowali, a obecny rząd jest zoobowiązany do oddania Kościołom zrabowanej własnośći.

KRK (w Polsce ) napewno dostał to co utracił. Juz obecnie posiada wiecej nieruchomości niż przed II wojną. A wtedy Polska była obszarowo większa o około 23% od obecnej.
Nie wiem jak tam inne Kościoły w Polsce. Wiem napewno że Luteranie i prawosławni stracili


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 19 sty 2012, 23:05

Riddick pisze:
Rafał pisze:Komuniśći zrabowali

Nic nie zrabowali, tylko zrobili co było konieczne i właściwe

Komuniści faktycznie zrabowali Kościołom (nie tylko KRK). To co zrabowali powinni oddać. Kościołowi katolickiemu oddali. Gorzej z innymi związkami wyznaniowymi


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 19 sty 2012, 23:57

Tomasz_S pisze:Przestań bełkotać i nie myl zinstytucjowanej ziemskej konstrukcji z wiarą. Kościoła Jezusa nie da się obrabować
Thomas 3 pisze:


Ja znakomicie odróżniam Kościół Chrystusowy od instytucji religijnej z papieżem na czele


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał » 20 sty 2012, 07:10

Turretin pisze:
Rafał pisze:KRK i pozostałe kośćioły dostaną, to co im się należy od Państwa. Komuniśći zrabowali, a obecny rząd jest zoobowiązany do oddania Kościołom zrabowanej własnośći.


Zapoznaj się z historią i dowiedz się ile to spadków i fundacji Kościół rzymskokatolicki wyłudził w konfesjonale albo przez prywatnych spowiedników. I to nie tylko w dawnej historii Polski czy Europy. Także w przypadku historii najnowszej - ileż to majątku wyłudził chociażby taki pedofil Marciel Macial, którego nieomylny JP2 stawiał za wzór moralny Europie (wypowiedzi papieża w sprawach wiary i moralności są ponoć nieomylne).


Papież nie jest nieomylny 24 godziny na dobe. Wypowiedzi papieża uroczyste i ex cathedra są nieomylne .

Narazie dyskutujemy, że to KRK został obrabowany, a nie, że on rabował.


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 20 sty 2012, 10:32

Rafał pisze: Narazie dyskutujemy, że to KRK został obrabowany, a nie, że on rabował.

I jedno i drugie było faktem


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 20 sty 2012, 10:36

Tomasz_S pisze: No i bardzo ładnie, czyli Kościoła Jezusa obrabować się nie da, a napisałeś

Ale ludzi da się obrabować,co jest czynem godnym potępienia. Każde złodziejstwo i okradanie jest złem
Tomasz_S pisze: Krk jak rozumiem, to nie kościół Jezusa, jaki jest, kto tu został obrabowany :?:


Została obrabowana instytucja Kościoła katolickiego.Obojętnie czy ktoś okrada świątynie katolicką czy zbór protestancki to jest złodziejem i powinien zostać ukarany ,a także zwrócić to co ukradł

Turretin masz poniekąd racje. Wiele mógłbym na ten temat napisać. Ale zapchałbym to forum. Chcący wiedzieć wiecej wpiszcie w wyszukiwarke "Jak Kościół Polske okradał"


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Ludwika
Posty: 74
Rejestracja: 02 sty 2012, 00:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ludwika » 20 sty 2012, 10:42

Turretin pisze:Każda włądza pochodzi od Boga. Tak więc jeśli Republika Francuska czy Cesarstwo Niemieckie dokonało nacjonalizacji części majątku KRzK to nie dokonało żadnej kradzieży.

Dobitnie to pokazuje impas i ostateczne odrzucenie Kodeksu Zamojskiego w XVIII wieku, ktiedy to legat papieski Archetti energicznie zabiegał o odrzucenie w Sejmie Kodeksu Zamojskiego - ponieważ wiązałołoby się to z opodatkowaniem Kościoła.


Turretrinie, chyba mylisz dwie rzeczy- sposób postrzegania rzeczywistości przez ludzi (nie tylko duchownych z KK) żyjących 200, 300 czy 500 lat temu z dbaniem o własne interesy (które charakteryzuje ludzi- w tym również księży KK) niezależnie od czasów, w których żyją. Utrzymywanie systemu lennego czy przekonanie, że władza świecka pochodzi od Boga to kwestia sposobu postrzegania świata, a także jakaś odpowiedź na panujące warunki(np. system lenny był spowodowany trudną sytuacją gospodarczą- bycie czyimś lennikiem dawało pewność, ze w gorszych czasach senior się zatroszczy. Z takiego sposobu myślenia łato przejść do postrzegania Boga jako najwyższego seniora, któremu każdy człowiek- lennik- winien jest posłuszeństwo itp -chodzi mi tylko o to, żeby zaakcentować, jak ludzka sytuacja wpływa na postrzeganie Boga).
Co innego, gdy jakaś grupa troszczy się o własne interesy, wykorzystując własne przywileje (jak z Kodeksem Zamoyskiego).

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że duchowni powinni przede wszystkim troszczyć się o wiernych, ale nie ma co demonizować KK- rzez wiele wieków był on największą instytucją charytatywną na ziemiach Rzeczypospolitej :-D


tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 20 sty 2012, 10:50

albercik pisze:
Riddick pisze:
Rafał pisze:Komuniśći zrabowali

Nic nie zrabowali, tylko zrobili co było konieczne i właściwe

Komuniści faktycznie zrabowali Kościołom (nie tylko KRK). To co zrabowali powinni oddać. Kościołowi katolickiemu oddali.

Oddano zaledwie część, a nie całość. PRL ukradł bowiem co najmniej 150 tys ha ziemi i ponad 4 tysiące budynków, a zwrócono zaledwie 65,5 tys ha nieruchomości i 143,5 mln zł rekompensaty.

Gorzej z innymi związkami wyznaniowymi

Jak inne związki wyznaniowe nie złożyły wniosków do odpowiednich komisji, to niech teraz nie mają pretensji, że im nic nie zwrócono.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości