Podszywnie się

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

Czy twórcy nowej strony, podszywającej się pod serwis "Chrześcijanin"

są najzupełniej w porządku, nie zrobili nic złego?
7
58%
zachowali się w sposób skandaliczny?
5
42%
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 26 sty 2008, 10:59

Ja tam nie wiem, mało się tym interesuję, rzadko odwiedzam te serwisy. Ale przypomniał mi się jeden werset:

"(15) Niektórzy wprawdzie głoszą Chrystusa z zazdrości i przekory, inni natomiast w dobrej myśli; (16) jedni z miłości, wiedząc, że jestem tu, aby bronić ewangelii, (17) drudzy zaś głoszą Chrystusa z kłótliwości, nieszczerze, sądząc, że wzmogą przez to ucisk więzów moich. (18) Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę" (Filipian 1, 15-18)

Chociaż jak już pisałem, nie wiem czy serwisy te głoszą Chrystusa, ale jeśli tak to myślę, że nawet nie do końca uczciwe głoszenie wyjdzie na chwałę Bożą ;)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2008, 11:03

To nie jest nie fair. Mysle ze troche przesadzasz :).


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2008, 12:00

Haereticus pisze:Jako dziennikarz jestem dosyć uwrażliwiony na pewne sprawy. M.in. dotyczące nazwy, tytułu (w tym przypadku adres jest bardzo wazny i odgrywa podobną rolę.)
WIem ze jest wazny ALe nie na tyle by go zastrzec.. jako znak towarowy.
http://pol.proz.com/kudoz/607322 np tu jest opisane ze mozna miec tego tupu zastrzezenia :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2008, 12:12

Haereticus pisze:Prawda, ale jest tu jeszcze aspekt moralności chrześcijańskiej - jak to wygląda z chrześcijańskiego punktu widzenia. A nadmienię, że dostałem dziś informację od przedstawiciela serwisu Chrześcijanin.pl ukazujące pewne sprawy zupełnie inaczej niż ukazuje ja Gargamelus i wskazujace na inne jeszcze działania w podobnym stylu, co tylko wzmacnia moje wątpliwości.
Widzisz powinni zatrzec...
Nie mam tych informacji nie potrafie sie odniesc...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 26 sty 2008, 21:42

Z jednej strony masz rację, coś tu może jest nie tak. Patrząc na to jednak z czysto prawnego punktu widzenia, nie zrobili nic złego. Na tej zasadzie wszystkie strony o tematyce sportowej dopuszczają się niemoralnych czynów, a przecież powód nadania podobnej nazwy wcale nie musi wynikać z egoistycznych celów.

Co z tego, że nazwa jest podobna. Inny adres wcale nie musi przynieść im więcej odwiedzających, bo przeciętny Polak myśląc o tej stronie zrobi mniej więcej tak:
- Hm... co to była za strona? jakoś tv chrześcijanin.... to ja sobie kliknę tv.chrześcijanin.... hm... no to pewnie pl - tv.chrześcijanin.pl - rzadko kto będzie myślał o jakimś tam eu.

Odrebną zupełnie sprawą jest cała otoczka tego zjawiska, o której piszesz, Haereticusie. Czytałem twoją wcześniejszą rozmowę z Gargamelusem i sądzę, że masz rację w tej sprawie. Jeśli faktycznie powodem do podejmowania jakichkolwiek czynów (również tego, że nazwa jest taka a nie inna) była chęć pogorszenia sytuacji drugiego serwisu, sami na siebie sprowadzają kłopoty. "Kto mieczem wojuje od miecza ginie". To proste prawo, które mówi, że jeśli innych przeklinamy, sami sprowadzamy na siebie przekleństwo, a jeśli innym błogosławimy, sprowadzamy na siebie błogosławieństwo.


Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 28 sty 2008, 19:59

Haereticus pisze:Ja osobiscie jestem zdania, że nie. Załóżmy, że im chodzi o ewangelizację i tylko o to - to przecież to można robić przyjmujac zupełnie inny adres.


Inny adres jest inną nazwą strony. Ktoś kto kupił sobie prawa do strony o nazwie chrystus.pl nie może mieć pretensji o to, że ktoś inny kupił sobie prawo do str. chrystus.com, jeszcze inny chrystus.com.pl, chrystus.waw.pl, chrystus.org... bo zapłacił wyłącznie za jedną domenę, a nie za te wszystkie (przytoczone przeze mnie nazwy sugerują, że są przecież o tej samej tematyce). Patrzę na sprawę z czysto prawnego punktu widzenia, ponieważ w ogóle nie jestem rozeznany w tym, co mówią obie strony. Nie dokonam osądu w sprawie, o której mam blade pojęcie. Dlatego wypowiadam się jedynie na tym gruncie.

Haereticus pisze:Wybór jest bogaty! Zresztą te serwisy przecież już funkcjonują pod innymi adresami, wiec ten, o którym mowa jest im zupełnie zbędny.


Wybór jest bogaty i mamy wolność do tego by nazwać stronę jak się nam podoba. Nie mnie oceniać, czy adres, o którym mowa jest zupełnie zbędny. Goście płacą dodatkową kasę za kolejną domenę i to ich sprawa. Gdybym ja do własnej strony zrobił kilka domen po okresie jednego roku szybko bym na podstawie statystyk określił, który adres jest zbędny. Ludzie, którzy wykorzystali podobną nazwę skorzystali tak naprawdę ze swojego prawa.

Haereticus pisze: Tym więcej watpliwości, że oni przecież wiedzieli, że taki a taki serwis pod takim a takim adresem działa.


Ale taka wiedza nie musi nikogo do niczego obligować. Poruszamy się w sferze jakiegoś niepisanego prawa... (a nie luki w prawie) całe konsekwencje czynu tych ludzi spadają wyłącznie na nich. Jeśli ich plan nie był pochodzenia Bożego, zdadzą z tego sprawę. Ale ja ich planu nie znałem i nie znam, więc nie mogę ocenić czy postąpili właściwie etycznie. Wciąż sądzę, że nadanie podobnej nazwy strony wcale nie będzie służyło większą odwiedzalnością.

Haereticus pisze: gdyby była zbieżność przypadkowa, to OK. Chodzi mi o to, że chrześcijan obowiazuje przecież coś więcej, niż prawo ludzkie.


Oczywiście, że obowiązuje. Zgadzam się z tym całkowicie. Ja jednak nie znam powodów, dla których nazwali tak a nie inaczej stronę, czy nadali jej taką domenę. Jeśli chcieli podkopać "nieprzyjaciela" (który de facto powinien być ich bratem w wierze) sami sobie wykopali rów, w który wpadną.

Haereticus pisze:Rozumiesz o co mi chodzi? Wkurza mnie to, bo psuje wizerunek Kościoła. I to jest smutne.


Myślę, że w większym niż mniejszym stopniu wiem, o co ci chodzi. I powiem tak - jeśli powody, dla których nadali taką domenę są niewłaściwe (chęć zysku na cudzym, chęć podebrania "widowni") w pełni popieram twoje zdanie!


Awatar użytkownika
gargamelus
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gargamelus » 28 sty 2008, 21:02

Drogi młody Heretikusie :-) ja proponuje ci abyś zajął się bardziej swoim zachowaniem i kulturą osobistą niż szukanie dziury w niczym :-)

to jest moja prywatna sprawa co robie ze swoją domena chrzescijanin.eu ( a raczej robiłem ) za którą ty nie płaciłeś
- powinieneś załapać wreszcie że adres chrzescijanin.pl to nie to samo co chrzescijanin.eu - już wyżej ktoś ci to wyjaśnił zrozum to :-)

wielokrotnie chciałem podarować ja dla P. Roberta ale jej nie chciał. Kilka dni temu domena chrzescijanin.eu wygasła i w niedziele poinformowałem P. Roberta aby ja wykupił - jeżeli nie będzie chciał to ja znowu wykupie. Więc zwyczajnie chłopie daj sobie siana bo robisz z siebie zwyczajnie pajaca

heretykus pisze:
Tak się nie robi! To nie są metody chrześcijańskie!

mógłbym ci wiele chłopcze napisać na temat działań serwisu chrzescijanin ( raczej dwóch osób z tego serwisu) - ale mnie to już nudzi :-) i śmieszy
wiesz ty wypisujesz bzdury nie poparte niczym
ja jeżeli coś pisze to mam na to konkretne dowody, i je często pokazywałem w sieci ;-)
-jeżeli piszę że ktoś je kłamcą to mam na to konkretne dowody w postaci screnów, GG itp :-)
więc jeszcze raz daj sobie sianka :-P


telewizja chrześcijańska www.goodtv.pl zaprasza
Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 28 sty 2008, 21:36

gargamelus pisze:to jest moja prywatna sprawa co robie ze swoją domena chrzescijanin.eu ( a raczej robiłem ) za którą ty nie płaciłeś
- powinieneś załapać wreszcie że adres chrzescijanin.pl to nie to samo co chrzescijanin.eu - już wyżej ktoś ci to wyjaśnił zrozum to :-)


To fakt, że możesz zrobić co chcesz z tym, co kupiłeś. Dla mnie to oczywiste, że inna nazwa (choćby nie wiadomo jak podobna) strony jest po prostu inna ze względu na swój adres (eu, pl, com, com.pl itp.) No dobrze, ale czy wytłumaczenie tej kwestii wymaga następujących określeń:

- Więc zwyczajnie chłopie daj sobie siana bo robisz z siebie zwyczajnie pajaca
- mógłbym ci wiele chłopcze napisać na temat działań serwisu chrzescijanin

Haereticus słusznie porusza tę kwestię i może mieć w niej nawet rację. Ma do tego całkowite prawo. W naszej dyskusji kierujemy się argumentami a nie przytykami. Moim zdaniem taki sposób zwracania się do innej osoby nie przystoi. Haereticus jest jednym z dzieci Bożych (bez względu czy to się tobie podoba czy też nie) i należy mu się szacunek. Jest dla Pana tak samo cenny jak ty, więc pytanie - czy tak samo mówisz o sobie lub zwracasz się do pastora, księdza, rodziców?


Awatar użytkownika
gargamelus
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gargamelus » 28 sty 2008, 21:42

ja po prostu zniżam sie do jego poziomu. Nie chciałbym pokazywać wszystkich tekstów z PW
to stwierdziłbys, że to nie jest chrzescijanin


telewizja chrześcijańska www.goodtv.pl zaprasza
Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 28 sty 2008, 21:47

Średnio mnie interesują wypowiedzi Haereticusa do ciebie na PW, bo to wasza prywatna sprawa. My nie mamy zniżać się do niczyjego poziomu, jeśli naszym zdaniem ten poziom jest niewłaściwy (niski). Czy wśród ludzi przeklinających przeklinamy? Czy wśród pijących alkohol, my również się upijamy? Prędzej powinniśmy naszym zachowaniem zachęcać do wchodzenia na wyższy poziom.


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 28 sty 2008, 21:54

Nie znam sprawy od podszewki. Patrzę na to tak. Interesują mnie obie strony z tv, inne również o tej tematyce. Adresy, które wyglądają podobnie łatwiej mi zapamiętać. Nie widzę w tym konkurencji, może jestem naiwna, ale dla mnie to wygląda dobrze. Ta domena z eu nie działa, więc chwilowo nie ma tematu, a szkoda, bo podałam ten adres koleżance, a to dlatego że łatwiej mi go było zapamiętać niż god czy good. Lepiej używać polskiego nazewnictwa.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości