Dlaczego jestem chrzescijaninem?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2011, 15:59

Ty chyba masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Duch człowieka narodzonego z Ducha jest już zbawiony.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 30 maja 2011, 17:45

Jak więc tego ducha możesz przypisać do siebie?Mówisz o zbawionym duchu,który nie został Ci dany.Kto Ci nałożył ręce,abyś mogła otrzymać zbawionego ducha?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 maja 2011, 18:06

jotajota pisze:który nie został Ci dany.


Mój duch został ożywiony, gdy narodziłam się na nowo. Bóg go ożywił.

Proponuję uważną lekturę J.3 - rozmowę Jezusa z Nikodemem, bo widzę, że tak jak on, trudno Ci zrozumieć słowa Jezusa.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego jestem chrzescijaninem?

Postautor: Chcę wierzyć » 30 maja 2011, 23:28

Imperator pisze:Napiszcie dlaczego jestescie chrzescijanami? Dlaczego wierzycie akurat Jezusowi Chrystusowi?


To jest najlepsza rzecz która mogła się przydarzyć mi w życiu. To jest najlepsza droga już teraz bo bycie z Chrystusem jest prawdziwą wartością w tym świecie. Jest wiele rzeczy wyglądających na atrakcyjnie na tym świecie ale to wszystko już marnieje w porównaniu z tym kim człowiek może być w Chrystusie. Wszystko co kiedyś uznawałem za wartościowe okazało się nic nie warte i marne. To jest tak że nie potrafię już nawet być w tym świecie bo kiedy nawet czasami staram się coś zabrać z tego świata dla siebie i wmawiam sobie „świat nie jest zły” to zawsze powrót jest bolesny i zawsze muszę przyznać Panu rację. Wszystkie chwile spędzone bez Chrystusa nie mają sensu bo cały świat tkwi w złem. Nie ma lekarstwa aby uleczyć świat a my jesteśmy z niego wybrani aby ogłaszać wspaniałość tego który nas powołał.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 07:22

Małgorzata pisze:
jotajota pisze:który nie został Ci dany.


Mój duch został ożywiony, gdy narodziłam się na nowo. Bóg go ożywił.

Proponuję uważną lekturę J.3 - rozmowę Jezusa z Nikodemem, bo widzę, że tak jak on, trudno Ci zrozumieć słowa Jezusa.


No,nie mogę zrozumieć jak się to stało,skoro nie wiem kto nałożył na Ciebie ręce?
"Kto was przyjmuje,Mnie przyjmuje,a kto Mnie przyjmuje,przyjmuje Tego Który Mnie posłał"
"Kto wami gardzi,Mną gardzi,a kto Mną gardzi,gardzi Tym, Który Mnie posłał."
Zatem,gdybyście rozumieli słowa Jezusa mielibyście Ducha Świętego w obfitości i nie odstąpilibyście od Piotra.Jeśli jednak pogardziliście Piotrem,a kładziecie na siebie ręce,to Gdzie jest ta moc?
Pozbawiliście się mocy Bożej poprzez nieposłuszeństwo Piotrowi,a moc zastąpiliście pustą paplaniną i złudzeniem. Ale to owoc Waszej nauki,która twierdzi,że zbawienia nie można uzyskać poprzez uczynki. To jak,kładł ktoś na Ciebie ręce,czy nie?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 maja 2011, 08:12

No,nie mogę zrozumieć jak się to stało,skoro nie wiem kto nałożył na Ciebie ręce?


Nikt nie musi nakładać na Ciebie rąk, chyba że uważasz że są ludzie którzy mają moc udzielania Ducha według swojego uznania.

10:44 - A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy.

jotajota pisze:"Kto was przyjmuje,Mnie przyjmuje,a kto Mnie przyjmuje,przyjmuje Tego Który Mnie posłał"
"Kto wami gardzi,Mną gardzi,a kto Mną gardzi,gardzi Tym, Który Mnie posłał."


Jeżeli przyjmujesz uczniów Jezusa to przyjmujesz i Jezusa. Natomiast jeżeli odrzucasz uczniów to i Pana nie przyjmujesz i Piotra. Zwodzisz ludzi że nie mając miłości do tych za których Pan przelał krew możesz mówić że masz Piotra.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 08:43

Chcę wierzyć pisze:
10:44 - A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy.


No właśnie, to Piotr przemówił do tych,którzy jego słuchali.Wy nie słuchacie Piotra.


Chcę wierzyć pisze: Jeżeli przyjmujesz uczniów Jezusa to przyjmujesz i Jezusa. Natomiast jeżeli odrzucasz uczniów to i Pana nie przyjmujesz i Piotra. Zwodzisz ludzi że nie mając miłości do tych za których Pan przelał krew możesz mówić że masz Piotra.

Ja przyjmuję i słucham Piotra i przychodzę do Was w Miłości Bożej,aby wezwać Was do opamiętania.Nie przyszedłem Was odrzucić, bo wy już jesteście odrzuceni z Waszej woli,ale przychodzę wszczepić
Was z powrotem pod wolę Jezusa . Przecież Pan oddał życie za przyjaciół swoich,a ten jest Mu przyjacielem,kto przyjmuje i pełni Jego wolę.
Jeśli Jego wolą jest,to aby Piotr prowadził Jego stado,to każdy,kto poddaje się Piotrowi wypełnia Jego wolę.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 maja 2011, 08:54

jotajota pisze:Chcę wierzyć napisał/a:


10:44 - A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy.


No właśnie to Piotr przemówił do tych,którzy jego słuchali.Wy nie słuchacie Piotra.


Skąd Ci to przyszło do głowy??? Oczywiście że słucham Piotra i apostołów. Czytam jego listy i Ewangelie. Tobie wyraźnie o jakiegoś innego „Piotra” chodzi.

jotajota pisze:Was z powrotem pod wolę Jezusa . Przecież Pan oddał życie za przyjaciół swoich,a ten jest Mu przyjacielem,kto przyjmuje i pełni Jego wolę.


My znamy Jego wolę a ty nas nie przyjmujesz??? Czy jakiś nowy Piotr u was powstał który naucza kościół zgodnie z Ewangelią. Nie sądzę aby coś się zmieniło więc nie psuj głównego wątku.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2011, 08:57

jotajota pisze:No właśnie, to Piotr przemówił do tych,którzy jego słuchali.Wy nie słuchacie Piotra.

Wydawało mi się że Piotr nie żyje od prawie 2000 lat, dziwię się więc jak można słuchać umarłego, czyżby nekromancja?
Poza tym, wolę słuchać Jezusa od Ciebie


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 13:03

Chcę wierzyć pisze:
Skąd Ci to przyszło do głowy??? Oczywiście że słucham Piotra i apostołów. Czytam jego listy i Ewangelie. Tobie wyraźnie o jakiegoś innego „Piotra” chodzi.

Chodzi mi o Piotra,do którego Jezus powiedział:"Paś owce Moje,aż przyjdę."
Czy nie pojmujesz,że co w duchu przychodzi,jest duchem,a co w ciele jest ciałem?
Ilu było Eliaszów?

jotajota pisze:Was z powrotem pod wolę Jezusa . Przecież Pan oddał życie za przyjaciół swoich,a ten jest Mu przyjacielem,kto przyjmuje i pełni Jego wolę.


Chcę wierzyć pisze:My znamy Jego wolę a ty nas nie przyjmujesz??? Czy jakiś nowy Piotr u was powstał który naucza kościół zgodnie z Ewangelią. Nie sądzę aby coś się zmieniło więc nie psuj głównego wątku.

Gdybym Was odrzucał,nie nawoływałbym Was do opamiętania.To Wy jesteście odrzuceni,bo to Wy przeciwstawiliście się nakazowi Chrystusa.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 maja 2011, 13:04

jotajota pisze: Gdzie jest ta moc?


Moc Boża jest w każdym narodzonym z Ducha. Czy Ty jesteś narodzony z Ducha? Czy narodziłeś się powtórnie? Bo, kto się nie narodzi powtórnie, nie ujrzy Królestwa Niebieskiego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 13:13

Dlaczego Ty pragniesz,abym ja o sobie sam wystawiał świadectwo?Jestem poddany Panu,to On wydaje o mnie świadectwo.Jednak Jego świadectwa Wy przyjąć nie możecie,bo jesteście zagubionymi owcami i chcecie nimi być.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 31 maja 2011, 13:40

Ja od Ciebie niczego nie chcę. To Ty wszedłeś na forum protestanckie. Zapytam, czego Ty chcesz tutaj dokonać? Piszesz mało przejrzyście, górnolotnie, cytujesz jakieś zindoktrynowane notatki i jak tu Ciebie poważnie traktować?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 31 maja 2011, 13:40

jotajota pisze:Chcę wierzyć napisał/a:


Skąd Ci to przyszło do głowy??? Oczywiście że słucham Piotra i apostołów. Czytam jego listy i Ewangelie. Tobie wyraźnie o jakiegoś innego „Piotra” chodzi.

Chodzi mi o Piotra,do którego Jezus powiedział:"Paś owce Moje,aż przyjdę."


"Paś owce Moje,aż przyjdę."

Skąd ten cytat?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 31 maja 2011, 13:57

Chcę wierzyć pisze:
jotajota pisze:Chcę wierzyć napisał/a:


Skąd Ci to przyszło do głowy??? Oczywiście że słucham Piotra i apostołów. Czytam jego listy i Ewangelie. Tobie wyraźnie o jakiegoś innego „Piotra” chodzi.

Chodzi mi o Piotra,do którego Jezus powiedział:"Paś owce Moje,aż przyjdę."


"Paś owce Moje,aż przyjdę."

Skąd ten cytat?


Szukajcie,a znajdziecie.To montaż,skrót.



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości