grupy charyzmatyczne

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
sarayu
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2011, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

grupy charyzmatyczne

Postautor: sarayu » 19 kwie 2011, 19:02

Witam!

Chciałam się zapytać czy znane są Wam grupy protestanckie, charyzmatyczne we Wrocławiu? Jeśli tak, to które są godne polecenia?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź,
serdecznie pozdrawiam,
Sarayu


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 kwie 2011, 19:08

Sarayu,
Sprawdź, pójdź i napisz coś bliżej. Ja nie byłam tam, ale ktoś mi kiedyś polecał :D

http://therock.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=208


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: grupy charyzmatyczne

Postautor: fantomik » 19 kwie 2011, 20:53

sarayu pisze:[...]Jeśli tak, to które są godne polecenia?

Nie ma takich w Polsce :/ (w moim mniemaniu ;) uzasadniam w przewidywalny sposób oczywiście -- nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/)
Polecam natomiast http://www.wroclaw.reformacja.pl/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 19 kwie 2011, 20:59

fantomik pisze:Polecam natomiast http://www.wroclaw.reformacja.pl/

Polecasz facetów ubranych jak księża katoliccy, a w pomieszczeniu krucyfiks...
Szkoda słów...
fantomik pisze:nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/ )

sarayu nie pytała o zbory reformowane...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 kwie 2011, 21:22

Puritan pisze:[...]Polecasz facetów ubranych jak księża katoliccy, a w pomieszczeniu krucyfiks...

Ano polecam. Jakby mięli "irokeza" na głowach też bym polecał. W zasadzie chyba polecałbym nawet bardziej :P
Puritan pisze:[...]
fantomik pisze:nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/ )

sarayu nie pytała o zbory reformowane...
[/quote]
Niemniej pytała o godne polecenia :P

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 kwie 2011, 00:15

fantomik pisze:
Puritan pisze:[...]Polecasz facetów ubranych jak księża katoliccy, a w pomieszczeniu krucyfiks...

Ano polecam.

A więc robisz ŹLE. A to dlatego, że robienie krucyfiksów jest złamaniem drugiego przykazania Dekalogu:

Księga Powtórzonego Prawa 5,
8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.

Natomiast przebieranie się za księdza katolickiego jest wyraźnym sygnałem, że bratają się oni z Watykanem, co jest odstępstwem od wiary chrześcijańskiej.

sarayu,

Ja polecam ci odwiedzić Wolnych Chrześcijan - raczej nie kładą nacisku na charyzmatyzm, ale kładą za to nacisk na poznawanie Słowa Bożego, co jest o wiele bardziej pożyteczne.
http://www.kwch.org/wspolnota-chrzescij ... lawiu.html


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: grupy charyzmatyczne

Postautor: Norbi » 20 kwie 2011, 06:05

fantomik pisze:
sarayu pisze:[...]Jeśli tak, to które są godne polecenia?

Nie ma takich w Polsce :/ (w moim mniemaniu ;) uzasadniam w przewidywalny sposób oczywiście -- nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/)


Więc mało o tym wiesz :P
Zbory takie w Polsce SĄ :)
Zapytaj Turretina jak nie wierzysz ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: grupy charyzmatyczne

Postautor: Lash » 20 kwie 2011, 11:00

Norbi pisze:
fantomik pisze:
sarayu pisze:[...]Jeśli tak, to które są godne polecenia?

Nie ma takich w Polsce :/ (w moim mniemaniu ;) uzasadniam w przewidywalny sposób oczywiście -- nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/)


Więc mało o tym wiesz :P
Zbory takie w Polsce SĄ :)
Zapytaj Turretina jak nie wierzysz ;)

We Wrocławiu chyba nie bardzo istnieją dobre teologicznie zbory i charyzmatyczne.

- Mysle ze niezle jest u wolnych
- Reformowani o których mówił fantomik treoche nadmiernie historycyzują - wnosza historyczne wartości które nie da się zaaplikowac w 21 wieku z tego co pamietam...
- natomiast charyzmatyczne grypu mają czesto słaba teolgię
:(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 20 kwie 2011, 12:31

Lash pisze:We Wrocławiu chyba nie bardzo istnieją dobre teologicznie zbory i charyzmatyczne.


A takie w których jest miłość istnieją? Dobre charyzmatyczne to chyba takie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 20 kwie 2011, 18:34

Puritan pisze:
fantomik pisze:
Puritan pisze:[...]Polecasz facetów ubranych jak księża katoliccy, a w pomieszczeniu krucyfiks...

Ano polecam.

A więc robisz ŹLE. A to dlatego, że robienie krucyfiksów jest złamaniem drugiego przykazania Dekalogu:

Księga Powtórzonego Prawa 5,
8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.

To dlaczego zrobiłeś sobie fotkę i wstawiłeś ją jako avatar :?: ;)

I dlaczego cytujesz tylko fragment tego przykazania a nie całe? Bo dalsza cześć brzmi: "Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, a okazuje łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań."


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: grupy charyzmatyczne

Postautor: Norbi » 20 kwie 2011, 19:24

Lash pisze:
Norbi pisze:
fantomik pisze:
sarayu pisze:[...]Jeśli tak, to które są godne polecenia?

Nie ma takich w Polsce :/ (w moim mniemaniu ;) uzasadniam w przewidywalny sposób oczywiście -- nie ma zborów reformowanych charyzmatyków w Polsce :/)


Więc mało o tym wiesz :P
Zbory takie w Polsce SĄ :)
Zapytaj Turretina jak nie wierzysz ;)

We Wrocławiu chyba nie bardzo istnieją dobre teologicznie zbory i charyzmatyczne.


We Wrocławiu to możliwe, że niema.
Ja miałem na myśli Polskę północno centralną- trochę nie w temacie pytania sprayu ale to było do ogólnej wypowiedzi Fantomika :)

Lash pisze:- Mysle ze niezle jest u wolnych


No nie żartuj! Żeby Wolnych nazwać charyzmatykami to brzmi jak dowcip prima aprilisowy :lol: Owszem, Wolni mają dobrą teologię i wiele innych zalet ale przecież w większości to cessacjiniści są.

-


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 kwie 2011, 21:04

Puritan pisze:[...]A więc robisz ŹLE.

Skoro tak uważasz :P Niemniej i tak ich polecam.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: grupy charyzmatyczne

Postautor: Lash » 21 kwie 2011, 09:22

Norbi pisze:
Lash pisze: - Mysle ze niezle jest u wolnych

No nie żartuj! Żeby Wolnych nazwać charyzmatykami to brzmi jak dowcip prima aprilisowy :lol: Owszem, Wolni mają dobrą teologię i wiele innych zalet ale przecież w większości to cessacjiniści są.
-
Nie napisałem że sa charyzmatykami ale ze nieźle jest u nich!
chodź zdania sa jak zwykle podzielone :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 21 kwie 2011, 15:35

Hardi pisze:I dlaczego cytujesz tylko fragment tego przykazania a nie całe?
Bo najważniejsze, drogi bracie, to odpowiednio wyrwać z kontekstu. A to nie każdy potrafi.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 kwie 2011, 21:21

Hardi pisze:
Puritan pisze:
fantomik pisze:
Puritan pisze:[...]Polecasz facetów ubranych jak księża katoliccy, a w pomieszczeniu krucyfiks...

Ano polecam.

A więc robisz ŹLE. A to dlatego, że robienie krucyfiksów jest złamaniem drugiego przykazania Dekalogu:

Księga Powtórzonego Prawa 5,
8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.

To dlaczego zrobiłeś sobie fotkę i wstawiłeś ją jako avatar :?: ;)

I dlaczego cytujesz tylko fragment tego przykazania a nie całe? Bo dalsza cześć brzmi: "Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, a okazuje łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań."

Samo uczynienie figurki i powieszenie jej w zborze jest grzechem:

Wyj. 32
(31) Wrócił tedy Mojżesz do Pana i rzekł: Oto lud ten popełnił ciężki grzech, bo uczynili sobie bogów ze złota.

Po drugie, skoro nie kłaniają się przed figurką - to po co ją wieszają?
Równie udana jest argumentacja katolików, którzy twierdzą że nie kłaniają się przed figurkami, a przed osobami, które je reprezentują (tj. świętymi i Jezusem).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości