"Mówienie językami" i neopogaństwo w GDAŃSKU

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Mówienie językami" i neopogaństwo w GDAŃSKU

Postautor: Reformed_Pastor » 30 mar 2012, 13:58

W Niedzielę (01.IV.) jak zwykle co miesiąc po nabożeństwie posiłek i katecheza. Tym razem jej temat brzmi: "Co Biblia mówi nt. daru mówienia językami?". Dużo zamieszania wokół tego tematu we współczesnym kościele. Serdecznie zapraszam. godz. 10 ul. Grobla IV/8 na gdańskiej starówce (budynek Szkoły Podstawowej nr 50).

W poniedziałek dzień później (02.IV.) z apologetycznego cyklu "Światopoglądy wokół nas" (i chrześcijańska odpowiedź na nie) rozmawiamy o neopogaństwie: Cafe Fikcja ul. Grunwaldzka 99/101 Gdańsk Wrzeszcz.

Si ju sun


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 01 kwie 2012, 00:24

Reformed_Pastor pisze:"Co Biblia mówi nt. daru mówienia językami?"


<sprawdza denominację>

Dobra, już wiem, co w pastorskiej opinii mówi Biblia o tym darze.


Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Reformed_Pastor » 02 kwie 2012, 09:27

Cieszę się.

Tu bardzo ogólny artykuł na ten temat, ale wiele wyjaśnia:

http://gdansk.reformacja.pl/czytelnia/a ... 40437.html


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Ania kocha Boga
Posty: 202
Rejestracja: 16 kwie 2011, 23:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ania kocha Boga » 02 kwie 2012, 17:50

Czyli według tego artykułu Ci, co mówią językami będą z tego sądzeni i pójdą do piekła, ponieważ modlili się o chrzest Duchem Świętym.

A co z ludźmi, którzy się nawrócili i zstąpił na nich Duch Święty, zaczęli mówić językami nie wiedząc nawet o istnieniu czegoś takiego.

Już powoli męczy mnie ten temat. Doskonałość jeszcze nie nastała, to jak mogły przeminąć dary.


Bóg moim najwspanialszym Ojcem, a Jezus moim zbawicielem :)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2012, 18:23

Ania kocha Boga pisze: Doskonałość jeszcze nie nastała, to jak mogły przeminąć dary.


I przy tym pozostań, Aniu :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2012, 18:39

Ania kocha Boga pisze:Czyli według tego artykułu Ci, co mówią językami będą z tego sądzeni i pójdą do piekła, ponieważ modlili się o chrzest Duchem Świętym.

A co z ludźmi, którzy się nawrócili i zstąpił na nich Duch Święty, zaczęli mówić językami nie wiedząc nawet o istnieniu czegoś takiego.

Już powoli męczy mnie ten temat. Doskonałość jeszcze nie nastała, to jak mogły przeminąć dary.
Proste i dobre :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 02 kwie 2012, 23:57

Ania kocha Boga, pan pastor ma jednak bardziej zorganizowany język krytyki wszystkiego, co nie pasuje mu do ogólnej koncepcji. :)

Reformed_Pastor pisze:Tu bardzo ogólny artykuł na ten temat, ale wiele wyjaśnia:


Wyjaśnia tyle, że autor jest cessacjonistą i nauka o darach Bożych go nie dotyczy.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 03 kwie 2012, 12:48

No tak, wiadomo jakiej pastor jest denominacji, więc słuchać go nie warto. Ale wspomnieć o tym warto... W polszczyźnie używanie pod adresem duchownych zwrotu typu "pan pastor" czy "pan ksiądz" jest niegrzeczne i deprecjonujące.

Alkhilion, strasznie dużo u Ciebie ostatnio takiego poczucia wyższości wobec osób z któymi na gruncie teologicznym nie do końca się zgadzasz. Naprawdę uważasz, że w wieku nastu lat osiągnąłeś pełnię poznania? Akurat Imperator pastora Bartosika i jego nauczanie bardzo cenił - szkoda, że Imperatora nie ma na forum, miał chyba dobry wpływ na Ciebie.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 kwie 2012, 14:56

Reformed_Pastor pisze:Cieszę się.

Tu bardzo ogólny artykuł na ten temat, ale wiele wyjaśnia:

http://gdansk.reformacja.pl/czytelnia/a ... 40437.html


To z rakieta bardzo mi sie podoba. Bardzo celne. :)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 17:15

Michał pisze:W polszczyźnie używanie pod adresem duchownych zwrotu typu "pan pastor" czy "pan ksiądz" jest niegrzeczne i deprecjonujące.


Dlaczego? Czy tylko w moim zborze mam pana pastora Kulca i pana pastora Zielińskiego, którzy nie widzą w tym nic deprecjonującego? Dzieci nazywają ich nawet per "wujek", jak bardzo deprecjonująco to oceniasz?

Michał pisze:Alkhilion, strasznie dużo u Ciebie ostatnio takiego poczucia wyższości wobec osób z któymi na gruncie teologicznym nie do końca się zgadzasz


Gdzie?

Michał pisze:Naprawdę uważasz, że w wieku nastu lat osiągnąłeś pełnię poznania?


A uważam tak?

Michał pisze:Akurat Imperator pastora Bartosika i jego nauczanie bardzo cenił


A np. Puritan już nie, zdanie zdaniu nierówne.

Michał pisze:szkoda, że Imperatora nie ma na forum, miał chyba dobry wpływ na Ciebie


W pewnych kwestiach- na pewno.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 03 kwie 2012, 17:41

Alkhilion pisze:Czy tylko w moim zborze mam pana pastora Kulca i pana pastora Zielińskiego, którzy nie widzą w tym nic deprecjonującego?


Szczerze mówiąc pierwszy raz się z tym spotykam. Pastorze, proszę pastora - ok, ale forma "panie pastorze" naprawdę ma posmak taki lekko deprecjonujący, niezależnie od intencji. Tak jak "pan ksiądz", "pan rabin" itp.

Alkhilion pisze:Gdzie?


Takie moje ogólne wrażenie. Kiedyś łatwiej szło się z tobą dogadać.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 03 kwie 2012, 18:07

Michał pisze:Tak jak "pan ksiądz", "pan rabin" itp.


Chyba rozumiem, o co chodzi- w kręgach ewangelickich (przy czym nie chcę Cię tutaj w tej chwili deprecjonować) "pastor" to tytuł; u mnie- funkcja (tak jak np. pan inżynier, pan kierownik, pan dyrektor). Pastor Bartosik zalicza się raczej do kręgów ewangelicznych, więc nie chciałem go deprecjonować (wręcz przeciwnie, kto śledzi, ten wie, że rzadko używam słowa "pan, "pani"- tylko do tych, do których mam duży szacunek, np. do pani Małgosi albo pani ann_in_grace).

Michał pisze:Kiedyś łatwiej szło się z tobą dogadać.


A niektórzy mówią, że właśnie na odwrót ;-)


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 04 kwie 2012, 16:40

a jak oceniasz pracę Zielińskiego Alkhilionie?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 05 kwie 2012, 15:56

aska pisze:a jak oceniasz pracę Zielińskiego Alkhilionie?


Wszystko na plus, czyżby znany Ci kaznodzieja ;)?


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 05 kwie 2012, 16:06

tak.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości