Muzyka pseudochrześcijańskiej wspólnoty "The Family&

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 08 lip 2008, 13:45

ann_in_grace pisze:Szatan czesto przybiera postac aniola swiatlosci. Swiadkowie Jehowy tez sa mili i serdeczni.


Wypowiedziałem się tylko w kontekście opinii, iż Family jest sektą, a KRK nie. Dla mnie takie twierdzenie jest nie do przyjęcia. Ja miałem osobiście kontakt z tymi ludźmi i były to osoby zbawione. Tymczasem większość katolików, których znam, o zbawieniu nie ma zielonego pojęcia. W moim poprzednim poście wyraźnie pisałem o herezjach tej wspólnoty. Uważam jednak, że nie są one większe od herezji KRK, a nawet mniejsze. A to dlatego, że najważniejsze jest dla mnie to, czego uczy dana wspólnota na temat nowego narodzenia, bo jest to kwestia dla zbawienia kluczowa. Twierdzenie, że KRK głoszący zbawienie z uczynków i sakramentów ma właściwsze poglądy od Family jest po prostu dla mnie śmieszne.

ann_in_grace pisze:Co do Children of God, to o owocach mozna poczytac w swietle toczacego sie postepowania o torturowanie dzieci w Czechach.


Jak już wspomniałem - nie wypowiadam się. Nie jestem w temacie. Ja mówię o ludziach, których znam i którzy należąc do Family głoszą tą samą ewangelię, co inni ewangeliczni chrześcijanie.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 08 lip 2008, 13:47

fantomik - oczywiście, że zabrania, tylko niektórzy mają w nosie własne doktryny i własną religię.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 lip 2008, 13:57

julaine pisze:fantomik - oczywiście, że zabrania, tylko niektórzy mają w nosie własne doktryny i własną religię.

No ale mówimy tutaj o papieżach i biskupach -- gdyż w końcu to oni są odpowiedzialni ostatecznie za "zamiatanie pod dywan" w kwestii tych przestępstw. Każdy taki przypadek powinien kończyć się konsekwencjami prawnymi dla sprawcy, a nie przeniesieniem na drugi koniec danego państwa i efektywnym zastraszaniem osób poszkodowanych. Więc w efekcie... żadna nie zabrania, skoro są inne dyrektywy uchylające odpowiedzialność za takie przestępstwa :-( To nie jest bynajmniej problem tylko tej organizacji.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lip 2008, 15:11

Im dluzej o tym czytam ty mardziej jestems rozdarty :)

Zwodzicieli nie pownno sie zabraniac cytowac ale tylko z odpowiednim komentarzem
zniechcealbym tez do
polecania ich w jakikolwiek sposob.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 17:40

Haereticus pisze:udostępnie Ci informacje

Ja takze zamawiam - te ktore podales na gg i wszelkie inne jakie masz, oczywiscie uwiarygodnione, nie same slowa ze ich nie lubisz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 18:40

ann_in_grace pisze:to o owocach mozna poczytac w swietle toczacego sie postepowania o torturowanie dzieci w Czechach


Prosze podaj konkrety - bo nie jest ono na tyle glosne aby cokolwiek dalo sie znalezc

Bylem w Czechach [w Brnie] i na Slowacji [kilka miejsc] w zeszlym tygodniu - niczego w telewizji nie podawali, na serwisie Volny.cz itp. nic nie ma. Jak dla mnie linki moga byc do materialow po czesku / slowacku / angielsku / rosyjsku
Ostatnio zmieniony 09 lip 2008, 00:34 przez chrześcijanin, łącznie zmieniany 1 raz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 19:00

ann_in_grace pisze:http://www.russiatoday.ru/news/news/26593

Dziekuje - to jest off topic - nie dotyczy to Rodziny:
31-year-old Klara Mauerova is said to be linked to a religious cult called the “Holy Grail Path”.
Wedlug danych jakie zaslyszalem (nie umiem ich zweryfikowac) “Holy Grail Path” to Joannici - a dokladniej grupa z nimi wiazana.
Nie ma to nic wspolnego z RM - i zapewne inne rewelacje podobnej jakosci sa - ze wszedzie gdzie pies zaszczeka - to przypisuje sie komu akurat jest potrzeba "przylozyc".

Jak widac - zawsze trzeba podawac zrodla - wtedy mozna zweryfikowac, ze to co sobie akurat jakis bajarz wymyslil - nie ma zwiazku z tematem. Mam nadzieje ann_in_grace, ze przeprosisz za wprowadzanie w blad zwlaszcza Lasha.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 19:03

Haereticus pisze:Osoby, które odeszły z "Rodziny" mówią o seksie, zboczeniach


moze dlatego odeszly - bo to im bylo w glowie (jak mi kiedys) i tego nie dostali (ale nie z tego powodu odeszlem, choc faktycznie "nie dostalem")

Jesli nie udowodnisz swoich smialych oskarzen - wiedz ze kazdy bedzie mial prawo nazwac Cie oszczerca.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 08 lip 2008, 19:07

tak mi się wydaje, że to wszystko jedno, jak duże jest odstępstwo. ważne, że jest. TO właśnie czyni różnicę! raczej nie odważyłabym się po nowonarodzeniu zaśpiewać powiedzmy oazowej piosenki publicznie - nawet jeśliby słowa były wprost z Biblii (Warszawskiej oczywiście ;-) ) to jednak kojarzy się to z kościołem katolickim (czyli dla mnie - całym, łącznie z papieżem, nierządem, świętymi umarłymi i tak dalej). dla kogoś mogłoby to być zgorszenie! i o tym pomyślcie! to mnie powstrzymuje przed 'promowaniem' ich w jakikolwiek sposób. i o ile naprawdę ostrzeganie przed sektami czy materiały na ten temat uważam za super potrzebne, to jednak jakieś tego typu 'reklamy' uważam za niestosowne na forum protestanckim (zarówno katolickie, jak i 'rodzinne' czy jakiekolwiek podobne).


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 19:11

Haereticus pisze:Całość opisu zawartego w książce jest jeszcze bardziej szokująca.

Nie watpie - taki byl cel artystyczny autorow.
Dlaczego mowie "artystyczny".
Jesli bylyby dowody nie trzebaby "chwytac za serce" takimi teatralnymi zwrotami jak:
Haereticus pisze:te biedne dziewczynki


Jesli masz pod reka "oszukanych" - zapodaj cos z niej Josh jest dla mnie wiarygodny i rozstrzygajacy. Jezuitow, joannitow i innych zakonnikow nie cytuj - bo to smieszne - Komunista ze Zwiazku Radzieckiego jak Amerykanin wypominal mu czystki Stalinowskie odpowiedzial: "a u was to murzynow bija".


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 19:23

Blaith pisze:tak mi się wydaje, że to wszystko jedno, jak duże jest odstępstwo. ważne, że jest. TO właśnie czyni różnicę!


To fakt - dlatego tez nalezy rowno traktowac falszywe grupy

inna sprawa ze zarzuty nalezy - jesli trzeba - podawac sprawdzone - oparte na faktach, opowiastki w stylu Ziobry, ktory na konferencji prasowej pokazal niszczarke - sa smieszne - a dokladnie takie argumenty podaja niektorzy bajarze.
Materialu na prawdziwe zarzuty wystarczy az dosc - po co wymyslac?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości