Film

Muzyka chrześcijańska, książka, film
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Film

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2018, 15:39

Nie jest to film biblijny, ale... dobry, bardzo dobry.
Scena z księdzem - rewelacyjna, majstersztyk (od 20. minuty). :ok:
Dialogi w całym filmie na wysokim poziomie. Polecam.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2018, 16:15

Ależ ze mnie gapa!
Link do filmu: https://www.cda.pl/video/198500759
Tytuł: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) PL
Opis: "Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughbyego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę."

Przepraszamy za usterki w pierwszym poscie ;) :-D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film

Postautor: kontousunięte1 » 19 lut 2018, 16:43

Pozwolę sobie jeszcze dodać: ""Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów - nagród BAFTA wręczonych w Londynie. Zwyciężył aż w pięciu kategoriach i został uznany za najlepszy film. Występującą w nim Frances McDormand wybrano najlepszą aktorką pierwszoplanową. (http://www.tvn24.pl)"
""Czas mroku" reż. Joe Wright "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów - nagród BAFTA wręczonych w Londynie. Zwyciężył aż w pięciu kategoriach i został uznany za najlepszy film. Występującą w nim Frances McDormand wybrano najlepszą aktorką pierwszoplanową. Najlepszym filmem animowanym okazała się amerykańska produkcja "Coco", która tym samym pokonała "Twojego Vincenta". BAFTA to ostatni i najpewniejszy prognostyk przed Oscarami. To był wielki wieczór brytyjsko-amerykańskiej produkcji "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha (reżysera i zarazem scenarzysty,) której triumf nie był dla nikogo zaskoczeniem. Oprócz najważniejszych nagród - dla filmu 2017 roku oraz dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej - Frances McDormand, obraz uhonorowano w niedzielę także statuetką BAFTA dla Sama Rockwella - aktora drugiego planu, za najlepszy scenariusz oryginalny oraz dla najlepszego filmu brytyjskiego. (http://www.tvn24.pl)"
źródło:
https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/trz ... 16214.html
Zwykle jest tak, że te nagradzane na wszelkie sposoby filmy (czy głośno reklamowane książki) podobają się wyłącznie jurorom :lmao: , a tu prawdziwa perełka. Polecam.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film

Postautor: KAAN » 21 lut 2018, 13:25

Obejrzałem go, ale muszę powiedzieć ze jest mało budujący, nie oglądałem tego filmu z przyjemnością, ani nie wyniosłem z niego jakiś szczególnych wartości, to takie moje osobiste wrażenie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film

Postautor: kontousunięte1 » 21 lut 2018, 13:55

Natomiast ja podziwiałam grę aktorów. Jest też problem zemsty, przebaczenia. Inne wątki tez. Dla mnie - film bardzo dobry, bo chłamu mamy pełno.
Budujący chrześcijańsko może i nie jest, ale to nie ten rodzaj filmu. :-D



Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości