Film warty obejrzenia.

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Film warty obejrzenia.

Postautor: Małgorzata » 18 gru 2014, 20:59



Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 18 gru 2014, 21:07

Potwierdzam. Kiedyś go oglądałam i podobał mi się. Nie wiedziałam,że fabularne też można tu polecać. ;-)


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 19 gru 2014, 22:11

Melodramat? Z pewnością obejrzę, szukałam sporo jakichś pięknych filmów o miłości, ale zwykle do mnie nie trafiają.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 02:20

Poszukajxie filmu pt "kochanek" ciekawy o miłości i smutny i z ciekawych czasów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 20 gru 2014, 09:30

Co jak co, ale "Kochanek" to film o namiętności, cielesnej żądzy, nie o miłości. Jest to obraz negatywny w 100% i nie ma w nim nic budującego, jednym słowem film bez wartości. Upadła ludzka natura, rozdwojenie duszy (wersja oficjalna i nieoficjalna życia) nic ponad to.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 20 gru 2014, 09:33

Z filmów mających pozytywny przekaz polecam np. ten:
http://patrzjakifilm.blogspot.com/2014/ ... ans-i.html


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2014, 11:48

Malowany welon jest świetny, a książka jeszcze lepsza. Polecam. :-D


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 20 gru 2014, 13:59

magda pisze:Poszukajxie filmu pt "kochanek" ciekawy o miłości i smutny i z ciekawych czasów.

Faktycznie, nie jest zbyt wartościowy, zwłaszcza dla chrześcijanina - właściwie skupia się na erotyce oraz jak pisała Anmarivero, jednak z braku laku można obejrzeć, bo to całkiem udany film, ale nic z niego nie wyniesiesz. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 17:56

Anmarivero pisze: jednym słowem film bez wartości.


Bo pewnie tylko na to patrzyłes na te "momenty", To film który pokazje jak dwa swiaty , dwie różne kultury niszczą miłośc , jak dziewczyna bardzo zakochana udaje ze nie kocha bo wie że nie ma szans na małżeństwo a facet też bardzo kochający rezygnuje z walki o miłośc bo tradycja i rodzina , oboje zadowalają się ochłapami ukrytego romansu i cierpia,do tego przepieknie pokazana epoka i orient. No momenty są, szkoda ze tylko je widziałes.


Coco pisze:ale nic z niego nie wyniesiesz.


Duzo wyniesiesz , po pierwsze ze nie wchodzić w takie trudne związki bez przyszłości , po drugie że romans zawsze rani , po trzecie dawna Azja i zwyczaje jako piękna oprawa tego wszystkiego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 20 gru 2014, 18:26

magda pisze: oboje zadowalają się ochłapami ukrytego romansu


Dla Boga wszeteczeństwo jest obrzydliwością. I to jest to, co widziałam w tym filmie nawet jako osoba nienawrócona... Mężczyzna, który WIE, ŻE NIE JEST W STANIE ZAPEWNIĆ UKOCHANEJ GODNEGO ŻYCIA, powinien trzymać się z daleka, a nie wykorzystać wielokrotnie bynajmniej nie niewinną dziewczynę, która oddała mu to, co miała oddać swemu mężowi.


Ludzkie dobre intencje (dyskrecja, spłacenie długu itd)... jak splugawiona szmata przed Bogiem.

Ubolewam, że takie produkcje są polecane w protestanckim dziale, jako FILMY WARTE OBEJRZENIA. Ja szukam naprawdę budujących dzieł, jak "Ukryta kryjówka", "Chata wuja Toma", "Wiara jak ziemniaki"... Nie mówię o cukierkowej wizji rzeczywistości, ale o produkcjach, w których Ewangelia świeci, jak lampa postawiona na stole...

P.S. z książek serdecznie i gorąco polecam "Potęgę miłości" Francine Rivers. Od tej książki po prostu nie umiałam się oderwać. Przeczytałam całą przez wieczór, noc, aż do południa następnego dnia, jak dobrze pamiętam.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2014, 18:56

Anmarivero pisze:orąco polecam "Potęgę miłości" Francine Rivers.

To ja dorzucę tej samej autorki:
a/Potęga marzeń
b/Potęga nadziei
Super-hiper.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 19:59

Anmarivero pisze:Chata wuja Toma"


a co cię rajcuje w chacie wuja Toma?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 20 gru 2014, 21:13

Miłość do PANA JEZUSA, wyrażoną w posłuszeństwie aż po grób.
Pomijam fakt, że nie cierpię słownictwa typu "rajcuje", bo to światowe gadanie w stylu filmu Woody Alena "Co nas kręci, co nas podnieca"... Bleeeee...


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 gru 2014, 21:44

Anmarivero pisze:Co jak co, ale "Kochanek" to film o namiętności, cielesnej żądzy, nie o miłości.


Nie oglądałem filmu jednak mam pytanie: czy namiętność i pożądanie uważasz za zło zawsze, czy może okoliczności decydują?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 gru 2014, 21:54

Ten film Kochanek jest o ludziach którzy błądza o okolicznosci rzadza ich życiem, zwyczaje tradycja różnice kultrowe materialne i sytuacja polityczna dwoje ludzi którzy mogliby być szczsliwym kochajacym się małżeństwem gdyby np byli z tego samego kraju lub żyli w innych czasach.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości