Książki o obronie wiary

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Książki o obronie wiary

Postautor: Dragonar » 03 maja 2014, 22:29

Szukam dobrej książki dotyczącej apologetyki, czyli obrony wiary na linii chrześcijaństwo-ateizm. Czy moglibyście mi jakąś polecić? Zależy mi na tym, aby była to naprawdę dobra i uznana książka, nie zaś gruby tom powielający banały. Ostatnio czytałem "Dlaczego wierzyć Biblii?" Harolda J. Sala, lecz tym razem wolałbym jakiś materiał argumentujący za biblijnym życiem i zmartwychwstaniem Jezusa oraz cudami Boga.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 04 maja 2014, 09:35



login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 06 maja 2014, 08:39

Też szukam podobnych książek po polesku. Wiem, że są na ten temat książki które pisał na ten temat Dave Hunt, Ravi Zacharias, Kent Ham. Niestety po polsku nie widziałem ich ksiażek.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 maja 2014, 11:34

Polecam to co podał piernik a także 2 mniejsze książki tego samego autora:
Jezus, więcej niż cieśla
Sprawa zmartwychwstania


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 09 maja 2014, 16:31

piernik - dzięki za propozycję. Możesz napisać, co mniej więcej znajduje się w tej książce? Chciałbym coś naprawdę dokładne, bo wydaje mi się, że podstawy apologetyki znam. :)

Ian - "Sprawę zmartwychwstania" czytałem, ale "Jezus, więcej niż cieśla" muszę dopiero sprawdzić.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości