Dom zamiast klasy.Czy można skutecznie uczyć się poza szkołą

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dom zamiast klasy.Czy można skutecznie uczyć się poza szkołą

Postautor: Reformed_Pastor » 19 lis 2013, 10:23

Czy jesteś rodzicem i zastanawiasz się nad uczeniem swojego dziecka w innej formie niż w szkolnej klasie? A może po prostu chciałbyś poznać zjawisko edukacji domowej w Polsce zarówno pod kątem teorii, jak i pomysłów na własną drogę przyszłego rodzicielstwa?

Jeśli TAK, to serdecznie zapraszam Cię na otwartą konferencję w GDAŃSKU pt. "Dom zamiast klasy. Czy można skutecznie uczyć się poza szkołą?"

Będze więc o EDUKACJI DOMOWEJ, która cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju!

Organizatorami konferencji są:
- Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"
- Chrześcijańska Szkoła Podstawowa im. Króla Dawida w Poznaniu
- Ewangeliczny Kościół Reformowany w Gdańsku

Odbędzie się ona w sobotę 23 listopada o godzinie 10.00 w DOMU HARCERZA w GDAŃSKU ul. Za Murami 2-10.

Wśród wykładowców będą pedagog, pastor, dyrektor szkolny oraz rodzice uczący swoje dzieci w domu.

Tematy wystąpień:
- Paweł Bartosik - "Edukacja domowa jako alternatywa dla współczesnej szkoły"
- Jarosław Pietrzak - "Szkoła jako miejsce wsparcia dla rodziców uczących w domu"
- Jolanta Bartosik - "Jak wygląda dzień edukacji domowej?" cz.1.
- Iwona Pietrzak "Jak wygląda dzień edukacji domowej?" cz.2.
- Katarzyna Ciunel - "Jak wygląda dzień edukacji domowej?" cz.3.

Po wystąpieniach planujemy czas pytań i odpowiedzi. W przerwach zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto. Będzie również okazja zaopatrzyć się w materiały przybliżające temat edukacji domowej (książki, biuletyny, artykuły) i przede wszystkim do poznania ciekawych ludzi.

Zapraszamy!

Wstęp wolny


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
AniDia
Posty: 129
Rejestracja: 27 lip 2011, 12:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AniDia » 19 sty 2014, 10:44

Na wykład nie pojadę ale ciekawa jestem jak poradzić sobie przykładowo na poziomie gimnazjum z przedmiotami w których sami jesteśmy słabi? Powiedzmy trochę stereotypowo że jesteś "umysłem ścisłym" to jak poradzisz sobie z nauczaniem historii czy j. polskiego? Z tym nawet mniejszy kłopot bo wystarczy wziąć podręcznik i samemu przeczytać ale w druga stronę? Chemia, fizyka to dla mnie przykładowo czarna magia, o językach obcych nie wspominając. Korepetycje to rozwiązanie dla mających nadmiar pieniędzy. Grup mam wrażenie jest zbyt mało by ewentualnie rodzice wymiennie uczyli przedmiotów.


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 19 sty 2014, 12:13

Hmm, masz trochę rację w tym co mówisz. Dlatego myślę, że żeby uczyć dzieci w domu trzeba zacząć myśleć o tym bardzo wcześnie. Choć z drugiej strony, zanim dojdziemy do poziomu gimnazjum mamy 4 lata - to wystarczająca ilość czasu na przygotowanie się z wszystkich przedmiotów tego etapu. I nie oszukujmy się, nie trzeba być matematykiem, fizykiem, chemikiem, żeby uczyć swoje dzieci na poziomie gimnazjalnym. Wymaga to jednak niewątpliwie poświęcenia.



Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości