Polska socjalistyczna

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 mar 2013, 13:57

Poczekamy aż doczytasz ...
A tu pooglądaj obrazki z raju zwanego kubą
http://www.therealcuba.com/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 13:57

Fedorowicz pisze:
Rembov pisze:Fedorowicz, a może jednak byś wreszcie wyjaśnił w jaki sposób posłużenie się przez NKWD wymienioną przez Ciebie bronią zmienia znaczenie wymordowania polskich oficerów przez socjalistyczny ZSRR?


Napisałem już, że nic mi o tym nie wiadomo.

To przeczytaj w całości hasło, z którego zaczerpnąłeś info o używaniu Waltherów w Katyniu, a się dowiesz.

Fedorowicz pisze:Niech kolega to wykaże w oparciu o źródła historyczne.

Zaaprobowane przez Stalina rozwiązanie "problemu" polskich oficerów wystarczy?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 14:01

Rembov pisze:Zaaprobowane przez Stalina rozwiązanie "problemu" polskich oficerów wystarczy?


Podaj źródła historyczne. Ile razy to trzeba pisać ? Nie wiesz, co to naukowe źródła historyczne ? :-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 14:06

To ten podpisany przez Stalina dokument nie jest "źródłem historycznym"? A czy ta książka Cię zadowoli: Janusz Kazimierz Zawodny, Katyń, Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin 1989.

I odpowiedz wreszcie na pytanie, które zadałem. Bez udawania, że "nic Ci nie wiadomo" o wymordowaniu polskich oficerów przez NKWD.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 15:07

Rembov pisze:To ten podpisany przez Stalina dokument nie jest "źródłem historycznym"? A czy ta książka Cię zadowoli: Janusz Kazimierz Zawodny, Katyń, Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin 1989.


Dobrze, dziękuję za podanie źródła. Przeczytam.

I odpowiedz wreszcie na pytanie, które zadałem. Bez udawania, że "nic Ci nie wiadomo" o wymordowaniu polskich oficerów przez NKWD.


Ja pisałem, ze nic nie wiem o zakupie Waltherów od Niemców. I na to miałeś podać dowód.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 15:14

Fedorowicz, zapętlaniem rozmowy i tworzeniem kolejnych absurdalnych żądań NICZEGO nie zmieniasz w fakcie, że to NKWD wymordowała polskich oficerów w Katyniu, Charkowie itd. Już nawet Rosja przestała temu zaprzeczać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 15:20

Rembov pisze:Fedorowicz, zapętlaniem rozmowy i tworzeniem kolejnych absurdalnych żądań NICZEGO nie zmieniasz w fakcie, że to NKWD wymordowała polskich oficerów w Katyniu, Charkowie itd. Już nawet Rosja przestała temu zaprzeczać.


Proste i rzeczowe pytanie w sprawie Katynia, na które wielokrotnie i uporczywie unikałeś odpowiedzi to nie "zapętlanie", ani "absurdalne żądania", tylko właśnie "rozwikłanie", wyjaśnianie . Czy dowód na zakup Waltherów przez NKWD o którym pisałeś znajduje się w podanej przez Ciebie publikacji Zawodnego pt. "Katyń" ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 15:23

Spać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 15:24

Rembov pisze:Spać.

Wobec tego sam sprawdzę. Dobranoc. :-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 15:27

Zajmij się lepiej pisaniem wyjaśnienia, o które cię tyle razy prosiłem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 15:31

Rembov pisze:Zajmij się lepiej pisaniem wyjaśnienia, o które cię tyle razy prosiłem.


Odpowiedziałem już, że nie wiem. Nie mam takiej wiedzy. Dlatego pytałem na forum o źródła. :-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 mar 2013, 15:40

Fedorowicz pisze:
Rembov pisze:Zajmij się lepiej pisaniem wyjaśnienia, o które cię tyle razy prosiłem.


Odpowiedziałem już, że nie wiem. :-)

Nie wiesz jw jaki sposób zmienia znaczenie wymordowania polskich oficerów przez socjalistyczny ZSRR fakt, że NKWD używała importowanej broni? To nie mogłeś tak od razu napisać? :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 04 mar 2013, 16:43

Mam nadzieję, że Fedorowicz świadomie trolluje, bo w innym przypadku...


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 04 mar 2013, 18:36

Turretin pisze:Panowie, zakończcie ten jałowy spór na temat ofiar socjalizmu.
Kapitalizm jest równie zbrodniczym systemem, który jednakowóż mile łechce pożądliwości człowieka. A ludzie chcą być podniecani pożądliwościami jakie oferuje kapitalizm. Dlateglo ludzie wolą kapitalizm od socjalizmu - bo socjalizm oferuje tylko - jak to napisał pewien dziennikarz - "nudne i bezpłciowe reklamy", nudne i bezpłciowe obowiązki etc.
Socjalizm w wersji hard ma takie same cele jak kapitalizm w wwrsji hard. Tyle, że socjalizm ma w planie jedną ważną rzecz - nazywam ją ogólnie powstrzymywanie procesu szerrzenia się grzechu, a zwłaszcza trzech córekAdama (pożądliwości ciała, oczu i pychę życia).
I to jest największa zaleta socjalizmu. Chrześcijański socjalizm ma także tę samą zasadę. I tutaj jest punkt wspólny.
O tym można dyskutować. Polecam Katechizm Jana Łaskiego oraz Katechizm Genewski.


Myślę, że kolega Turretin ma zupełną rację . Przede wszystkim PRL od dawna nie istnieje. Nic nie wskazuje na to, aby można go było wskrzesić zamiast III RP ( Partie komunistyczne nie mają pieniędzy na propagandę i reklamę ). Kapitaliści w Polsce zwyciężyli i z tym musimy się pogodzić. Na jak długo, tego obecnie nie wiadomo. :-)

fauxpas pisze: Mam nadzieję, że Fedorowicz świadomie trolluje, bo w innym przypadku...

Kolego, nie rozumiesz znaczenia słowa trolling. Trollowanie (trolling) jest to antyspołeczne zachowanie, polegające na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników forum dyskusyjnego w celu ich ośmieszenia lub obrażenia. Ja nigdy nie stosuję takich metod.
Proponuję zawsze zerknąć do definicji pojęć, których znaczenia nie rozumiesz, zanim zaczniesz ich używać na forum. Odradzam Ci także napaści osobiste na innych użytkowników. Forum dyskusyjne nie służy do tego, abyś odreagowywał tu na kimś swoje frustracje. Postaraj sie pisać zawsze merytorycznie w temacie wątku.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości