Zielonotuskowcy, czyli Donald Tusk wybrany przez Boga

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 06 paź 2011, 12:55

Odezwa pastora Chojeckiego: http://niezalezna.pl/17239-apel-do-prot ... rzy-polsce

Nie twierdzę, że nie ma tu (w działalności środowiska KNP) przegięcia w stronę rozpolitykowania. Uważam jednak, że owo przegięcie jest tu znacznie mniejsze niż w przypadku "zielonotuskowców" (bo poparcie dla PiS wynika z argumentów świeckich, a tam Tusk jawi się niemal jako pomazaniec Boży).


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 paź 2011, 13:48

Michał pisze:Odezwa pastora Chojeckiego: http://niezalezna.pl/17239-apel-do-prot ... rzy-polsce

Nie twierdzę, że nie ma tu (w działalności środowiska KNP) przegięcia w stronę rozpolitykowania. Uważam jednak, że owo przegięcie jest tu znacznie mniejsze niż w przypadku "zielonotuskowców" (bo poparcie dla PiS wynika z argumentów świeckich, a tam Tusk jawi się niemal jako pomazaniec Boży).


Tu Ci przyklasnę , Michale :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 18 paź 2011, 19:22

A teraz zagadka - czyja to była inicjatywa?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 15&start=0

Pewnie tego narodowo-katolickiego, radiomaryjnego PiSu, prawda?

Nieprawda. Rok Skargi to inicjatywa Platformy Obywatelskiej, konkretnie Rafała Grupińskiego, jednego z najbliższych współpracowników premiera Tuska.

Choć wypada też zaznaczyć, że zielonotuskowiec Godson jako jedyny z posłów głosował przeciw tej uchwale.

Właśnie takie "kwiatki" powodują, że z mieszaniną irytacji, rozbawienia i zażenowania reagują na protestancką pisofobię, jeśli łączy się z wychwalaniem PO - co jest standardem w części polskich środowisk protestanckich.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 19 paź 2011, 15:02

Orion2 pisze:Michał, ja nie idealizuję PO.


Ale ja tutaj nie piję do Ciebie, ale do pewnego trendu do idealizacji PO, który w części polskich środowisk protestanckich występuje.

Tymczasem pod względem stosunku do KK niewiele te ugrupowania różni - PiS jest bardziej z większościowym Kościołem związany ideologicznie, ale za to PO instytucjonalnie (jako że jesteś z Krakowa, orientujesz się pewnie co w diecezji bpa Dziwisza piszczy).


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 19 paź 2011, 16:51

Orion2 pisze:Dlatego dla mnie ważniejsze były konkrety programowe a nie tematy zastępcze w wydaniu PIS (Smoleńsk, teczki itd....)czy również chore spiskowe teorie. Dlatego głosowałem tak jak głosowałem. Również powodem dla którego nie poparłbym PIS było hołubienie przez nich kiboli (IMO zwykłych chuliganów)

Takie jak ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, przemycenie po cichu uprawnień dla par homoseksualnych do bycia rodzona zastępczą, nowelizacja ustawy o stanie wojennym na wypadek tzw terroryzmu w cyberprzestrzeni itp pomysły PO?


Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 19 paź 2011, 18:52

Imperator pisze:Donald Tusk do spółki z Bronisławem Komorowskim to wielki dar Boga dla Polski. Tym wielkim przywódcom oddawać honory będą królowie ziemi. Takie opinie nie są kiepskim żartem, ale częścią kazań, jakimi od wielu miesięcy raczą swoich wiernych kaznodzieje z Kościoła Bożego w Chrystusie.


nie wszyscy w Kościołach BwCh podzielają numerologię i "proroctwa" Olechowicza..., jednak przykre jest to, że "zabawa" w "namaszczenia" dochodzi juz do filmów A.Holland... i TVN24, o którym Olechowicz też mówi ze mu przekazuje proroctwa na żółtym pasku - np.: "NIEBO OTWARTE NAD POLSKĄ"... :cry:


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 19 paź 2011, 20:30

Orion2 pisze:przy równoczesnym wybielaniu np bpów Wielgusa


To prezydent Kaczyński interweniował w Watykanie przeciwko nominacji Wielgusa i klaskał w katedrze, gdy okazało się, że do ingresu nie dojdzie. Zresztą jakaś dziwna niekonsekwencja w Twoim rozumowaniu - czemu nie bronisz biskupa, którego "zniszczyli teczkami"?

Ciekawi mnie, czemu nie wadzą Ci towarzysko-rodzinne powiązania PO i kurii krakowskiej.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 20 paź 2011, 11:03

Orion2 pisze:Nie, i dkatego głosowałem na konkretne osoby o których wiem że mają zdrowe poglądy w kwestiach moralnych (np J.Gowin). A jak myślisz - co zrobiłby PIS?

Tylko,że wybór nie jest jedynie między PO a PiS jak usiłują (skutecznie niestety) media wcisnąć obywatelom.
PO dało popis ustawowy podczas ostatnich 4 lat taki, że poparcie dla tej partii to jak dla mnie akt samobójczy.
Ustawy podatkowe- jakie mamy już podatki wysokie wiadomo a jeszcze chcą dołożyć katastralny.
Chcą do strefy euro gdy to dla nas skończy się gorzej niż dla Grecji.
To partia o programie moralnie liberalnym spod tęczowej flagi i wyraźnie w tym kierunku idzie od lat.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość