Chip wszczepiany w dłoń

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 04 lip 2008, 20:18

Psy powinny to mieć, mniej by było porzuconych i w schroniskach, mam nadzieję. A ja sama nie chcę mieć nic obcego w swoim ciele, chyba że byłyby ważne powody, jak wspomniany rozrusznik serca.
Co jest, a co nie jest znakiem bestii to się jeszcze okaże, dziś to tylko spekulacje.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 06 lip 2008, 23:02

KAAN pisze:przeczytaj co pisze w Ewangelii Łukasza 8:
30 Zapytał go więc Jezus


29 wiersz tez nalezy do kontekstu:
Albowiem rozkazał onemu duchowi nieczystemu, aby wyszedł z onego człowieka: bo od wielu czasów porywał go; a chociaż go wiązano łańcuchami i w pętach strzeżono, jednak on porwawszy okowy, bywał od dyjabła na pustynię pędzony. (Łuk. 8:29)

onemu [l.p.]
djabla [l.p.]

narracja mowi o 1 demonie.
Natomiast - pozniej - od 31 wiersza (ktory zacytowales) - pojawia sie l.mn. w polskich i angielskich przekladach. Studiujac dokladniej te wiersze widac ze chodzi o 1 ducha, i ze pozniej przeklady sie "posliznely" zasugerowane tytulem "legion", "wojsko".

Proponowana alternatywna wersja:
Tedy go prosil, aby mu nie rozkazywał stamtąd odejść w przepaść.
A była tam trzoda wielka świń, która się pasła na górze, i prosil go, aby mu dopuścił wstąpić w nie. I dopuścił mu.
A wyszedłszy dyjabel z onego człowieka, weszedl w świnie; i porwała się ona trzoda pędem z przykra do jeziora, i utonęła. (Łuk. 8:31-33)

za: New Translation, J.N. Darby [przypis g]: "T.R. ma liczbe pojedyncza zas synaiticus, B, C, D, F, L, S, i inne, maja liczbe mnoga, a co za tym idzie prawie wszystkie wersje. Jednakze musi byc zauwazone, ze czasownik jest w liczbie pojedynczej..."

inna wersja alternatywna:
Tedy go prosil, aby im nie rozkazywał stamtąd odejść w przepaść.
A była tam trzoda wielka świń, która się pasła na górze, i prosili go, aby im dopuścił wstąpić w nie. I dopuścił im.
A wyszedłszy dyjabli z onego człowieka, weszli w świnie; i porwała się ona trzoda pędem z przykra do jeziora, i utonęła. (Łuk. 8:31-33)

czyli ze owszem bylo tych demonow wiecej - ale negocjacje prowadzil jeden z nich.

Co ciekawe W. MacDonald zauwaza, ze to imie czlowieka bylo Legion - bo legion demonow byl w tym czlowieku [Believers Bible Commentary, chyba jest polskie tlumaczenie wydane przez KWCh]

Wersja jaka jest najczesciej:
Tedy go prosili, aby im nie rozkazywał stamtąd odejść w przepaść.
A była tam trzoda wielka świń, która się pasła na górze, i prosili go, aby im dopuścił wstąpić w nie. I dopuścił im.
A wyszedłszy dyjabli z onego człowieka, weszli w świnie; i porwała się ona trzoda pędem z przykra do jeziora, i utonęła. (Łuk. 8:31-33)

Ile bylo swin, czy tyle samo bylo swin co demonow?

Dla potrzeb tematu - wystarczy aby wykazac, ze 1 demon moze kontrolowac wiecej niz jednego czlowieka. To ze przyklad o swiniach nie do konca jest jednoznaczny - nie wyklucza (ale i nie potwierdza), ze 1 demon moze kontrolowac wiecej niz 1 czlowieka. Wiec wycofuje ten przyklad.

Ale jest inny - gdzie jest to wykazane. Pochodzi on ze Starego Testamentu.

A Micheasz rzekł: Słuchajże tedy słowa Pańskiego: Widziałem Pana siedzącego na stolicy swojej, i wszystko wojsko niebieskie stojące po prawicy jego, i po lewicy jego.
I rzekł Pan: Kto zwiedzie Achaba, aby szedł a upadł w Ramot Galaad? A gdy mówił jeden tak, a drugi inaczej;
Tedy wystąpił duch, i stanął przed Panem, mówiąc: Ja go zwiodę. A Pan mu rzekł: Przez cóż?
Odpowiedział: Wynijdę, a będę duchem kłamliwym w ustach wszystkich proroków jego. I rzekł mu Pan: Zwiedziesz, i pewnie przemożesz. Idźże, a czyń tak.
Przetoż teraz oto dał Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich proroków twoich, gdyż Pan wyrzekł przeciwko tobie złe.
(1 Król. 22:19-23)

Zatem mamy tu 1 demona, ktory kontroluje wiecej niz 1 czlowieka (ilu bylo tych prorokow? wiecej niz jeden)
co nalezalo udowodnic

czyli nie bylo / nie znam zadnych przeszkod aby proroctwa z Objawienia - mogly (gdyby tylko Pan Jezus przyszedl po swoich w 1 wieku) realizowane byc w tamtym czasie
to nie technologia powstrzymuje Pana Jezusa przed zabraniem oblubienicy z ziemi a inne wzgledy wymienione w liscie Piotra.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 06 lip 2008, 23:50

chrzescijanin pisze:Tedy go prosili, aby im nie rozkazywał stamtąd odejść w przepaść.
A była tam trzoda wielka świń, która się pasła na górze, i prosili go, aby im dopuścił wstąpić w nie. I dopuścił im.
A wyszedłszy dyjabli z onego człowieka, weszli w świnie; i porwała się ona trzoda pędem z przykra do jeziora, i utonęła. (Łuk. 8:31-33)


Dość oczywiste-liczba mnoga (i nie jest to błąd w tłumaczeniu, sprawdziłem w interlinearze).

chrzescijanin pisze:czyli nie bylo / nie znam zadnych przeszkod aby proroctwa z Objawienia - mogly (gdyby tylko Pan Jezus przyszedl po swoich w 1 wieku) realizowane byc w tamtym czasie
to nie technologia powstrzymuje Pana Jezusa przed zabraniem oblubienicy z ziemi a inne wzgledy wymienione w liscie Piotra.


Autor NT (Duch Święty) wiedział, że przyjście Pana nie nastąpi w I wieku A.D.

Przyjęcie czipa na razie jest dobrowolne i nie ma wiele wspólnego z chrześcijaństwem i antychrystem ale w pewnym momencie nie będzie wyboru-a właściwie będzie :albo oddasz pokłon bestii i przyjmiesz czipa albo nie przyjmiesz i zginiesz.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 01:06

Burning Spear pisze:sprawdziłem w interlinearze


W JAKIM
poza tym interlinia idzie za jednym rekopisem i takze wstawia mysli autora interlinii w te interlinie

autor polskiej katolickiej interlinii w swoim tlumaczeniu daje "ty jestes Piotr - skala i na tej skale ..." - czy korzystales z jego interlinii? [po polsku nie ma innej]. Szkoda ze tego nie podajesz.

Burning Spear pisze:Autor NT (Duch Święty) wiedział, że przyjście Pana nie nastąpi w I wieku A.D.


To sie nazywa moralny hazard.
po pierwsze tylko Ojciec wiedzial - nawet nie Syn, choc to Syn ma przyjsc.
po drugie - jesliby wiedzial - byloby to moralnie dwuznaczne - te wszystkie napomnienia do oczekiwania i czujnosci

Nie wiem jak bylo dokladnie - ale wiem jedno - Autor Biblii nie klamal
a sa w Biblii wielekroc napomnienia typu "przyjde rychlo", "Pan blisko",
Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!
(Obj. 22:20)
Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
(Obj. 22:12)
I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.
(Obj. 22:7)
Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej,
(Obj. 3:11)
Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
(Obj. 2:25)
Upamiętaj się więc; a jeżeli nie, przyjdę do ciebie wkrótce i będę z nimi walczył mieczem ust moich.
(Obj. 2:16)
Rzecze mu Jezus: A gdybym zechciał, aby ten pozostał, aż przyjdę, co ci do tego? Ty chodź za mną!
(Jan. 21:22)
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
(Jan. 14:18)
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(Jan. 14:3)

No ale nie zmienia to faktu ze mamy (1 Król. 22:19-23) A Micheasz rzekł: Słuchajże tedy słowa Pańskiego: Widziałem Pana siedzącego na stolicy swojej, i wszystko wojsko niebieskie stojące po prawicy jego, i po lewicy jego.
I rzekł Pan: Kto zwiedzie Achaba, aby szedł a upadł w Ramot Galaad? A gdy mówił jeden tak, a drugi inaczej;
Tedy wystąpił duch, i stanął przed Panem, mówiąc: Ja go zwiodę. A Pan mu rzekł: Przez cóż?
Odpowiedział: Wynijdę, a będę duchem kłamliwym w ustach wszystkich proroków jego. I rzekł mu Pan: Zwiedziesz, i pewnie przemożesz. Idźże, a czyń tak.
Przetoż teraz oto dał Pan ducha kłamliwego w usta tych wszystkich proroków twoich, gdyż Pan wyrzekł przeciwko tobie złe.

Zatem fragment o swiniach zdychajacych w wodach jest z punktu widzenia dyskusji neutralny i juz bez znaczenia.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 lip 2008, 07:50

chrzescijanin pisze:(1 Król. 22:19-23)
Zatem mamy tu 1 demona, ktory kontroluje wiecej niz 1 czlowieka (ilu bylo tych prorokow? wiecej niz jeden)co nalezalo udowodnic.
Z logicznego punktu widzenia nic nie udowodniłeś, ponieważ kłamliwy duch nie musiał zwodzić proroków jednocześnie.
chrzescijanin pisze:czyli nie bylo / nie znam zadnych przeszkod aby proroctwa z Objawienia - mogly (gdyby tylko Pan Jezus przyszedl po swoich w 1 wieku) realizowane byc w tamtym czasie to nie technologia powstrzymuje Pana Jezusa przed zabraniem oblubienicy z ziemi a inne wzgledy wymienione w liscie Piotra.
Nie pisałem że technologia przeszkadza przyjść Panu Jezusowi, ani że chip jest w 100% znamieniem bestii, ale wskazywałem że istnieja technologiczne warunki do urzeczywistnienia totalnej inwigilacji i kontroli przepływu pieniędzy, wypełniające proroctwo biblijne, których to warunków w historii jeszcze nie było.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 07 lip 2008, 09:58

chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:sprawdziłem w interlinearze


W JAKIM
poza tym interlinia idzie za jednym rekopisem i takze wstawia mysli autora interlinii w te interlinie


W greckim - jest "autoi" co jest liczbą mnogą i tak też podaje tłumacz. A z tym jednym rękopisem to się grubo mylisz. Tekst grecki został odtworzony na podstawie kilku tysięcy rękopisów.

chrzescijanin pisze:autor polskiej katolickiej interlinii w swoim tlumaczeniu daje "ty jestes Piotr - skala i na tej skale ..." - czy korzystales z jego interlinii? [po polsku nie ma innej]. Szkoda ze tego nie podajesz.


To że kilka miejsc jest przetłumaczonych tendencyjnie nie znaczy że wszystko jest do kitu. Żeby sobie poradzić wystarczy słownik grecko-polski NT. Prawie każde tłumaczenie Biblii posiada jakieś nieścisłości. Więc co mamy je wszystkie spalić? Z czego Twoim zdaniem mamy korzystać?


chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:Autor NT (Duch Święty) wiedział, że przyjście Pana nie nastąpi w I wieku A.D.


To sie nazywa moralny hazard.
po pierwsze tylko Ojciec wiedzial - nawet nie Syn, choc to Syn ma przyjsc.
po drugie - jesliby wiedzial - byloby to moralnie dwuznaczne - te wszystkie napomnienia do oczekiwania i czujnosci

Nie wiem jak bylo dokladnie - ale wiem jedno - Autor Biblii nie klamal
a sa w Biblii wielekroc napomnienia typu "przyjde rychlo", "Pan blisko",
Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!
(Obj. 22:20) ... itd


Autor nie kłamał ale ty patrzysz ze złej perspektywy (tzn.swojej) a "u Pana tysiąc lat jest jak 1 dzień". Czy Jan w swoim liście kłamał że "jest już ostatnia godzina"? Ile godzin od tamtej pory minęło?


Jan. 14:21

Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 10:18

KAAN pisze:Z logicznego punktu widzenia nic nie udowodniłeś, ponieważ kłamliwy duch nie musiał zwodzić proroków jednocześnie.

JEDNOCZESNIE:
Król izraelski zaś i Jehoszafat, król judzki, siedzieli na swoich tronach przyodziani w szaty uroczyste na placu, naprzeciwko bramy wjazdowej do Samarii, a wszyscy prorocy prorokowali przed nimi.
Jeden z nich, Sedekiasz, syn Kenaany, sporządził sobie żelazne rogi i mówił: Tak mówi Pan: Nimi będziesz bódł Aramejczyków, dopóki ich zupełnie nie wytępisz.
Wszyscy też prorocy tak samo prorokowali, mówiąc: Wyrusz do Ramot Gileadzkiego, a poszczęści ci się i Pan wyda je w ręce króla.
A posłaniec, który poszedł, aby przywołać Micheasza, rzekł do niego tak: Oto wszystkie wypowiedzi proroków są jednakowo pomyślne dla króla; oby i twoje słowa były jak słowa każdego z nich; przepowiadaj dobrze.
(1 Król. 22:10-13)

Poza tym - nawet w wypelnianiu Objawienia 13 nie ma potrzeby aby wszyscy rownoczesnie byli przez jednego ducha (beda np. 3 duchy podobne do zab).

Jest tez dziwne ciche zalozenie z Twojej strony - niby dlaczego mialoby "zabraknac" demonow do kontrolowania wszystkich ludzi po pochwyceniu NAWET jesli jeden demon mogl kontrolowac max jedna osobe? Policzyles demony?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 10:19

KAAN pisze:wypełniające proroctwo biblijne,


Otoz tego NIE WYKAZALES - nigdzie w Biblii nie ma nic o takiej TECHNOLOGII
a jesli jest - to podaj fragmenty z Biblii


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 07 lip 2008, 10:41

Sorry że odpowiem za KAANA:

Obj. 13:16-17
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.


Jan. 14:21

Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 10:42

Burning Spear pisze:A z tym jednym rękopisem to się grubo mylisz.


Podaje za autorem - tlumaczem ktory przelozyl Biblie na 3 jezyki: angielski, francuski i niemiecki a sam Nowy Testament na wloski.
Nie wiem skad hipoteza o tysiacach - synaitikus znaleziony przez Tischendorfa w koszu ze scinkami do spalenia - byl jeden. Kompletnych rekopisow mamy niewiele, natomiast autografu prawdopodobnie ani jednego.

Osobiscie preferuje TR jesli chodzi o Nowy Testament - zgodnie z wytycznymi Trinitarian Bible Society - jako ze te mnie najbardziej przekonuja.

Burning Spear pisze:To że kilka miejsc jest przetłumaczonych tendencyjnie nie znaczy że wszystko jest do kitu.


oczywiscie - ale jesli tendencyjnie sa przetlumaczone miejsca wielokroc dyskutowane i bedace osia sporu - to znaczy ze calosc nadaje sie tylko jako przyklad oszustwa religijnego - u siebie interlinie tego pana trzymam w biblioteczce obok koranu i obok Nowego Swiata - i dziecio do tej szafki nie pozwalam podchodzic.

Burning Spear pisze:Z czego Twoim zdaniem mamy korzystać?


Sa dobre i uznane powszechnie za obiektywne prace Vine, Thayer, Mackintosh, Kelly, Darby, i wielu innych. Nie przylapano ich nigdy na manipulacjach - zadnych - wiec po co tracic czas na inne, i zastanawiac sie czy znowu mnie nie oszukali?

Burning Spear pisze:Autor nie kłamał ale ty patrzysz ze złej perspektywy (tzn.swojej) a "u Pana tysiąc lat jest jak 1 dzień". Czy Jan w swoim liście kłamał że "jest już ostatnia godzina"? Ile godzin od tamtej pory minęło?


Autor kierowal slowa do mnie i podobnych mi - majacych podobna perspektywe - i wiedzac, jaka mam perspektywe - jako Dobry Nauczyciel - dopasowal tresc do odbiorcy.

Jan piszac wiedzial ze to ostatnia godzina - nie klamal.

Aby Pan Jezus przyszedl - wszystko co bylo potrzebne - bylo wypelnione zaraz po Jego chwalebnym zmartwychwstaniu:

Jana 14:
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(Jan. 14:2-3)

Przygotowanie miejsca bylo w czasie gdy w 3 godzinach ciemnosci wisial na krzyzu i po powiedzeniu "wykonalo sie" oddal ducha.

A gdy się na Nim wykonało, stał się dla wszystkich, którzy Mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego (Hebr. 5:9)

Od momentu gdy powiedzial ze przyjdzie znowu - wszystko bylo gotowe i nie bylo i nie ma przeszkod aby przyszedl znowu.

Jedynie Piotr case pozostaje - a nie zadne chinskie zabawki:
Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.
A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.
Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności,
Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju.
A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;
(2 Piotr. 3:9-15)
cierpliwosc = logsuffering = dlugie znoszenie

Chodzi o cierpliwosc do zlych.

Jak widac juz w 1 wieku Piotr musial pouczac wszystkich o cierpliwosci - bo tak duze oczekiwanie i presja byla, ze jeszcze dzis moze przyjsc Pan Jezus. Piotr tych oczekiwan nie gasi - nie trzepnal im wykladu o czipie, nie powiedzial:
"sluchajcie chlopaki, najpierw musi byc Lenin, on zrobi w kraju Meszech rewolucje - ktora w krajach Wschodu doprowadzi do powstania partii Chin a ci dopiero wyprodukuja czipa na tak duza skale ze szatan bedzie gotowy technologicznie i wtedy przyjdzie Pan Jezus, jak obiecal".


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lip 2008, 10:45

Obj. 13:16-17
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.

rozwijając np.: tradycyjne pieniążki idą do lamusa, plastikowe karty płatnicze również, każdy ma chipa - bo jakie to wygodne, ani tego nie można zapomnieć i zgubić ciężko, nie trzeba zapamiętywać żadnych strasznych kodów PIN - więc tylko podchodzisz i podstawiasz łapkę pod czytnik.

choć imho byłoby ciekawiej robić to w oparciu olinie papilarne, które i tak każdy już ma, ale cóż...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 10:58

julaine pisze:nikt nie może kupować ani sprzedawać,


wystarczy 1 wiek, z pieniedzmi, chcesz cos kupic - pokaz znamie, chcesz cos sprzedac - pokaz znamie.
Wystarczy poczytac historyczne doniesienia z czasow pogromow roznych grup etnicznych czy religijnych z czasow starozytnych aby zrozumiec, ze jest to mozliwe i latwo wykonalne.

W Starym Testamencie polecam lekture ksiegi Estery - a bylo to przed nasza era, na kilkaset lat PRZED przyjsciem Chrystusa.
Doskonala logistyka i organizacja - w wielkim panstwie.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 07 lip 2008, 11:36

chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:A z tym jednym rękopisem to się grubo mylisz.


Podaje za autorem - tlumaczem ktory przelozyl Biblie na 3 jezyki: angielski, francuski i niemiecki a sam Nowy Testament na wloski.
Nie wiem skad hipoteza o tysiacach - synaitikus znaleziony przez Tischendorfa w koszu ze scinkami do spalenia - byl jeden. Kompletnych rekopisow mamy niewiele, natomiast autografu prawdopodobnie ani jednego.

Osobiscie preferuje TR jesli chodzi o Nowy Testament - zgodnie z wytycznymi Trinitarian Bible Society - jako ze te mnie najbardziej przekonuja.

Burning Spear pisze:Z czego Twoim zdaniem mamy korzystać?


Sa dobre i uznane powszechnie za obiektywne prace Vine, Thayer, Mackintosh, Kelly, Darby, i wielu innych. Nie przylapano ich nigdy na manipulacjach - zadnych - wiec po co tracic czas na inne, i zastanawiac sie czy znowu mnie nie oszukali?



To nie tekst grecki polskiej interlinearki ma nieścisłości ale tłumaczenie. Czytałem na ten temat, że współczesny tekst grecki NT jest kompilacją większości dostępnych rękopisów (nie tylko całych kopii ale i fragmentów) i powstał w wyniku dogłębnych badań i krytyki tekstu przez wielu wybitnych biblistów. Niestety większość polskich chrześcijan nie zna ani greki ani angielskiego, więc co? Nie mają się na czym oprzeć i zginą marnie?


chrzescijanin pisze:Piotr tych oczekiwan nie gasi - nie trzepnal im wykladu o czipie, nie powiedzial:
"sluchajcie chlopaki, najpierw musi byc Lenin, on zrobi w kraju Meszech rewolucje - ktora w krajach Wschodu doprowadzi do powstania partii Chin a ci dopiero wyprodukuja czipa na tak duza skale ze szatan bedzie gotowy technologicznie i wtedy przyjdzie Pan Jezus, jak obiecal".


Ale Paweł gasi:2 Tes. 2:1-10
1. Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2. Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6. A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.


Jan. 14:21

Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lip 2008, 12:50

chrześcijanin pisze:wystarczy 1 wiek, z pieniedzmi, chcesz cos kupic - pokaz znamie, chcesz cos sprzedac - pokaz znamie.

jakie znamię?
jak chcesz coś sprzedać, to chyba nie musisz pokazywać kupującemu, że już masz skądś jakieś pieniądze?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości