Izrael i Islam

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 09 maja 2008, 11:14

Aska: wiem, ale przecież W'Beck sam tak powiedział, więc nie może uważać, że Żydzi z góry są jacyśtam niezdolni do bycia zbawionymi. ja tam odróżniam Żydów z wyznania od chrześcijan :) ale chciałam wykazać w jego toku myślenia tą rozbieżność.


Awatar użytkownika
iwona
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: iwona » 09 maja 2008, 11:22

W'Beck pisze:to czysty syjonizm i rasizm
[quote="W'Beck"]
..............no cóż........łatwo przychodzi ci obrażanie kogoś, tylko na jakiej podstawie tak twierdzisz?

"... Iwona jesteś śmieszna"
- mój synek tak mówi, gdy go czymś rozbawie, ale rozumiem, że chcesz mnie obrazić. :-/
no cóż, jeśli sie nie potrafi dyskutować argumentami, to trzeba ludzi obrażać.


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 11:34

ja nikogo nie obrazam
wytykam tylko bledy.
chcialbym przypomniec za Chrystus jest krolem Izraela
to daje do myslenia .
co do starego przymierza to nie istnieje poniewaz zostalo wyparte przez nowe
ST > NT .jest wielu Rabinow w Izraelu przeciwnych syjonizmowi.
dla wszystkich wielbicieli Izraela proponuje skupic sie na Chrystusie bo on jest
naszym zbawicielem .


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
iwona
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: iwona » 09 maja 2008, 11:43

["W'Beck"]co do starego przymierza to nie istnieje poniewaz zostalo wyparte przez nowe

to jak do tego sie ma Mt 5,17-18?
"Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; lecz wypełnić. Bo zaprawde powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie"
:!: :!: :!:


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 maja 2008, 12:51

W'Beck:
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !

Smieszne sformulowanie i jakze falszywe!
Pan Jezus nie przyszedl "do nas", pogan, ale przyszedl "do swoich" - Zydow. Swoi go nie przyjeli, co nie zmienia faktu, ze sa swoimi.
To nie jest tak, ze Nasz Pan zlitowal sie rowniez nad Izraelem, ale to Pan Izraela zlitowal sie nad nami.[/b]


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 12:58

jj pisze:W'Beck:
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !

Swoi go nie przyjeli, co nie zmienia faktu, ze sa swoimi.
[/b]


tak .nic dodac nic ujac
jaka sekte reprezentujesz ?


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 13:01

jj pisze:W'Beck:
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !


To nie jest tak, ze Nasz Pan zlitowal sie rowniez nad Izraelem, ale to Pan Izraela zlitowal sie nad nami.[/b]


to twoj pan
bo moj Pan przyszedl do mnie !


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 13:09

@W'Beck: Czy mogę Ciebie poprosić o rzucenie większej ilości światła w stronę mojej odpowiedzi (tej wypunktowanej)? Choć podzielam punkt widzenia Jj, to chciałbym wiedzieć z którymi punktami mojej wypowiedzi się nie zgadzasz i byłbym bardziej niż uradowany gdybyś poparł swoje twierdzenia merytorycznymi argumentami do każdego z tych punktów.

Pozdrawiam w Chrystusie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 09 maja 2008, 13:13

więc jesteś wyznawcą teorii o nowym izraelu? to się odnieś do pisma Sw. Rzym.1;18[center]" albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu najpierw Żyda (!), potem Greka."[/center].


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 maja 2008, 13:14

W'Beck pisze:
jj pisze:W'Beck:
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !

Swoi go nie przyjeli, co nie zmienia faktu, ze sa swoimi.
[/b]


tak .nic dodac nic ujac
jaka sekte reprezentujesz ?


10. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
11. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
Ew. Jana 1:10-12


Przestan czytac Straznice i zacznij czytac Biblie.


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 09 maja 2008, 13:15

fantomiku, chyba za wiele żądasz :roll: myślę,że nie dostaniesz nawet guzika :puppyeyes:


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 13:24

to ty przestan czytac straznice i wyjdz z tej sekty


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 13:25

Myślę, że Apostoł Paweł lepiej to zaprezentował niż ja potrafię więc przy tej, kolejnej próbie zwyczajnie go zacytuję i wytłuszczę fragmenty na które w tym temacie warto zwrócić uwagę:
Rzym. 11:1-8,11-31 (BW)
1. Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
2. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył, Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:
3. Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
6. A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
7. Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,
8. Jak napisano; Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, Dał im oczy, które nie widzą, I uszy, które nie słyszą, Aż do dnia dzisiejszego.
...
11. Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
12. Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?
13. Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję;
14. Może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich.
15. Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?
16. A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
17. Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18. To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
19. Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
20. Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
21. Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
22. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
23. Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie,
24. Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.
25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.

Zwróć szczególna uwagę na wersy 28 i 29

PS. @Asi: ja jestem osłem więc i uparty niczym osioł bywam :-)

edit: Upraszam też wszystkich rozmówców do nie stosowanie argumentów ad pesonam.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 maja 2008, 13:29

W'Beck pisze:
jj pisze:W'Beck:
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !


To nie jest tak, ze Nasz Pan zlitowal sie rowniez nad Izraelem, ale to Pan Izraela zlitowal sie nad nami.[/b]


to twoj pan
bo moj Pan przyszedl do mnie !

To nie jest tak, jak na obrazkach, ze Pan Jezus, to dlugowlosy blondyn z niebieskimi oczyma, ktory przyszesl do "nas", zeby przy okazji dac sie ukrzyzowac zlym Zydom. To Zyd, krotkowlosy, kruczo-czarny, o typowych dla Zydow rysach, ktory przyszedl do swoich - do Zydow, zeby spelnic obietnice, dana Abrahamowi, w ktorej znalazlo sie miejsce takze dla nas - pogan.
Jakze wielka łaska! :heart:


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 13:29

jestes heretykiem i manipulujesz wersami
Bog cie osadzi,nie mam zamiaru dyskutowac z toba nie ma sensu
zalecam opuszczenie sekty .


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości