ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: MieczDucha » 26 lip 2021, 17:13

" Siedem moich chrześcijańskich argumentów za MOIM EWENTUALNYM szczepieniem - Pandemia koronawirusa chrześcijańskie życie pośród pandemii część 6 " - https://mieczducha888.blogspot.com/2021 ... skich.html
Mam coraz większe przekonanie w sercu, w sumieniu aby się zaszczepić, ale mam też małe znaki zapytania - coraz mniejsze znaki zapytania.
Proszę was o modlitwy, prośby do CHRYSTUSA PANA ZBAWCY - BOGA PRAWDZIWEGO aby rozwiał całkowicie te obecne małe znaki zapytania wokół pewnych kwestii szczepionkowych, abym wiedział co ON chce abym wybrał, abym wiedział co ON chce abym uczynił. Abym znał JEGO wolę w tym temacie i w posłuszeństwie z łaski przez wiarę - wykonał wszystko co ON chce ...

,


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 26 lip 2021, 21:49

MieczDucha pisze:[b]" Siedem moich chrześcijańskich argumentów za MOIM EWENTUALNYM szczepieniem

Moje siedem argumentów przeciwko szczepieniu się na c19.
1. Miłość agape - nie chciałbym, aby mój przykład zaszczepienia się nie był powodem czyjegoś nieszczęścia, jest wiele doniesień o NOPach i tysiącach ludzi, którzy zmarli po szczepieniu. W Polsce w wyniku paniki C19 zmarło ponad 100 000 ludzi ponad normę wieloletnią.
2. Zachęcam ludzi do myślenia i postępowania z zaufaniem Panu Bogu. Sianie strachu przed wirusem i nie wspominanie o Bożej opiece i woli jest głęboko niewłaściwe.
3. To co wstrzykuje się ludziom nie jest szczepionką w sensie prawnym, ale eksperymentalnym preparatem w fazie badań. Rząd kłamie w sprawie szczepionki i nie ostrzega ludzi przed eksperymentem medycznym, bo ludzie z kręgów władzy mają w tym materialny interes, to głęboko niemoralna sytuacja.
4. Kiedy ewangelizuję mówię ludziom: ufaj Panu a nie ludziom, zwłaszcza niewierzącym.
5. Kiedy ktoś z mojego otoczenia chce się szczepić, to nie komentuję jego decyzji i woli, każdy ma swój rozum i od jego decyzji zależy czy się zaszczepi czy nie, nikomu nie perswaduję aby się nie szczepił.
6. Nie ma rzetelnych badań potwierdzających skuteczność tych "szczepionek", a jest dużo sygnałów o negatywnym działaniu i możliwe jest że bardziej szkodzą niż leczą. W krajach o wysokim wyszczepieniu bardziej ujawnia się wzmożona zapadalność na kolejne warianty C19, (GB i Izrael).
7. Nie wierzę w sny :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: magda » 01 sie 2021, 12:15

A ja uważam ze szczepić sie nie ma co bo zadnej pandemii nie ma . Od 2 lat nie ma zwykłej corocznej grypy , nagle zniknęła az to dziwnym trafem pojawiła się koronka i to jednocześnie wszędzie. Żeby była epidemia to 30% społeczeństwa w danym kraju musi być chora , tak bywa w zwykłej grypie w każdym wiekszym wierzowcu jest kilk chorych na grype w każdej pracy kilku ma grypę i nie jest to epidemia tak bywało co roku a teraz koronke naja bardzo nieliczni , mnie sie właśnie przydarzyło a że jestem stara i mam choroby inne więc wzięli mnie do szpitala zakaźnego a tak ludzie pozamykani sami w izolatkach pokasłują ale palą papierosy w oknach jakaś ta koronka słaba i inna niz to co nam malują media , a żeby była pandemia to conajmniej 6 sąsiadujących ze soba krajów musi mieć zainfekowanych aż 30% społeczeństwa . taka jest defiicja pandemii wiec to co się dzieje nie jest pandemią tylko wielkim oszustwem. Szczepic sie nie ma co bo to wirus który mutuje i to bardzo szybko, do tej pory nie ma szczepionki na wieusa HIV a to dlatego że ten wirus mutuje i każda szczepionka zrobiona na jakiegoś mutanta nie będzie działać na nastene mutanty i tak jest też z tym wirusem , żadna szczepionka nie bedzie działać . za to jest to ogromny biznes na skale swiatową rządy kupują te szczepionki i na nastepne warianty mutantów też trzeba bedzie sie szczepić i szczepc bez końca szczepionkami które na pewno nie zadziałają , już przebakuja ze moze trzeba będzie za nie płacić z własnej kieszeni, za cos co nie działa i będą ludzie zmuszani do tego róznymi sposobami bo tu nie chodzi o zdrowie społeczeństwa a o ogromne pieniądze wyciągane z budrzetów wszystkich państw Biznes bardzo lukratywny tylko że niestety szczepionki są genetyczne i wstrzykuje się RNA wirusa w swoje ciało, nie wiemy jakie są odległe w czasie konsekwencje Szczepionki nie są dobrze przebadane, pomijam uz to ze sie je robi na płodach z aborcji i to wszystkie . Szczepienie jest po prostu bez sensu bo nie działa . Izrael wyszczepił 80% swoich obywateli a potem zrobił lockdown bo ci zaszczepieni chorowali tak ja by szczepieni nie byli . Szczepionka nic nie chroni niestety. Moja znajoma z którą lubiłam chodzić z psami poleciała sie zaszczepić od razu na początku i za 2 dni juz nie żyła, tylko o tym się tak mocno nie trąbi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: PIN » 01 sie 2021, 20:39

KAAN pisze:
MieczDucha pisze:[b]" Siedem moich chrześcijańskich argumentów za MOIM EWENTUALNYM szczepieniem

Moje siedem argumentów przeciwko szczepieniu się na c19.
1. Miłość agape - nie chciałbym, aby mój przykład zaszczepienia się nie był powodem czyjegoś nieszczęścia, jest wiele doniesień o NOPach i tysiącach ludzi, którzy zmarli po szczepieniu. W Polsce w wyniku paniki C19 zmarło ponad 100 000 ludzi ponad normę wieloletnią.
2. Zachęcam ludzi do myślenia i postępowania z zaufaniem Panu Bogu. Sianie strachu przed wirusem i nie wspominanie o Bożej opiece i woli jest głęboko niewłaściwe.
3. To co wstrzykuje się ludziom nie jest szczepionką w sensie prawnym, ale eksperymentalnym preparatem w fazie badań. Rząd kłamie w sprawie szczepionki i nie ostrzega ludzi przed eksperymentem medycznym, bo ludzie z kręgów władzy mają w tym materialny interes, to głęboko niemoralna sytuacja.
4. Kiedy ewangelizuję mówię ludziom: ufaj Panu a nie ludziom, zwłaszcza niewierzącym.
5. Kiedy ktoś z mojego otoczenia chce się szczepić, to nie komentuję jego decyzji i woli, każdy ma swój rozum i od jego decyzji zależy czy się zaszczepi czy nie, nikomu nie perswaduję aby się nie szczepił.
6. Nie ma rzetelnych badań potwierdzających skuteczność tych "szczepionek", a jest dużo sygnałów o negatywnym działaniu i możliwe jest że bardziej szkodzą niż leczą. W krajach o wysokim wyszczepieniu bardziej ujawnia się wzmożona zapadalność na kolejne warianty C19, (GB i Izrael).
7. Nie wierzę w sny :)


Zgadzam się, ma decydować wolna wola.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: christianinroman » 06 sie 2021, 13:07

A M E N na to co napisał KAAN. Wczoraj pani z więzienia dowiedziała się że nie jestem zaszczepiony i powiedziała że zgłosi to dyrektorowi i on podejmie decyzję co dalej. A ja tam prowadzę spotkania z więźniami. Proszę módlcie się o wolę Bożą. Pozdrawiam serdecznie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 06 sie 2021, 13:29

christianinroman pisze:A M E N na to co napisał KAAN. Wczoraj pani z więzienia dowiedziała się że nie jestem zaszczepiony i powiedziała że zgłosi to dyrektorowi i on podejmie decyzję co dalej. A ja tam prowadzę spotkania z więźniami. Proszę módlcie się o wolę Bożą. Pozdrawiam serdecznie
Będę się modlił o twoją służbę, ja też pracowałem w więzieniu kilka lat póki władza nie namieszała i wiem, że nie jest łatwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 17 sie 2021, 10:58

KAAN pisze:1. Miłość agape - nie chciałbym, aby mój przykład zaszczepienia się nie był powodem czyjegoś nieszczęścia, jest wiele doniesień o NOPach i tysiącach ludzi, którzy zmarli po szczepieniu. W Polsce w wyniku paniki C19 zmarło ponad 100 000 ludzi ponad normę wieloletnią.

Z analizy twardych danych wynika, że zaszczepienie się, w szczególności szczepionkami mRNA, jest racjonalnym wyborem. Póki co nie trzeba swojej decyzji ogłaszać publicznie. Tym co nam grozi w najbliższych miesiącach jest całkowity paraliż służby zdrowia, chaos na ulicach, upadek gospodarek narodowych, a w efekcie totalitarny zarząd. Do szczepień namawiają zarówno lewicowi jak i prawicowi przywódcy. Jeżeli Macron i Duterte mówią to samo to wiedz, że coś się dzieje.
KAAN pisze:2. Zachęcam ludzi do myślenia i postępowania z zaufaniem Panu Bogu. Sianie strachu przed wirusem i nie wspominanie o Bożej opiece i woli jest głęboko niewłaściwe.

Do myślenia? 99% ludzi po obu stronach barykady nie ma wiedzy aby ocenić co jest właściwym wyborem. Kierują się emocjami i jakimiś szczątkowymi przekazami. W kwestii siania strachu i Bożej opiece się zgadzam, ale... Jak zdarzy się wypadek to należy wezwać pomoc medyczną. Anioły mogą nie nadlecieć ;)
KAAN pisze:3. To co wstrzykuje się ludziom nie jest szczepionką w sensie prawnym, ale eksperymentalnym preparatem w fazie badań. Rząd kłamie w sprawie szczepionki i nie ostrzega ludzi przed eksperymentem medycznym, bo ludzie z kręgów władzy mają w tym materialny interes, to głęboko niemoralna sytuacja.

To są szczepionki nowego typu. Inna technologia. Pomijasz fakt, że spośród czterech dostępnych w Polsce dwie są tradycyjnymi szczepionkami. Eksperymentem też nie są, bo mamy informacje o skuteczności i bezpieczeństwie. Warunkowe dopuszczenie tak, ale eksperyment medyczny nie. Na tym etapie trzymanie szczepionek przez kilka lat byłoby po prostu nieetyczne.
KAAN pisze:5. Kiedy ktoś z mojego otoczenia chce się szczepić, to nie komentuję jego decyzji i woli, każdy ma swój rozum i od jego decyzji zależy czy się zaszczepi czy nie, nikomu nie perswaduję aby się nie szczepił.

Rzecz w tym, że wszyscy jedziemy na jednym wózku. To trochę jakbyś leciał samolotem, a inny podróżny próbowałby rozbić swoje okno albo robić dziurę w łódce, którą razem płyniecie. Jak się zawali służba zdrowia to poczujemy to wszyscy.
KAAN pisze:6. Nie ma rzetelnych badań potwierdzających skuteczność tych "szczepionek", a jest dużo sygnałów o negatywnym działaniu i możliwe jest że bardziej szkodzą niż leczą. W krajach o wysokim wyszczepieniu bardziej ujawnia się wzmożona zapadalność na kolejne warianty C19, (GB i Izrael).

Oczywiście, że są badania. Teraz jest jeszcze lepiej, bo można sprawdzić czy hospitalizowani są zaszczepieni. Widziałem dane porównawcze i do szpitali trafia kilkukrotnie więcej niezaszczepionych co wkrótce może mieć bardzo duże znaczenie.
magda pisze:Biznes bardzo lukratywny tylko że niestety szczepionki są genetyczne i wstrzykuje się RNA wirusa w swoje ciało, nie wiemy jakie są odległe w czasie konsekwencje Szczepionki nie są dobrze przebadane, pomijam uz to ze sie je robi na płodach z aborcji i to wszystkie .

Na rynku mamy cztery szczepionki. mRNA nie są robione na płodach. To zupełnie inna technologia.
magda pisze:Izrael wyszczepił 80% swoich obywateli a potem zrobił lockdown bo ci zaszczepieni chorowali tak ja by szczepieni nie byli .

Wśród w pełni zaszczepionych kilkukrotnie mniej trafia do szpitali. Mogę poszukać danych. Kilka dni temu je widziałem. Izrael robi lockdown, bo nie ma innego wyjścia. Jak wariant Delta się gdzieś pojawi to jest nie do zatrzymania. O wiele łatwiej się zarazić, a ludzie już się rozluźnili. On nie jest tak śmiertelny jak poprzednie, ale często potrzebna jest hospitalizacja.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 11:57

marioosh666 pisze:To są szczepionki nowego typu. Inna technologia. Pomijasz fakt, że spośród czterech dostępnych w Polsce dwie są tradycyjnymi szczepionkami. Eksperymentem też nie są, bo mamy informacje o skuteczności i bezpieczeństwie..
To jest eksperyment medyczny według wszelkich standardów jakie obowiązują na świecie. Cykl badań szczepionek musi mieć co najmniej dziesięć lat aby tylko w przybliżeniu określić skutki długofalowe. Obecne preparaty są w fazie badań klinicznych prowadzonych od zaledwie kilkunastu miesięcy. Na resztę argumentów nie odpowiadam bo są przepisane z telewizora :)

Wyłącz telewizor, włącz myślenie :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 17 sie 2021, 12:01

BTW, nie mogę edytować, więc dodam tutaj, bo to ważna informacja. Taka żądza zysku, że Astra Zeneca sprzedawała swoją szczepionkę po kosztach. Johnson&Johnson też nie zarabiał. Pfizer i Moderna zarabiają, ale pewnie duża część kasy pójdzie na rozwój technologii mRNA np.: szczepionki na raka. Proszę zajrzeć do twardych danych, bo z nimi trudno dyskutować.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 12:27

marioosh666 pisze:BTW, nie mogę edytować, więc dodam tutaj, bo to ważna informacja. Taka żądza zysku, że Astra Zeneca sprzedawała swoją szczepionkę po kosztach. Johnson&Johnson też nie zarabiał. Pfizer i Moderna zarabiają, ale pewnie duża część kasy pójdzie na rozwój technologii mRNA np.: szczepionki na raka. Proszę zajrzeć do twardych danych, bo z nimi trudno dyskutować.
Żartujesz :) , wszystkie firmy zarabiają dziesiątki miliardów na szczepionkach i testach, to są twarde dane.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 17 sie 2021, 14:00

KAAN pisze:Żartujesz :) , wszystkie firmy zarabiają dziesiątki miliardów na szczepionkach i testach, to są twarde dane.

Astra Zeneca przyjęła założenie, że nie chcą zarabiać na tej konkretnej szczepionce. Tym sposobem jedna dawka kosztowała ok. 8 PLN, czyli dwie dawki ok. 16 PLN. Dla porównania Pfizer i Moderna na starcie były dziesięciokrotnie droższe. Niedawno kolejny raz podnieśli ceny. Kto ma o tym pojęcie to wie, że to korzystne.

A co do Astry to też nie zrobili tego charytatywnie. Zyski są wizerunkowe, ale trzeba Im to odnotować. Przyjazny gest.

Zapytam niedyskretnie - Czy Ty pracujesz (lub pracowałeś jeżeli jesteś emerytem) za darmo?


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 15:01

marioosh666 pisze:Zapytam niedyskretnie - Czy Ty pracujesz (lub pracowałeś jeżeli jesteś emerytem) za darmo?
Zapytam niedyskretnie, czy kiedykolwiek sprzedawałeś swoje produkty komuś pod przymusem, albo szantażem? Czy ktoś był zmuszony presją kupować od ciebie twoje produkty? Ja pracuję i pracowałem na własny rachunek, musiałem sprzedawać na zasadach rynkowych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 17 sie 2021, 16:49

Nie, nie sprzedaję ani nie sprzedawałem pod przymusem chociaż przymus to pojęcie szerokie np.: prostytutki często mówią, że robią to, bo muszą (przymus ekonomiczny) chociaż nikt fizycznie (przemocą, groźbą, szantażem) do niczego ich nie zmusza i sprzedają swoje ciało całkowicie dobrowolnie. W przypadku szczepionek mamy koncerny farmaceutyczne, które je opracowały i rządy, które je kupują licytując się między sobą. Trzeba to rozdzielić. Przymus nie idzie od koncernów farmaceutycznych tylko od rządów. Każdy chce utrzymać władzę i państwo. Stąd kupuje, namawia i przymusza obywateli. Możemy oprzeć się na liczbach, ale na początku ogólnie. Mamy sitko przez które przelatuje woda. Każdy zaszczepiony obywatel to zatkanie jednej dziurki. Woda nadal będzie lecieć, ale wolniej. I o to tutaj chodzi. Jeżeli umrze trochę starych schorowanych ludzi to może być nawet korzystne. Całkowity upadek służby zdrowia, kolejne lockdowny, uliczne protesty już nie. Dlatego władza tak ciśnie na szczepienia. Dochodzi taka kwestia, że póki co nie ma skutecznej broni. Leki to nadal obciążenie służby zdrowia, wyższy koszt i obciążenie dla organizmu.


Są ludzie i moderatorzy...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: Noemi » 18 sie 2021, 13:48

marioosh666 pisze:Jeżeli umrze trochę starych schorowanych ludzi to może być nawet korzystne.

Jakis czas temu też tak mysleli niektorzy o niektorych obywatelach i wybudowali obozy zaglady, kilka lat później inni przeprowadzili czystkę ,wśród polskich Zydow ,teraz okazuje sie ze covid może być dobrym rozwiazaniem do oczyszczenia zbednych obywateli ........


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 18 sie 2021, 15:22

Noemi pisze:
marioosh666 pisze:Jeżeli umrze trochę starych schorowanych ludzi to może być nawet korzystne.
Jakis czas temu też tak mysleli niektorzy o niektorych obywatelach i wybudowali obozy zaglady, kilka lat później inni przeprowadzili czystkę ,wśród polskich Zydow ,teraz okazuje sie ze covid może być dobrym rozwiazaniem do oczyszczenia zbednych obywateli ........
Mam osobiste obawy, że rządzący mogli mieć to w planie, bo system emerytalny lezy w gruzach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości