Prawo zamordowało sprawiedliwość

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 17 lut 2019, 11:32

krzysiekniepieklo pisze:A dlaczego nie odpowiadasz na moje pytanie, tylko się odnosisz do części mojej odpowiedzi?

Jeśli tak chcesz to rozumieć, to powiedz mi, po co była ta ostatnia wieczerza

Jezus na ostatniej wieczerzy ustanowił jedzenie chleba i wina na Jego pamiątkę, mówi też o nowym przymierzu:
I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją.
Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.
Łk 22, 19-20

Jezus pragnął zjeść z uczniami, zapowiedział swoje cierpienie i obiecał, że nie będzie pił wina i jadł chleba aż do momentu, w którym jego uczniowie będą w niebie:
I rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć tę wieczerzę paschalną z wami przed moją męką;
Powiadam wam bowiem, iż nie będę jej już spożywał, aż nastąpi spełnienie w Królestwie Bożym.
Łk 22, 15-16
Przewidział też zaparcie się Piotra i zdradę Judasza:
A On rzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dzisiaj kur, a ty się trzykroć zaprzesz, że mnie znasz. Łk 22, 34

I gdy oni jedli, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, iż jeden z was wyda mnie.
I bardzo zasmuceni poczęli mówić do niego jeden po drugim: Chyba nie ja, Panie?
A On, odpowiadając, rzekł: Kto ze mną umaczał rękę w misie, ten mnie wyda.
Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził.
A odpowiadając Judasz, który go wydał, rzekł: Chyba nie ja, Mistrzu? Powiedział mu: Ty powiedziałeś.
Mt 26, 21-25



22:16Ciało na nic się nie przyda, bo ciało doczesne musi umrzeć. Jeśli tylko o to ciało się martwimy, to obudzimy się z ręką w nocniku Dopiero jak mamy w sobie Bożego Ducha, to mamy w sobie Prawdziwe Życie. To jest sens tej wypowiedzi Jezusa.

Ale Jezus mówi dalej: Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
czyli spożywanie ciała i krwi to trwanie w nim, wymiar duchowy, nie literalne ciało i krew.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 01:47

""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem. W chwili, kiedy im dawał, zamieniało się wino w Jego Krew.
Przecież mówił - "to jest Ciało Moje", "to jest Krew Moja" To, czego im nie podawał, to było dalej chlebem i winem.
Jeżeli spożywasz chleb i wino i nie wierzysz, że to zamienia się w Ciało i Krew Chrystusa, to spożywasz cieleśnie- zmysłowo i żywisz tylko swoje ciało, a ciało na nic się nie przyda. To jest moja koncepcja, różna od nauczania KK. Widzisz, Żydzi mannę mogli zbierać na bieżące potrzeby. Zebrana na zapas natychmiast się psuła. Ciała i Krwi Chrystusa nie można przechowywać, no chyba że na czas, kiedy nie będzie możliwości łamania chleba.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 18 lut 2019, 08:42

krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem.
No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Noemi » 18 lut 2019, 09:02

krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem. W chwili, kiedy im dawał, zamieniało się wino w Jego Krew.
Przecież mówił - "to jest Ciało Moje", "to jest Krew Moja" To, czego im nie podawał, to było dalej chlebem i winem.

problem jest taki że user w każdym temacie i w każdym poście który pisze przemyca tą fałszywą naukę katolicką , krzysiekniepiekło przestań mantorwać


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 11:51

Ja nie matruję, tylko odpowiadam na pytania. Tak się składa, że w każdym temacie dyskusja nie idzie w kierunku wyznaczonym przez temat ale schodzi do ostatniej wieczerzy, którą rozumiemy w tak różny sposób. Ja też bym wolał żeby ta rozmowa o ostatniej wieczerzy była w jednym temacie i nie musiał bym się powtarzać opisując jak rozumiem ostatnią wieczerzę i spożywanie Ciała i krwi Chrystusa. Uważam, że to jest najważniejsza rzecz dla naszej wiary.


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 11:55

KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem.
No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.


Ja już chyba pisałem KAAN, że my nie spożywamy ludzkiego ciała Jezusa ale jego boskie ciało. My ukrzyżowaliśmy Boga KAAN. To tylko ludzkie ciało Chrystusa poniosło śmierć. Bóg dzieli się z nami tym, czego nam brakuje.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 18 lut 2019, 14:59

Krzysiekniepiekło pisze:
Ja już chyba pisałem KAAN, że my nie spożywamy ludzkiego ciała Jezusa ale jego boskie ciało


Ja nie wiem co wy spożywacie. Ale katolicy zgodnie z nakazem Jezusa spożywają jego ciało i krew. To że kogoś to gorszy, to już my nic na to nie poradzimy że słowa Pana Jedynego was gorszą

No ale zawsze można wierzyć że świat powstał w literalnie sześć dni. A nie wierzyć w jasno przekazane słowa Jezusa...


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 15:46

KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem.
No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.


A to był żart? Taka jest moja wiara i nieładnie jest się wyśmiewać z czyjejś wiary.


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 15:56

Suzuja pisze:
Krzysiekniepiekło pisze:
Ja już chyba pisałem KAAN, że my nie spożywamy ludzkiego ciała Jezusa ale jego boskie ciało


Ja nie wiem co wy spożywacie. Ale katolicy zgodnie z nakazem Jezusa spożywają jego ciało i krew. To że kogoś to gorszy, to już my nic na to nie poradzimy że słowa Pana Jedynego was gorszą

No ale zawsze można wierzyć że świat powstał w literalnie sześć dni. A nie wierzyć w jasno przekazane słowa Jezusa...


Tutaj nie odnosisz się wprost do tego, co cytujesz. Jezus jest Bogiem i człowiekiem. Ludzkie ciało Jezusa można było kontemplować ludzkimi zmysłami. Jego Boskiego Ciała zmysłami kontemplować się nie da. Więc zadeklaruj się, co konkretnie spożywasz? Czy ludzkie ciało Jezusa, czy też Jego Boskie Ciało? Moim zdaniem Jezus dzieli się z nami w ten sposób Swoją Boskością. Dlatego ten, kto Go spożywa nie umrze.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 18 lut 2019, 16:10

krzysiekniepieklo pisze:Ja nie matruję, tylko odpowiadam na pytania. Tak się składa, że w każdym temacie dyskusja nie idzie w kierunku wyznaczonym przez temat ale schodzi do ostatniej wieczerzy, którą rozumiemy w tak różny sposób. Ja też bym wolał żeby ta rozmowa o ostatniej wieczerzy była w jednym temacie i nie musiał bym się powtarzać opisując jak rozumiem ostatnią wieczerzę i spożywanie Ciała i krwi Chrystusa. Uważam, że to jest najważniejsza rzecz dla naszej wiary.
Niestety powtarzasz w kółko to samo jeśli chodzi o msze i chleb i wino, a to jest jedna wielka katolicka herezja, nie licz na to ze ktokolwiek z właściwie rozumiejących temat zgodzi się z tobą. Dodajesz do tego kwestionowanie Słowa Bożego co całkowicie przekreśla twój autorytet w sprawach wiary chrześcijańskiej. Ciągłe powtarzanie tych samych rzeczy pomimo wielokrotnych wyjaśnień ze strony protestantów jest podobne do mantrowania jak to sformułowała Noemi. Musisz zrozumieć nas - gospodarzy forum, że nie będziemy milczeć kiedy ktoś pisze jawną herezję, ideologię sprzeczną ze Słowem Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 18 lut 2019, 16:15

krzysiekniepieklo pisze:
KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem.
No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.


Ja już chyba pisałem KAAN, że my nie spożywamy ludzkiego ciała Jezusa ale jego boskie ciało. My ukrzyżowaliśmy Boga KAAN. To tylko ludzkie ciało Chrystusa poniosło śmierć. Bóg dzieli się z nami tym, czego nam brakuje.
Piszesz różne niestworzone rzeczy, ale nie znaczy że to prawda. Nie spożywacie żadnego boskiego ciała, ale praktykujecie katolicki rytuał którego wydźwięk jest sprzeczny z nauką Słowa Bożego. My protestanci bardzo cenimy sobie tą wielką chwilę kiedy łamiemy chleb i pijemy wino na pamiątkę ofiary Pana Jezusa wyrażając wtedy społeczność pomiędzy sobą polegającą na przelanej krwi Pana Jezusa:

I List do Koryntian 10:15 Przemawiam jak do rozsądnych: Rozsądźcie sami, co mówię.
16 Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
17 Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.


Zrozum to co pisze apostoł Paweł i porzuć fałszywą ideologię katolicką.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 18 lut 2019, 16:22

krzysiekniepieklo pisze:
KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:""" łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, """
W chwili, kiedy im podawał, chleb zamieniał się w Jego Ciało. Tak samo było z winem.
No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.
A to był żart? Taka jest moja wiara i nieładnie jest się wyśmiewać z czyjejś wiary.
To była próba poruszenia twojego sumienia, bo rozumiesz kielich i chleb tak jak rozumieli to Żydzi w J6. Myśłisz że mi jest przyjemnie jak wypisujesz głupoty o ciele mojego Zbawiciela Pana Jezusa? Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego że ja też mogę się obrazić jak przez magiczne zaklęcia katolicki ksiądz zamienia chleb niby w ciało Pana Jezusa?! Wiesz jaka to profanacja ciała samego Bożego Syna?! Wiesz co napisał kardynał Wyszyński?

Kapłan, to drugi Chrystus.
Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirituales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, On tego od Was chciał!


To jest dopiero bluźnierstwo!!!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 17:30

Nie wiem KAAN czy zauważyłeś, jak bardzo odbiegłem od nauczania KK? Z tym tekstem Wyszyńskiego całkowicie się nie zgadzam. Bóg nikogo nie wyznaczył dla władzy. Człowiek nie ma żadnej władzy nad Bogiem. Człowiek ma służyć i tylko służyć, nawet tym najmniejszym.

"""To była próba poruszenia twojego sumienia, bo rozumiesz kielich i chleb tak jak rozumieli to Żydzi w J6."""
Tutaj to akurat całkowicie mijasz się z prawdą. Już to tłumaczyłem. Żydzi rozumieli dosłownie spożywanie ludzkiego mięsa i krwi. Ty chcesz mnie takie poglądy wcisnąć. Dlatego protestuję.

"""jak przez magiczne zaklęcia katolicki ksiądz zamienia chleb niby w ciało Pana Jezusa?! """

Jak piszesz o magicznych zaklęciach, to sugerujesz, że to ksiądz jest sprawcą tej przemiany. Tak nie jest. To Bóg jest sprawcą tej przemiany. Tak to przedstawił podczas ostatniej wieczerzy. Podając im powiedział - to jest Moje Ciało. Po prostu nie chcesz uwierzyć, że naprawdę to było Jego Ciało. Uciekacie w symbole.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 18 lut 2019, 18:11

krzysiekniepieklo pisze:Przecież mówił - "to jest Ciało Moje", "to jest Krew Moja"

A co mówił dalej? "Ciało nic nie pomaga, słowa które do was powiedziałem są duchem i życiem"

Suzuja pisze:No ale zawsze można wierzyć że świat powstał w literalnie sześć dni. A nie wierzyć w jasno przekazane słowa Jezusa...

No ale zawsze można wierzyć, że krew i ciało to literalne spożywanie krwi i ciała, ale nie wierzyć w jasno przekazane słowa, że świat powstał w 6 dni...


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 20:03

KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:
KAAN pisze:No to musieli nieźle się dusić kiedy jedli ludzkie mięso i to surowe.


Ja już chyba pisałem KAAN, że my nie spożywamy ludzkiego ciała Jezusa ale jego boskie ciało. My ukrzyżowaliśmy Boga KAAN. To tylko ludzkie ciało Chrystusa poniosło śmierć. Bóg dzieli się z nami tym, czego nam brakuje.
Piszesz różne niestworzone rzeczy, ale nie znaczy że to prawda. Nie spożywacie żadnego boskiego ciała, ale praktykujecie katolicki rytuał którego wydźwięk jest sprzeczny z nauką Słowa Bożego. My protestanci bardzo cenimy sobie tą wielką chwilę kiedy łamiemy chleb i pijemy wino na pamiątkę ofiary Pana Jezusa wyrażając wtedy społeczność pomiędzy sobą polegającą na przelanej krwi Pana Jezusa:

I List do Koryntian 10:15 Przemawiam jak do rozsądnych: Rozsądźcie sami, co mówię.
16 Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
17 Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.


Zrozum to co pisze apostoł Paweł i porzuć fałszywą ideologię katolicką.



No ale jeśli chodzi o społeczność ze sobą, to KK jest w tym temacie dużo bardziej wiarygodny. Protestanci podzielili się na tysiące denominacji, które żadnej społeczności ze sobą nie mają. Widocznie ten chleb, który spożywają nie łączy ale dzieli.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości