Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2018, 14:53

Niestety w Biblii czytamy, że Bóg nie robi niczego, zanim nie oznajmi tego sługom swoim, prorokom.
Prawdziwi prorocy będą istnieć zawsze. Bo Bóg istnieje zawsze.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 14:54

[quote="KAAN"]Jak będziesz dalej dyskutował w tym dziale na tematy niezwiązane to dostaniesz następny punkt karny.[quote]
Kłamiesz.To było związane z tematem i treścią usera Nadrozda.Nieładnie


Zgodnie z obietnicą otrzymałeś następny punkt Karny


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 14:55

artur403 pisze:Niestety w Biblii czytamy, że Bóg nie robi niczego, zanim nie oznajmi tego sługom swoim, prorokom.
Prawdziwi prorocy będą istnieć zawsze. Bo Bóg istnieje zawsze.
Biblia poucza nas, ze całe Słowo zostało objawione i nie można nic do niego dodawać, ani z niego ujmować. Uczy nas też że gdy nastanie to co doskonałe to co cząstkowe (proroctwa) przeminą. 1Kor 13.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 14:58

KAAN pisze:Zgodnie z obietnicą otrzymałeś następny punkt Karny

Ok,to było nie na temat,ale poprzedni był i brniesz dalej w swój grzech :( ok,możesz dać mi trzeciego :)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2018, 14:59

To, co doskonałe tyczy się przyszłego świata. Wtedy po naszemu rozumiane proroctwa przeminą.
Ale w szerszym sensie każdy będzie prorokiem, będzie mówił słowa Boże.

Cały Chrystus został objawiony? Ale do końca nie znamy Chrystusa! Nadeszła pełnia Objawienia.
Ale to nie zmienia faktu, że prorokowanie trwa.

Amosa 3,7 nigdy nie zostało odwołane.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: kontousunięte1 » 20 kwie 2018, 15:09

Przecież niektórzy twierdzą, że proroctwa się skończyły wraz z napisaniem ostatniej Księgi NT. O czym więc wy tu rozmawiacie i tak sowicie karniakami sypiecie?

Nie troluj bo zarobisz karniaka.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 15:11

artur403 pisze:To, co doskonałe tyczy się przyszłego świata.
Tyczy się Słowa Bożego, które w kontekście proroctwa jest pełne, doskonałe, święte i bezbłędne.

Ale w szerszym sensie każdy będzie prorokiem, będzie mówił słowa Boże.
Temu celowi służą inne dary Ducha np. nauczycielstwo , pasterzowanie, pouczanie itd.

Cały Chrystus został objawiony?
Dotychczas tak, potem jednak sam osobiście się objawi jako Król królów i Pan panów w czasie jego przyjścia.
Ale do końca nie znamy Chrystusa! Nadeszła pełnia Objawienia.
Ale to nie zmienia faktu, że prorokowanie trwa.
Prorokowanie ustało.
Amosa 3,7 nigdy nie zostało odwołane.
Zostało to wypełnione, memy pełne objawienie w Słowie Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2018, 16:05

Mogę tylko dopowiedzieć tak:
moje zrozumienie Biblii różni się diametralnie od tego, które przedstawia KAAN.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: nadrozd » 20 kwie 2018, 16:19

ale my mówimy o szatańskich proroctwach ;)
Szatan tez ma swoich wysłanników, i tez informuje o tym co zrobi...i te proroctwa się spełniają.
skoro jest istota duchowa ma plan to może cos powiedzieć.

Przecież nawet horoskop sie czasem sprawdzi.... ale co z tego.... jaki jest stan duchowy ludzi potem ze ufaja horoskopom :/
Obecnie islamiści chca wypełnić zdaje sie proroctwo z jakiejś swojej księgi, wiec rożnica proroctwo/rozkaz sie robi mala.

podobnie sa proroctwa z innych religi nakazujące robić to czy siamto....jakieś dziwne rytuały przebłagalne których nigdy nie było i one niby maja zmienić losy świata itd.
Wiec charakter rozkazu i hipnotycznych praktyk się powtarza. Islamisci podobno sa mega religijni widzieliscie co oni robia co rano jak recytuja rano popoludniu i wielkrotnie w ciagu dnia.. .... tylko czy to takie dobre ? no nie wiem. Taka recytacja tez moze miec charakter hipnotyczny...

Nie pachnie takie coś czarna magia a przynajmniej manipulacja ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 17:03

nadrozd pisze:Nie pachnie takie coś czarna magia a przynajmniej manipulacja ?
Gorzej niż manipulacja; skoro fałszywe to znaczy że to kłamstwo, a jak kłamstwo to ojcem tego jest szatan.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: magda » 20 kwie 2018, 22:44

Tylko z islamem jest tak jak i z katolicyzmem jest pełno wiernych którzy nic nie kumaja o co biega. mieszkałam w kraju muzulmańskim 3 lata i wiem cos o tym


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: nadrozd » 21 kwie 2018, 07:06

ignorantów to akurat mamy na peczki niezaleznie od wyznania.


czy syn człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie


ot jest taki pomysl by wspolnie zbudowac jedna religina wieze do Nieba......
Ale To podobnie glina z zelazem sie nie laczy......

.....
Dlaczego wyznawcy islamu tak pozytywnie reagują na Matkę Bożą Fatimską?
Dlaczego z entuzjazmem przyjmują pielgrzymującą figurę Matki Bożej Fatimskiej?
Dlaczego uczestniczą w kościelnych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej, zezwalają na religijne procesje, a nawet na modlitwy przed meczetami? (…)

Na niebie ukazuje się al-Zahra (Błyszcząca/Źródło światła), czyli Fatima, córka Mahometa, oraz anioł. Anioł powoduje, że, jak mówi Koran o dniach ostatnich, ludzie zobaczą „góry, które uważali za nieruchome, jak będą przechodzić, podobnie jak przechodzą chmury” i niszczyć w ten sposób USA i Europę, czyli świat niewiernych. Fatima, wysyłając światło, powstrzymuje dalszą aktywność anioła, ratując w ten sposób przed zniszczeniem świat islamu *link
.


......
Dla celow politycznych religijnych expansji oba stronnictwa wykorzystuja ....
Ale na zewnatrz widac braterska jednosc ;) tylko watpie by ten klej zadzialal na dluzsza mete.... bo tegp skleic sie nie da.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: magda » 21 kwie 2018, 07:58

znamy klej który klei wszystko ale tu chyba nie przypasuje jest to szmal. gdyby mieli w tym interes, wymierny wszyscy no to sklei wszystko Czy szmal moze mieć jakieś zastosowanie w religii?

Ap 18:3 bw "Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu."
Ap 18:11 bw "I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,"
Ap 18:15 bw "Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając"

Chyba oni stworzą coś rentownegp dla wszystkich religii bo jakos tu mowa o kupcach . Moze byc ze ta wspólna religia bedzie wymagać tego znaku djabelskiego na czole i ręce i nie da sie życ bez tego a zwłaszcza może to ułatwiać robienie wspólne szmalu na wieką skalę

Ap 13:17 bw "I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia."

Jak widać jakis handelek będzie sie kręcił i to z religią związany a szmal to najlepszy klej. Chyba ten kawałek o glinie i żelazie to dotyczy polityki że nie powstanie jeden wielki kraj ale religia o władzy antychrysta a w niej jakiś szmalcowny interes to i owszem moze być. Społeczeństwa sie teraz sztucznie zuboża i będziemy jeszcze biedniejsi bo cisną na opłaty i podatki wiec załapią się wszyscy na perspektywe wspólnego interesu i mamy wspólną religię sklejoną . No taki scenariusz moze być.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości